Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 20:58 27. Apr 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 15 posts ] 
Author Message
 Post subject: Útok ve Městě
PostPosted: 19:43 29. Nov 2010 
Offline
Rytíř
User avatar
 Profile

Joined: 11:31 01. Feb 2008
Posts: 686
Location: Trondheim, Norsko
Zdravím,
měl bych takový dotaz, ohledně útoku ve městě. Zrovna dnes se mi stalo, že jsme se s jedním hráčem hádali,
pořádně se naše postavy provokovali, dávali si co proto, padl i odpor... A pak jedna ze stran zaútočila (on :wall: )
No a já (protože tak je holt NWN nastavené) jsem hodil na iniciativu a příležitostně toho hráče poslal do podsvětí.

A tady se dostáváme k jádru problému, jelikož DM zrovna mělo něco na práci, prostě stráž neměla možnost reagovat,
stejně jako já nemohl nic dělat. Proto se chci zeptat, jak se v takové situaci zachovat?
V případě, že takhle postavu zabiju, můžu bejt trestán za zneužití nepřítomnosti DM?

(Pro šťourali, tímhle nechci narážet, bonzovat nebo tak něco, jen chci vědět, jak se zachovat v případě, že se to stane.)

Díky, Czech_Luthor.

_________________
Fallion Meynolds - Hrdý hraničář, manžel Kory Meynolds - té nejkrásnější ženy na Thalii - a otec tří krásných dětí.

Člen Virtuálního Páru

Samozvaný SpamMaster v nejlepších letech!

Our love is a bed of nails
Love hurts good on a bed of nails
I'll lay you down and when all else
Fails
I'll drive you like a hammer on a
Bed of nails
Baby when you scratch,
you know I'm gonna bite!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Útok ve Městě
PostPosted: 20:07 29. Nov 2010 
Offline
Nováček
 Profile

Joined: 20:04 29. Nov 2010
Posts: 1
To byla moje chyba. Přepínal jsem hru alt + tabem, protože sem si psal s přítulkou na icq. Akorát při dalším přepnutí mi to kliklo na Falla s odporem. Jako když někdy pijete při tomhle přehazování lektvary nebo tak. Ale tak zahráli sme to nějak. A pak se omlouvám za ten afk. Ale stále dokola se mi spouštěla krev z nosu tak sem musel odběhnout na trochu delší chvíli.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Útok ve Městě
PostPosted: 20:57 29. Nov 2010 
Offline
Rytíř
User avatar
 Profile

Joined: 11:31 01. Feb 2008
Posts: 686
Location: Trondheim, Norsko
Nene, nejde o to, že jsi udělal něco špatně nebo tak, já si myslím že se to uhrálo a bylo to v pohodě.
Jen mě zajímá, jak by tohle hodnotilo DM, kdyby se mu nějaký takový případ dostal do rukou,
popř. bych rád věděl, jak se v takovém případě zachovat.

_________________
Fallion Meynolds - Hrdý hraničář, manžel Kory Meynolds - té nejkrásnější ženy na Thalii - a otec tří krásných dětí.

Člen Virtuálního Páru

Samozvaný SpamMaster v nejlepších letech!

Our love is a bed of nails
Love hurts good on a bed of nails
I'll lay you down and when all else
Fails
I'll drive you like a hammer on a
Bed of nails
Baby when you scratch,
you know I'm gonna bite!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Útok ve Městě
PostPosted: 21:16 29. Nov 2010 
Offline
Velmistr
User avatar
 Profile

Joined: 13:55 05. Oct 2008
Posts: 1491
Nevidím nic špatného na útoku ve městě POKUD....
v okolí není žádná stráž, která by jistě zasáhla.
Co se týče ostatních NPC (sedláci atd), tak ti by jistě utekli nebo si toho nevšímali (pokud by to byl boj bezezbraně == rvačka) jinak by jistě zavolali stráže.
Otázka přítomnosti jiného hráče je jasná, záleží na postavě.

_________________
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Útok ve Městě
PostPosted: 21:51 29. Nov 2010 
Offline
Měšťan
 Profile

Joined: 22:42 09. May 2007
Posts: 228
Ja si zase myslim, ze utok ve meste, leda v kanale nebo pod rizenim dm (s rozumem). Jinak by si kazdy zacal delat co chce... zive jsem si predstavil vrazdu v dilne, jak nekdo zatahne zaves a jednou ranou zabije) (jedna rana moc hlucna byt nemusi, to je pekne uriznuti hlavy a ze v dilne, kde busi kovari, je ramus...)
Ja jsem zastance utok ve meste ne.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Útok ve Městě
PostPosted: 21:56 29. Nov 2010 
Offline
Bůh
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 22:02 12. Mar 2010
Posts: 4748
Location: Kahzet, město smlouvy
Z údalostí posledních dnů to rozhodně jde. Ale POUZE s konzultací DM, která musí být provedena PŘED incidentem a Dm musí BÝT PŘÍTOMNO. Aby mohlo reagovat za svět jako takový. Ale města a vesnice nejsou jen plné těch NPC co vidíte. Jejich tam desetkrát, stokrát ba tisíckrát víc. Akorát nejsou vidět, protože by to shodilo server :) Prostě ve městech je svědků moc pro takovou akci.

_________________
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Útok ve Městě
PostPosted: 22:03 29. Nov 2010 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 11:53 27. Sep 2009
Posts: 2551
Derken- wrote:
Jejich tam desetkrát, stokrát ba tisíckrát víc. Akorát nejsou vidět, protože by to shodilo server :) Prostě ve městech je svědků moc pro takovou akci.


Prosim odpust si pro priste tyhle zbytecne provokace, ano? Chapu, ze jste rozladeni, ale ceho je moc toho je prilis.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Útok ve Městě
PostPosted: 22:05 29. Nov 2010 
Offline
Bůh
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 22:02 12. Mar 2010
Posts: 4748
Location: Kahzet, město smlouvy
Desmond wrote:
Derken- wrote:
Jejich tam desetkrát, stokrát ba tisíckrát víc. Akorát nejsou vidět, protože by to shodilo server :) Prostě ve městech je svědků moc pro takovou akci.


Prosim odpust si pro priste tyhle zbytecne provokace, ano? Chapu, ze jste rozladeni, ale ceho je moc toho je prilis.


Takhle sem to ale fakt nemyslel. Tak nehledej prosím problémy tam kde nejsou.

EDIT do intelektuálnější verze, aby to nebylo bráno jako provokace: Engine nwn by neutáhl, kdyby se všechny tyto postavy, které ve městě běžně žijí vyskitovali v lokacích. Je jich tam prostě mnohem víc než jich vidíte. Třeba já si Karathu představuju například jako Kladno. Po ulicích chodí denně spousta lidí. Nakupovat a tak. Nemluvě o oknech, který má každý barák.

_________________
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Útok ve Městě
PostPosted: 22:19 29. Nov 2010 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 11:53 27. Sep 2009
Posts: 2551
Derken- wrote:
Takhle sem to ale fakt nemyslel. Tak nehledej prosím problémy tam kde nejsou.


V tom pripade se omlouvam.

Abych nebyl uplne OT, k tomu souboji jsem dorazil bohuzel pozde, spadl mi net. V podobnych situacich se proste zkuste ridit rozumem a citem pro hru a nebo jeste lepe reste spor mimo mesto :P. Ja chapu, ze kdyz dostane ranu v hospode, tak tezko reknete "Hele Vildo, pojdme si radsi rozbit hubu do borovyho hajku jo?" Misto toho mu ji proste natahnete zpatky, ale musite pocitat s tim, ze vas v tu chvili uz nejspis potahne vyhazovac ven z hostince, kde vam obema napraska :), pokud tedy nenapraskate vy jemu.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Útok ve Městě
PostPosted: 22:27 29. Nov 2010 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 21:47 12. Mar 2010
Posts: 4674
Location: Kobka
Desmond wrote:
Derken- wrote:
Jejich tam desetkrát, stokrát ba tisíckrát víc. Akorát nejsou vidět, protože by to shodilo server :) Prostě ve městech je svědků moc pro takovou akci.


Prosim odpust si pro priste tyhle zbytecne provokace, ano? Chapu, ze jste rozladeni, ale ceho je moc toho je prilis.


Ja v tom provokaci nevidim. Jen uvedl na pravou míru to, že npc ktere oni nevideli tam proste jsou, bylo tam kolem třeba 20lidi co se tam prochazeli a kdyby se dva lidi zacli rvat, tak jak tomu bylo ve stredoveku? Hned by se volalo straze, straze.
Takze nechapu v cem vidis provokaci, jen napsal to, co jste vy napsali me, jen to napsal v jinem formatu.

_________________
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Útok ve Městě
PostPosted: 13:43 30. Nov 2010 
Offline
DM Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 21:02 21. Jun 2007
Posts: 4205
Utoky ve meste by bez DM byt imho nemely. A to na nikoho. Vyjimkou jsou pouze pripady jasne dane DM, kdy DM nekoho prohlasi za loveneho psance. Na takovou osobu, je li rozpoznana, pak utoceno byt samozrejme muze.

Ale IMHO zase nikdo si nemuze stezovat, kdyz ten psanec utocnika sejme a v klidu odejde bez zasahu strazi - proste DM tam nebylo. Na hranici a problematicke jsou v tomhle utoky treba na tieflingy. Na jednu stranu je zakon v mnoha mestech jakoby nechrani, na druhou stranu nikdo take nerika, ze by straze pomohly utocnikovi nebo vubec co by delaly (klidne by mohly utocnika zpacifikovat za ruseni klidu a ohrozovani okoli, zejmena pokud by treba strcil do "neviditelneho" mestana, pouzil ve meste utocna kouzla a tak dale... A proste celkove je to pak jenom o hadkach co by kdyby.

Takze IMHO pokud to DM primo nevidi a vsichni o tom nevi, tak neutocit. Vede to casto k flamum na foru, hadkam ve hre a znechuceni na obou stranach.

Pokud to ma nekdo povoleno po konzultaci s DM, tak by mela i druha strana byt upozornena, ze je to povoleno a ze o tom DM vi a ze na to dohlizi. Aby byly rovne sance. A nestalo se, ze protistrana se bude boji vyhybat jen aby nebyla zatahnuta do porusovani pravidel o zneuziti nepritomnosti DM ve hre.

_________________
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Útok ve Městě
PostPosted: 14:41 30. Nov 2010 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
Nicméně útok, kdy útočník zaútočí protože se uklikl a druhý ho zabije, protože se mu automaticky spustí protiútok opravdu asi nemá smysl řešit. Je jasné, že ani z jedné strany to nebyl úmysl.

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Útok ve Městě
PostPosted: 18:05 30. Nov 2010 
Offline
Velmistr
User avatar
 Profile

Joined: 13:55 05. Oct 2008
Posts: 1491
LDamian to napsal dobře (před NPC musí mít postava "povolení zabíjet :D", jen bych obhájil moji myšlenku boje ve městě bez "DM povolenky". Mělo by to jít, ale pouze v místech, kde vás opravdu nikdo neuvidí (úzká ulička v Karathě uprostřed noci, ovšem pokud nebudete metat vtipná kouzla typu Hellball, ničení, Sluneční výbuch nebo jak to je, prostě to, co naprvní pohled osvítí půlku města).

_________________
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Útok ve Městě
PostPosted: 18:50 30. Nov 2010 
Offline
Měšťan
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:15 04. Nov 2010
Posts: 225
Location: Praha
No v prvni rade je to o soudnosti a rozumu hracu samotnych. Ale pokud k necemu takovemu dojde a neni tam zrovna DM, tak bych to resil nejak takto:

Jsou-li tam nekde pobliz NPC (a ted myslim spis obycejny lidicky a ne straze), nic nebrani tomu, aby pozdeji DM nahazeli na kostkach, zda a jak se NPC zachovali (jen se rozutekli, sli to nahlasit, nakecali uplne blbosti...). U obycejnych lidi se +- da predpokladat, ze primo do "bitky" se nezapoji, ale ti cestnejsi/odvaznejsi pujdou pozdeji svedcit.

V tom jak se NPC rozhodnou bych se asi take nechal lehce ovlivnit tim i tim, co me k tomu v OOC reknou ucastnici konfliktu a jakou povest dotycne postavy maji. Pak muze dojit bud k "nahaneni" vraha, pac dotycneho NPC popisi/usvedci a nebo naopak mohou svedcit v jeho prospech.

Nicmene porad plati, je to hlavne o tom jak se k tomu postavi hraci samotni, pokud nekdo nekoho hodla odkrouhnout v poledne uprostred namesti, tak je jednoduse dement.

_________________
Xunnavin - věrný (zatím) ochránce paní Trissdril
bratr Ignacius - mnich, který následuje Thala (momentálně zavřen kdesi v klášterní cele)


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Útok ve Městě
PostPosted: 03:26 07. Dec 2010 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 01:53 05. Dec 2010
Posts: 4507
Location: Land Down Under
A já bych zas toleroval nějakou pěstní hospodskou rvačku, do takové ať si stráže štourají jen pokud se dm nudí a vtělí se do nich. Proč by si chlapi v hospodě nemohli dát po čuni?

_________________
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 15 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Google [Bot] and 123 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits