Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 23:23 16. Jun 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 21 posts ]  Go to page 1, 2  Next

Jakou lokaci by jste navštívili, kdyby v ní byl hostinec.
Opuštěná hornická osada (původní místo) 13%  13%  [ 4 ]
Lokace na východ na E stezce 0%  0%  [ 0 ]
Lokace na jih v gardalských močálech 3%  3%  [ 1 ]
Lokace na sever od východní cesty (cestou na orky) 3%  3%  [ 1 ]
Lokace u krynských hor (bez sněhu) 13%  13%  [ 4 ]
Lokace u krynských hor z Isilu (ta s cikánama a tygrama) 9%  9%  [ 3 ]
Lokace v krynských horách na severu 6%  6%  [ 2 ]
Lokace u západní stezky z Karathy (za mostem) 22%  22%  [ 7 ]
Zapadlá lokace někde na poušti 25%  25%  [ 8 ]
Úplně jiná lokace (napište jakou) 0%  0%  [ 0 ]
Nezajímá mě to 6%  6%  [ 2 ]
Total votes : 32
Author Message
 Post subject: Lokace pro hostinec
PostPosted: 18:01 12. Dec 2009 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 16:59 15. Mar 2009
Posts: 1551
Mám problém s výběrem lokace pro můj hostinec, lokace kterou jsem vybral je prý nevhodná z důvodu, že to nebude vydělávat. Tak bych prosím rád slyšel váš názor na tyhle lokace, jestli by jste se tam zastavili.

Jen mě tak zajímá kolik lidí by se zastavilo na původní lokaci, takže máte dvě možnosti volby...
Nastřelil jsem 8 lokací, jestli je nějaká nevyhovující, tak jí označte červeně.

_________________
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Lokace pro hostinec
PostPosted: 18:13 12. Dec 2009 
Offline
Rytíř
User avatar
 Profile

Joined: 08:27 12. Apr 2009
Posts: 717
Location: Praga
Cesta mezi Isilskou pevností a Karathou. (tzn cesta mezi dílnama a adamantitem a platinou :))

_________________
Říkejte mi Sob
Gorok Kovadlina - Trpasličí bojovník z rodu Kovadlinů, stavbař a truhlář. Manžel Agrily.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Lokace pro hostinec
PostPosted: 18:15 12. Dec 2009 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 16:59 15. Mar 2009
Posts: 1551
to je tahle Lokace u západní stezky z Karathy (za mostem)

_________________
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Lokace pro hostinec
PostPosted: 20:40 12. Dec 2009 
Offline
DM Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 21:02 21. Jun 2007
Posts: 4205
Na urcitych levelech bych asi obcas vyuzil hostinec pobliz skalnich medvedu (Kryn bez snehu), i kdyz neni tam nejak zivotne dulezity...

Dlouhodobe bych uvital rozvoj pouste a jeji vetsi vyuzivani, takze hlasuju pro poust, byt momentalne nevim kolik zakazniku by bylo... ale do budoucna to muze byt zajimave a poustni hostinec by byl originalni... :wink:

_________________
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Lokace pro hostinec
PostPosted: 21:23 12. Dec 2009 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 17:55 04. Jul 2009
Posts: 384
Propomin ale stim krynem se dost pletes...dost lidi tak jezdi kvuly kuzim a bossum,nehlede je tam mitril a zivec...takze zas tak spatne misto to neni.

_________________
Artorius Krows - Bývalý Paladin čestných ochránců úsvitu, člen VI.roty

Darius - RDD bez nároku na kousek štěstí.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Lokace pro hostinec
PostPosted: 21:26 12. Dec 2009 
Offline
Ďábel
User avatar
 WWW  Profile

Joined: 01:37 21. Feb 2008
Posts: 5869
Jen krátké vysvětlení: námitka, kterou jsem proti původně zvolené lokaci upůatnil, zněla, že PC postavy hospodu neuživí a je třeba ji situovat tak, aby byla dostupná NPC bez rizika toho, že je cestou zmasakrují drowové, trollové, orci, banditi atd.
Jakékoli umístění hospody (pokud má být opravdu hospodou) do odlehlé lokace obklopené kreaturami je z tohoto pohledu nesmyslné.

_________________
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Lokace pro hostinec
PostPosted: 21:34 12. Dec 2009 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 16:59 15. Mar 2009
Posts: 1551
No, tak tohle mi nebylo řečeno, ale v tom případě by musel bejt hostinec ve městě, protože moby jsou v podstatě na každý cestě z města, takže jestli to mám brát v potaz tak ten hostinec ve městě nechci.
Moje myšlenka byla hostinec pro hráče, a né pro NPC. No tak jestli to hold bude muset bejt takto, tak hostinec nestavim, prtože by to němělo smysl. :shock:

_________________
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Lokace pro hostinec
PostPosted: 23:03 12. Dec 2009 
Offline
DM Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 21:02 21. Jun 2007
Posts: 4205
Hromburac je priklad hostinskyho a hostince, ktery je v divocine a presto na vynikajicim miste. Krizovatka Forenhaimu, Khar-Dunu a Karathskeho kralovstvi, tam se mu zastavi snad kazda kupecka vyprava... A ze jich nebude tak malo, protoze v Karathe bude jiste po trpaslicim zbozi poptavka i jinde ve svete... A obracene se take jiste najdou sikovne veci. Staci se koneckoncu podivat do realii na dovoz a vyvoz a je jasne, ze kupecke karavany cile jezdi krizem krazem. Koneckoncu Karatha jako mesto je prevazne obchodni.

Navic i npc jsou lovci, dobrodruzi, cestovatele... preci...

I npc prodavaji drahe a luxusni zbrane a zbroje a pokud to neni tak, ze hracske postavy jsou jedinou vyrobni silou sveta Thalie, tak i npc musi vyrabet a tedy i musi ziskavat suroviny na vyrobu. Takze doly zrejme nejsou dulezite jen pro pc, ale maji sirsi strategicky vyznam...

Takze v divocine budou logicky mista, kam nema nikdo moc duvod chodit krome pc a par potrestenych npc... ruzna odlehla mista nekde u Gruberiku, kam skoro nikdo nepachne...

Ale jak v Krynu, tak v pousti bude rada vybornych mist i primo v divocine... Zrovna ten zacatek Krynu jak jeste neni snih - tam prochazi snad vsichni, kdo do Krynskych hor putuji, protoze cesta pres jeskyni lednich medvedu asi vazne neni pro kazdeho... A staci se podivat na souhrne mnozstvi obyvatel Krynskych hor a domyslet co vse potrebuji a co se jim hodi a jaky objem je tam zrejme obchodu a uz ten hostinec nevypada tak nerealne co se tyce rentability.

Nebo na pousti - mame tam nejake ty oazy, kocovne kmeny zrejme, nekde je tam mesto gnomu... a vsechny ty vypravy do pouste, pc i npc... Vzdyt jsou tam i zavedene obchodni cesty... byt lokace realne nejsou dodelane, v rp existuji v tom svete a da se s nimi pocitat.

Podobne je to i jinde, proste DenGrasse ma pravdu v tom, ze nejake odlehle misto, kde jsou jen ty potvory vyznam pro hospodu nema. Ale nejake misto sikovne pobliz dulezitych obchodnich cest urcite smysl ma... Rekl bych i strategicky...

PS: pokud to planujes vazne spis pro hrace, tak mozna spis ten Kryn... Tam bude vzdy dost lidi. :wink:

_________________
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Lokace pro hostinec
PostPosted: 00:26 13. Dec 2009 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 16:59 15. Mar 2009
Posts: 1551
Dobrý, ale má to jeden háček: NA CESTĚ JSOU MOBY ! -> NELZE STAVĚT, PROTOŽE SE TAM NPC NEDOSTANE.
Proto jsem asi před měsícem založil ten topik v připomínkách, aby se team k tomu vyjádřil a dal mi nějaký specifikace a né jen napsat snaž se.
Protože jiný místo než městlo nebo lokacu u města, kde neni žádnej mob co by sežral NPC cestou neni.
Zajmavý je, že kdykoliv jsem šel pro železo, tak tam byli horníci a hrozně si to místo nárokovali(myšlen důl).
Nehledě na to, že RP tedy existujou různý podivný existence co by zapadlou hospodu z jistýho hlediska uvítali.
Navíc cestou jsou tam jen 2 pavoučci, který jsou věčně zalezlý vzadu a neni problém je obejít...
Jestli je s tímhle problém, tak v tom případě nechápu hned X spojovacích cest mezi městy, kde jsou v podstatě moby smrťáci(vzato pro npc). Tak bych tedy rád věděl nějaký parametry proto místo, protože takhle to nechápu. Po nějaký době jsem teda začal něco dělat IC i s hráčema a když se to teda nějak mělo hnout tak přijde stop, je to na špatným místě. Já tomu nerozumim. Protože já už nevim co s tim dělat. Dokonce jsem i v zoufalství uvažoval nad pouští a nakonec přijde super mob a seřere npc a je po nápadu. :?

_________________
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Lokace pro hostinec
PostPosted: 02:37 13. Dec 2009 
Offline
DM Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 21:02 21. Jun 2007
Posts: 4205
INFRA: :wink: Nebud lama. Mas x ty level. V podstate v tom svete jsi epicka postava, pravdepodobne milionar, majetkem se nejspis rovnas slechte a osobni moci na te prime, bojove urovni, celemu oddilu vojaku.

Jestli tu hospodu jako hrac chces, tak ti ve skutecnosti nejaka vydelecnost muze byt ukradena. Protoze i kdyz by rp po dohode s DM ta hospoda nevydelala ani zlatak a celou bys ji tahl z vlastni kapsy od zacatku az do konce, tak i kdyby si ji mel supportovat 100 000 zlatyma kazdy realny mesic, kde je v podstate problem? A neni to ani proti rp - i v nasem svete je spousta ztratovych podniku, ktere vesele bezi proste proto, ze je nekdo z nejakyho duvodu dotuje. Mimochodem i kdyby sis mel v RP zaplatit 10 hodne drsnych (18. level treba) npc jen na ostrahu v zvlast tvrde divocine u vychodu z podtemna a dotoval jsi to treba 500 000 zlatyma kazdy mesic... Stale tam neni opravdova potiz, je to jen otazka casu a usili co jsi nebo nejsi tomu ochotny obetovat. A toho, zda to vyvazi nejaky prinos z te hospody - ooc pro tebe jako hrace a rp pro tvou postavu.

Na svem levelu to vydelas za chvili a pokud v te hospode vidis prinos a vazne ji chces - zabava, moznost kseftu, zlepseni reputace, cokoli, tak si to proste zaplat. Proste ji budes dotovat no. Uprimne kdyz jsi prezentoval ten svuj projekt, cekal jsem, ze proti nemu budou mnohem tvrdsi namitky...

Mimochodem arena je ciste rp ziskova zalezitost a stejne jsme do ni narvali ve skutecnosti miliony. Bezny turnaj, kdyz spocitas maximalni kapacitu a cenu vstupenky, nikdy nemuze zaplatit zadnou cenu, ktera by mela aspon trochu smysl. Takze ji dotujeme... Nas ta arena bavi, bavime tim lidi co jdou na turnaj a podobne, nejak se to hybe... Dokud tomu davame cas a usili. Oproti tomu, co do toho musime dat pri vytvareni turnaju a planovani a zapisovani je samotny cas na vydelani na nejakou tu cenu nebo shaneni sponzora malickost. A mimochodem arenu mame v pronajmu v zasade proto, ze jsme tam zkratka nejprve zacali neco delat a mesic tam provozovali turnaje a souboje a az pak se to rp nejak doresilo.

Takze pokud mas napad o kterym si presvedcenej ze je dobrej a DM ti to vylozene nestopnou stylem ze to ve hre mit zkratka nechteji a basta, tak nevidim duvod k nejakymu tvymu zoufalstvi. Proste si na to vydelas, zaplatis si to a casem se uvidi, zda se to chytne a bude te to bavit dal resit vsechny radosti i strasti s tim spojeny a nebo ten projekt umre.

_________________
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Lokace pro hostinec
PostPosted: 03:26 13. Dec 2009 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 16:59 15. Mar 2009
Posts: 1551
Problém neni v tom, že bych to z vlastní kapsy neufinancival :wink:
Alespoň doufám. Přínos vidim jen v tom RP kolem.

_________________
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Lokace pro hostinec
PostPosted: 13:06 13. Dec 2009 
Offline
Měšťan
 Profile

Joined: 12:24 17. Sep 2009
Posts: 273
Jako pokad bys to chtel mit hodne frekventovany, tak muj nazor je na rozcesti, kde se cesta deli do Karathy, Ivory a nekam na vychod.

Tam by to bylo dost frekventovany, jen tedy, v noci tam sou vlci no. Je to cca 3lokace od hostince v Ivory a 4lokace od hostince v Karathe, tak asi tak.
..to je umístění kvůli frekventovanosti.

..kvůli využití co se týká vyspání a tak (přínosné pro hráče ne ani tolik Rp formou, ale spíše aby měli kde sloužit hlavu, mohli zas lootit, pro material - tak to vidim hlavne ja) je přínosné místo někde v těch krynských jak již bylo zmíněno. Otázkou zůstane jak moc to tam bude frekventovany kvůli Rp hře.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Lokace pro hostinec
PostPosted: 14:37 13. Dec 2009 
Offline
Nováček
 Profile

Joined: 21:38 03. Sep 2009
Posts: 15
Tam by mu to asi dlouho nevydrzelo kdyz se tam casto prochazi Bers a dalsi drowove :D


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Lokace pro hostinec
PostPosted: 15:02 13. Dec 2009 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 20:20 24. Jul 2009
Posts: 5342
Já bych tak uvítal něco u krynu a nebo v poušti, ale to by se musela poušt pořádně rozjet. Ale hospoda v oáze to by bylo fajn ;)
Na druhou stranu v Krynu a nebo u něj taky něco je, tak spíš poušt.

jogurt wrote:
Tam by mu to asi dlouho nevydrzelo kdyz se tam casto prochazi Bers a dalsi drowove :D


Jo no trochu na hlavu se s drowem toulat u Karathy plné stráží a ještě k tomu mít za zády pevnost úsvitu.
Kdyby se procházel povrchnan před drowským městem, tak by ho každý zprdl :twisted:

_________________
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Lokace pro hostinec
PostPosted: 17:21 13. Dec 2009 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 16:59 15. Mar 2009
Posts: 1551
jogurt wrote:
Tam by mu to asi dlouho nevydrzelo kdyz se tam casto prochazi Bers a dalsi drowove :D


Co ty o tom můžeš vědět... :wink:

_________________
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 21 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 72 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits