Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 16:37 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 54 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

Jaký provést wipe?
1) Úplný wipe 86%  86%  [ 43 ]
2) Částečný wipe 14%  14%  [ 7 ]
Total votes : 50
Author Message
 Post subject: Diskuze ohledně oznámení týmu Thalie
PostPosted: 15:41 18. Nov 2007 
Offline
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:08 27. Apr 2007
Posts: 12262
Location: Plzeň
Zde pište Vaše reakce na Oznámení týmu Thalie, které naleznete v sekci Důležité informace. Také zde hlasujte v anketě, o které se dozvíte bližší informace právě v oznámení.

_________________
Vedoucí týmu Thalie


Last edited by Rejty on 17:55 18. Nov 2007, edited 2 times in total.

Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 15:55 18. Nov 2007 
Offline
Obyvatel
 Profile

Joined: 07:47 19. Jul 2007
Posts: 104
Tak předně musím tým pochválit, že se konečně rozhoupal k prohlášení. Krok správným směrem. :-)
Co se týče mě, tak preferuju celkový wipe. Nemám problém s tím začít znova. Ale rozohdně bych zkusil ze začátku nějak zvýhodnit hráče, kteří již na Thalii hráli před wipem. Tím nemám na mysli nějaké zkušenosti do začátku nebo peníze. Ale určitě existuje mnoho jiných možností. Např. možnost, že člověk vytyvoří guildu hned na začátku a DM k tomu hned přihodí hlavní sídlo zdarma atd.


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 15:56 18. Nov 2007 
Offline
Šlechtic
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 21:02 28. Apr 2007
Posts: 362
Location: Stinadla
Ja jsem pro castecny wipe.Protoze ,kdyz se udela uplny, tak si myslim ze se toho moc neviresi!Dost lidi bude smutnejch ze je jejich hrani za nekolik let (mesicu) uplne pryc a zacina se od znova i kdyz nadruhou stranu vsichni maji stejny podminky na zacatku...Zaroven myslim ze kdo bude chtit a mit ten cas tak si tu postavicku znovu nahazi na ten lvl co mel pred wipem...Z tohodle duvodu mi to prijde jako nesmyslna vec delat uplny wipe.Tot vse..


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 15:59 18. Nov 2007 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 16:37 27. Apr 2007
Posts: 3452
Location: Slovakia
Pre upresnenie...sidla gild, aspon tych najznamejsich budu hotove hned od zaciatku (casom pribudnu sidla a moznost vstupit do vsetkych moznych gild po celej Thalii) a tak isto aj moznost vstupu.

_________________
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.


Top
Reply with quote  

 Post subject: další možnost chybí
PostPosted: 15:59 18. Nov 2007 
Offline
Mistr
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 16:10 27. Apr 2007
Posts: 885
Location: Ivory
hlasoval bych pro žádný wipe ! :(

_________________
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: další možnost chybí
PostPosted: 16:00 18. Nov 2007 
Offline
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:08 27. Apr 2007
Posts: 12262
Location: Plzeň
monstera wrote:
hlasoval bych pro žádný wipe ! :(


Bohužel tato možnost tam není. :wink:

_________________
Vedoucí týmu Thalie


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 16:03 18. Nov 2007 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 16:37 27. Apr 2007
Posts: 3452
Location: Slovakia
Verte, ze sme zvazovali vsetky pre a proti, a tiez nas to moc netesi, ale vychadzaju nam len tieto dve moznosti ako to spravit.

_________________
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 16:22 18. Nov 2007 
Offline
Velmistr
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 18:37 29. Apr 2007
Posts: 1260
Location: vsudeANDnikde
Tak a je to, nikoho to ani moc fyzicky nebolelo. Jsem pro komplet. :evil: Mnoho zdaru :wink:

_________________
stiznosti sem -> 291472609
jsem to co (ne)jsem. Zhrzena laska ***
ministerstvo zabavy varuje:
creeping zabiiji!!!

Pisu sam za sebe


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 16:34 18. Nov 2007 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 18:00 26. Aug 2007
Posts: 3090
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
ja jsem pro celkovy wipe, a jsem rad, ze je moje zena se mnou (.

Je to hlavne kvuli tomu, ze kdyz se udela podtemno, bylo by to vuci drowum opravdu hodne nemile, kdyby je chodili chodit lovit stavajici naexpene postavy. I tak to podle mne, jako na vsech svetech budou mit drowove tezsi..

No oheldne gild, jsem hoodne zvedavy, co si na nas vymysleli (.
Snad se to konecne rozjede poradnym smerem, a az to bude dokoncene, tak na nas snad budou mit DM vice casu.

Jedina vec, co mne trochu mrzi, je to datum.. je dost daleko, ale chapu, ze jste k jemu odhaleni byli dohnani okolnostmi.

No snad se vam to povede ten wipe spustit a nedopadnete jako Mintaka. sice asi ted bude trosku Thalie do Ledna pusta, protoze nepredpokladam, ze se moc hracu bude chtit zapojovat do umirajiciho sveta, ale diky moznosti postaveni pomnicku se tam jeste parkrat objevim. A doufam, ze ostatni take.

Tak diky konecne za oficialni ohlaseni! to je to , co mi tu chybelo!! ted uz je vse jasne. Akorat bych rad vedel, jak to rozhodnete..jestli se budete ridit halsovanim, nebo ne (. ale kdyb ymel byt wipe castecny, tak bych bral hodne brutalni rez.


Jo a ad sepsani historie a poviseni na 3lvl, to je opravdu hezke.. v tom by se klidne mohlo pokracovat i po wipu, aby to motivovalo hrace premyslet o historii. Ma to trochu takovy povzbuzujici charakter, kdyz je vidina odmeny.

Jo a taky jeste ty nove subrasy. Nadhera!! To uz se fakt moc tesim, bude mit dobrej smysl zacit uplne od znova!

----------------------------------------------------------------------------
EDIT: Kdyby nahodou ty subrasy byly uz hotove, nebo aspon nejaka cast, bylo by hezke je uz postupne pridavat na Thalii, jen tak aby si hraci mohli otestovat, co je muze cekat. To same by slo udelat s craftem.

Prijdem o prekvapeni, ale no, jeste furt zbyvaji ty nove lokace, nove dejiny a tak.. a pomuzem vam jako hraci odskouset betaverzi za chodu. mozan by stalo za to o tom popremyslet. kdyz uz stejne budou postavy smazany, tak vas muzem v klidu upozornit, hele ja spojil dve suroviny a dostal jsem za ne 1000 pri vykupu, nez kdyz to bude normalne ve hre..


Last edited by nomis_b on 17:20 18. Nov 2007, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 16:39 18. Nov 2007 
Offline
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:08 27. Apr 2007
Posts: 12262
Location: Plzeň
Quote:
...sice asi ted bude trosku Thalie do Ledna pusta, protoze nepredpokladam, ze se moc hracu bude chtit zapojovat do umirajiciho sveta, ale diky moznosti postaveni pomnicku se tam jeste parkrat objevim. A doufam, ze ostatni take.


njn, s tim se bohuzel musi pocitat. :? Zase se aspon budete vic tesit az si potom zahrajete. Muzete si zkracit cekani na wipe pomoci pri tvorbe novych veci. :wink:

Quote:
Akorat bych rad vedel, jak to rozhodnete..jestli se budete ridit halsovanim, nebo ne (. ale kdyb ymel byt wipe castecny, tak bych bral hodne brutalni rez.


Budeme se ridit vysledkem tohoto hlasovani. Jinak bychom ho sem nedavali. :)

_________________
Vedoucí týmu Thalie


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 16:45 18. Nov 2007 
Offline
DM Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 21:02 21. Jun 2007
Posts: 4205
Je škoda, že se to provalilo takto brzo, ale když už to prosáklo, tak moc děkuji, že to vyšlo i oficiálně. Jsem pro úplný wipe z několika důvodů:

WB to nebude tlačit ke kompromisům při změně lokací a reálií
Moje postava by byla stejně stařší o několik desítek let
Je to víc fér vůči rasám v podtemnu a vůbec lidem v nových lokacích
Umožní mi to vytvořit si tu postavu znovu a podle svého i s možností zvolit si některou subrasu

_________________
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 16:45 18. Nov 2007 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 16:37 27. Apr 2007
Posts: 3452
Location: Slovakia
Ta moznost zacat od 3.lvl po spisani historie pravdepodobne zostane aj do buducnosti, je to vcelku dobra motivacia.

_________________
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 17:31 18. Nov 2007 
Offline
Šlechtic
User avatar
 Profile

Joined: 22:49 27. Apr 2007
Posts: 473
Location: The Oblivion
Vazeny Team Thalie!
V prvom rade ak budete toto citat tak si nemyslite ze to pisem z nenavisti alebo zo zlosti len aby som vam uskodil. Pisem to preto aby som poukazal nato ze vami zvolena cesta wipu je zbytocna podla mojho nazoru a z mojho uhla pohladu na svet. Isto viete ze som tu prakticky dalo by sa povedat jeden z najstarsich hracov takze vidim ako aj do systemov Thalie tak aj do rozlozenia sveta. A viem z toho vyvodit mozne dosledky. Takze este raz, toto som nepisal preto aby som zdrbal vasu robotu,je to aj moj kus prace co Thaliu preslavil tak si nebudem spinit na vlastnom piesocku a preto citim potrebu vyjadrit sa k celej tejto veci.

Celkovo vidim WIPE ako nic neriesiaci event na par mesiacov. Zresetujme im XP a veci aby mali zas co robit a hladat dalsie itemy. A za taky rok zistite zas ze hraci nalootili a nacreepili opet majetok a XP a kolobeh zacne odznova. (uprimne verim ze toto je podla vas prvy a posledny wipe, ale vsetci vieme ze co nebolo moze byt)

Pricom cim viac systemov pridavate do hry tym je vacsia sanca ze vam vzniknu dalsie bugy vdaka nekompatibilite zo stavajucimy systemami zavedenymi v ramci tohoto projektu. (podrasy napriklad, a tiez ten system XP) A k tomu novemu systemu XP, to akoze ziskam XP aj za cinnosti mimo boj? Este som to sice nevidel v akcii ale ked sa nad tym trosku zamyslim... ved uznajte, pojde to este rychlejsie mozno hore nez teraz s levelmi.

otazka : bude sa koli tomu novemu systemu znizovat este viac XP za prisery a v dungoch bude este menej veci a o cosi viac penazi, flias od piva, vino a koralka? (tych alkoholickych napojov je v dungoch pomaly viac nez je zdrave Berserk by vam vedel o tom hovorit ;) )

Hlavny problem ale vidim v krafte ktory bol vzdy uplne mimo celu ekonomiku, nanom sa dalo zarabat najviac a to mi potvrdi kazdy krafter. Receptov je kopa, a vela z nich este stale nefunguje ved to hlasili hraci furt dokola.

otazka : chystate sa ten kraft orezat aby sa na nom nedalo zarabat nejakymi licenciami, alebo znizit cenu vykupu ci dokonca zamedzit "masovemu" vyrabaniu itemov za par sekund nahadzanim do stroja?

otazka : To sa da stihnut za mesiac a par dni toto vsetko a este ODLADIT aby to nebugovalo? Akoze chlapci, ja niesom blb a viem co je to za robotu odladovat scripty a testovat to cele. Mozno vas je vela ale povedzte mi uprimne, kto z vas je scripter ktory by toto dokazal a mal cas to dokoncit do toho wipe?

hlavna otazka : Nikde nepisete preco vlastne je potrebny WIPE? Koli vysokym lvlom postav? (v priemere 16lvl podla mna, ti co presli vysie zistili ake to je ked zomru) Vela zlata v banke? (to ste si mozno nevsimli ze to zlato maju koleckari a kraftmaniaci).

hmm asi vsetko co som mal na srdci (to aj na jazyku ako vzdy)

Vopred dakujem za zodpovedane moje otazky a prosim bez zbytocnosti typu "drz hubu, nechceme ta tu, do nicoho nevidis tak sa neozyvaj atd... "

PS: Sice som hlasoval za moznost ciastocneho wipe, ale predsa len je to nakoniec to iste ako uplny wipe. Ak by som chcel vytvorim si tu istu postavu od zaciatku a tych par RP veci a lvl 3 by mi za tu namahu urcite nestalo.

_________________
Kazdy hrdina ma svoj osud urceny.
Kazda jeho volba nesie nasledky.
No raz, to vsetko aj tak skonci...


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 18:06 18. Nov 2007 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 16:37 27. Apr 2007
Posts: 3452
Location: Slovakia
Mily Sylme,

ja ti s radostou mne vlastnou odpoviem na tento prispevok, ako na vsetky ostatne a viem, ze to myslis len a len v dobrom. :wink:

Nad wipom sme premyslali vazne zo vsetkych stran a je prekvapujuco vazne nutny jak kvoli novemu xp systemu, tak kvoli zmene ekonomiky, zmene predmetov v hre atd. aby neboli zbytocne velke rozdieli.

Novy xp system riesi vcelku znacne ziadosti hracov po inom xp systeme ako je teraz klasicky v NWN, myslim ze nami vymysleny xp system to ciastocne vyriesi a potesi aj hracov, ktory nechcu len expit na priserach, ale su skor mierumilovny.

Co sa tyka xp za prisery a loot, tak tie prejdu znacnymi zmenami. Najma dany loot, kedze sa pripravuju komplet nove veci pre Thaliu, ktore sa urcite vacsine hodne pacit a bude v nich vacsia logika ako teraz.

Kraft tak isto prejde znacnymi zmenami, avsak dufame, ze ku spokojnosti vsetkych, aby nevznikli moc velke obmedzenia, ale veci v crafte budu logickejsie ako teraz.

Mily Sylme, je nam jasne, ze prace je to vela, ale ako vravim na niektorych veciach sa pracuje uz dlhsiu dobu takze sa nemusis obavat, zeby sa to nestihlo. Aspon preto spravime vsetko co bude v nasich silach.

A myslim, ze tvoju hlavnu otazku som zodpovedal vyssie, pokial nie, tak sa ti z celeho srdca ospravedlnujeme, ale rozumnejsie zatial neviem na tvoju otazku odpovedat. :wink:

Dufam, ze sme ti aspon ciastocne vysvetlili nase pohnutky a smerovanie Thalie, a aspon ja osobne ti prajem hodne stastia a uspechov v praci a hrani na inych svetoch, a mozno aj natom nasom. :wink:

_________________
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.


Top
Reply with quote  

 Post subject:
PostPosted: 18:16 18. Nov 2007 
Offline
WB Thalie
 Profile

Joined: 14:16 09. May 2007
Posts: 220
Sylmael wrote:
Celkovo vidim WIPE ako nic neriesiaci event na par mesiacov. Zresetujme im XP a veci aby mali zas co robit a hladat dalsie itemy. A za taky rok zistite zas ze hraci nalootili a nacreepili opet majetok a XP a kolobeh zacne odznova.

Rozdíl bude v tom, že se v novém systému mění i itemy. Bude větší důraz kladen na skilly a nepůjde třeba díky nasazení jednech rukavic a bot být najednou mistr daného skillu. Stejně tak některé další bonusy. Itemy by měly získat vedle současných silných, i vedlejší slabé stránky. Celkově ten system nových itemů je dobře rozepsán a předměty jsou už vytvořeny.

Sylmael wrote:
otazka : bude sa koli tomu novemu systemu znizovat este viac XP za prisery a v dungoch bude este menej veci a o cosi viac penazi, flias od piva, vino a koralka?

Ten system bude paralelní, buď budeš získávat zkušenosti bojem, nebo nebojovou čiností. Bojem samozřejmě půjde rozvoj rychleji, ale s rizikem smrti. Tahle možnost by měla být hlavně pro bardy, mágy, kněze a jiná povolání co nechtějí místo studia mlátit dokola skřety. Zatím nevíte jak přesně bude fungovat, tak prosím neodsuzujte předem.

Sylmael wrote:
Hlavny problem ale vidim v krafte ktory bol vzdy uplne mimo celu ekonomiku, nanom sa dalo zarabat najviac a to mi potvrdi kazdy krafter. Receptov je kopa, a vela z nich este stale nefunguje ved to hlasili hraci furt dokola.
otazka : chystate sa ten kraft orezat aby sa na nom nedalo zarabat nejakymi licenciami, alebo znizit cenu vykupu ci dokonca zamedzit "masovemu" vyrabaniu itemov za par sekund nahadzanim do stroja?

Nejblíž jsi asi tomu u těch licencí. Craftovat v hlavních povoláních budoucnu půjde jen pod nějakým cechem a cech bude většinovým vlastníkem vyrobené věci. Aby ti zůstala musíš si jí odkoupit za příslušný počet peněz. Takže když vyrobíš dlouhý meč buď ti za něj cech vyplatí nějakou menší částku, nebo si za cenu niží než na krámě ten meč můžeš odkoupit. Pak už nebude nastávat problém kdy vyrobíš a pak daruješ, neboť by jsi měl ztrátu. Snad tato odpověď utiší trochu hlad po informacích. Kdo by měl nějaký návrh může to probrat rovnou se mnou icq202-129*623, bude to rychlejší než hrát ping pong na foru.

Sylmael wrote:
otazka : To sa da stihnut za mesiac a par dni toto vsetko a este ODLADIT aby to nebugovalo? Akoze chlapci, ja niesom blb a viem co je to za robotu odladovat scripty a testovat to cele. Mozno vas je vela ale povedzte mi uprimne, kto z vas je scripter ktory by toto dokazal a mal cas to dokoncit do toho wipe?

Některé věci už jsou hotové, na jiných se pracuje. Ne vše leží na scripterech, kteří po troškách pomáhají. Největší díl práce v současnosti je asi na WB. Pomoc kohokoliv však uvítáme a hodně nám odlehčí.

Sylmael wrote:
hlavna otazka : Nikde nepisete preco vlastne je potrebny WIPE? Koli vysokym lvlom postav? ... Vela zlata v banke? ...

A) Kvůli itemům B) Kvůli zlatu v oběhu C) Kvůli současnému craftu D) Důvod může být i srovnání úrovně pro nově vzniknuvší podtemno. Proto je i možnost hlasovat pro částečný WIPE, který by měl těchto výsledků taktéž dosáhnout.

Sylmael wrote:
Vopred dakujem za zodpovedane moje otazky a prosim bez zbytocnosti typu "drz hubu, nechceme ta tu, do nicoho nevidis tak sa neozyvaj atd... "

Nemáš zač, snad je teď pár věcí jasnějších. Samozřejmě jsem tu ale nastínil jen základní věci, většina vznikla po dlouhém promýšlení a několika osobních/IRC setkáních. Chceme takový svět, aby se na něm hrálo dobře a aby poskytoval možnost zároveň si kvalitně zahrát RP, hrát temné postavy i mít možnost dosyta bojovat.


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 54 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 50 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits