Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 13:10 28. Apr 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 49 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Vyvážení subras
PostPosted: 09:26 15. Jan 2008 
Offline
Měšťan
 ICQ  Profile

Joined: 17:37 08. May 2007
Posts: 188
Location: Hradec Králové
Mám jen takový dotaz, je to námět na diskuzi, ne na flames, rád si to nechám vysvětlit.
Nejsem si ale jistý, jestli se u některých ras nezapomnělo na negativa. Např. aasimar a tiefling - mám jen obavu, aby se dalo vůbec narazit na normálního člověka. Ostatně drowové a jeho SR a duergar s +4 na mind je, dle mého, taky docela masakr, i když před nima se snad bude dát ještě utéci na světlo.
Neberte to nějak špatně, ale když už se tu snažíte vybalancovat povolání, aby někdo nebyl přesílen, tak tohle mi přijde skoro kontraproduktivní.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Vyvážení subras
PostPosted: 09:47 15. Jan 2008 
Offline
Velmistr
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 11:23 28. Apr 2007
Posts: 1055
Location: Plzeň
Taky sem to zkoumal jak je podtemno vymazleny...skoro jako kdyz by to delal nakej Drow :D ...no co aspon bude veci motivace jim natrhnout prdel :mrgreen:

_________________
...VIKINGS are back...your agony begins !!! :viking:
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Vyvážení subras
PostPosted: 09:56 15. Jan 2008 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 12:51 12. Sep 2007
Posts: 1721
Location: Brno
Anderson I wrote:
Mám jen takový dotaz, je to námět na diskuzi, ne na flames, rád si to nechám vysvětlit.
Nejsem si ale jistý, jestli se u některých ras nezapomnělo na negativa. Např. aasimar a tiefling - mám jen obavu, aby se dalo vůbec narazit na normálního člověka. Ostatně drowové a jeho SR a duergar s +4 na mind je, dle mého, taky docela masakr, i když před nima se snad bude dát ještě utéci na světlo.
Neberte to nějak špatně, ale když už se tu snažíte vybalancovat povolání, aby někdo nebyl přesílen, tak tohle mi přijde skoro kontraproduktivní.


Dle mého lze to mínus u těchto vylepšených subras hledat právě v ECL, u aasimara je třeba nastaveno na +2 a v případě že by si vzal dualclass mu zkušenosti půjdou nahoru velmi šnečím tempem. Pro hráče jež má hodně volného času a rozhodne se ho investovat do hry NWN pak tuto nevýhodu pokryje jeho snaživost a čas strávený ve hře, u člověka třeba jako já bych se s takovou postavou plácal na prvním lvl velmi, velmi dlouho. Na škodu by to možná nebylo, ale každý z nás má občas chuť na dobrodružství a nebezpečí no a já bych umřel za vraty Ivory. Druhou výhodu/nevýhodu spatřuji v nastevení těch zvýhodnění ... jedná se o propůjčené vlastnosti, třeba u aasimara-paladina +2MOU je hezká, každý má v úctě moudrého paladina, ale z principu NWN mechaniky je to trošku na nic, neb si tam stejně musíš dát moudrost na 14 aby jsi mohl používat kouzla 4 úrovně. Výsledná moudrost je pak 16, což ti dá jeden záchraný hod k vůli a jeden bod k DC kouzel, ale jinak ti to příliš v potírání zla nepomůže. Pokud se v tomto pletu prosím opravte mě, nejsem v tom kován a neznám pozadí jek to bude na Thalii fungovat, jen usuzuji z testovacích dní.
A další věc, pokud to bude fungovat jak popisuji, součet všech bonusů z věcí a boostů k vlastnostem nesmí (nelze) být větší jak 12, pak tedy tato postava bude mít nezanedbatelnou startovní výhodu, ale v důsledku se dostane maximálně na stejnou úroveň jako postava bez subrasy (myšleno vlastnostmi). Tak si myslím, že je to oproti čistým rasám celkem v pořádku, jen některé subrasy dle mého trošku vybočují (mají toho moc), ale to je můj osobní názor a je jen na tvůrcích světa jak k záležitosti subras přistoupí.

_________________
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Vyvážení subras
PostPosted: 10:03 15. Jan 2008 
Offline
Měšťan
User avatar
 Profile

Joined: 01:49 28. Apr 2007
Posts: 227
Theo wrote:
Dnes som si omrkol nove TH subrasy. Ehm, chcem sa spytat ci sa este budu "korigovat" ich vlastnosti.

Kedze ... ked vynecham RP, tak polovica subras povrchu je .. ehm .. proste nehratelna (okridleny elf > -4 CON? to ma este nejake zivoty ta lastovicka?) a subrasi podtemna su proste presilene.. a polovica znich je.. proste uzasne presilena (SR 15+lvl/2 mi proste vyrazilo dych). Nemyslim si, ze sa to da davat na vrub ECL systemu (ak vobec bude mat taky vplyv).

PS: je to len otazocka, je to Vas server, viem ze bude povasom (as usually).

Theo

Odpoved :
kucik wrote:
Jestli se ve hre ukaze, ze jsou ty vlastnosti nastaveny spatne, tak se to nejspis menit bude.

Ad okridleny elf: Vzdyt ale nidko nikoho nenuti, aby si tu rasu vybiral. Ta rasa tu proste je, a bud si sve priznivce najde, nebo ne. Nikdo prece nerika, ze z kazde rasy musi jit udelat nabusenej fajtr.

Kde to :
viewtopic.php?f=7&t=801&st=0&sk=t&sd=a&start=30

Ale suhlasim stebou Anderson :) Zalezi, ako napisal Theogil, od ECL. Ale podla stanovisk Teamu, si to vyskusas az v hre. Osobne, pokial ECL chapem dobre, a zo skusenosti z predoslej Thalie, by som na ECL2 uz nesiel. To by ma nebavilo :)

_________________
Ora et Labora


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Vyvážení subras
PostPosted: 10:46 15. Jan 2008 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
Jak uz Theogil napsal vyse, snahu vyvazovat to ma prave ECL. Zrovna u Aasimara a Tieflinga se, jak doufam, bude dost hlidat, jestli hrac hraje skutecne tieflinga a ne jen cloveka s rohama a ocasem. Sam jsem uz takhle hraneho puldemona zazil.

Nevim, jak bude na tieflinga nahlizeno v civilizaci, ale predpokladal bych, ze s nim bude nakladano jako s demonickou postavou a tudiz si na nejakou ochranu strazi muze nechat zajit chut. Ba primo naopak. Neznam tuhle cast realii, takze tohle berte jen jako moje dohady.
Prestoze u tieflinga neni chaoticke vyznani primo zakazano, vyjimky bych predpokladal jen po dukladne konzultaci s DM.

Rasy nebudou vyrovnane a ani to neni cilem. U kazde z nich je mozne najit vetsi ci mensi vyhody a nevyhody. Nektere rasy se budou jeste pred spustenim trosku upravovat.

Pokud srovnavate rasy podtemna a povrchu, srovnejte si i ECL a uvedomte si, ze to da ve vysledku i nejaky ten rozdil levelu.

Osobne bych nepocital s tim, ze dosahnete u nektere z abilit +12. Predmety uz nebudou tak presilene.

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Vyvážení subras
PostPosted: 11:21 15. Jan 2008 
Offline
Měšťan
 ICQ  Profile

Joined: 17:37 08. May 2007
Posts: 188
Location: Hradec Králové
kucik wrote:
Jak uz Theogil napsal vyse, snahu vyvazovat to ma prave ECL. Zrovna u Aasimara a Tieflinga se, jak doufam, bude dost hlidat, jestli hrac hraje skutecne tieflinga a ne jen cloveka s rohama a ocasem. Sam jsem uz takhle hraneho puldemona zazil.
Nevim, jak bude na tieflinga nahlizeno v civilizaci, ale predpokladal bych, ze s nim bude nakladano jako s demonickou postavou a tudiz si na nejakou ochranu strazi muze nechat zajit chut. Ba primo naopak. Neznam tuhle cast realii, takze tohle berte jen jako moje dohady.

Tak že se např. v Karathe, Ivory nebo Alasijské pevnosti (ostatní města neznám) nebude procházet po náměstí něco s rohama a ocasem - to tak nějak očekávám (nebo se pletu? :shock: ), jen by mě zajímalo, jestli je to jen na bázi RP, nebo zamýšlíte nějakou „motivaci“. :twisted:
Aasimarové tenhle problém nemají, ti tam chodit můžou - tam je nevýhoda snad jen to, že se nehodí do zloděje :-). I když, viděl jsem i zloděje Thormova hrdinu - ale musí se říct, že až na ten build (teda mě to moc nejde dokupy) byl skvěle hraný a bylo fajn se s ním setkat.
kucik wrote:
Rasy nebudou vyrovnane a ani to neni cilem. U kazde z nich je mozne najit vetsi ci mensi vyhody a nevyhody. Nektere rasy se budou jeste pred spustenim trosku upravovat.

Jasně, já nemyslel, že by mezi rasami neměl být rozdíl, ale že např. +4 vlastně zadarmo ke vlastnostem je moc fajn bonus - je to takové univerzální zvýhodnění rasy. Předtím to vždycky bylo něco za něco tj. třeba +2DEV -2CON, taky mi to chybí - ale ok - máte to rozmyšlené, počítali jste s tím, už mlčím.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Vyvážení subras
PostPosted: 11:30 15. Jan 2008 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
Anderson I wrote:
Tak že se např. v Karathe, Ivory nebo Alasijské pevnosti (ostatní města neznám) nebude procházet po náměstí něco s rohama a ocasem - to tak nějak očekávám (nebo se pletu? :shock: ), jen by mě zajímalo, jestli je to jen na bázi RP, nebo zamýšlíte nějakou „motivaci“. :twisted:
Aasimarové tenhle problém nemají, ti tam chodit můžou - tam je nevýhoda snad jen to, že se nehodí do zloděje :-). I když, viděl jsem i zloděje Thormova hrdinu - ale musí se říct, že až na ten build (teda mě to moc nejde dokupy) byl skvěle hraný a bylo fajn se s ním setkat.


Cekal bych to tak, ale jestli to tak opravdu bude nevim.
Pocitam, ze na Aasimara si zase posvitej v jinych koutech sveta... Ale to uz bych moc predbihal.

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Vyvážení subras
PostPosted: 12:08 15. Jan 2008 
Offline
Šlechtic
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 23:43 08. May 2007
Posts: 313
Location: Praha
kucik wrote:
Prestoze u tieflinga neni chaoticke vyznani primo zakazano, vyjimky bych predpokladal jen po dukladne konzultaci s DM.

to nechápu, chaotické přesvědčení bývá u tieflinga možná častější než zákonné, protože jedním z nějčastějších démonických rodičů bývá sukuba (démon). U tieflingů je se tohle nedá nijak vymezit, záleží čí krev jim kolje v žilách (ďábel-zákonné, démon-chaotické)

Anderson I wrote:
Jasně, já nemyslel, že by mezi rasami neměl být rozdíl, ale že např. +4 vlastně zadarmo ke vlastnostem je moc fajn bonus - je to takové univerzální zvýhodnění rasy. Předtím to vždycky bylo něco za něco tj. třeba +2DEV -2CON, taky mi to chybí - ale ok - máte to rozmyšlené, počítali jste s tím, už mlčím.

no je to nevyvážené. DnD systém bonusů u ras/subras je postaven na +výhodě/-nevýhodě do abilit. A jestli to vyrovná ECL je otázka, některé rasové bonusy jsou móc pěkné :)

_________________
Vaillardo Vran:


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Vyvážení subras
PostPosted: 12:12 15. Jan 2008 
Offline
Mistr
User avatar
 Profile

Joined: 17:09 27. Apr 2007
Posts: 981
Location: Hell
Nic nejni na stalo, jenom casem se ukaze jak a co vypada a muze se vzdycky doupravit.

_________________
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Vyvážení subras
PostPosted: 12:37 15. Jan 2008 
Offline
Měšťan
User avatar
 Profile

Joined: 12:29 08. Jan 2008
Posts: 287
[/quote]
no je to nevyvážené. DnD systém bonusů u ras/subras je postaven na +výhodě/-nevýhodě do abilit. A jestli to vyrovná ECL je otázka, některé rasové bonusy jsou móc pěkné :)[/quote]

No v DnD papírové podobě je pravě ECL ,aby tyto další rasy či subrasy srovnali co se týče jejich síly.
V DnD je třeba i rasa Catfolk které má +4dex, +2 cha, lowlight vison ,+10 feet rychlost , +2 bonus do move silence a listen a + 1 nature armour.
ECL ma 1!!!!
Jelikoz jsou zde subrasy, jejichž bonusy jsou velmi podobne papirovym pravidlum, budou i silově vyrovnane s ostatnimi rasami prave diky ECL.
Jediny mirne oslabeny mi prijde Duedgar, ale to je vec nazoru.

_________________
Obuki - ten vod Škopku


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Vyvážení subras
PostPosted: 12:42 15. Jan 2008 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
OneHeart wrote:
kucik wrote:
Prestoze u tieflinga neni chaoticke vyznani primo zakazano, vyjimky bych predpokladal jen po dukladne konzultaci s DM.

to nechápu, chaotické přesvědčení bývá u tieflinga možná častější než zákonné, protože jedním z nějčastějších démonických rodičů bývá sukuba (démon). U tieflingů je se tohle nedá nijak vymezit, záleží čí krev jim kolje v žilách (ďábel-zákonné, démon-chaotické)


Kua. jsem se prepsal. Tam melo bejt ,,Prestoze u tieflinga neni chaoticke vyznani primo podminkou...". Ja zil vzdycky v domeni, ze tiefling je chaotik. Moje chyba.

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Vyvážení subras
PostPosted: 12:46 15. Jan 2008 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 12:51 12. Sep 2007
Posts: 1721
Location: Brno
Sorrow wrote:
Nic nejni na stalo, jenom casem se ukaze jak a co vypada a muze se vzdycky doupravit.


Doupravit možná ano, ale pozor nechat někoho rozjet postavu a za 6 měsíců mu říci ... " jsi moc silný, na začátku jsme to trošku přepískli se zvýhodnění, tak ti to opravíme, snížíme atd. " ... tak to potom může nadělat spoustu zlé krve. Nerad bych to zažil, je tu fajn parta, ale znám trošku lidi a vím co by s nimi takovéto úpravy pak dělali. Jakékoli zásahy do vlastností postav v již rozjetém věku mi přijdou nesprávné a dělat další wipe po 6 měsících k doladění věcí jež se nepodařili by bylo mírně řečeno o ústa.

_________________
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Vyvážení subras
PostPosted: 12:59 15. Jan 2008 
Offline
Měšťan
User avatar
 Profile

Joined: 01:49 28. Apr 2007
Posts: 227
Theogil I wrote:
Sorrow wrote:
Nic nejni na stalo, jenom casem se ukaze jak a co vypada a muze se vzdycky doupravit.


Doupravit možná ano, ale pozor nechat někoho rozjet postavu a za 6 měsíců mu říci ... " jsi moc silný, na začátku jsme to trošku přepískli se zvýhodnění, tak ti to opravíme, snížíme atd. " ... tak to potom může nadělat spoustu zlé krve. Nerad bych to zažil, je tu fajn parta, ale znám trošku lidi a vím co by s nimi takovéto úpravy pak dělali. Jakékoli zásahy do vlastností postav v již rozjetém věku mi přijdou nesprávné a dělat další wipe po 6 měsících k doladění věcí jež se nepodařili by bylo mírně řečeno o ústa.


Hej, velmi spravna pripomienka. Niektorych magov to v minulosti polozilo (si moc silny ..) a zo dna na den ich bolo menej a menej. A trpia depresiou az dodnes... :cry:

Ked uz je ten wipe tak robte zmeny teraz. Aj tych magov ak chcete (ved nech pripomienkuju ty co zan budu hrat). Ale stanovte to teraz a nie pocas hry.

Ja si dovolim:
Duergar je pekny a cim dalej tym viac sa mi paci. Ale oproti ostatnym v podtemnu by to mozno slo upravit. (Ale nie na ECL2 pls). Ak to spravne chapem duergar je subrasa trpaslika. Preco ma tam uvedene darkvison ked to ma trpaslik uz v zaklade? Co tak ultravison? A budem stastny ako blcha .. :D

// Prispevok napisany v dobrom duchu a lepsej nalade. Nezamienat za pokus o flame a znehodnocovanie prace inych stran. //

_________________
Ora et Labora


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Vyvážení subras
PostPosted: 13:08 15. Jan 2008 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
Nad rasami v podtemnu se porad diskutuje.

Pokud budou nejake zasadni zmeny v bezicim modulu, imho budou spis pozitivni. Asi nikdo by nebyl nadseny, ze jeho postava prisla o tu, ci onu vlastnost/schopnost nebo neco jineho.

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Vyvážení subras
PostPosted: 13:13 15. Jan 2008 
Offline
Mistr
User avatar
 Profile

Joined: 17:09 27. Apr 2007
Posts: 981
Location: Hell
kucik wrote:
Nad rasami v podtemnu se porad diskutuje.

Pokud budou nejake zasadni zmeny v bezicim modulu, imho budou spis pozitivni. Asi nikdo by nebyl nadseny, ze jeho postava prisla o tu, ci onu vlastnost/schopnost nebo neco jineho.


Presne tak, ja nechtel strasit o tom ze se neco bude seslabovat, spise jde o to aby to bylo vse hratelne...

_________________
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 49 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 136 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits