Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 20:14 28. Apr 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 114 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Author Message
 Post subject: Re: Jízdní zvěř
PostPosted: 12:04 12. Mar 2014 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 16:25 16. Nov 2008
Posts: 6579
Location: Praha
No, já mám nastavení total low, tedy vždy jsem ho tak měl:
1024x768 60Hz
Kvalita grafiky: Rychlá, 16MB textury
Detaily stínu: Vypnuto
Tráva: Vypnuto
Vítr: Vypnuto
Dynamická světla: Vypnuto
Světla vrhající stíny: Vypnuto
Normal 2 sample antialiasing
Ostatní nastavení vypnuto, nikde ani jedna fajfka...

Sice hra vypadá dost kostrbatě a asi si neužívám úplně onu kýženou atmosféru nabušených nových tilesetů, ale zase načítám lokace rychleji a obvykle bez lagů - tedy občas lagy mám, ale nevšiml jsem si jakékoliv závislosti na nových mountech...

Jinak frčím na dvoujádru od Intelu 3.00 Ghz
Paměť 4GB
Grafika ATI Radeon HD 4800 Series
Win7 64-bitové

_________________
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jízdní zvěř
PostPosted: 12:14 12. Mar 2014 
Offline
Bůh
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 16:12 06. Oct 2008
Posts: 3269
Location: Petrovice u Rakovníka
Jo taky mi to laguje a mám stažený detaily na minimul a komp docela obstojné kvality. Jsem zvyklý všude chodit pěšo, koně jsem na ST měl jeden den a šel do salámu. Na přesun to je dobrý, ale když pomyslím na CvC v kombinaci s několika vánočními stromečky na mountech, to budu žůžo.

_________________
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jízdní zvěř
PostPosted: 12:36 12. Mar 2014 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 23:30 05. Dec 2010
Posts: 4064
Radim wrote:
Jo taky mi to laguje a mám stažený detaily na minimul a komp docela obstojné kvality. Jsem zvyklý všude chodit pěšo, koně jsem na ST měl jeden den a šel do salámu. Na přesun to je dobrý, ale když pomyslím na CvC v kombinaci s několika vánočními stromečky na mountech, to budu žůžo.
Stejna situace. Detaily komplet na minimu, 1024x768, zadny antialiasing, zadne pocitani projekce svetel... Vsechny slidery nastaveni grafiky na nulove pozici.

Vcera prvni jezdecke prase - megalag. Je pravda ze naprosto presne vim kdy nekdo nakouzleny dojde do vyhledu - cca 2 sec lag. Obdobne se to chova kdyz at PC nebo NPC vyskoci ze stinu.

Pritom na kompu delam v 3D engineeringu (ProEngineer) a s 3D grafy v matlabu s desivym objemem zobrazenych dat. Tam problem neni.

Navrh: Neuvazujete misto mountu proste povolit itemy s permahaste?
Zduvodneni: On je to ve vysledku stejny efekt. Postava je rychla i bez kouzel.

A jak tu zaznel nazor (tusim Bahnak) ze ho nebavi pozorovat krasy rozlehlych lokaci tkere zna nazpamet, ze nema haste ani mass haste ani expeditious retreat: muze mit. Muze si vzit woz/sorc nebo barda. Jen pak nebude mit takovy utok/obranu/schopnosti. Prirazovani rychlosti na mounty je de facto totez jako dat kazdemu kouzlo rychlosti v trvalem podani. K cemu potom ti wiz/sorc/bardi/warlockove jsou?

_________________
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jízdní zvěř
PostPosted: 12:38 12. Mar 2014 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 12:49 26. Jun 2010
Posts: 318
pavad wrote:
Prirazovani rychlosti na mounty je de facto totez jako dat kazdemu kouzlo rychlosti v trvalem podani. K cemu potom ti wiz/sorc/bardi/warlockove jsou?


Wtf?


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jízdní zvěř
PostPosted: 12:45 12. Mar 2014 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 11:55 09. Jan 2012
Posts: 3517
1. Kdyz uz neco tak perma expeditious retreat - haste ani náhodou. To by mág chcípnul:D.
2. Mounti znamenají význané oslabení mága obecne, takže jich nejspíš ještě ubyde. Viz lagy i samotná rychlost.
3. Rychlost mountů by podle mne měla být max 80% rychlosti postavy v haste, aby měl haste trosku smysl.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jízdní zvěř
PostPosted: 12:46 12. Mar 2014 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
Rychlost mounta nedávala na ST tu akci navíc, kterou dává haste. Počítám, že teď je to stejné.

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jízdní zvěř
PostPosted: 12:56 12. Mar 2014 
Offline
Bůh
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 16:12 06. Oct 2008
Posts: 3269
Location: Petrovice u Rakovníka
Osobně je mi prakticky jedno jestli jízdní potvory jsou nebo ne, hraju bez nich roky a nemám potřebu je mít za každou cenu ve hře. Teď jsem si ho koupil, ale budu dost zvažovat zda v pronájmu pokračovat. Nevím proč by to mělo být zrovna likvidační jen pro mágy, pokud někdo hraje mága jen kvůli hastu tak to nemůžem sloužit, lagy máme všichni, umřít může i bojovník. Zrychlené přesuny jsou sice fajn, ale problémy co teprve budou vznikat díky lagům přinesou do hry tak akorát negativní emoce spojené se smrtí postav právě kvůli lagům při spatření jízdní mrchy. Dát postavám perma haste v itemu je trošku přestřelená myšlenka už v počátku.

_________________
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jízdní zvěř
PostPosted: 13:38 12. Mar 2014 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 23:30 05. Dec 2010
Posts: 4064
Nalkanar wrote:
Rychlost mounta nedávala na ST tu akci navíc, kterou dává haste. Počítám, že teď je to stejné.
Zase wizna/sorc haste dava postih do AC. To mounti nedavaji. Nemusis kolo kouzlit nez mas tu rychlost a nemusis ji mit "naspanou". Nikdo to zrychleni Tve postave nesunda kouzlem.

A ano, muj prispevek byl ponekud rypavy a prehnany - ale ne zcela. :) To bych mohl chtit pro nebojove postavy item co jim (priklad) zvysi utok o treba 5 bodu - jen proto ze si zaplati. Mohu taktez argumentovat ze me nudi ze to pomale NPC neustrilim tak rychle jako warr/AAcko. S mounty se kouzlo expeditious retreat se stava kouzlem k nicemu, povolani zavisle na udrzovani vzdalenosti od hrozby se stava lovnou zveri i bez lagu (coz neni jen wiz/sorc, ale i AA ci bard).

Pokud je system co prokazatelne laguje hracum (a tim postavam s patricnymi IC nasledky) hru - tak bych se jej zbavil. Odstranovaly se lag-stromy. Zmizeli paladinsti lag-mounti. Aby nyni mela mounta prakticky jakakoli postava.

_________________
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jízdní zvěř
PostPosted: 13:42 12. Mar 2014 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
Sorry pavade, ale používáš vůbec haste?
Ano, ten postih tam "je", ale ve skutečnosti to dává +1 AC. Jen nesmíš nastackovat moc spěchů na sebe. Nicméně současná úprava spěchu mi příjde dost marná a nebýt té jedné akce, tak je celkem k ničemu. Původní +3 AB a +1 AC bylo použitelnější podstatně lépe.

Ale shodneme se v tom, že bych tyhle "hezké", ale přitom děsně lagující mounty zrušil.

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jízdní zvěř
PostPosted: 13:51 12. Mar 2014 
Offline
Bůh
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 16:12 06. Oct 2008
Posts: 3269
Location: Petrovice u Rakovníka
Chlapi používáte vůbec haste?

Co si pamatuji tak standart nwn haste dával +4ac, útok navíc. Thalijská úprava z toho pak udělala +1ab,+1ac, útok navíc. Mimoto srovnávat zrychlení od mounta s perma haste je jako srovnávat bonus do rychlosti vs +1ab,+1ac,útok navíc, bonus do rychlosti.

_________________
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jízdní zvěř
PostPosted: 13:53 12. Mar 2014 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
Umíš číst? Píšu to samé. Jen říkám, že pokud to způsobuje až takové lagy, tak bych to klidně zrušil.

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jízdní zvěř
PostPosted: 13:54 12. Mar 2014 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 23:30 05. Dec 2010
Posts: 4064
Nalkanar wrote:
Sorry pavade, ale používáš vůbec haste?
Pouzivam, ne moc casto (od doby co mam jen support wiznu) - vice nez spech chteji PC jine veci co jsou na stejnem kruhu - ale pouzivam. Taktez si uvedomuji vyhodu "haste" coby dalsi akce za kolo. Coz je IMHO nejvyssi vyhoda, kterou mount nedava (doufam :) ). Ze mi to zvysi AB me (jako wiznu) netrapi, ikonky snizeni AC si ale vsimam (lec vice neprohlizim, pouzivam haste bud na warry, nebo na to abych mohl kouzlit druhe kouzlo za kolo ci zdrhnout).

Takze ano, trochu jsem mounty pribarvil prirovnanim k permahaste. Lec envidel jsem predmet perma-expeditious retreat, tak jsem pouzil znamy item permahaste ke srovnani rychlsti presunu.

Edit: Ze uz ted strelec vystreli jednou, mozna 2x nez ma moby na sobe je jedna vec, s mounty to nebude ani ten jeden vystrel. :) Porad se bavim o idealnim stavu bez lagu.

_________________
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jízdní zvěř
PostPosted: 13:54 12. Mar 2014 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 12:49 26. Jun 2010
Posts: 318
pavad wrote:
Zase wizna/sorc haste dava postih do AC. To mounti nedavaji. Nemusis kolo kouzlit nez mas tu rychlost a nemusis ji mit "naspanou". Nikdo to zrychleni Tve postave nesunda kouzlem.

thalie wrote:
úprava - bonus k AC snížen na +1, dává bonus +1 k zásahu


Quote:
S mounty se kouzlo expeditious retreat se stava kouzlem k nicemu.

Jéje.. kouzlo prvního kruhu dostane do područí i jiná classa, za cenu od 50 - 250k za dva měsíce IR. Až budou mounti fungovat jak mají, zkrátíš si s nima jen ty nekonečný lokace, případně budeš mít možnost si zabojovat s prvníma slabejma npc, než tě dung - interiér srazí ze sedla (těším se, až budu v podtemnu sesedat a o lokaci dál zase nasedat) a zase přijde na řadu haste. To je teda děs.

.... ale ty lagy jsou průser no, i když jsem teda nezaznamenal tak akutní, jako se tu většina z vás tváří.. teda.. mně nová thalie laguje tak nějak průběžně pořád, ať se děje co se děje, ale počítám, že to vězí v tom mým šrotu na kterým hraju.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jízdní zvěř
PostPosted: 14:03 12. Mar 2014 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 12:49 26. Jun 2010
Posts: 318
Nalk wrote:
Umíš číst? Píšu to samé.
Nalk wrote:
Původní +3 AB a +1 AC bylo použitelnější podstatně lépe.


Umí, jen ty nevíš, co píšeš :lol:.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jízdní zvěř
PostPosted: 14:04 12. Mar 2014 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
FroziKk wrote:
Nalk wrote:
Umíš číst? Píšu to samé.
Nalk wrote:
Původní +3 AB a +1 AC bylo použitelnější podstatně lépe.


Umí, jen ty nevíš, co píšeš :lol:.

Bylo to snad na ST jinak?

_________________
.


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 114 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 144 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits