Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 08:14 27. Apr 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 112 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Next
Author Message
 Post subject: Zařazení kouzla škole
PostPosted: 16:56 17. Feb 2013 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 13:01 26. Mar 2012
Posts: 4644
Location: Teplice/Praha
Prozradí mi někdo, proč jsou kouzla ke školám přiřazena tak jak jsou? Je to nějaký celý ožralý.
Namátkou do školy nekromancie patří třeba: Silnější obnova, Rozjasnění, Odraz smrt a zase naopak tam nepatří Kamenné kosti, které posilují nemrtvého.
Nebo dvě podobná kouzla co patří do jiné skupiny : útočiště- vymítání, lepší útočiště - proměny.
slabší obnova, obnova - vyvolávání, silnější obnova- nekromancie.

Má to nějaký důvod, nebo bylo jen třeba "zaplácnout místo"?

Pardon jestli je ten dotaz blbej, ale fakt mi to leží v hlavě. Každej druhej klerik je velkej nekromancer, protože používá odraz smrt, silnější obnovu i rozjasnění.

_________________
Na vyžádání.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zařazení kouzla škole
PostPosted: 17:15 17. Feb 2013 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 01:01 27. Aug 2011
Posts: 1517
karolina wrote:
Prozradí mi někdo, proč jsou kouzla ke školám přiřazena tak jak jsou? Je to nějaký celý ožralý.
Namátkou do školy nekromancie patří třeba: Silnější obnova, Rozjasnění, Odraz smrt a zase naopak tam nepatří Kamenné kosti, které posilují nemrtvého.
Nebo dvě podobná kouzla co patří do jiné skupiny : útočiště- vymítání, lepší útočiště - proměny.
slabší obnova, obnova - vyvolávání, silnější obnova- nekromancie.

Má to nějaký důvod, nebo bylo jen třeba "zaplácnout místo"?

Pardon jestli je ten dotaz blbej, ale fakt mi to leží v hlavě. Každej druhej klerik je velkej nekromancer, protože používá odraz smrt, silnější obnovu i rozjasnění.



Tak tomuhle tedy také nerozumím :( Například kouzlo "rozjasnění" má i bard a ani mi na mysl nepřišlo, že by mohlo patřit do školy nekromancie....vždyť to u toho kouzla ani není napsané v popisu :?:

Edit: Omlouvám se, v popisu je opravdu napsáno, že do školy nekromancie patří ....jsem ten popisek nečetla pořádně ....ale moc to také nechápu, proč je to tam zařazené :confused: Nebylo by logičtější, kdyby to patřilo třeba do školy vymítání?

Chybí mi proškolení v magii :oops: :D

_________________
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka


Last edited by Aillen on 17:24 17. Feb 2013, edited 2 times in total.

Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zařazení kouzla škole
PostPosted: 17:20 17. Feb 2013 
Offline
Ďábel
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 21:37 08. Aug 2008
Posts: 6885
Location: Praha
Jestli jde o to, s jakou nekromancií maj problém Officiální místa, tak je to nekromancie která škodí, užívá negativní energii, ubližuje, zabíjí, nebo tvoří nemrtvé.

Nekromancie jako taková je braná jako manipulace s životní energií (pozitivní / negativní) a dá se jejím prostřednictvím i léčit. Pokud se nemýlím, většina léčivých kouzel do nekromancie patří.

_________________
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zařazení kouzla škole
PostPosted: 17:22 17. Feb 2013 
Offline
WB Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 09:41 01. Sep 2010
Posts: 9754
Léčivá kouzla patřila do nekromancie kdysi, tuším v patchi 1.67 to změnili kvůli tomu že si hráči stěžovali.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zařazení kouzla škole
PostPosted: 17:28 17. Feb 2013 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
Tak třeba ty Kamenné kosti mi příjdou jako logické přeměňování, protože upravují ten daný objekt. A taky to tak je.

U Rozjasnění je i na wiki psáno, že zařazení do nekromancie je dost možná bug, ale je to tak (a to kdybych uplatnil kdysi, tak jsem s přehledem vyhrál turnaj, protože tam snad každý měl lahvičky rozjasnění johoho :D jsem to ale hodný Nalčík), nekromantský je na tom leda ten nepatrně zraňující efekt.

Obnovy si nejsem jistý, ale pokud budeme souhlasit s tím, že je nekromancie komplexní manipulace se životní energií, tak si dokáži představit, že negativní energie tuto životní energii narušuje a obrácenou manipulací, nicméně stále manipulací se životní energií, vracíš stav do normálu.


Jinak jak říká Jon, určité nekromancie praktikuje veřejně a masově samotná Církev světla, takže není důvod k obavám.
EDIT: a jak se Jon mýlí, léčení je škola vyvolávání.

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zařazení kouzla škole
PostPosted: 17:30 17. Feb 2013 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 13:01 26. Mar 2012
Posts: 4644
Location: Teplice/Praha
Léčivý jsou vyvolávání.

Přijde mi i divný že třeba kouzlo Proklej jsou proměny. To by mělo být spíš v nekromancii, ne? Nebo Kamenná kůže je vymítání, ta by mi zase více seděla na proměny.

_________________
Na vyžádání.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zařazení kouzla škole
PostPosted: 17:42 17. Feb 2013 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 01:01 27. Aug 2011
Posts: 1517
J.F.Payne wrote:
Jestli jde o to, s jakou nekromancií maj problém Officiální místa, tak je to nekromancie která škodí, užívá negativní energii, ubližuje, zabíjí, nebo tvoří nemrtvé.

Nekromancie jako taková je braná jako manipulace s životní energií (pozitivní / negativní) a dá se jejím prostřednictvím i léčit. Pokud se nemýlím, většina léčivých kouzel do nekromancie patří.



Nekromancií se dá i léčit?? To by mě taky nenapadlo ...ještě tak léčit nemrtvé, ale i živé?

Možná by Církev světla mohla udělat přednášku, co přesně je vlastně zakázané, je možné, že většina hráčů to ví, ale možná hraje i pár těch méně zkušených :oops: :wink:

_________________
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zařazení kouzla škole
PostPosted: 18:20 17. Feb 2013 
Offline
Ďábel
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 21:37 08. Aug 2008
Posts: 6885
Location: Praha
Co se Církvi nebude líbit, lze logicky odvodit.

_________________
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zařazení kouzla škole
PostPosted: 20:46 17. Feb 2013 
Offline
Ďábel
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:24 23. Jun 2007
Posts: 6754
Location: Severní okraj Středozemě
Aillen wrote:
Nekromancií se dá i léčit?? To by mě taky nenapadlo ...ještě tak léčit nemrtvé, ale i živé?
Nesmíš se na to dívat tak úzkoprse. Magie sama o sobě NENÍ špatná. Až její použití rozhoduje zda slouží ke Zlým nebo Dobrým věcem.
P.S.
*trollí část příspěvku*
Tvá logika se mi líbí. Srpem na obilí se dá taky (celkem slušně) zabíjet. Budeme proto popravovat všechny žence (a druidy), anžto potencionální masoví vrazi? :shock: :wall: :lol: :lol: .

_________________
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zařazení kouzla škole
PostPosted: 22:41 17. Feb 2013 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 01:53 05. Dec 2010
Posts: 4507
Location: Land Down Under
greater restoration samozřejmě není nekromancie, že to ve hře tak je není směrodatné, každý se někdy utne

_________________
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zařazení kouzla škole
PostPosted: 09:44 18. Feb 2013 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 20:20 24. Jul 2009
Posts: 5342
Tohle by byla hezká diskuze IC ve hře, ale budiž :).
O tomhle měla diskuzi moje čarodějka s Rodalem. Ona se zabývá výzkumem kouzel a zrovna nekromancii hodně probírala.

Jinak rozjasnění je nekromancie a není to omyl. Avšak je to kouzlo povolené. Stejně tak silnější obnova.
A proč je to kouzlo nekromancie? Zjištěno jednuduchým IC pokusem, zkuste seslat na postavu nebo na NPC efekt ovlivnující jeho mysl a pak mu zkuste ten efekt zrušit pomocí kouzla rozjasnění. Následně se mrkněte do výpisu a uvidíte důvod proč je to nekromancie. :roll:

Víc si o tom klidně můžeme popovídat IC. Jestli chcete já tu magičku lognu ;).

Stejně tak jsou logické vysvětlení u kouzel prokletí a kamenné kosti a podobně.

Ještě drobný dodatek. Ono taky záleží na způsobu jak se nekromancie používá. Protože nekromancie nemusí být jen zlo, ale jsou to i neutrální kouzla. A ano i nekromanice může být prakticky jako léčení.

_________________
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zařazení kouzla škole
PostPosted: 11:03 18. Feb 2013 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
RoFe, ono jde i o to, že třeba původní DnD to může mít jinak a jak na dané kouzlo reaguje herní mechanika je už otázka naprogramování. Takže to je chatrné vysvětlení, ale pro potřeby hraní asi nejlepší (systém má přednost, protože je to nakonec systém, který "spravedlivě" určuje "co a jak"). Jinak řečeno - úplně nesouhlasím s tvým vysvětlením, ale nakonec to přesně podle tohodle musíme dodržet

O dobru a zlu se můžeme bavit u každé věci. Zbraně, pravomoce, magie (i nekromancie). Je to takové věčné téma.

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zařazení kouzla škole
PostPosted: 11:09 18. Feb 2013 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 20:20 24. Jul 2009
Posts: 5342
Zajisté, ale mě původní DnD absolutně nezajímá. Já to s postavou řešil IC a to je pro mě přednější. Prostě postava to má zařazeno mezi nekromancii, je to i v popisu kouzla, je to i na svitku a na wikině je škrnuté vymýtání a je tam též nekromancie.

_________________
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zařazení kouzla škole
PostPosted: 12:04 18. Feb 2013 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 16:59 15. Mar 2009
Posts: 1551
*kroutí hlavou nad topikem* Tohle je pár let nazpět, co se to tu řešilo.
Ty kouzla se různě nelogicky rozházela do všelijakých škol, aby byly nějak rovnoměrně rozložené a některé školy neměli jen pár kouzel. Pokud by se tvrdě mělo hledět na systém, tak v tomhle případě můžeme dát permku všem hráčům na TH, jen za používání rozjasnění :twisted:
Co se nekromancie týče beru to tak, že pokud to škodí nebo vyvolává nemrtvého, je to nezákonné...

Ad Rof: pokud máš nějaké IC vysvětlení sem s ním, nebudu kvůli tomu honit magiče s rozjasněním.

_________________
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Zařazení kouzla škole
PostPosted: 12:34 18. Feb 2013 
Offline
Velmistr
User avatar
 Profile

Joined: 13:55 05. Oct 2008
Posts: 1491
Je sice celkem jasné, která kouzla by se nelíbila palachům a inkvizitorum. Je ale pravda, že by bylo fajn tyto kouzla nějak popsat. Nemusí to být ani na fóru. V Karathě je knihovna, může tam být na prodej nějaká kniha.
Nebo rovnou i více různých knih, protože zde se zaměřujete jen na palachy a inkvizici, ale může tam klidně být kniha (ne)oblíbených kouzel z pohledu druidů, elfů i trpaslíků.
Nebo to může být desatero knih, kde by byly IC popisy chování kouzla.
Něco ve stylu:

Lexikon kouzel, kruh 1
Strach - Čaroděj vloží nepříteli do mysli nějakou děsivou vzpomínku ve snaze ho vyděsit nebo zastrašit. Toto kouzlo vymysleli údajně prastaré orčí kmeny, v touze vládnout skřetům a skurutům. Často takto orčí šamani ovlivňovali skřetí náčelníky aby pro orky pracovali skřeti. V dnešním civilizovaném světě je toto kouzlo zapovězeno, neb je považováno za nečistý a nečestný způsob používání daru magie.

Sepsat tyto knihy je ale práce (postav) hráčů vysoce postavených mágů, zaklínačů, druidů nebo paladinů či bardů. Což by mohl být zajímavý questík hledání pramene kouzel atd.

_________________
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 112 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 106 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits