Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 17:01 28. Apr 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 59 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Připravovaný systém subras
PostPosted: 10:23 10. Jul 2007 
Offline
WB Thalie
 Profile

Joined: 14:16 09. May 2007
Posts: 220
Nové subrasy

V současné době se na WB foru připravuje nový system subras pro Thalii. V tomto tématu bychom rádi slyšeli vaše nápady a připomínky k tomu za co by mělo být možno na Thalii hrát.

Může to být rasa, kterou jste jako hráči někdy na Thalii potkali, nebo třeba něco naprosto nového z jiných světů, či z různých příruček.

Vaše návrhy tak mohou posloužit pro inspiraci WB teamu a některé z nich třeba použijeme. Pokud samozřejmě zapadají do prostředí Thalie.

Ideální bude pokud napíšete název nové subrasy a pod to něco bližšího o ní. Třeba kde se nejčastěji vyskytuje, jaké má společenské zvyky a postavení. Jak na ní nahlížejí obyvatelé Karathy.

(Takovéto informace uvítáme raději než když nám tu napíšete jen vlastnosti a featy které by se hodily do vašeho příštího buildu :wink: )


Last edited by liuk on 14:32 10. Jul 2007, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Připravovaný systém subras
PostPosted: 13:21 10. Jul 2007 
Offline
Nováček
User avatar
 Profile

Joined: 17:08 09. May 2007
Posts: 21
http://nwnprc.netgamers.co.uk/manual/index.html

Staci si jen vybrat :twisted:

_________________
Dostaň se tam kde jsi nikdy nebyl a pak říkej že jsi něco viděl


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 13:26 10. Jul 2007 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 16:37 27. Apr 2007
Posts: 3452
Location: Slovakia
Myslim, ze liuk napisal jasne ze nas nezaujimaju rasy na buildy, ako vacsina ras z PRC je. Take presilene a prehnane rasy tu urcite nebudu. Pocitajte skor s rasami na RP a skor nas zaujima ich pozadie, ako si ich prestavuje, kde by mali zit, ich popis a podobne.

_________________
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 13:47 10. Jul 2007 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 18:00 28. Apr 2007
Posts: 2864
Location: Božský trůn
Temný/noční elfové
- vzdálení příbuzní elfů

- pohybují se raději v noci než ve dne

- nejsou tolik spřízněni s přírodou

- ostatní "čistě" rasy se k nim chovají odtažitě až hrubě, kamkoliv vkročí slyší jen posměch nebo výhružky, do větších měst je ani nepouštějí, proto začali být odtažití i oni k ostatním a nenechávají si jen tak něco líbit..

- mají podobné rysi jako elfové, jen mají tmavou pokožku a často světlé oči

- elfově a noční elfové se navzájem nenávidí

zatim mě napadlo jen toto, nějak mi tady chyběla odnož elfů, je to udělaný na rychlo moc sem nad tim nepřemjšlel

_________________
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 14:08 10. Jul 2007 
Offline
WB Thalie
 Profile

Joined: 14:16 09. May 2007
Posts: 220
Krata díky :)

Jinak ad PRC, ty normálnější rasy z něj tak nějak můžete čekat. Po úpravách samozřejmě. Ale ten zbytek tam byl dost nepoužitelný. (Skřeti, orci atd..)


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 14:11 10. Jul 2007 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 21:39 17. May 2007
Posts: 1313
Zvrhlá elfka

prerequisites: elf, female, non lawful, age 150 +

Elfka, vyrostlá v pro elfy netypickém prostředí (většinou důsledek únosu, zajetí, trestu, života na útěku) ať už zaviněním vlastním, či rodičů

Obvykle se vyznačuje vulgární mluvou, neúctou k autoritám a vlažným vztahem k bohům. Její touha je život v dekadentním přepychu a v podstatě je to jediná věc, o kterou se dokáže cílevědomě snažit. Radovánky všeho druhu jsou jí vlastní, často holduje tabáku, alkoholu i drogám. Býva sexuálně nevázaná, promiskuitní, se sklony k neobvyklým praktikám, vyjímkou nejsou vztahy ke stejnému případně oběma pohlavím. Svůj vřelý vztah k sexu často prezentuje na veřejnosti vyzývavým oblečením (i nahotou) a chováním. Přesto dokáže uzavírat i trvalé vztahy, obvykle však jen se stejně založenými jedinci nebo jejich skupinkami.
Její domovské prostředí jsou velká města s mnoha obchody a hospodama, venkovem pohrdá.

bonusy: +2 savy vs. cold (celej život se málo oblíká, je otužilá)
+3 intimidate, persuade, perform, lore, appraise
weapon proficiency exotic (bič)

penalty: -2 savy vs. fire
ani lehká zbroj

_________________
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 15:46 10. Jul 2007 
Offline
Měšťan
 ICQ  Profile

Joined: 17:42 27. Apr 2007
Posts: 270
Location: Kolín
Pouštní elfové

Elfové, kteří v dávných dobách z již neznámých důvodů odešli z mateřských hvozdů do nehostinné pouště. Časem se přizpůsobili životu v těchto končinách s dokonalostí svému národu vlastní.

Pouštní elfové žijí v kočovných komunitách roztroušených na poměrně velkém území. Základní jednotkou je rod, který vede jeden muž, většinou nejlepší válečník, obchodník nebo mudrc. Spřízněné rody dávají dohromady kmen, který většinou vede nejschopnější z hlav rodů. Kmeny obchodují jak spolu, tak s lidmi a gnómy, s kterými mají odjakživa dobré vztahy. Obchodují se vším, co se dá v poušti najít, výměnou za zbraně a věci z kovu. Pouštní elfové nejsou agresivní a kmeny spolu válčí jen vyjímečně. Většinou se spíše společně brání hrozbám obývajícím poušť s nimi.

Typický pouštní elf vypadá jako menší a hubenější(někteří používají k popisu slovo vychrtlý) příbuzný obyčejných elfů. Na svou subtilní postavu ale většinou má až neskutečnou odolnost a výdrž. Má tmavou pokožku, vlasy a mnohdy i odstín očí. Většinou nosí zvláštní tetování světlejších odstínů, která značí postavení v rámci kmene. Pouštní elfové nemají vztah k magii, jejíž znalosti již dávno zapomněli. Občas jsou mezi nimi k vidění kněžské profese.

Pro jejich až neskutečnou znalost pouště, stopovací a maskovací dovednosti a vstřícnost jsou mezi lidmi z Kel-A-Hazru velmi uznávaní.Po městě jsou dobře známy příběhy, kdy byl vysílený cestovatel, jinak odsouzený k smrti hluboko v poušti, zachráněn skupinou pouštních elfů a dopraven k nejbližším lidským osadám. Pár pouštních elfů, kteří opustili tradiční kočovný způsob života, se živí v Kel-A-Hazru jako průvodce pouští. Oblíbené povolání pouštních elfů je hraničář a většinou jsou chaoticky neutrálního nebo dobrého přesvědčení.Velkou tradici má vřelý vztah k Bohu cest Lothianovi, kterého také většina pouštních elfů uctívá.


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 16:51 10. Jul 2007 
Offline
WB Thalie
 Profile

Joined: 14:16 09. May 2007
Posts: 220
Tedy to co už máme připraveno. Když vás napadne něco dalšího budeme rádi.
---------------------------------------------------------------------------

Člověk
Klasický
-obyvatel Karathského království
Seveřan
-barbar ze severních zemí
Pouštní člověk
-příslušník pouštního národa. Většina žije kočovným způsobem v kmenových společnostech (jak psal Jonny o elfech)
Aasimar
-člověk s částečně andělskou krví, dobré postavy
Tiefling
-člověk s démonickou krví, zlé postavy
Trpaslík
Klasický-Štítový
-zarputilý trpaslíci, dobří válečníci a řemeslníci
Zlatý
-milejší než jejich bratranci štítoví, obchodníci a řemeslníci
Elf
Klasický- Lesní elf
-nejčastější elf, hraničáři, žijí v Alwariel především
Divoký elf
-již téměř vymizelí elfové, kteří vyznávají pradávný způsob života, divoce v přírodě
Šedý elf
-většinou samotáři, žijí narozdíl od lesních elfů i více v lidských městech, inteligentní, často skvělí mágové
Sluneční elf
-ohniví elfové z pouště, často zaklínači, fascinuje je krása pouštní krajiny, s vyspělou kulturou
Půlčík
Klasický-Městský
-půlčíci z lidských měst
Lesní půlčík
-doubkovští půlčíci
Divoký půlčík
-velmi vzdálený příbuzný předchozích dvou, žijí v pralese spjati s přírodou v malých vesnicích
Půlork
Klasický
-normální půlork vzniklý skřížením člověka a orka
Severský půlork
-kříženec člověka a severského bílého orka


Last edited by liuk on 12:14 12. Jul 2007, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 18:06 10. Jul 2007 
Offline
Velmistr
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 18:37 29. Apr 2007
Posts: 1260
Location: vsudeANDnikde
No nevim rad bych ttrebas videl Upiry a Vlkodlaky..coz?

_________________
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 18:18 10. Jul 2007 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 16:37 27. Apr 2007
Posts: 3452
Location: Slovakia
Upirov a vlkodlakov by som medzi rasy nedaval...predsa len upirom alebo vlkodlakom sa moze stat prislusnik akejkolvek rasy, jedna sa preda u vlkodlakov u urcite ochorenie resp prekliatie, ktorym sa nakazia od existujuceho vlkodlaka a u upirov zas o nemrtveho so vsim vsudy. Takze jedine ak by nieco take bolo tak ako forma kliatby alebo ochorenia, ktore ked by sa neliecilo malo by za nasledok permanentnu smrt postavy. Tolko aspon moj osobny nazor nato.

_________________
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 19:05 10. Jul 2007 
Offline
Velmistr
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 18:37 29. Apr 2007
Posts: 1260
Location: vsudeANDnikde
no upiri a vlkodlaci se prece nemusi lecit, jen obcas dostanou chut nebo zizen na krev...napad se mi libi, ale asi by to bylo pro vic hracu coz ted Thalie asi nema (zatim). jeden upir nebo vlkodlak by se asi unudil k smrti, navic jak zajistit aby ho jini upiri nebo vlkodlaci nenapadali...napad se mi, ale hodne libi.

_________________
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 06:32 11. Jul 2007 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 18:00 28. Apr 2007
Posts: 2864
Location: Božský trůn
Pridate i toho temneho elfa a poustniho elfa nebo ne? :D

_________________
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 09:29 11. Jul 2007 
Offline
WB Thalie
 Profile

Joined: 14:16 09. May 2007
Posts: 220
Pouštní elfové budou právě oni sluneční a v poušti budou žít společně s beduíny a gnómy. Další pouštní elfy přidávat asi nebudeme.
Co se týče nočních elfů, nad tím budeme uvažovat. :wink:


Top
Reply with quote  

 Post subject: Huh
PostPosted: 07:58 12. Jul 2007 
Offline
Velmistr
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 11:23 28. Apr 2007
Posts: 1055
Location: Plzeň
Heh nevim jak to presne bude fungovat, ale vypada to pekne a doufam jako ze to nebude jenom pro nove zalozeny postavy, ze mi budete moct nakliknout toho "Barbara ze severnich kraju" kdyz uz ho mate v nabidce :D :D

_________________
...VIKINGS are back...your agony begins !!! :viking:
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 11:33 12. Jul 2007 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 18:11 27. Apr 2007
Posts: 1274
Location: Praga
Ten nápad vypadá moc pěkně, jenom vše by chtělo dvakrát promyslet, jak to zapadá do Thalie a jak budou rasy vyvážené, aby se nám nezačali rojit pod zemí Tieflingové a dobří bohové aby z každého trajtrdlíka nedělali Aasimara.

Právě těmito sférickými rasami si nejsem moc jistý, jsou přeci jen typické hlavně pro Forgotten Realms. Určitě z nich plynou i nějaké nadpřirození schopnosti, převážně výhody, předpokládám, což by mohl být problém zinscenovat, snad nějakým předmětem "Sem lepčí než ostatní!!!".... tudíž bych na ně, pokud už se sem dostanou, uvalil něco jako nutnou povolenku. ;) Hráč si s nimi bude moci něco začít až po souhlasu někoho z Týmu, či po prezentaci nějakých plánů s tou postavou a podobně.


Dál Beduíni... já se v poušti moc nevyznám, ale mám dojem, že v podstatě jedinou obydlenou oblastí je pobřeží, tedy přístavní město Kel-A-Hazr. (pokud je u vody :D...ale působí to logicky) A tam žije dost nezanedbatelná populace, naprosto odlišná od Karathy. Je pravda, že napůl pochází z Království, avšak za staletí se přizpůsobili nejen tělem, kultura se vytvořila odlišná na základě zkřížení s domorodci, jazyk to samé... něco málo jsem o nich a ghlavně o jejich vzniku napsal do Pohnutého příběhu povstalců, je tuším umístěn v legendách.

Zkrátka bych "Beduíny" rozšířil na "Lidé Pouště". Měšťané z Kel-A-Hazru se sice nestěhují, nežijí ve stanech, ale obživu jim nejspíš zajišťují i tak stáda, jsou pouštním pískem stejně ošlehaní (dokud nejsou zavrtáni v palácích a harémech), nosí podobné oblečení. Kdyby někdo hrál kočovníka, nebyl by problém, ale pořád jde o stejný lidský typ.

Eventuálně vytvořit něco jako "Občan Kel-A-Hazru" paralelně vedle rady beduínů.


P.S.: Bylo by záhodno, aby vše zapadalo do tvořících se příběhů a kronik, je bezepsoru potřeba si je před tvorbou ras pročíst, aby se odvíjely od vývoje thalijské země.

_________________
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek

Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 59 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 142 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits