Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 16:34 27. Apr 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 59 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 19:58 15. Jul 2007 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 16:37 27. Apr 2007
Posts: 3452
Location: Slovakia
Vzdyt proto rikam, ze najskor treba dokoncit to co je rozdelane a to je v prvom rade hodny kus pevniny ako spojenie Karatha, Alwariel a Kel a Hazr po susi, celu pust, hory na severe a dalsie biele miesta na mape a pak zacat robit nieco uplne...ale ocividne to vyznieva ako posielanie niekoho do zadku.

BTW hned na zaciatku subras som sam navrhoval vodneho elfa a podmorskej svet.

_________________
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 20:11 15. Jul 2007 
Offline
Měšťan
 Profile

Joined: 18:01 17. Jun 2007
Posts: 231
Sylmael wrote:
@566344 : a co sa stane ak taky tiefling zosle kuzlo banishment v svojej blizkosti tak ze ho to zasiahne? :D
Co by se stalo? Haze si hod na vuli - zda sam sebe odesle. ;) Vyjimkou je/by bylo specialni zamereni z D&D - tj. arcimag a jeho schopnost tvarovani kouzel. Na druhou stranu mohu potvrdil (vlastni hracova zkusenost), ze dat wizardovi do ruky tvarovani kouzel (vcetne utocnych), tak vytvorite neco neskutecneho. Neco, co je schopno sesmazit/upect/umrakovat/utepat prakticky cokoli co nema SR 50+.

Sylmael wrote:
Chlapy inac pekne ze chcete subrasy. Ale napriklad taky gnom. Videl niekto hraca gnoma? Ja len raz a i to nehral nejak dlho. (pozdrav pepovi)
Ja videl - onen hrac jej hral tusim do 5. (?) urovne.


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 20:16 15. Jul 2007 
Offline
Obyvatel
 ICQ  Profile

Joined: 18:32 27. Apr 2007
Posts: 138
No já se obávám, že by to bylo přeplácaný a až moc složitý kdyby se vytvořilo všechno :(

Hezký by to asi bylo, jenže tady už máme hodně věcí. A když si vezmu kolik je na Thalii různeých druhů potvor.

Spíš bych si dokázal představit, že by se někde daleko v mořských jeskyních v útesech objevilo město, kde by žil v odloučení zvláštní národ mořských elfů... Vytvářet celou novou říši by bylo mimořádně náročný.

Ale stejně si myslím, že stačí dvě rasy: Člověk a Ork. Třeba takovej Gothic nepotřebuje plno různých ras PC i NPC aby vytvořil krásnou atmosféru :) Mně stačí Ivory a hustý les mírného a subpolárního pásu, kterýžto ukrývá mnohá tajemství, ale mám smůlu :)

_________________
DM


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 20:27 15. Jul 2007 
Offline
Měšťan
User avatar
 Profile

Joined: 01:49 28. Apr 2007
Posts: 227
Michal wrote:
... Ale stejně si myslím, že stačí dvě rasy: Člověk a Ork. ...


Ehm na trpasliky prosim nezabudat :D

_________________
Ora et Labora


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 20:42 15. Jul 2007 
Offline
Měšťan
 Profile

Joined: 18:01 17. Jun 2007
Posts: 231
Jeste ohledne subras... Zkusenost vseobecne znama jde vyjadrit nejak takhle: "Vetsina hracu si vybere rasu/subrasu, za kterou je nejjednodussi hrat."

Generovat N (h)ruznych variaci na teze tema je, opet muj nazor, dosti zbytecne. HRat poustniho muze muzete i ted (aspon ja jej hraji). Hrat jedince z mraziveho severu - co vas svazuje? Vytvaret spousty dalsich systemu, variaci, kombinovat vlastnosti... Neni lepsi investovat ten cas a usili jinak?

Kdyz uz si takhle verejne rypu, tak si jeste prilozim dalsi polinko (nebo olej, dle libosti) do ohne: Proc je u mnoha craftu dulezitou vlastnosti pro vyrobu charisma? To alchymista musi dobre pusobit na verejnost (enbo byt dostatecne krasny, podle toho jak je charisma brana) - aby umichal dobry lektvar? Prosim, aplikujte na dalsi craftova povolani. Predem davam vedet, ze odpoved typu "aby mely i CHAR povolani neco v craftu do bonusu" moc neberu. :D


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 22:04 15. Jul 2007 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 16:37 27. Apr 2007
Posts: 3452
Location: Slovakia
No mne sa zas paci vacia moznost ras na hranie...jedna vec su hracske subrasy, ale tak isto sa mi paci svet kde viem, existuju lesny elfovia, pustny elfovia atd i ked ich povedzme niekto nehra, ale ze su ako NPC.

Tak isto sa mi paci viac roznych pasiem. Mozno som narocny, ale paci sa mi moznost ist raz na vypravu do ladovych hor a inokedy zas na dlhu vypravu do prahvozdu pripadne do pouste. Zatim su prave prahvozd a poust male a tak isto by som rad moznost, aby sa na rozne miesta dalo dostat aj po pevnine a nie len lodami. Proste taka dlha niekolko dnova vyprava zo severu smerujuca cez staru obchodnu stezku cez Karathu smerom na vychod cez Zelene vrsky a orci uzemi, do prahvozdu, stavit sa v Alwarieli a pak sa vydat na juh cez Skalne hory az do pouste a doputovat az do Kel a Hazru a odtial sa s kludom vratit lodou do Karathy...to je uz pre mna riadne a velke dobrodruzstvo.

Ehm co sa tyka ostatnych veci...nebolo by lepsie to preberat v inom topicu a nie tu u subras? :oops:

_________________
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 23:51 15. Jul 2007 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 21:39 17. May 2007
Posts: 1313
Michal wrote:
...stačí dvě rasy: Člověk a Ork...


zbláznil ses ? a kde máš elfku, vrchol evoluce ??????

_________________
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 00:24 16. Jul 2007 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 18:00 28. Apr 2007
Posts: 2864
Location: Božský trůn
Souhlasim s Daanrim, toto je online svet a kdyz je moznost tak at je poradne velkej :D , libil by se mi podvodni svet s podvodni rasou a taky si nepredstavuju nejakou rozsahlost typu poust, staci mesto a par lokaci okolo s nestvurama aby se dalo kam chodit a ta pour o ktery psal daanri by se mi taky libila :)

Gothik mozna ma jen orky a lidi ale tohle neni gothick ale NWN kde je dost ras dá se jich dost pridelat... tak proc ne :wink: , už sem párkrát psal že tuhle hru beru jako zábavu a neřešim nějkaký nerovnosi typu: mě nekdo zabil, mě se někdo nelíbí a tak.. já seu toho bavim teda pokud to nepřesahuje meze a postava se fakt nechová jako bůh co všechno umí a zná atd..

Jiank všechny subrasy se mi líběj a sem i pro subrasy u gnomů.. ale jestli nebudou emný elfové budu naštvanej :lol:

_________________
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 13:53 16. Aug 2007 
Offline
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:08 27. Apr 2007
Posts: 12262
Location: Plzeň
//OT presunuto do novych diskuzi

_________________
Vedoucí týmu Thalie


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 13:46 17. Aug 2007 
Offline
DM Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 21:02 21. Jun 2007
Posts: 4205
566344 wrote:
Co by se stalo? Haze si hod na vuli - zda sam sebe odesle. ;) Vyjimkou je/by bylo...


Nerozumím v čem by to byla pro Aasimara a Tieflinga taková nevýhoda? Tím by se odeslal do nějaké planární sféry ne? Tedy by se měly udělat lokality nějakých těch plání (pro každého příslušný druh, se kterým je spojen), kam by ho to poslalo s tím, že by se mohl nějak dostat zpět. Tedy na nízkých úrovních by to byl problém a výrazné zdržení a obtíže, na vyšších úrovních dokonce možný únik odkudkoli - prostě se banishne z vězení, ze zajetí nebo ze smrtící situace.

Ale moc se mi ta vlastnost nezamlouvá. :wink:


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 14:10 17. Aug 2007 
Offline
Měšťan
 Profile

Joined: 18:01 17. Jun 2007
Posts: 231
LDamian wrote:
Nerozumím v čem by to byla pro Aasimara a Tieflinga taková nevýhoda? Tím by se odeslal do nějaké planární sféry ne? Tedy by se měly udělat lokality nějakých těch plání (pro každého příslušný druh, se kterým je spojen), kam by ho to poslalo s tím, že by se mohl nějak dostat zpět. Tedy na nízkých úrovních by to byl problém a výrazné zdržení a obtíže, na vyšších úrovních dokonce možný únik odkudkoli - prostě se banishne z vězení, ze zajetí nebo ze smrtící situace.

Ale moc se mi ta vlastnost nezamlouvá. :wink:
Kdyby se stvoreni dobrovolne zijicimu zde (zadny summon) chtelo zpet do sve plane, uz by tam byl. Takze ho v planich asi ceka neco nemileho. Nejaky "utek" z vezeni do plani by pak bylo utekem z louze pod okap. ;) Potud k zneuzitelnosti z pohledu IC souvislosti.

Vec je ale ponekud slozitejsi: Dle DnD je z plani vetsina kouzelnickych summonu (hound archoni, slaadove, balori,...). Pokud si dobre pamatuji DnD, tak stvoreni z plani nemuze byt zabito - resp. kdyz je v jine plani prilis vysileno, tak se vrati zpet do sve materske plane.

Potiz je s potomsky smichani clovek (nebo i neco jineho :D) - demon (=> tiefling) nebo andel (=> aasimar). Jak brat toto spojeni? Patri do plani? Zalezi na zrodu. Protoze kouzlo typu Banishment ma vratit "mimoplanarni" do jejich materskych plani. Tzn. pokud se tiefling narodil "u nas", tak mu banishment nic nema udelat. Pokud "jinde" tak sbohem a satecek... //zde by se dalo mluvit o tom, jakym zpusobem byl asi vychovavany tiefling "odjinud" - tezko si jako male batole mohl hrat s lidskymi vrstevniky... Demonni vychova byva... hmmm... jina. ;) Ale i takovato postava jde hrat - zkousel jsem to - jen je potreba mit ji drobet vic promyslenou jak obyc cloveka. :) //

Ovsem resit tyhle slozite problemy v nwn... :/ Vetsinou se tedy bere ze aasimari a tieflingove jsou hell expressem poslani do sve plane, z ktere se mohou dostat zase zpet, sem - ale stoji je to sil. Tzn. jako by zemreli. :D

Jinde to bylo resene zase tak, ze te demonni/andelske krve uz v sobe moc nemaji, narodili se "tady"... takze nejaky banishment jim nic nedela. Otazkou pak je, proc maji takove bonusy a postihy co podle pravidel mit maji....

Edit: Ale asi nejlepsi je neresit to. Proste kdyz se rekne, ze banishment nefunguje, tak radeji nestourat proc nebo jak. Nemusi byt zase ves dokonalo - ono ani nic dokonaleho neni.


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 14:28 17. Aug 2007 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 21:39 17. May 2007
Posts: 1313
nojo, subrasy fajn, já proti nim nic nemám ale ani mě to nijak nevodvazuje, zdá se mi, že spousta práce pro nic
zajímavou postavu nedělá exotická subrasa, vocas, křídla nebo rohy, že...
ze svý zkušenosti vim, že podivný subrasy se nejčastějc berou účelově, kvůli bonusům
takže když už subrasy, pak s bonusama bych zatraceně šetřil, spíš bych rozdával penalty, ať se vokáže, pro koho je důležitá subrasa a pro koho bonusy :D :D :D

_________________
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 15:14 17. Aug 2007 
Offline
Měšťan
 Profile

Joined: 18:01 17. Jun 2007
Posts: 231
photter wrote:
...zajímavou postavu nedělá exotická subrasa, vocas, křídla nebo rohy, že...
ze svý zkušenosti vim, že podivný subrasy se nejčastějc berou účelově, kvůli bonusům
takže když už subrasy, pak s bonusama bych zatraceně šetřil, spíš bych rozdával penalty, ať se vokáže, pro koho je důležitá subrasa a pro koho bonusy :D :D :D
No ja nevim, pro tebe mozna vocas (nebo vocasek) neni moc dulezity, ale pro me teda zatracene dulezity JE! :twisted:

S takovym ocaskem se da uzit kopa srandy. Vecne se ti na nej panicky koukaji, pri spatreni jeho krasne stavene spicky omdlevaji nadsenim... Haranti te za nej tahaji... Ale jsou i potize - vecne ti nekde visi, pro svou velikost prichazi k uhone, kdyz odnekud zdrhas, tak je to prvni misto ktere je napadeno... Proste mit chundelaty ocasek, kteremu se spicka štětí v zavislosti na naštvanosti majitele, který visí zplihle dolů k zemi když majiteli není do skoku... :D

A neposledni plusovy bod pro ocasek: je s nim spousta srandy pri vymysleni dvojsmyslu (viz vyse uvedeny, v rychlosti sepsany priklad). :DDD

Edit: Musim ovsem pridat i male, zcela bezvyznamne minus - existuji jista perfidni individua, prevazne pleti tmave a vlasu svetlych, která nebaží po ničem víc než po zkoušení, jaký je ocásku Youngův model pružnosti tahu, a stejně tak rozverně by se pustila do podleho oškubávání pěstěné chundelaté špičky. Naštěstí zde ještě drogoví drowisti nejsou známí... :twisted:


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 16:10 17. Aug 2007 
Offline
Šlechtic
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 19:34 12. May 2007
Posts: 350
Location: Praha
566344 wrote:
...........

Mno... vobcas existujou i takovy podivny, zvrhly a nebezpecny individua znami jako paladinove, ktery maji ve zvyku osoby vybaveny ocaskem, rohama a podobnejma vecma uveznim, vyhnat, nebo neco podobnyho. :lol:


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 59 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 115 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits