Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 02:07 29. Apr 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 79 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 13:53 15. Jul 2007 
Offline
Obyvatel
 ICQ  Profile

Joined: 18:32 27. Apr 2007
Posts: 138
Tady toho je za tu dobu co jsem byl pryč :roll: Melvikovi poznámky jsou ale velice zajímavé, doporučuji se nad nimi zamyslet :)

Takže Morn psal, že Gruta nikomu neublížila. Ale ublížila, vsadil bych se že nějakejm zvířátkům a NPC banditům a podobně :D Tím chci jen říct, že bysmě to tak měli brát, z hlediska hraní není rozdíl mezi NPC a PC a během hry by se v tom neměl dělat jakejkoliv rozdíl.

Uvedu příklad něčeho, co mě vedlo k zamyšlení :D Máme tady například skupinu NPC s frakcí Nepřátelská, která má tábor mezi skalami kdesi u cesty v nebezpečné oblasti plné obrů, ale na cestě nejsou a nepřepadávaj a pokud PC nepříjde do jejich tábora, tak neútočí. Třeba to není skupina banditů, ale zaútočí když vidí, jak jim do tábora vběhne někdo ozbrojenej, případně ještě se summonem. Otázka teda je: Kdo je v tomhle případě bandita.

Vím, možná uvažuju trošku jinak než spousta lidí :lol: Ale zaútočila by postava kdyby viděla jak tam u ohně mezi truhlama sedí několik PC, i třeba těch nejpodezřelejc vypadajících. A takovejch míst, kde se dá polemizovat, jestli se NPC brání, nebo útočí je několik.

Já osobně nevidím nic složitýho nezneužívat OOC informace. To že je na fóru pár řádků o ostrovech a o organizacích na nich mi problém nikdy nedělalo. To dá přece rozum, že moje postava na pevnině jen tuší, že ostrovy jsou a že jejich vyslanci nezamýšlej nic pěknýho. Moje postava se s vyslanci ostrovů setkala při DM Q, tak toho asi věděla o malinko víc, ale i tak nic.

Jenže já mluvím z pohledu hráče co má jednu postavu. Když má někdo dvě postavy, tak znalosti postav uhlídá, ale když jich má víc a často je mění, tak to už asi těžko :?

Já doufám, že se nám v budoucnu podaří hráčské postavy víc zapojovat do veřejného, církevního, obchodního i jiného života na Thalii než doteď. Přece jen když je někdo součástí něčeho většího, tak má většinou menší tendenci začínat pořád dokolečka. A kdo hraje jen epizodní role, nemusí objevit další dimenze hraní na Thalii. I když to nemusí znamenat, že epizodní postavy hraje špatně.

Pokud má někdo několik postav a chce se stát součástí spolků a podobně, tak pro něj bude asi lepší, když si vybere jednu hlavní, se kterou někam vstoupí. Určitě by nebylo dobrý, kdyby jedna postava jednoho hráče měla důvěrný informace z jedný strany a jiná z druhý strany.

Zneužívání ooc informací je ale možný i v craftu i když se tady pořád mluví o PvP. Prostě každá další postava ví, kde jaký suroviny hledat když to ta postava před ní už předtím věděla. A taky ví, co od toho místa čekat. To se ani nedá dost dobře vytěsnit z paměti. Je jasný, že každá další postava má možnost sbírat zkušenosti mnohem rychlejc než ta první.

Pro 566344: A jakou hudbu posloucháš když chceš hrát psychiscky narušeného jedince? :lol:

_________________
DM


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 14:14 15. Jul 2007 
Offline
Poutník
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 23:36 27. Apr 2007
Posts: 62
Location: Praha
Michal:
Dobře určitě Grůta ublížila taky jak by přežila v Murgondu a jinde :wink:

A hlavně se chci vyjádřit ktomu na začátku ! Grůta nikdy nechtěla někam vztupovat ale jenom prostě na ní přišla říje a prostě když tohle období příjde na Orka a Půlorka je k neudržení :oops:

Mám tu asi tři postavy který hraju ale jenom jedna je někde začleněna. Původně jsem měl dvě ale ta druhá už moc není a byl to pokus jenom ...prostě zkusit něco jinýho ale moc se nepodařil :?

Tím to se omlouvám všem který to berou jinak než jsem to myslel já ( Grůta) a můžou zůstat v klidu že určitě se nikam nepřidávám na zvědy a nebo co.
s pozdravem Grůta stará čarodějnice od někut z bažin. PA :P

_________________
Odevšad vede do podsvětí stejně dlouhá cest.

ΕIΜΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΘΕΟYΣ ΓΙΑ OΛΕΣ ΤΙΣ ΝIΚΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤI ΟΙ ΘΕΟI ΚΑΤΑΡAΣΤΗΚΕ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟYΣ ΑΠO ΔΕΙΛIΑ ΚΑΙ ΑΝΟΗΣIΑ


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 14:33 15. Jul 2007 
Offline
Obyvatel
 ICQ  Profile

Joined: 18:32 27. Apr 2007
Posts: 138
Jé, já během toho co jsem to psal zapomněl, že sem se vlastně chtěl vyjádřit obecně k tomu, pokud by nějaká postava byla v jiný organizaci na výzvědy :lol:

Podle mě by to mělo jít, pokud má hráč jen jednu postavu, nebo jen postavy na jedný straně, tak to může docela obohatit hru a nemusí docházet k žádnýmu nevědomýmu zneužívání informací.

Bohužel každej ví, kdo je ostrovan a kdo ne. Byly tady s tím i trochu jednu dobu potíže. Nebylo by možná od věci, kdyby bylo ostrovanský fórum skrytý.

_________________
DM


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 15:27 15. Jul 2007 
Offline
Poutník
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 23:36 27. Apr 2007
Posts: 62
Location: Praha
A ono není skrytý :?: :?: :?: Já myslel že je jenom pro ostrovany aspon ze začátku bylo.

Jinak stebou souhlasím určitě by to nebylo špatný trocha špionáže :D ale i na obou stranách .

_________________
Odevšad vede do podsvětí stejně dlouhá cest.

ΕIΜΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΘΕΟYΣ ΓΙΑ OΛΕΣ ΤΙΣ ΝIΚΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤI ΟΙ ΘΕΟI ΚΑΤΑΡAΣΤΗΚΕ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟYΣ ΑΠO ΔΕΙΛIΑ ΚΑΙ ΑΝΟΗΣIΑ


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 15:35 15. Jul 2007 
Offline
Obyvatel
 ICQ  Profile

Joined: 18:32 27. Apr 2007
Posts: 138
He he, je skrytý :oops: Mě se to tady zobrazuje nějak divně, když mi to dole píše, že jsem přihlášenej, tak nejsem a když sem dal odhlásit, tak to vypadal, jako že přihlášenej sem. Nevím, jestli jsem sám kdo má problém s divnym přihlašováním.

_________________
DM


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 16:15 15. Jul 2007 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 18:11 27. Apr 2007
Posts: 1274
Location: Praga
Michal wrote:
He he, je skrytý :oops: Mě se to tady zobrazuje nějak divně, když mi to dole píše, že jsem přihlášenej, tak nejsem a když sem dal odhlásit, tak to vypadal, jako že přihlášenej sem. Nevím, jestli jsem sám kdo má problém s divnym přihlašováním.


Ne, eště já! :lol:

_________________
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek

Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 16:50 15. Jul 2007 
Offline
Poutník
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 23:36 27. Apr 2007
Posts: 62
Location: Praha
Tak chlapci mě to funguje 8) No asi nejste dostatečně zlý :twisted: :twisted:

_________________
Odevšad vede do podsvětí stejně dlouhá cest.

ΕIΜΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΘΕΟYΣ ΓΙΑ OΛΕΣ ΤΙΣ ΝIΚΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤI ΟΙ ΘΕΟI ΚΑΤΑΡAΣΤΗΚΕ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟYΣ ΑΠO ΔΕΙΛIΑ ΚΑΙ ΑΝΟΗΣIΑ


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 19:49 15. Jul 2007 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 21:39 17. May 2007
Posts: 1313
Michal wrote:
...Nevím, jestli jsem sám kdo má problém s divnym přihlašováním.


taky mi to dělá psí kusy
třeba sem přihlášenej, otevřu nějaký vlákno, přečtu, vrátim se na obsah fóra a sem najednou odhlášenej

_________________
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 20:02 15. Jul 2007 
Offline
Měšťan
User avatar
 Profile

Joined: 01:49 28. Apr 2007
Posts: 227
Michal wrote:
...Nevím, jestli jsem sám kdo má problém s divnym přihlašováním.


A ja myslel ze chyba je v mojom prijimaci ...

_________________
Ora et Labora


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 20:06 15. Jul 2007 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 16:37 27. Apr 2007
Posts: 3452
Location: Slovakia
hh a mne to funguje normalne :lol: :lol: :lol:

_________________
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 20:33 15. Jul 2007 
Offline
Měšťan
 Profile

Joined: 18:01 17. Jun 2007
Posts: 231
Michal wrote:
...Uvedu příklad něčeho, co mě vedlo k zamyšlení :D Máme tady například skupinu NPC s frakcí Nepřátelská, která má tábor mezi skalami kdesi u cesty v nebezpečné oblasti plné obrů, ale na cestě nejsou a nepřepadávaj a pokud PC nepříjde do jejich tábora, tak neútočí. Třeba to není skupina banditů, ale zaútočí když vidí, jak jim do tábora vběhne někdo ozbrojenej, případně ještě se summonem. Otázka teda je: Kdo je v tomhle případě bandita.
Tohle kdyz jsem jednou vyhazoval na oci jednomu oplechovanemu paladinovi, tak jsem poznal jeho silu. V oplechovane rukavici. :D
Michal wrote:
Vím, možná uvažuju trošku jinak než spousta lidí :lol: Ale zaútočila by postava kdyby viděla jak tam u ohně mezi truhlama sedí několik PC, i třeba těch nejpodezřelejc vypadajících. A takovejch míst, kde se dá polemizovat, jestli se NPC brání, nebo útočí je několik.
Nektera ano - a ver tomu, stalo se tak. Ale pote, co onu postavu cekal "The Hell Express", tak uz si to radeji rozmyslela... :/

Michal wrote:
... moje postava na pevnině jen tuší, že ostrovy jsou a že jejich vyslanci nezamýšlej nic pěknýho.
TO je zajimave - na ctyri potkani ostrovanu probehly 3 setkani totalne v klidu (proste si meho chudacka nevsimli obdobne, jako my si nevsimame cervu plazicich se ve slizu pod kameny). Na ctrvrte setkani po me chteli penize - coz je o moc lepsi prumer a o hoooodne lepsi zkusenost nez ma zkusenost ma postava s predstaviteli Karathske moci. Potazmu karathskych drzgreslu co vas odiraji zleva, zprava i zprostred. :P

Michal wrote:
Já doufám, že se nám v budoucnu podaří hráčské postavy víc zapojovat do veřejného, církevního, obchodního i jiného života na Thalii než doteď.
Ver tomu nebo ne - osobni zkusenosti me poucily se tomuto radeji vyhybat. Prilisna zainteresovanost nedela dobre. Lepsi je hrat - a uzivat si (pokud to tak mohu napsat) nez se hluboce ponaret. Bohuzel.

Michal wrote:
Je jasný, že každá další postava má možnost sbírat zkušenosti mnohem rychlejc než ta první.
100% souhlas.

Michal wrote:
Pro 566344: A jakou hudbu posloucháš když chceš hrát psychiscky narušeného jedince? :lol:
No, jen tak od boku: Gesualdo, Rossini, Poulenc, Janacek,... Drtiva vetsina je klasika. :D


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 20:55 15. Jul 2007 
Offline
Obyvatel
 ICQ  Profile

Joined: 18:32 27. Apr 2007
Posts: 138
Dr. Hannibal Lecter poslouchal klasickou hudbu velmi rád jestli se nepletu :twisted:

Jak jsem říkal, setkání mojí postavy s ostrovanama byla v rámci výborné série DM Questů v době, kdy Ostrovy byly teprve v hlavách tvůrců :) Moje postava se s hráčskou postavou Ostrovana snad ani nesetkala. Nevím přesně. Vím, že v poslední době setkání Ostrovanů a Pevňiňanů často dopadla zajímavě.

Ta zainteresovanost PC na dění světa... Možná to má i svoje nevýhody. Ale to záleží na konkrétním hráči. Stačí si uvědomit, že kromě virtuálního života existuje i jinej, sice v něm nejde všechno, ale málokdo si dokáže ve virtuálním světě vydělat na počítač :D

_________________
DM


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 00:29 16. Jul 2007 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 18:00 28. Apr 2007
Posts: 2864
Location: Božský trůn
me to taky dela zajimavy kusy, ukazou se mi prispevky ale kdyz si prectu jeden tak se mi ostatni ukaze jako precteny, nebok dyz pridam prispevek ja tak sem i pak ukazuje jenom ten muj prispevek

_________________
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 07:46 16. Jul 2007 
Offline
Velmistr
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 18:37 29. Apr 2007
Posts: 1260
Location: vsudeANDnikde
Taky mi to delalo bynec, ale kdyz jsem si nastavil automaticke prihlaseni hnedka je vse ok...rovnou z vebu kliknu na forum a sem online vidim veskere nove prispevky a zadny nemizej....

_________________
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 12:04 16. Jul 2007 
Offline
WB Thalie
 Profile

Joined: 14:16 09. May 2007
Posts: 220
Mě to také samo odhlašuje.
Když si dám nové příspěvky otevřít v panelech, tak třeba už u druhého topicu to píše, že tam žádný nový není a musím jít přímo do topicu a zjišťovat, které všechny jsou asi nové, protože jsou označené, jak bych je přečetl.
Potom zase často se stává, že si sice nové přečtu, ale forum ne a ne přestat ukazovat, že tam nějaký nový je.


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 79 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 131 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits