Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 09:37 23. May 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 114 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Next
Author Message
 Post subject: Re: Kam zmizeli mágové?
PostPosted: 18:17 12. Oct 2011 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 22:47 15. Nov 2010
Posts: 325
Musím řící, že doslova němě zírám, každej se chytá nejaký pitomosti (čti praso-králíkoviny), ale že bych slyšel názor k věci, to ne.

Například:
I. Expeni se summonem jsem po úprave xp systému zkousel a myslím si, že je to takhle správně. Mag se summonem nemá dostávat skoro žádné XP.

II. Myslím, že hůlky nejsou přehnané - ochrana mysli, mass haste, plamená zbran, slovo víry, brána to vše patří do holí.

Neco takoveho jsem čekal, jak je videt asi jsem fak moc naivní,


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Kam zmizeli mágové?
PostPosted: 18:18 12. Oct 2011 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 21:47 12. Mar 2010
Posts: 4674
Location: Kobka
Furt byste neco měnili, se to nauč hrát a bude to.
Vyexpil jsem tu dva mágy na epic, jednoho na 19lvl, před úpravou i po úpravě. A dalo se to, defakto jen solo se summonem.
Jediná změna co teď podle mě, je ta že v partě máš více expů než dříve .. a pokad jsi se summonem tak máš expů stejne jako dříve .. pokad jsi sám to samý .. zaznamenal jsem prostě rapidní změnu jen v tom že je fakt rozdíl zda jdeš sám, ve dvou nebo v šesti !!

Co se hůlek týče, omýlané téma dokola. Neměnil bych to, sám je využívám :)
A co se týče těch summonů, tak využitelní jsou, byli a budou.. ale proste nektery dungy si nemas davat jen se summonem a tak je to správně :)

EDIT: Nevšiml sis třeba toho, že hůlky netrvaj tak dlouho jako kdybys to dostal od pc? Hm? Celkem zásadní změna, nemyslíš?

_________________
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Kam zmizeli mágové?
PostPosted: 18:20 12. Oct 2011 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 22:47 15. Nov 2010
Posts: 325
kucik wrote:
Aréna je zpravidla duel. Obzvlášť s wiznou je to prostě o prvních třech tazích.
Creep, troufám si tvrdit, je o dost jinejch vlastnostech.

Něco jinýho je prostě sesmahnout protivníka se všim, co můžeš nameditovat a něco jinýho je udržet support partě půl hodiny a do toho třeba ještě útočit.


bez výhrady souhlasím, V tom případe sjem výrazne lepší support, než bojovník v aréne....

myslím, že obojí je opravdu vlemi silně provázané a vychází ze znalosti systému.

o tm ale v tomhle topiku nebyla řeč původně ani okrajove:(


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Kam zmizeli mágové?
PostPosted: 18:26 12. Oct 2011 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 22:47 15. Nov 2010
Posts: 325
-darkvision- wrote:
......


Konecne rozumná reakce. Osobne mi hulky stacily vzdy a nemel jsem problém je s 50 naboji nahazovat furt dokola. trvání není problém...... Peníze nejsou na epiku problém na dobití.

jak rikam sam hole pouzivam, kdybych je nepouzival nevim o jejich síle.

Souhlasím, že mag nema dat vse na solo, to je v pořádku. Byl bych rad, aby ostatní nedali taky vse na solo..... vcetne mych jiných postav.


EDIT : nemluvím o všch holích, ale asi tak o 5-6 nejpalčivěších, ostatní jsou super a je dobře, že jsou.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Kam zmizeli mágové?
PostPosted: 18:30 12. Oct 2011 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
Tedy k věci. Ano, hůlky dokážou částečně nahrazovat boosty od mága, stejně jako alchymie, ale rozhodně to nepovažuju za plnohodnotnou náhradu. Vim, jak moc je znát, když wizard v partě chybí a imho mu hůlky nesahaj ani po kotníky.

Pokud by byl ve hře výrazně znát trend ubývání mágů, tak bysme to začali řešit, zatim si ale nemyslim, že by tomu cokoliv nasvědčovalo.
Pokud zběžně nahládnu, jak hráči v průměru expí s různými classy, tak rozodně nevidím, že by byli casteři pod průměrem.

Ale klidně navrhni, které hůlky ti přijdou přesílené a může se řešit jejich vyřazení. Jejich kompletní likvidace ale teď rozhodně nepřipadá v úvahu.

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Kam zmizeli mágové?
PostPosted: 18:39 12. Oct 2011 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 22:47 15. Nov 2010
Posts: 325
1. Hulka brány na 100%
2. Hulka slova víry na 100%
3. Hulka "Mind blank" nevím česky
4. Hůlka "lesser Mind blank" nevím česky
5. Bigbiny všechny - zvysuji rozdil mezi drowy a povrchem bo rezsitance. Minimalne bigbina 5,6 lvl
Tyhle bych vyřadil určitě

6. Hulka "ochrany před smrtí" - nemusí být, ale pro podporu party
7. Hulka "ochrany před negativní energií" - nemusí být, ale pro podporu party


Mam pravdu, že byly xp se summonem sníženy, že?


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Kam zmizeli mágové?
PostPosted: 19:07 12. Oct 2011 
Offline
Měšťan
User avatar
 Profile

Joined: 00:28 24. May 2010
Posts: 176
Location: Brno
Alvarion wrote:
1. Hulka brány na 100%
2. Hulka slova víry na 100%
3. Hulka "Mind blank" nevím česky
4. Hůlka "lesser Mind blank" nevím česky
5. Bigbiny všechny - zvysuji rozdil mezi drowy a povrchem bo rezsitance. Minimalne bigbina 5,6 lvl
Tyhle bych vyřadil určitě

6. Hulka "ochrany před smrtí" - nemusí být, ale pro podporu party
7. Hulka "ochrany před negativní energií" - nemusí být, ale pro podporu party


Opravte mě někdo, možná už mám sklerozu, ale nejsou 1,2,6 a 7 klerický kouzla?
Jen nevidím, že by si tu někdo z kleriků stěžoval po tom, že nemaj partu,
nebo že hulky jsou zbytečný...
Já bych dokázal uvýst pár hůlek, který tu naopak chybí...
Ale proč? Tak jak je to ted, si myslím je to vyhovující... /můj názor, nic osobního/

_________________
=================
jestli se cítíš dobře,
vydechni,
ono tě to přejde.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Kam zmizeli mágové?
PostPosted: 19:08 12. Oct 2011 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 16:25 16. Nov 2008
Posts: 6579
Location: Praha
U mě dodnes platí: Zakládám li bandu, musím myslet i na bojovou stránku složení bandy.
Základ bandy vždy tvoří: Tank a Wizna
Důvodů bych mohl uvádět několik stránek, ale zkusím vytáhnout ty nejdůležitější:
1) Kontrola boje - tank dostává na frak, mág bibijuje a kontroluje boj (případně oslabování, holdy, ovládnutí atdatd...)
2) Lékárničky - co wizna se skillpointy? Léčení! a že je ten heal znát! Kam se pak hrabe klerda s kouzly!
3) LONG boosty, na kolik by vás v obchodě nebo v craftu vyšlo udřežet se od meditace k meditaci v hastu? Třeba celej den? A co teprv ostatní boosty? Imky? To je uštřených penízků co?
4) Banda po průseru umírá, kouzelník v GSku nevrle sbírá tělíčka, aneb přece nepůjdeme přes Astarotha když nás wizna vezme do chrámu na zádech...
5) CvC - plošné smrťáčky, isákovky, řetězáčky, hellbóly a implozky, to vše s krásným TO které ne všichni přehazují s prstem v nose.
6) RP hra - kdo řeší hádanky? Kdo luští starobylé jazyky? Kdo čte v mapách a vykládá runy? A neříkejte mi že bojovník!
7) Skillpointů habakuk, aneb umím prodávat, určovat, hledat a buhví co ještě!
8.) Timestop - no není to paráda? Jasně že bardík si to pleskne přes UMD, ale už vidím jak to pleská 3x za sebou a nebrečí nad penězma či časem stráveným hledáním v shopech...
9) Summon - na boj? těžko... Na odstranění nechutné pastI Na odlákání příšerky? Na uvolnění cesty? Ano, aneb proč inkasovat ránu když ji může schytat sumon?
10) Hádejte která dvojička vyexpí rychleji? WAR+Cokoliv nebo WAR+WIZNA? (odzkoušeno Xkrát, shlédnuto Xkrát, nemá smysl se hádat...)

Jo, něco z toho umí i jiná povolání, ale rozhodně ne všechno z tohoto eznamu najednou...

Jinak ANO:
Zrušil bych všechny hůlky, bejt po mým tak neexistuje ani jedna, možná ty léčící bych nechal, ale to jen možná.
Zrušil bych kouzlení z předmětů jako jsou boty, rukavice a podobně.

NE:
Nebude se rušit craft alchymie. Ano, výrobky jsou silné, ale už to někdo z vás zkoušel? Víte kolik to stojí času a nervů? Víte jak vypadá inventář alchymisty? To že je alkáč silnej je dorovnáno stovkou dojebů které chudák nese.

Dobře hraný mág (jak RP tak efektivně) je jak RP přínosem do družiny, tak zesilujícím prvkem který zvedne celou družinu o dost nahoru. Neumím si představit většinu těžkých bojů bez přítomnosti mágů, ano, hodně z jeho kouzel nahradíte hůlkami, ale T-Očka se hůlkám tak nějak nezvedají co?

Jasně, wizard sám je bobek, samotinkej není nijak silnej a sumon mu chcípne hned po první ráně. Ale jestli ono to nebude tím, že svět je tak nastaven schválně? Jestli třeba nebyl záměr tvůrců podporovat boj a interakci v družinách?

(a jinak k té aréně: neznám větší sado než když v aréně 5 válečníků bojuje proti wizně, Legewiel by mohla vyprávět co už vzala "cvičně" životů... A k CvC: Proč myslíte že jednu dobu NIKDO nechtěl potkat R´roroky? Nebo už si nepamatujete flejmy co týden na téma: "Zabili nás, bééé")

Závěr: Podle mě je mág momentálně nastavenej dobře.
Ničí jej hůlky? Ano, ničí. Nahrazují jeho boosty.
Jsou lepší hůlky nebo mág? Mág vítězí na celý čáře!
Expí mág pomalu? NE! Mág (hraný zkušeně) netrpí válečnickým sebevražedným syndromem a neumírá, tedy neztrácí expíky za smrt. Mág lítá s družinou a dostává expy jako každej jinej. Tedy mág v družině teoreticky expí dokonce daleko rychleji než ostatní....
Jsou sumoni slabí? Ano jsou. Nemají být silní.
Poděláváme mágy tím že jim imkujem ovládnutelný potvůrky se kterýma se vybíjí půl planety? Ano, ničí to smysl hry v partě.

Dobře hraného mága dnes pohledat. Díky bohu že jich v tom podtemnu ještě pár je... Ale abych nehanil, i na povrchu se tu a tam najde dobře hranej mág, a tím nemyslím rychlost prstů na klávesnici...

_________________
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Kam zmizeli mágové?
PostPosted: 19:13 12. Oct 2011 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 01:53 05. Dec 2010
Posts: 4507
Location: Land Down Under
Quote:
NE:
Nebude se rušit craft alchymie. Ano, výrobky jsou silné, ale už to někdo z vás zkoušel? Víte kolik to stojí času a nervů? Víte jak vypadá inventář alchymisty? To že je alkáč silnej je dorovnáno stovkou dojebů které chudák nese.


Viděl jsi někdy, Bahňáku, inv hůlkaře?

_________________
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Kam zmizeli mágové?
PostPosted: 19:53 12. Oct 2011 
Offline
Bůh
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 22:02 12. Mar 2010
Posts: 4748
Location: Kahzet, město smlouvy
Vy si vůbec, ale vůbec nedokážete představit jak je o nervy si cepovat wizarda do dokonalosti :mrgreen: :mrgreen:

Čekám na den, kdy se mě wizna nezeptá co má naspat a pronese jen "všechno připraveno, můžeme vyrazit" :) Ten den se ožeru :!:

_________________
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Kam zmizeli mágové?
PostPosted: 20:07 12. Oct 2011 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
S těmi skillpointy krapet diskriminuješ zaklínače ;) a haste od restu do restu je i u zaklínače (má víc "políček") mission impossible, takže doufám, že šlo o těžkou nadsázku.

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Kam zmizeli mágové?
PostPosted: 23:43 12. Oct 2011 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 21:47 12. Mar 2010
Posts: 4674
Location: Kobka
Bahnak wrote:
Dobře hraného mága dnes pohledat. Díky bohu že jich v tom podtemnu ještě pár je... Ale abych nehanil, i na povrchu se tu a tam najde dobře hranej mág, a tím nemyslím rychlost prstů na klávesnici...


Myslíš ty co přešli down? *rejp*

EDIT:
Derken- wrote:
Vy si vůbec, ale vůbec nedokážete představit jak je o nervy si cepovat wizarda do dokonalosti :mrgreen: :mrgreen:


Haldetha na ně !! :twisted:

Nalkanar wrote:
S těmi skillpointy krapet diskriminuješ zaklínače ;) a haste od restu do restu je i u zaklínače (má víc "políček") mission impossible, takže doufám, že šlo o těžkou nadsázku.


Tak zaklínač je lehčí na hraní, když si chceš dát práci a být dokonalejší, tak si vem mága, tam už musíš nad tím daleko více přemýšlet. Taktizovat etc.

_________________
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Kam zmizeli mágové?
PostPosted: 00:01 13. Oct 2011 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
Teda.. propočítal jsem tu Bahňákovu definici o nekonečném haste a ono by to i vycházelo.. ale musel bych obětovat hafo dalších kouzel :lol: a dle mého odhadu toho čaroděj ani nedosáhne.

Jinak je fakt, že jsem volil lehčí variantu záměrně, protože tohle neměla být dlouhodobá postava, ale je fakt, že kdybych to znova promýšlel, tak do mága nejdu. Pokud bych chtěl nutne castit, tak kněz je jasná volba.

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Kam zmizeli mágové?
PostPosted: 00:35 13. Oct 2011 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 21:47 12. Mar 2010
Posts: 4674
Location: Kobka
Nalkanar wrote:
Teda.. propočítal jsem tu Bahňákovu definici o nekonečném haste a ono by to i vycházelo.. ale musel bych obětovat hafo dalších kouzel :lol: a dle mého odhadu toho čaroděj ani nedosáhne.

Jinak je fakt, že jsem volil lehčí variantu záměrně, protože tohle neměla být dlouhodobá postava, ale je fakt, že kdybych to znova promýšlel, tak do mága nejdu. Pokud bych chtěl nutne castit, tak kněz je jasná volba.


Chceš mi říci že tohle kouzlo nejedeš? :shock: :wall: :shock:

_________________
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Kam zmizeli mágové?
PostPosted: 00:37 13. Oct 2011 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
Chci říct.. čas mezi resty.. počet spellů, jejich trvání.. kalkulace a výjde to tak, že bych vypotřeboval X takových, X takových a X takových spěchů, aby to bylo skutečně doslovně od restu do restu.

Čímž v rámci toho restu nemůžu dát tohle a tohle a tamto.

_________________
.


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 114 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits