Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 20:30 27. Apr 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 226 posts ]  Go to page Previous  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Next
Author Message
 Post subject: Re: NPC/Hráčské spolky
PostPosted: 12:30 21. Jun 2012 
Offline
WB Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 06:49 17. Apr 2012
Posts: 1495
Aulus wrote:

Takže chápu, co tady Desmond píše, ale nemyslím si, že je to tak černobílé a jednostranné. Podle mého je to začarovaný kruh, který hráče odrazuje od psaní historie a DM od hry. Kdyby bylo po mém, tak hned jako první informaci pro nováčky zveřejním, že bez kvalitně napsané historie, charakteru a cílů postavy se hry za nějakým vyšším účelem prostě nedočkají.


No a v tomhle zase vidím problém já. Historie, dejme tomu. Ale na druhou stranu psát charakter a cíl postavy? Podle toho co sem tady zažil tak napsat něco ve smyslu: "Je to bezcharakterní hajzl, má rád násilí a jeho cílem je založení skupiny nájemných vrahů. Po pravdě nejspíš to s tebou ani neodehrají. Desmond říká, že neví kam si tě pak zařadit. To znamená, že například NPC (za něž bude hrát DM) postavy budou částečně reagovat podle toho co ty napíšeš DM jako charakteristiku a historii postavy a tím pádem budou NPC "zvýhodněné" protože tak nějak "budou vědět co mají čekat" a tím pádem může hráč zapomenout na nějaké intrikovaní a podobně.

Edit: Desmonde jednou si mi napsal ať přijdu s konkrétním návrhem aby pak hra byla zajímavější. Pokud ti prakticky tímhle vším (cíle postavy a charakteristika) ukáži svoje karty pak ta zajímavá hra padá nebo ne?

_________________
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: NPC/Hráčské spolky
PostPosted: 12:35 21. Jun 2012 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 11:53 27. Sep 2009
Posts: 2551
A co vám brání v tom sepsat historii teď, kdy už své postavy máte dostatečně ukotvené a rozvinuté?
Nikde není psáno, že tato možnost platí jen pro začínající postavy. Ano historie může být do jisté míry svazující, ale tu míru "svázanosti" ovlivníte pouze vy sami.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: NPC/Hráčské spolky
PostPosted: 12:41 21. Jun 2012 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 18:45 22. Jan 2012
Posts: 5386
Desmond wrote:
A co vám brání v tom sepsat historii teď, kdy už své postavy máte dostatečně ukotvené a rozvinuté?
Nikde není psáno, že tato možnost platí jen pro začínající postavy. Ano historie může být do jisté míry svazující, ale tu míru "svázanosti" ovlivníte pouze vy sami.
Získala jsem silný dojem, že "za běhu" už to není vhodné. Dojem jsem získala ze stránek, viz
Quote:
Na Thalii bylo donedávna možností získat motivační bonus 3000 XP, pokud hráč Týmu poslal předcházející historii čerstvě založené postavy. (...) PS: Důrazně se doporučuje zaslat návrh PŘEDTÍM, než si vytvoříte postavu.
Pokud ta možnost je, bylo by to fajn. Ne kvůli nějakým expům, samozřejmě. Budu nad tím uvažovat, díky.

_________________
Lareth Belle - rudovlasá bardka a špionka. Sirya Walda - culíkaté elfítko. Yasstra - stvoření noci. Jeduha Fištrón - nejroztržitější geniální gnómský vynálezce a krotitel oslů.

Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: NPC/Hráčské spolky
PostPosted: 12:55 21. Jun 2012 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 17:31 22. Jan 2012
Posts: 5998
Location: Nový Jičín / Brno
Já si historii dopíšu, to nebude problém. Jen jsem chtěl poukázat na to, že na stránkách i na fóru se mluví o tom, že historie slouží především k zisku expů do začátku a k ujasnění si, co postava bude ve hře dělat. Samotnému mi po nějaké době hraní došlo, že je pro hru s DM docela stěžejní, ale bral jsem to jako hotovou zvoranou věc, stejně jako špatný build.

Můj osobní názor na schvalování historie a popisu postavy je takový, že hodně lidí bere DG jako nějakého kontrolóra (velkého bratra :mrgreen: - nemyslím to špatně, ale ten dojem je jasný), který navíc z části vytvořil Thalii, je spisovatelem (tedy odborníkem) a dbá především na "dokonalost" světa, kterou staví nad zábavu hráčů. I když si o sobě nemyslím, že bych neměl žádný literární talent, měl jsem při psaní popisu postavy skoro takový dojem, jako bych psal maturitní slohovou práci. I známku za to člověk v podstatě dostane. Hodně hráčů, kteří zhůry dáno třeba nemají a psaní příběhu jim dělá problémy, může mít pocit, že by tohle nezvládli.

_________________
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: NPC/Hráčské spolky
PostPosted: 12:59 21. Jun 2012 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
Já jsem třeba u všech postav historii sepisoval až dodatečně. Řekněme na prvních pěti levelech. Ale taky nepíšu historii, když nevim, jestli mě ten charakter bude bavit.
Naopak jsem jí psal právě v tu chvíli, kdy byla možnost, že bude třeba, aby na ní svět reagoval a tudíž aby DM věděli, co mají očekávat.

Paulus wrote:
...

To je tvoje interpretace a troufám si říct, že čistá fabulace.
To že bude DM vědět co možná nejvíce o tvé postavě, skutečně neznamená, že to rázem vědí všechna NPC. Znamená to, že DM ví, kam se snažíš směřovat a může ti přihrát situace, který ti v tom pomůžou.
Stavět na tom, že cokoliv DM ví, použije proti tobě, tak se na nějakou hru můžeš rovnou vyprdnout. Nebo aspoň já si nedovedu už představit s tímhle vědomím někde hrát.

Vytušit, o co tvá postava usiluje ze hry totiž nemusí být skutečně snadné. O to hůř, pokud se postava třeba přetvařuje.

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: NPC/Hráčské spolky
PostPosted: 13:03 21. Jun 2012 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 01:53 05. Dec 2010
Posts: 4507
Location: Land Down Under
kucik wrote:
Já jsem třeba u všech postav historii sepisoval až dodatečně. Řekněme na prvních pěti levelech. Ale taky nepíšu historii, když nevim, jestli mě ten charakter bude bavit.
Naopak jsem jí psal právě v tu chvíli, kdy byla možnost, že bude třeba, aby na ní svět reagoval a tudíž aby DM věděli, co mají očekávat.


s tímhle souhlasím, psát historii a pak teprve začít hrát postavu je nuda, mě se ucelená představa o postavě zformuje až v té chvíli, kdy postava potká prvního dalšího hráče a promluví s ním

v té chvíli zjistím jaká mluva/chování k postavě nejvíce sedí

_________________
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: NPC/Hráčské spolky
PostPosted: 13:23 21. Jun 2012 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 18:51 02. Apr 2010
Posts: 2956
Quote:
Na Thalii bylo donedávna možností získat motivační bonus 3000 XP, pokud hráč Týmu poslal předcházející historii čerstvě založené postavy. (...) PS: Důrazně se doporučuje zaslat návrh PŘEDTÍM, než si vytvoříte postavu.

Já myslím, že to doporučení se týka hlavně pokud chceš za svůj životopis expy do začátku. Jinak asi není problém to sepsat později.

EDIT: To mi připomíná, že bych měl se svým životopisem pohnout.

_________________
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: NPC/Hráčské spolky
PostPosted: 14:22 21. Jun 2012 
Offline
Mistr
User avatar
 Profile

Joined: 22:59 03. Aug 2011
Posts: 991
No s tou historií to je dost zavádějící. Když jsem zde začínal, tak jsem chtěl mít vše do puntíku dle webu TH a jakožto úplný nováček jsem se o to i pokusil. Sepsal jsem dle mého pěkný kus historie postavy, dostal nějaké xp za to a pár hráčů, kteří onu historii četli mi pochválili. Přesto za celou dobu postava nebyla v žádné interakci s ničím, co by aspon vzdáleně naznačovalo část její historie a mohla se tak pohnout někam dál. Sepsal jsem její cíle, byť nebudou nikdy dosažitelné (aspon myslím, jinak by si pak musela stanovit zase jiné cíle :) ) a nic z toho. Tím nechci nijak zvlášť popudit nikoho z DM týmu a podobně, ale řekl bych, že nejsem jediný a to už tu nějakou dobu jsem. Navíc jedno DM mi onehdy na začátku řeklo (nebudu jmenovat, at neflamuju :D), že životopisy či historii postav rozhodně nečte. :P Berte to s rezervou, nijak si neštěžuji, jen píšu to, co mi z toho všeho vyplynulo.
To, že jsem si založil další postavy bez historie neznamená, že by nějakou neměli, když jsem ji nesepsal. Raději jsem to totiž pak volil cestou, jak psal prasokrálík a až budu mít přesně ucelenou představu o tom, jaké cíle si postava stanoví a jak komunikaje se světem, pak rád něco sepíšu a snad se bude líbit. (popravdě, když jsem sepisoval poprvé onu historii, tak jsem měl strach jako ve škole, aby se povedla odevzdaná práce a stejně tak jsem musel udělat několik úprav dle korektur vyučujícího, protože něco nesedělo).
Ještě chci podotknout, co mě vede k dalším postavám, resp. jejich založení je hlavně odzkoušení oněch postav. Za většinu hraju poprvé v životě a stejně tak si myslím, že každá je osobitá a jedinečná. :)

_________________
I´m pixel-based fantasy, a man who is stoic. I hack and slash, who the heck´s more heroic?
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: NPC/Hráčské spolky
PostPosted: 15:06 21. Jun 2012 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 23:28 05. Feb 2010
Posts: 3017
To já si stanovil poměrně "nízké" a "moudrosti postavy odpovídající" cíle... a zatím všechny se mi je povedlo splnit, aniž by o mě DM brnklo - v tomto směru :lol:

Zbývá už jen pár do maximální spokojenosti postavičky se životem :oops:

_________________
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: NPC/Hráčské spolky
PostPosted: 10:49 25. Jun 2012 
Offline
WB Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 09:41 01. Sep 2010
Posts: 9754
kucik wrote:
Čímž mi jako jediná možnést vychází prostě nabrání více DM, kteří by odehrávali ty NPC guildy.
Prvním problémem v tomhle je, že když rekrutujem dostatek schpných hráčů pro vedení guild, zároveň tím zpravidla přijdem o jediné hráče, kteří by v té guildě chtěli dlouhodobě hrát.
Pokud ne, a guilda začne skutečně fungovat, dostavují se obvykle (soudě z minulosti, kdy byla snaha, aby to takhle fungovalo) problémy směřující k štěpení guildy. Protože hráči zpravidla chtějí do této guildy, ale nechtějí tam hrát s tím a s tím. Neřku-li že nechtějí hrát přímo s tímto DM.

Ano, ale to jen proto že tady máte dle mě celkem nesmyslné pravidlo že DM musí vykonávat pouze DM funkci a nesmí už hrát.... (zatím jsem toto pravidlo nikde jinde neviděl). U projektů kde z toho Game Masteri maji nejake odmeny bych to chapal, ale takto....
Kdyby tohle tady nebylo, tak je tady DMek výrazně více....


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: NPC/Hráčské spolky
PostPosted: 10:57 25. Jun 2012 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 11:53 27. Sep 2009
Posts: 2551
Shaman88 wrote:
Ano, ale to jen proto že tady máte dle mě celkem nesmyslné pravidlo že DM musí vykonávat pouze DM funkci a nesmí už hrát.... (zatím jsem toto pravidlo nikde jinde neviděl). U projektů kde z toho Game Masteri maji nejake odmeny bych to chapal, ale takto....
Kdyby tohle tady nebylo, tak je tady DMek výrazně více....


Nemyslím si, že zrovna tohle je ten hlavní důvod. Navíc to není úplně pravda.

Nemluvě o tom, že v situaci, kdy si vyspoiluješ všechna tajemství, která se skrývala za pomyslnou oponou, tak není zrovna moc chuť vracet se k hraní postavy.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: NPC/Hráčské spolky
PostPosted: 11:28 25. Jun 2012 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
Shaman88 wrote:
Ano, ale to jen proto že tady máte dle mě celkem nesmyslné pravidlo že DM musí vykonávat pouze DM funkci a nesmí už hrát.... (zatím jsem toto pravidlo nikde jinde neviděl). U projektů kde z toho Game Masteri maji nejake odmeny bych to chapal, ale takto....
Kdyby tohle tady nebylo, tak je tady DMek výrazně více....

Není pravda, že DM nesmí hrát. Téměř každý DM zároveň i hraje. Pouze nesmí hrát na úrovni leadera, nebo nějakou zásadní postavu.
* Aby sám sobě nedělal DM support .
* Aby neměl vyspoilované vše, co má ve hře zjistit.
* Aby nebyl terčem pomluv že výše jmenované může a tedy i určitě dělá.

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: NPC/Hráčské spolky
PostPosted: 11:39 25. Jun 2012 
Offline
Ďábel
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 21:37 08. Aug 2008
Posts: 6885
Location: Praha
Můžu se zeptat, co jsou vlastně hlavní znaky nynějšího nefungujícího systému? Nebo co je na něm vlastně špatně, že nefunguje? Může to někdo nějak definovat?

_________________
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: NPC/Hráčské spolky
PostPosted: 11:57 25. Jun 2012 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
Desmond wrote:
...
Rád bych na Thalii viděl vícero hráčských uskupení, protože k dnešnímu dni máme aktivních gild opravdu jen několik. Což je dle mého soudu docela škoda. Co za tím stojí? Málá motivace? Nedostatek vhodných hráčů? Nebo o to prostě a jednoduše nestojíte?

S tím souvisí i má druhá otázka.

Mnozí z vás si jistě pamatují dobu, kdy bylo možné stát se členy npc organizace a využívat výhod z toho pramenících. Hráči takový stav vítali, pro nás DM to bylo neudržitelné. Přišla změna, posun k modelu, který funguje doteď. Doneslo se mi, že právě tohle vám přijde jako největší kámen úrazu. Tak jak je to? Jak byste systém, vylepšili ... změnili, aby byl více nakloněn rozvoji vašich postav?

...


Dodatek: a očividně vytyčit problémy je úkolem topicu.

Nalkanar wrote:
Proč nejsou spolky, aneb Nalkův teoretický souhrn:
1) Málo zapojení postav do dění ve světe, aneb každý je tu jen pobuda, odpad apod., pokud zrovna nevybere něco, co v dané části světa má význam (církev Světla apod.)
2) Příliš mnoho rizika při dělání čehokoliv, aneb upálíme vás, hodíme do vězení apod., když se jen pokusíte dělat to či ono (prodej svitků x Inkvizice nemá ráda mágy)
3) Nedostupnost reálií - je těžké něco vymýšlet, zkoušet provázat apod., když většina reálií je u DG v hlavě a nikoliv na webu -> DG musí konzultovat asi hafo lidí do týdne, což ho zbytečně vytěžuje
4) Neochota a netrpělivost hráčů - co nejde zařídit hned, to nemá smysl a jdu radši vykosit dung
5) Nedostatek času a neochota DM
6) Spory mezi hráči a flamování mezi spolky (paladiné vs Meynolds)
7) Neziskovost spolků - malý společenský postup, náročnost časová, případně i finanční apod.

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: NPC/Hráčské spolky
PostPosted: 18:36 25. Jun 2012 
Offline
WB Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 09:41 01. Sep 2010
Posts: 9754
Ještě bych řekl že svět je v tomhle hodně podivný, jako by vůbec neuznával hráče, resp. reálnou sílu postav.
Jsou 2 možnosti:
1) Pokud ve světě je většina postav vysokoúrovňových, postavy jsou v podstatě jen pobudové, ale zase magie je zcela normální... po městech chodí stovky epických mágů a bojovníků.... čemuž by odpovídal postoj k hráčům, ale nesedí zbytek světa
2) Pokud většina postav je nízkourovnych - ve meste treba hlavni straz na vyssich urovnich - tak by hráčským postavám, resp. dobrodruhům měla být přikládana vyšší váha - protože pokud jeden epický dobrodruh dokáže může být na tom silově lépe než celá menší vesnice s malou posádkou... resp. skupina 10 epických hráčských postav(což jsou vlastně legendární válečníci) by měla mít sílu průměrné armády... K tomu zase sedí skvěle reálie, ale k hráčským postavám se tak nikdo nechová...
A to mi příjde přinejmenším divné.


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 226 posts ]  Go to page Previous  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 99 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits