Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 13:47 27. Apr 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 22 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Zeirův kněz
PostPosted: 15:13 04. Nov 2012 
Offline
Poutník
User avatar
 Profile

Joined: 21:12 12. Dec 2011
Posts: 96
Ahoj, rád bych začal hrát Zeirova kněze. Bohužel IC jsem toho moc nenašel (V karatské knihovně je jedná příhoda o prolezení krypty) ale to je asi tak vše. Ovšem Forum je obrovské a je možné že jsem to přehlédl. Takže se chci zeptat, zdali jsou pohřební rituály a jiné věci někde sepsané, či zda mám volnou ruku...

_________________
Legitiona Gothartová - mladá naivní eflka jejiž osud je zřejmě spečetěn, neboť jí dlouho nikdo neviděl...


Last edited by Legition on 15:17 04. Nov 2012, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zehirův kněz
PostPosted: 15:16 04. Nov 2012 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 20:20 24. Jul 2009
Posts: 5342
Asi myslí Zeira ne? ;)

Jinak něco je aj tu ... http://thalie.pilsfree.cz/panteon-bohu-86.htm

_________________
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zeirův kněz
PostPosted: 15:18 04. Nov 2012 
Offline
Poutník
User avatar
 Profile

Joined: 21:12 12. Dec 2011
Posts: 96
To mám samozřejmě přečtěné, spíše my šlo, zda jsou někdě popsané ty "obřady" a "rituály" o kterých panteon hovoří

_________________
Legitiona Gothartová - mladá naivní eflka jejiž osud je zřejmě spečetěn, neboť jí dlouho nikdo neviděl...


Last edited by Legition on 19:21 04. Nov 2012, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zeirův kněz
PostPosted: 18:56 04. Nov 2012 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 11:55 09. Jan 2012
Posts: 3517
Legition wrote:
To mám samozřejmě přečtěné, spíše my šlo, zda jsou někdě popsané ty "obřady" a "rytuály" o kterých panteon hovoří


Co třeba použít fantasii?

Pokud bude tvá postava hrát nahoře, tak se připrav na velmi, velmi komplikovaný život ve stínu a skrývání.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zeirův kněz
PostPosted: 19:02 04. Nov 2012 
Offline
Bůh
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 22:02 12. Mar 2010
Posts: 4748
Location: Kahzet, město smlouvy
Krysak wrote:
Legition wrote:
To mám samozřejmě přečtěné, spíše my šlo, zda jsou někdě popsané ty "obřady" a "rytuály" o kterých panteon hovoří


Co třeba použít fantasii?

Pokud bude tvá postava hrát nahoře, tak se připrav na velmi, velmi komplikovaný život ve stínu a skrývání.


Spíš na to, že bude postaven na základě různých OOC kanálů a toků informací na okraj společnosti :mrgreen:

_________________
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zeirův kněz
PostPosted: 19:11 04. Nov 2012 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 01:53 05. Dec 2010
Posts: 4507
Location: Land Down Under
Krysak wrote:
Legition wrote:
To mám samozřejmě přečtěné, spíše my šlo, zda jsou někdě popsané ty "obřady" a "rytuály" o kterých panteon hovoří


Co třeba použít fantasii?

Pokud bude tvá postava hrát nahoře, tak se připrav na velmi, velmi komplikovaný život ve stínu a skrývání.

a důvod? narozdíl od helgarona je víra v zeira a jeho rituály zcela legální

_________________
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zeirův kněz
PostPosted: 19:14 04. Nov 2012 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 11:55 09. Jan 2012
Posts: 3517
Spamnu si: v původním ADND byla možnost poznat zlo i pravdu nebo lež kouzly. To se postupně omezovalo, protože to bylo silné.
Co však zůstávalo, že mocný kněz dobrý měl i zbran proti zlu, které se museli bát, dokázal jej poznat za určitých okolností.

1. Osobně si myslím, že by nemel být problém poznat pale mastera
lvl jena pale master - kněz se na nej podívá - check kostkama, poznal? - cítím z tebe temné síly u lvl 1 pale mastera 10 lvl + dle povahy, ale nejčastejí - svatý ohen te očistí.....

2. Zeierův kněz by němel jít poznat ihned, ale s rostoucími obětmi a mocí bude pro nej stále težší se skrýt před konkurencí

Platí to i obráceně.

Proč by to tak melo být?
Ovčacký pes taky pozná vlka v beránčím rouchu po pachu, i když mi ostatní o něm nevíme. Není to OOC, ten pes má jiné smysly než my.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zeirův kněz
PostPosted: 19:15 04. Nov 2012 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
Zeirův kněz nemusí být zlý :)

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zeirův kněz
PostPosted: 19:16 04. Nov 2012 
Offline
Poutník
User avatar
 Profile

Joined: 21:12 12. Dec 2011
Posts: 96
Krysak wrote:
Legition wrote:
To mám samozřejmě přečtěné, spíše my šlo, zda jsou někdě popsané ty "obřady" a "rytuály" o kterých panteon hovoří


Co třeba použít fantasii?

Pokud bude tvá postava hrát nahoře, tak se připrav na velmi, velmi komplikovaný život ve stínu a skrývání.



Legition wrote:
Takže se chci zeptat, zdali jsou pohřební rituály a jiné věci někde sepsané, či zda mám volnou ruku...


Moje fantazie je veliká, jen se chci ujisti, že než si něco vymyslím nebude to v rozporu se sepanými reliemy...

A jen doplním z panteonu bohů:

"Tak se postupně oddělily dva Zeirovy aspekty: Pán smrti, který je uznáván i na povrchu a do jeho péče spadají zemřelí. Obřady nad nimi konané mají zabránit jejich pádu do Astarothova jha, i když se už mnohde na tento důvod zapomnělo a kněží vykonávají své řemeslo na bázi tradice. Je na ně však často pohlíženo odtažitě a s obavami, jako na vše, co souvisí se smrtí.

Existuje však ještě jeden Zeirův aspekt, Pán živých mrtvých. Jeho moc dovoluje tvořit nemrtvé, kteří slouží svým pánům v nejhrůznějších činech. Tito zvrácení jedinci jsou pronásledováni ve všech říších kde vládne světlo, kam až ruka zákona dosáhne. Přesto mnozí podléhají tomuto vábení a hledají v mystériích Zeira větší moc nad živými i mrtvými."

V mém případě by byl kněží starající se o pohřby

_________________
Legitiona Gothartová - mladá naivní eflka jejiž osud je zřejmě spečetěn, neboť jí dlouho nikdo neviděl...


Last edited by Legition on 19:19 04. Nov 2012, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zeirův kněz
PostPosted: 19:17 04. Nov 2012 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 11:55 09. Jan 2012
Posts: 3517
Prasokralik wrote:
a důvod? narozdíl od helgarona je víra v zeira a jeho rituály zcela legální


Legální Zeierův kněz bude velmi nudný. Představuji si ho jako obřadníka na pohřbech. Může být i hrobníkem, lékařem.
Předpokládejme však , že na Tahlii je nelegální i vedecká pitva človeka, v takovém případě by měl takový člověk velmi omezenoý styl. Ovšem , někomu to může vyhovovat.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zeirův kněz
PostPosted: 19:25 04. Nov 2012 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 23:28 05. Feb 2010
Posts: 3017
Prostě hrobník - ukládá těla k pohřbu atd. + "léčitel" alias bába andělíčkářka... Navíc může aktivně pořádat výpravy na lov nemrtvejch :) bez paladinského patosu a podobně... Možností je více než dost.

Popravdě, nedokážu si ho představit jako nudnej, nebo ve stínech se skrývající charakter.

_________________
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení


Last edited by Absinthorix on 19:26 04. Nov 2012, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zeirův kněz
PostPosted: 19:26 04. Nov 2012 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 17:31 22. Jan 2012
Posts: 5998
Location: Nový Jičín / Brno
Nalkanar wrote:
Zeirův kněz nemusí být zlý :)

Přesně tak. Já vidím takového typického kněze Zeira jako zákonného nebo pravého neutrála. :wink:

_________________
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zeirův kněz
PostPosted: 19:27 04. Nov 2012 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 23:28 05. Feb 2010
Posts: 3017
Aulus wrote:
Nalkanar wrote:
Zeirův kněz nemusí být zlý :)

Přesně tak. Já vidím takového typického kněze Zeira jako zákonného nebo pravého neutrála. :wink:

Já dokonce i jako neutrální/zákonné zlo :) aniž by nutně musel eviláka na přechodech

_________________
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zeirův kněz
PostPosted: 19:28 04. Nov 2012 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 11:55 09. Jan 2012
Posts: 3517
Jen pro inspiraci, jeden takovej kněz z beletrie:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Egyp%C5%A5an_Sinuhet

Obávám se, že i takový by byl upálen. A to rozhodně není zlý.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zeirův kněz
PostPosted: 19:29 04. Nov 2012 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 17:31 22. Jan 2012
Posts: 5998
Location: Nový Jičín / Brno
Absinthorix wrote:
Aulus wrote:
Přesně tak. Já vidím takového typického kněze Zeira jako zákonného nebo pravého neutrála. :wink:

Já dokonce i jako neutrální/zákonné zlo :) aniž by nutně musel eviláka na přechodech

Tak to já taky, ale tohle by byl podle mě spíš ten buditel nemrtvých. Neutrál by byl zase spíš ten hrobník podle mě. :wink:

EDIT: *koukne se do svého podpisu* Aha, no, něco na tom Krysáku asi bude. :) Tam bych i v některých fázích uvažoval na dobrem. A upálen? Proč?

_________________
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”


Last edited by Aulus on 19:31 04. Nov 2012, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 22 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 122 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits