Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 07:12 29. Apr 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 39 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
 Post subject: Re: Černokněžník nemá epická kouzla + level gold bug
PostPosted: 11:59 03. Aug 2014 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 16:25 16. Nov 2008
Posts: 6579
Location: Praha
V tom případě jsem špatně pochopil posloupnost:
- Hraní černokněžníka
- Změna mechaniky, žádost o rlvl
- Rlvl proveden, zjištěna chyba při lvl up
- Další rlvl jako pokus zbavit se bugu lvl up
- Zjištěn ještě větší bug
Popravdě mi do toho ani nic není, jen jsem tím chtěl říct, že pokud má postova ten problém s relevlem, bylo by daleko jednodušší pro všechny strany relevl nedělat, založit to od znovu a jen postavě givnout kýžené XP, aby měla totožný lvl.

_________________
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Černokněžník nemá epická kouzla + level gold bug
PostPosted: 12:13 03. Aug 2014 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
Vzhledem k cenám, které lock měl už na neepických lvlech, a dle zkušenosti s prestižkama ze ST, odkud je pořád přebraný systém cen, bych řekl, že ceny jsou správné.

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Černokněžník nemá epická kouzla + level gold bug
PostPosted: 12:25 03. Aug 2014 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 23:30 05. Dec 2010
Posts: 4064
Nalkanar wrote:
Vzhledem k cenám, které lock měl už na neepických lvlech, a dle zkušenosti s prestižkama ze ST, odkud je pořád přebraný systém cen, bych řekl, že ceny jsou správné.
Tvrzeni podporene osobnim nazorem -a nicim jinym - primo zboznuji. Muj nazor je ze svet je toroidalni a ne kulaty. Takze mam pravdu! :/

Na cenu lvl-upu ma vliv nekolik malo promennych. Nemam chut tyto promenne kontrolovat - popravde k tomu nemam ani moznost.

Co vsak vim je ze ceny ktere Kokosova postava platila "pred tim" (=pred tim relvl) a "pote" jsou jine. Pritom jsou jine ne ze by slo o "offset" - jako by byla postava o N urovni vyse/nize.

Jsou tedy hypotezy:
1) Je spatne nastavene NPC ucitele valecnych zamku. => zjisteni jak je na tom toto NPC s jednim urcujicim parametrem.

2) Spatne se urcuje celkova uroven PC z duvodu bonus HP co ma valecny zamek. Toto lze otestovat - ale je k tomu treba exportnout postavu co tyto bonus hp ma na sobe a pouzit na ni fci co dava " pocet hodu kostkou HP" (tusim GetHPDice nebo tak neco podobneho). Lec nemyslim si ze tu bude problem, to by byl vysledek cen lvl-upu jen ofsetnuty o nejakou tu uroven nahoru proti puvodnimu stavu. Coz neni (brano na zaklade dat poskytnutych Kokosem).

3) Nejak "blbnou" systemem dodavane dalsi parametry. Tento system parametru je navazany tak na "custom" systemy NT ze jej jen tak od zeleneho stolu nejsem schopen zkontrolovat.

4) Kokos vse zjoudil, cisla si vycucal z prstu a ted tady lapame chimeru a kokos si podvodne ziskanymi penezi masti kapsu. Tuto moznost povazuji za temer nerealizovatelnou. Lec pro rypave jedince ji zde uvadim, byvse mohli mit nejakou dalsi veselou munici kterou si mohou do Kokose opakovane vystrelit a kopnout.


Je-li to moznost 1), tak neni zadny problem pro jakoukoli jinou PC jak pro valecny zamek. Je-li to vsak bod 2), tak IMHO skryte ovlivnuje (a taktez ovlivni) spoustu dalsich veci jez jsou zavisle na zjistovani celkove urovne postavy. Namatkou pridelovani xp, opravy nekterych DC hodu, GP loot, system unavy,... Pokud je to bod 3), tak nedokazi ani nahodou predikovat co vse je jim dotceno.

Primarne z duvodu bodu 2) a 3) je nutne zjistit kde je uhynuly pes zakopan.

Vseobecne utoky na Kokosaka jsou, opet muj nazor, zcela mimo: jedine cim se projevil je to ze chybu nahlasil.

Edit: Zpresneni textu.
Edit2: Jeste upresnim - opet IMHO - ze je uplne jedno zda jde o regulerni lvl-up postavy nebo re-lvl up postavy. Dle toho co jsem se dival je urocvani ceny lvl-up zcela jednoznacne dane vstupnim setem parametru, viz body 1), 2) a 3).

Kokos ma sanci zkontrolovat body 1) a 2) - sam. S bodem 3) bude nutno otravovat nekoho kdo ma nejen pristup k systemum, ale taktez je schopen v dohlednem case vytvorit test modul s vypisem techto hodnot. Rekl bych (opet IMHO) ze to bude bud Kucik nebo Rejty a nikdo jiny.

Zaverem dodam ze veskere tyto nazory jsou me osobni a vytvoril jsem si je na zaklade proletnuti skriptu inkriminovanych funkci.

_________________
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Černokněžník nemá epická kouzla + level gold bug
PostPosted: 15:02 04. Aug 2014 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
Důvody 1 a 2 ověřeny, tam se zdá, že problém není. Podrobnosti pavadovi v PM. Jelikož jsem ještě o návrat finančních prostředků nežádal, vylučuje se důvod 4.

Zda se jedná o problém čistě mé postavy, nebo obecný, by mohla napovědět informace od dalšího warlocka, kolik zaplatil za poslední level.

_________________
PUF!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Černokněžník nemá epická kouzla + level gold bug
PostPosted: 21:24 04. Aug 2014 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 23:30 05. Dec 2010
Posts: 4064
Kokoci, porovnal jsem to co bys platit mel s tim co jsi platil po re-lvlu.

Dobra zprava pro skripty je ta, ze funkce zjistujici urovne jsou v poradku.

Tebou placene "post" (=post re-lvl) castky presne nasleduji trend ktery bys mel platit. Z nejakeho duvodu jsou vsak o (12.450 +/- 0.001)% vyssi (1) nez "skript" castka (=castka kterou bys platit mel podle toho co jsem vysekal ze skriptu). Nevim kde mi tento multiplikator unika - nejsem schopen jej dohledat, mozna v tom nakonec bude nejak zapoctene to ECL vil.

Spatna zprava pro Tebe je ze castky co platis opravdu platit mas (az na tech nedohledatelnych 12.45% rozdilu). Nevim proc jsi platil pred re-lvl Tve postavy castky tak nizke.

Dlouho mi nebylo jasne proc Tve postave ona cena tak desive "letala" - v rozsahu od 36% do 137% toho co jsi mel platit dle skriptove ceny. Lec i k tomu jsem se dopatral - odpovedi jsou dve:
- netrendovy postup na 1. a 2. celkove urovni
- predpokladam preklep kdyz jsi prepisoval data: jsem si dost jist ze na 2. urovni pred re-lvl jsi neplatil 62 gp ale 32 gp. Je to tak, ze ano?
Po odebrani techto dvou konfliktnich casti mi pak vychazi trendove staly postup pomer cena za lvl pred re-lvl delena "skript" cenou.

Zaverem: Pokud presvedcis Ty (nebo kdokoli jiny) team ze by bylo vhodne mit tabulku s cenou za lvl pro kazde povolani verejne pristupnou, tak se temto potizim (IMHO plynoucim jen a pouze z utajovani) vyhnes.


(1) Tohle odpovida zaokrouhlovacim chybam: ve skriptu se dvakrat prevadi float na int, pritom pri privni konverzi FloatToInt je toto int cislo jeste jednou deleno floatem.

_________________
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Černokněžník nemá epická kouzla + level gold bug
PostPosted: 21:26 04. Aug 2014 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
Předmět: ECL

Thalie wrote:
ECL:


- Postava získává o (15 x hodnota ECL) % méně zkušeností ze zabíjení monster.

- Postava ztrácí při smrti o (15 x hodnota ECL) % více zkušeností (při všech smrtích, jak při průchodu, tak třeba při oživení klerikem).

- Cena ve zlatě za vycvičení postavy na další úroveň je o (15 x hodnota ECL) % vyšší.

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Černokněžník nemá epická kouzla + level gold bug
PostPosted: 21:31 04. Aug 2014 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 23:30 05. Dec 2010
Posts: 4064
Nalkanar wrote:
Předmět: ECL

Thalie wrote:
ECL:


- Postava získává o (15 x hodnota ECL) % méně zkušeností ze zabíjení monster.

- Postava ztrácí při smrti o (15 x hodnota ECL) % více zkušeností (při všech smrtích, jak při průchodu, tak třeba při oživení klerikem).

- Cena ve zlatě za vycvičení postavy na další úroveň je o (15 x hodnota ECL) % vyšší.
Nalku, souhlasim ze toto je u ECL uvedeno. Lec nedokazi ve skriptu fce urcujici cenu za lvl-up zjistit zadny vliv ECL.

Je mozne - alespon to predpokladam - ze vliv ECL je tomu vsemu nadrazeny - a je tedy aplikovan az v nejake funkci ktera celou tuhle vec wrapuje. Lec tak pouze predpokladam: obecne skripty a jejich retezeni/wrapovani serveru neznam - v cem se jakz takz orientuji jsou skripty kouzel.

Navic ECL 2 (krat 15 = 30%) vily mi nesedi na tech 12.5% narustu ceny. :/

Edit: Oprava preklepu. 14% -> 12.5%

_________________
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Černokněžník nemá epická kouzla + level gold bug
PostPosted: 23:12 04. Aug 2014 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
Inu, tak to je.... hmmm... zpráva! :D V principu dobrá, protože se zdá, že pořád ještě platím za level o nějakých 17,5 %méně, než bych měl.

Až se někdo bude divit, proč se víla zajímá o penízky..... tak proto :D Ty částky jsou nechutný. Něco za něco, počítám 8)

_________________
PUF!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Černokněžník nemá epická kouzla + level gold bug
PostPosted: 13:28 08. Sep 2014 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
Cernokneznik je mezi šesti nejdražšíma povoláníma na přestup. ECL se do ceny za levelup nepočítá.
Celé se mi to číst nechce.
Nějaké dotazy?

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 39 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 133 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits