Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 22:33 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 131 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Jakým způsobem jsem se dostal/a k hraní nwn na persistentních světech?
Na doporučení přátel. 46%  46%  [ 55 ]
Po singl kampani, jsem chtěl zkusit i mulťák. 16%  16%  [ 19 ]
Holdoval jsem "papírovým" rpg a tohle k nim mělo nejblíž. 11%  11%  [ 13 ]
Jsem fanoušek rpg ze staré školy a nwn má ten správnej feeling. 8%  8%  [ 10 ]
Chtěl jsem zkusit i něco jiného, než to co nám servírují klasická MMORPG. 3%  3%  [ 3 ]
K nwn jsem se přesunul z podobné onlinovky (UO, atd.) 8%  8%  [ 10 ]
Kvůli své holce/klukovi ;) 3%  3%  [ 3 ]
Zcela náhodou. 5%  5%  [ 6 ]
Žádná s hlasovacích variant se mi nelíbí, svou "story" sepíšu do diskuze. 0%  0%  [ 0 ]
Total votes : 119
Author Message
 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 12:37 06. May 2011 
Offline
Šlechtic
User avatar
 WWW  Profile

Joined: 10:27 08. Mar 2011
Posts: 326
Narsith wrote:
Jasny,izolovat novačky by byla chyba. Ale nejake misto kde by si ozkoušeli jake to je by se určitě šiklo.A klidně by tam občas za nima mohl zajt nejaky zkušenějši hrač a poradit jim.
Tohle místo existuje: aréna ve Vojenské akademii Brana Rozvážného v Karathě. Pro nováčky má tři nevýhody: není snadné se tam dostat (když hráč nezná cestu), nejsou tam NPC-nepřátelé (postavy musí bojovat mezi sebou) a vstupenka stojí 250 zlatých, což je pro začínající nováčky někdy dost nepřekousnutelná suma, ale stejně jsem toho názoru, že než se začínající postava pustí do boje, měla by si nejprve vydělat nějaké peníze.

_________________
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
                                                                                                                                
[Desatero přikázání pro role-playera]   [Hry na hrdiny: Teorie RPG]


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 20:18 06. May 2011 
Offline
WB Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 09:41 01. Sep 2010
Posts: 9754
Narsith wrote:

Ano z tim plně souhlasim. Založil bych spiše nejakou Akademi pro novačky.Kde by byly oslabene NPC potvory a novačci by nechcipali na každem kroku a v klidu si vyzkoušeli taktiku boje a lovu.V klidu by si tam mohli třeba udělat 2-3 lvliky,zorientovat se co a jak a pak vyrazit do světa. Samozřejmě bych to nechal jen na jejich volbě...jestli chtěji podstoupit Akademi nebo se rovnou vrhnout do viru udalosti na Thali.V Akademi by to levelovani samozřejmě bylo o trochu pomalejši než venku ale davalo by to zaroveň možnost setkani novačku.Samozřejmosti by bylo že po dosahnuti toho 2 nebo 3 lvl by už žadne expy nikdo nedostaval :)


Takhle jsem to nemyslel :)
Tady nejsme ve Wowku, kde ve startovní lokaci je v jednu chvíli velké množství lidí.
Navíc jakékoli komplikovanější technické řešení - jako např. ostrov, či akademie s frontou npc mi příjde příliš zbytečné. WB mají celkem málo času pro tvorbu a využít jej pro projekty pro +- pár hráčů u kterých se ani neví jestli zůstanou mi příjde jako plýtvání - vždy jsou na modulu důležitéjší věci co se maj udělat.

Když ten svůj nápad trošku zkonkretizuju....
Tak bych to viděl tak že zkušení a spolehliví hráči na serveru by měli navíc možnosti....
Když by se připojil nový hráč, tak by minimálně tito spolehliví hráči dostali od systému echo (tellem nebo systémovým hlášením), že se daný hráč připojil - jeho jméno postavy a třeba povolání. Ten zkušený hráč by jej pak vyhledal a hráčskými questy by ho seznámil se světem. Zkušení hráči by měli mít nějakou základnu jako barák třeba kde by měli k dispozici určité vybavení - materiál - peníze... , k této věci určené.
Narozdíl od technického řešení hráči mohou svými nápady na questy reagovat na stávající situaci ve světě, lidi ve vesnici, denní dobu, a skupinky nízkých lvlů v okolí.
Hráči při svých questech pro nízkoúrovnové postavy mají celkem rozsáhlé možnosti a tak questy nemusí být monotónní, ve zkratce uvedu typy:
- standartní questy typu najdi a zabij (i technicky realizovatelné)
- standartní questy typu najdi a přínes (i technicky realizovatelné)
- donášky
- průzkumné questy (zjistit osídlení nějaké oblasti popř. spawn nějakých mobek v oblasti)
- obchodní questy (obchodování s nějakým hráčem, smlouvání, zde je výborná motivace třeba to že polovinu zlatek co ušetří si může nechat)
- treninkové questy (najít nějakou (hráčskou ) postavu ve vesnici, která používá stejnou zbran/zbroj/štít jako on a nechat se trénovat)
- questy podle povolání a mnoho dalších....
Celkově by se dalo říci že hráčské questy pro jednoho hráče mohou být svým obsahem rozmanitější než DM questy pro skupinu hráčů.

Co je ale nejdůležitější:
U hráčských questů je cílem nové hráče co nejvíc zaangažovat do světa, komunikovat s lidmi, prostě nenechat nováčka samotného naproti tomu u technických questů pro nováčky je primárním cílem získat zlato či xp, ale z 90 jsou na jejich vykonávání sami a bez jakékoli komunikace a RP, ale o tom přeci hraní na RP světech není.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 14:01 07. May 2011 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 14:52 07. Jun 2010
Posts: 446
Shaman88 wrote:
Narsith wrote:

Ano z tim plně souhlasim. Založil bych spiše nejakou Akademi pro novačky.Kde by byly oslabene NPC potvory a novačci by nechcipali na každem kroku a v klidu si vyzkoušeli taktiku boje a lovu.V klidu by si tam mohli třeba udělat 2-3 lvliky,zorientovat se co a jak a pak vyrazit do světa. Samozřejmě bych to nechal jen na jejich volbě...jestli chtěji podstoupit Akademi nebo se rovnou vrhnout do viru udalosti na Thali.V Akademi by to levelovani samozřejmě bylo o trochu pomalejši než venku ale davalo by to zaroveň možnost setkani novačku.Samozřejmosti by bylo že po dosahnuti toho 2 nebo 3 lvl by už žadne expy nikdo nedostaval :)


Takhle jsem to nemyslel :)
Tady nejsme ve Wowku, kde ve startovní lokaci je v jednu chvíli velké množství lidí.
Navíc jakékoli komplikovanější technické řešení - jako např. ostrov, či akademie s frontou npc mi příjde příliš zbytečné. WB mají celkem málo času pro tvorbu a využít jej pro projekty pro +- pár hráčů u kterých se ani neví jestli zůstanou mi příjde jako plýtvání - vždy jsou na modulu důležitéjší věci co se maj udělat.

Když ten svůj nápad trošku zkonkretizuju....
Tak bych to viděl tak že zkušení a spolehliví hráči na serveru by měli navíc možnosti....
Když by se připojil nový hráč, tak by minimálně tito spolehliví hráči dostali od systému echo (tellem nebo systémovým hlášením), že se daný hráč připojil - jeho jméno postavy a třeba povolání. Ten zkušený hráč by jej pak vyhledal a hráčskými questy by ho seznámil se světem. Zkušení hráči by měli mít nějakou základnu jako barák třeba kde by měli k dispozici určité vybavení - materiál - peníze... , k této věci určené.
Narozdíl od technického řešení hráči mohou svými nápady na questy reagovat na stávající situaci ve světě, lidi ve vesnici, denní dobu, a skupinky nízkých lvlů v okolí.
Hráči při svých questech pro nízkoúrovnové postavy mají celkem rozsáhlé možnosti a tak questy nemusí být monotónní, ve zkratce uvedu typy:
- standartní questy typu najdi a zabij (i technicky realizovatelné)
- standartní questy typu najdi a přínes (i technicky realizovatelné)
- donášky
- průzkumné questy (zjistit osídlení nějaké oblasti popř. spawn nějakých mobek v oblasti)
- obchodní questy (obchodování s nějakým hráčem, smlouvání, zde je výborná motivace třeba to že polovinu zlatek co ušetří si může nechat)
- treninkové questy (najít nějakou (hráčskou ) postavu ve vesnici, která používá stejnou zbran/zbroj/štít jako on a nechat se trénovat)
- questy podle povolání a mnoho dalších....
Celkově by se dalo říci že hráčské questy pro jednoho hráče mohou být svým obsahem rozmanitější než DM questy pro skupinu hráčů.

Co je ale nejdůležitější:
U hráčských questů je cílem nové hráče co nejvíc zaangažovat do světa, komunikovat s lidmi, prostě nenechat nováčka samotného naproti tomu u technických questů pro nováčky je primárním cílem získat zlato či xp, ale z 90 jsou na jejich vykonávání sami a bez jakékoli komunikace a RP, ale o tom přeci hraní na RP světech není.


To zní orpavdu hezky - ale chtělo by to pak systém aby takový hráč mohl nováčkovy třeba za splněný úkol ze svých xp nějáké přidělit?

Protože pokud nedostane nováček xp...je to trochu bez odměny - peníze sou vždy až na druhém místě;-)


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 14:59 07. May 2011 
Offline
Šlechtic
User avatar
 WWW  Profile

Joined: 10:27 08. Mar 2011
Posts: 326
wsweetjane wrote:
(...)
To zní orpavdu hezky - ale chtělo by to pak systém aby takový hráč mohl nováčkovy třeba za splněný úkol ze svých xp nějáké přidělit?

Protože pokud nedostane nováček xp...je to trochu bez odměny - peníze sou vždy až na druhém místě;-)
Vždyť nováček dostane zvýšené časové expy už jen za to, že hraje s živým hráčem a ne NPC. Nevím, jak velké odměny dávají DM (sám jsem zatím dostal jednou 100 expů, a to ještě na postavu, kterou jsem hned vzápětí permanentně odepsal), ale mě to zvýšení připadá jako dostatečná odměna.

//dodatek: Já bych stejně nováčka skoro nikam nepustil samotného. Třeba v Dorenském hvozdu na něj číhá tolik nebezpečí - medvědi, skřeti, zlobři, vlci atd., že dokud se jim nenaučí vyhýbat, musel bych vždy chodit uklízet jeho mrtvolu, a to je mnohem lepší chodit s ním a učit ho vyhýbat se nebezpečím divočiny.

_________________
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
                                                                                                                                
[Desatero přikázání pro role-playera]   [Hry na hrdiny: Teorie RPG]


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 17:16 07. May 2011 
Offline
Měšťan
User avatar
 Profile

Joined: 13:50 30. Apr 2010
Posts: 229
Navic na velmi nizkych lvlech ukousou novacka i dva jezevci

_________________
Elverin z rodu Darwolf - Všechno ví, všechno zná, všude byla dvakrát, za moře vidí a klíče má i od lesa


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 19:21 07. May 2011 
Offline
WB Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 09:41 01. Sep 2010
Posts: 9754
Na druhou stranu, tohle se týká spíš jak si někoho udržet.
Téma má název jak hráče přílákat.

Což bývá většinou ten největší problém.
Reklama je velmi ošemetná a není příliš spolehlivá.
Častokrát se v tomhle vyplatí riskovat a nabídnout hráčům co někde jinde nenajdou. Komunita se postará o zbytek, informace se rozvíří a rázem je zde mnoho nových hráčů kteří si chtějí danou featuru vyzkoušet.

Nejzajimavější bývají novinky typu nových kouzel /schopností / povolání.
Konkrétně nová povolání jsou úplně nejlepší volbou, hráč si příjde vyzkoušet co v jiných světech není a začne hrát nové povolání - než se s ním dostane na úroven kde pozná všechny jeho schopnosti což ho na světě na nějakou dobu udrží....


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 22:29 07. May 2011 
Offline
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:08 27. Apr 2007
Posts: 12262
Location: Plzeň
wsweetjane wrote:
To zní orpavdu hezky - ale chtělo by to pak systém aby takový hráč mohl nováčkovy třeba za splněný úkol ze svých xp nějáké přidělit?


Určitě by to zase někdo začal zneužívat.

Shaman88 wrote:
Nejzajimavější bývají novinky typu nových kouzel /schopností / povolání.
Konkrétně nová povolání jsou úplně nejlepší volbou, hráč si příjde vyzkoušet co v jiných světech není a začne hrát nové povolání - než se s ním dostane na úroven kde pozná všechny jeho schopnosti což ho na světě na nějakou dobu udrží....


Já už mám sepsaný nový povolání i úpravy těch současných nehratelných, ale nedostává se skripterů, což je základní problém. Nápady by byly, ale kdo to udělá.

_________________
Vedoucí týmu Thalie


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 07:12 08. May 2011 
Offline
Šlechtic
User avatar
 WWW  Profile

Joined: 10:27 08. Mar 2011
Posts: 326
Rejty wrote:
Já už mám sepsaný nový povolání i úpravy těch současných nehratelných, ale nedostává se skripterů, což je základní problém. Nápady by byly, ale kdo to udělá.
Tak uveřejněte popis těch připravovaných úprav, aby se o nich dalo diskutovat. Byla by škoda pracně naskriptovat něco, co by pak většina hráčů odsoudila.

_________________
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
                                                                                                                                
[Desatero přikázání pro role-playera]   [Hry na hrdiny: Teorie RPG]


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 10:17 08. May 2011 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 14:52 07. Jun 2010
Posts: 446
Rejty wrote:
wsweetjane wrote:
To zní orpavdu hezky - ale chtělo by to pak systém aby takový hráč mohl nováčkovy třeba za splněný úkol ze svých xp nějáké přidělit?


Určitě by to zase někdo začal zneužívat.

Shaman88 wrote:
Nejzajimavější bývají novinky typu nových kouzel /schopností / povolání.
Konkrétně nová povolání jsou úplně nejlepší volbou, hráč si příjde vyzkoušet co v jiných světech není a začne hrát nové povolání - než se s ním dostane na úroven kde pozná všechny jeho schopnosti což ho na světě na nějakou dobu udrží....


Já už mám sepsaný nový povolání i úpravy těch současných nehratelných, ale nedostává se skripterů, což je základní problém. Nápady by byly, ale kdo to udělá.


Bavíte se o tom že by ste starším hráčům dali na hrb nováčky - tak jaképak zneužívat...?

Jestli důvěra tak se vším všudy - ten nával nebude tak masový aby vám v tom unikl nějáký podvod...?


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 13:16 08. May 2011 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 16:37 27. Apr 2007
Posts: 3452
Location: Slovakia
Vzdy sa najde inteligent, ktory ma potrebu zneuzivat vsetko co len moze. Ak to beriete ako pritaz starat sa o novacikov nikto vas to nenuti robit. Myslim, ze je zbytocne pridavat moznost davat xp a nasledne by to DM museli strazit a robit stale viac a viac policajtov.

Ako vravi Rejty povolania su spisane a ludia co maju zaujem sa podielat na tvorbe maju k tomu pristup aby mohli o tom diskutovat. Problem je vsak, ze nas je naozaj malo a kopec prace. A aj tak to niektorim jedincom nestaci a maju pocit, ze by to vedeli spravit lepsie. Ked im vsak clovek navrhne aby nieco spravili tak nato uz cas nemaju. Nasledne to naozaj pridava chut cloveku do tvorby. :roll:

_________________
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 14:39 08. May 2011 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 22:47 15. Nov 2010
Posts: 325
Daanri wrote:
Problem je vsak, ze nas je naozaj malo a kopec prace. A aj tak to niektorim jedincom nestaci a maju pocit, ze by to vedeli spravit lepsie. Ked im vsak clovek navrhne aby nieco spravili tak nato uz cas nemaju. Nasledne to naozaj pridava chut cloveku do tvorby. :roll:


Rika se že potrefená husa se vždycky ozve. Tak teda Kva Kva Ga ga ga :mrgreen:


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 14:42 08. May 2011 
Offline
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:08 27. Apr 2007
Posts: 12262
Location: Plzeň
Alvarion wrote:
Rika se že potrefená husa se vždycky ozve. Tak teda Kva Kva Ga ga ga :mrgreen:


Tím jsi chtěl nevhodným způsobem upozornit na tvoji touhu připojit ruku k dílu, nebo jde jen o opakovaný projev tvé trapnosti?

_________________
Vedoucí týmu Thalie


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 14:49 08. May 2011 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 22:47 15. Nov 2010
Posts: 325
Rejty wrote:
Alvarion wrote:
Rika se že potrefená husa se vždycky ozve. Tak teda Kva Kva Ga ga ga :mrgreen:


Tím jsi chtěl nevhodným způsobem upozornit na tvoji touhu připojit ruku k dílu, nebo jde jen o opakovaný projev tvé trapnosti?


1. Vyjímečně se jedná o třetí cestu, jednalo se o vtípek, způsob odhlečení Danariho postu, pokud to bylo trapné, tak se omlouvám, mne to tak nepřišlo.
2. Nejsem scripter, takže Vám nemám jak pomoci - na vše ostatní máte lidí dost, nebo máš nějaký nápad?


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 14:51 08. May 2011 
Offline
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:08 27. Apr 2007
Posts: 12262
Location: Plzeň
Alvarion wrote:
2. Nejsem scripter, takže Vám nemám jak pomoci - na vše ostatní máte lidí dost, nebo máš nějaký nápad?


Na tvorbu lokací nemusíš být skripter. Máme tu sekci s jednoduchými návody, kde se naučíš základy a pak jde spíše o nápady a tvůrčího ducha než o nějaké složitosti. Lidí rozhodně nemáme dost, každá pomoc je vítaná. To platí i pro ostatní.

_________________
Vedoucí týmu Thalie


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?
PostPosted: 13:57 09. May 2011 
Offline
Rytíř
User avatar
 Profile

Joined: 18:19 17. May 2009
Posts: 612
Dle mě je tato problematika poměrně jasná. Drtivá většina nwn hráčů tuto zastaralou hru hraje především kvůli RP, což je kvalita navíc, kterou žádná jiná hra nabídnout nedokáže.
Hlavní problém podle mě tkví v tom, že pro větší počet hráčů je třeba větší počet DM, aby se zaručila reakce okolního světa na akce postav.
Několikrát jsem tu četl stížnosti hráčů na statický svět, který se jim ani po delším hraní nedaří ovlivnit. To pak RP ztrácí na svém lesku.

Jako řešení bych viděl nabrat více DM z řad zkušenějších hráčů, popřípadě jak už tady někdo navrhl, přidat těmto starším hráčům nějaké možnosti navíc.
Například by se takový hráč mohl stát členem mágů Azurové věže, velitelem Ivorské domobrany nebo koupit hostinec U Racka a mohl by se například i do členů domobrany vtělit a s hráči komunikovat
(pakliže by nebyl problém nastavit, aby se danému hráči zobrazil text napsaný do party pouze v blízkosti např. té domobrany).

Rozdávání xp je taky vhodné a kdyby se vedení bálo zneužití, stačí aby později zkušenější hráč někde na foru napsal kdo a za co má daný počet xp dostat a bylo by.

Myslím že tím by se zamezilo odchodu starých hráčů a každý nový by byl takovou interaktivitou oslněn.

_________________

"Nikdo není beznadějněji zotročen než ten, kdo falešně věří, že je svobodný."

Johann Wolfgang von Goethe


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 131 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 31 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits