Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 11:50 01. Jun 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 121 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next

Chtěli byste si zahrát na staré Thalii?
Ano 52%  52%  [ 25 ]
Ne 48%  48%  [ 23 ]
Total votes : 48
Author Message
 Post subject: Re: Thalie
PostPosted: 14:04 22. Oct 2015 
Offline
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:08 27. Apr 2007
Posts: 12262
Location: Plzeň
Tobě přijde normální vzít cizí práci bez našeho vědomí, někde si ji sám spustit a ještě tu na to dělat reklamu? Mně tedy ne.

_________________
Vedoucí týmu Thalie


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Thalie
PostPosted: 14:05 22. Oct 2015 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
Heh. Jinými slovy: Dodrbal jsem svejma úpravama tenhle svět, ale neva. Pojďte hrát předchozí verzi, kterou jsem jim šlohnul a kde ty moje vylepšení nejsou.

Shaman opět nepřekvapil.

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Thalie
PostPosted: 14:26 22. Oct 2015 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 23:30 05. Dec 2010
Posts: 4064
Hmmm zahrat si na ST... Tu delali hraci. JiBa sem nikdo neteleportuje, ani Morena nebo Fidorku, natoz hrace Kazuka (a dalsi a dalsi).

kucik wrote:
Heh. Jinými slovy: Dodrbal jsem svejma úpravama tenhle svět, ale neva. Pojďte hrát předchozí verzi, kterou jsem jim šlohnul a kde ty moje vylepšení nejsou.
Hm... Kuciku... A co brani tomu ony (udajne) patologicke Shamanoviny proste... ehm... odstranit?

Jen tak z hlavy: warlock, kurtizana, zprasene wiz/sorc rychlosti... A abych nezapomenul, pridal bych jeste ty desetitisice HP u bossu!

Rejty & kucik wrote:
Shaman opět nepřekvapil.
Ja nevim... Udajne toho ma Shaman na svedomi spoustu. Lec mel jsem tu moznost videt do rozhodovani NT WB teamu. Ziskat vyjadreni "hlavounu" kteri meli rozhodovaci prava zda se to ci ono ma ci nema zrealizovat bylo na mesice - a bezuspesne.

Zato kdyz na to prislo, tak se do par hodin, takrikaje ve stoporenosti nadseni ;) , menily klicove veci za behu.

IMHO skutecnost odumreni RP hry ma na svedomi nastaveni shardu: obtiznost dungeonu pomerovana top power-buildy, jsi-li neco "normalniho" - utri si nos! Stejne tak mas-li holy zadek, postava chcipa na hlad... Penize neziskas jinak nez lootenim bosse v dungeonu (bosse s tisici/desetitisici hp). Cca pred 2 lety tu bylo pomerne dost hracu co hrali RP tak nejak bezne, denne. Ze psali co se jim nelibi - a jejich nazory nebyly reflektovany - to tezko muzete svadet na Shamana. Stejne tak na nej tezko budete svadet odezdi-ke-zdi-zmus uprav NT (a ze jich je!).

Edit: Po tom co jsem napsal bych si mel zacit divat po novem accountu. Nakladak fimry "Ovoce a zelenina - last minute!" uz je asi cely nazhaveny a nehledi na Euro6 normy exhalaci! EditEnd

_________________
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.


Last edited by pavad on 14:29 22. Oct 2015, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Thalie
PostPosted: 14:28 22. Oct 2015 
Offline
Poutník
 Profile

Joined: 14:41 15. Jan 2015
Posts: 78
To Rejty:
1) Neútočte na mě, jednám ve vší slušnosti.
2) Já dělám reklamu vám a snažím se dostat lidi, kteří to už zabalili a nalákat je třeba už jen z nostalgie do hry. Třeba jim to něco připomene a znova je to chytne.
3) Jde mi o nostalgii, nebavím se o nějakém dlouhodobém hraní, 1 nebo 2 víkendy popř. týden mezi tím (proto jsem psal pokud lidi mají své postavy at je pošlou že je naimportuju)
To kucik:
4) Nejsou žádné mé úpravy ale naše úpravy. Nikdy jsem neměl rozhodovací pravomoc, takže ty úpravy přešli prioritně přes vás, takže laskavě přestaňte vše, házet na mě. Jediné úprava, u která vznikla čistě na můj popud bez úprav od Rejtyho, je classa která byla nedodělaná a kterou už jste už jste odstranili.
5) Nic jsem nevykradl, přístup jsem měl k daným datům stejně jako vy. Pokud trváš na tom že je to vykradeno tak by sis měl sypat popel na hlavu, protože stejně tak vy využíváte stále věci, které jsem já napsal, a využíváte to přesto že jsem vás varoval že si nepřeju aby to bylo používáno pokud to budete stále pomlouvat. To prostě nedává smysl.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Thalie
PostPosted: 14:35 22. Oct 2015 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 23:30 05. Dec 2010
Posts: 4064
AloneForever wrote:
To Rejty:
...stejně tak vy využíváte stále věci, které jsem já napsal...
Videl jsem skripty. Snad pul NT je stylem "pejsek s kocickou varili dort", v tilesetech to bude jeste horsi. Tu se neco stahlo z vaultu, tu se vzalo neco co se "okoukalo" na jinych svetech.

Tim poslednim cim bych se ohanel (byt vami, cimz myslim vas vsechny, Shamane, Rejty, Kuciku) je copyright...

Edit: Tim naprosto nesnizuji mnozstvi casu v tom vsem investovane.

_________________
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Thalie
PostPosted: 14:37 22. Oct 2015 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
pavad wrote:
Hm... Kuciku... A co brani tomu ony (udajne) patologicke Shamanoviny proste... ehm... odstranit?

Chuť k práci? Motivace?

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Thalie
PostPosted: 14:39 22. Oct 2015 
Offline
Měšťan
 Profile

Joined: 10:01 24. Aug 2012
Posts: 265
Já se obávám, že nemáte nikdo s nikým žádnou smlouvu a tak pláčete všichni zcela zbytečně. Že to vůbec řešíte. Shaman to podle mě udělal ze dvou důvodů, aby vás pořádně naštval a aby si někteří hráči zavzpomínali, jaké to bylo.

Thalka beztak odumírá a to, čeho jsem byl svědkem ve hře mě odradilo na ni ztrácet čas. Shard je nastavený jako paskvil bez RP a členové týmu si dělají co se jim zlíbí (o porušování pravidel nemluvě). To kdyby kucík nebo Rejty věděl, tak jim oběma asi rupne hlava, když vidím, jak reagují na trolícího shamana. :mrgreen: Nejsmutnější (pro trolly nejlíbeznější) na tom všem je, že svými reakcemi ze sebe v očích (trollů) děláte pěkné idio** a o to jim jde. Dobře se baví.

Edit: Po dlouhé době mohou trollové včetně mě vytáhnout olejíček a užít si masturbaci nad nějakým topicem. :biggrin:


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Thalie
PostPosted: 15:01 22. Oct 2015 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
AloneForever wrote:
...

Dobře, zkusím to jinak. Chápu, že tady nejde ani tak o zlou vůli, jako o nepochopení.
1) Vzít si cizí práci (dílo), které nebylo určené tobě a prostě jí použít není jednání ve vší slušnosti. A teď nemluvim o mém kódu, (ten si klidně vem), ale o lidech, kteří to tu dělali pro Thalii.
2) Reklama thalii není, když na thalijské forum dáš vlákno s lákáním jinam.
5) To že máš přístup k datům neznamená, že ti patří.
Když jsme já, ty nebo kdokoliv jiný dělali něco pro thalii, dělali jsme to s vědomím (přesněji k tomu účelu!), že to bude použito na thalii. Snad každý chápe, že je nereálné a nesmyslné odstraňovat už zabudované části nějaké práce. Aneb co se jednou dá, nemůže být požadováno zpět. Stejně jako po tobě nemůže chtít zpátky čas, kdy jsem se ti věnoval a něco ti vysvětloval.

pavad wrote:
Tim poslednim cim bych se ohanel (byt vami, cimz myslim vas vsechny, Shamane, Rejty, Kuciku) je copyright..

Pokud si přečteš licenci ke zdrojákům, které sis stahoval, zjistíš, že co jsem psal já, dávám k dispozici komukoliv se to líbí. Viz použitá "Beerware licence".
Jenže nemůžu mluvit za ostatní spousty lidí, kteří vytvářeli další práci. A vůči nim mi tohle prostě přijde sprostý.

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Thalie
PostPosted: 15:08 22. Oct 2015 
Offline
Měšťan
 Profile

Joined: 10:01 24. Aug 2012
Posts: 265
Tady se děje mnohem víc sprostých věcí, co nikdo neřeší a přijde to lidem běžné, tak proč je tohle sprosté? Lidi se vzájemně pomlouvají na skrytých fórech aniž by měl kdokoliv šanci na obhajobu, trestají se lidi za drobné a hloupé prohřešky, ale ty skutečné zůstávají nepotrestané atd... Mimoto .. žádnou ochranou nálepku a nic podobného ten modul nemá, takže se Shaman ničeho špatného nedopouští. Domnívat se něčeho a být na něčem domluvený jsou dvě různé věci.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Thalie
PostPosted: 15:24 22. Oct 2015 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 23:30 05. Dec 2010
Posts: 4064
seveřan wrote:
Tady se děje mnohem víc sprostých věcí, co nikdo neřeší a přijde to lidem běžné...
Mne to prijde patologicke. A velmi, velmi smutne.

Se slzou v oku vzpominam na davno mrtvy nwn svet, kde kdyby se nejaky clovek s DM pristupem dopustil jen vlasku toho co tu probehlo, tak po nejblizsim prilogovani hlavniho DM (v radu hodin) k internetu jiz nema ani DM ucet, ani pravo hrat.

Lec to byla jina doba. A hodne jini lide. Nwn server bez tuny systemovych vymyslenosti - ale s oddechovou hrou (mysleno CvM). A spoustou RP zabavy.

_________________
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Thalie
PostPosted: 15:48 22. Oct 2015 
Offline
Poutník
 Profile

Joined: 14:41 15. Jan 2015
Posts: 78
To Kucik:
S tím co píšeš vesměs souhlasím, ale dívám se na to z jiného úhlu.
1) Z mého pohledu, tvůrci co něco tvoří, tak to tvoří pro hráče, nikoli proto, aby se to někde válelo na disku. Navíc sám píšeš že tobě je to jedno, ale zastupuješ nějakého universálního teoretického tvůrce, který by radši nechal právě třeba své lokace hnít na disku v propadlišti dějin místo toho aby další hráči mohli jeho lokace prozkoumávat. Díváš se na to z pohledu vývojáře softwaru a vlastníka licence, ale ani jedno tady vlastně nefunguje. Takže jde jen o morální dilema a pro mě je morálně více košér, to co jsem popsal výše.
2) Z mého pohledu lákám z thalijského fora na Thalii (netrollím, ale nevím jak jinak to říct).
5) Já nikde neříkám že mi něco patří. Dokonce i kdybych plánoval nějakou (třeba tvou)knihovnu využít jinak tak bych tam zveřejnil poděkování původnímu tvůrci pokud bych jej znal, ale rozhodně neřeším něco jako vlastnictví. Tohle je komunitní tvorba a vyvíjí se vše pro komunitu. Beru to tak že co vytvoříš a nevyužiješ nebo skončíš s využíváním tak to dáš k dispozici komunitě.
To co píšeš tvůj přístup, já se k tomu nikde nezavazoval. Dost věcí jsem dělal proto abych si ověřil že to jde a Thalie byla "testovacím prostředím", tedy narozdíl do vás jsem do týmu přišel bez znalosti Thalie a vztahu k modulu a světu, takže můj přístup je jiný. Za čas, který si strávil vysvětlováním mi věcí s tvorbou související upřímně děkuji. Chápu, že odstraňování věcí je nesmyslné, ale ani za mák se mi nelíbí že já jsem všechno zlo Thalie...


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Thalie
PostPosted: 17:22 22. Oct 2015 
Offline
Obyvatel
 Profile

Joined: 01:41 13. Feb 2014
Posts: 140
Dobrý den,


Pročetl sem si zhruba čeho se týká tenhle topic. Vzhledem k tomu že Thálii mám opravdu rád, chtěl bych tu vyjádřit svůj názor alespoň ohledně srovnání ST a NT.

Přednostně bych rád vyzdvihl každého kde se Thalii za konzolí ještě věnuje - poslední zhruba třičtvrtě rok je tu přítomnost někoho z týmu cítit jen velmi zřídka. Děkuju každému kdo obětuje svůj čas a je schopen se jakkoliv projevit ve světě.

Nicméně osobně bych krásné rozsáhlé lokace hned vyměnil za ST která byla mnohonásobně větší a smysluplně postavená.

Každý sme mohli lootit sami nebo s někým podle toho jaká byla nálada a kdo nechtěl nelootil vůbec. Díky tomu byl prostor i pro rp ke kterému vybízela i spousta míst ve světě - například Ariadnina zahrada tuším se jmenovala krásná, malá, schovaná non PVP oblast.

Na NT (ano vzhledově krásné) která je oproti předešlému serveru tak trochu bezesmyslu protože stojí pevnosti s městy ve vzdálenosti jedné lokace od sebe a ano celá známá Thalie je spojená a průchozí snad jednou jedinou cestou která protíná vše snad až na vyjímku v podobě Isilu (drobná odbočka). Osobně nejvíc cítím že celá NT je postavená na nutnosti PB buildu...bez něj nemáte partu kterou potřebujete k tomu abyste mohli zajít na místa která sou výzvou. To je další nesmysl - proč je nutné mít partu pěti lidí na to abych se někam dostal...???Thalie není sever kde by hráli stovky hráčů aby na toto byla příležitost. Každý z nás někoho nemusí a nebo naopak musí...a prostě roubovat za každou cenu partu aby se zdolalo to či ono a byly peníze nebo suroviny...prostě rozhodně nepodpořilo RP ducha.

Poslední věc je že oproti st je NT zcela mrtvá....žádné akce, žádné intriky, žádná situace která by vyžadovala na hráčích interakci se světem....

Osobně ještě zdůrazním ještě naprosto zničeného čaroděje a sorcku - ano to mají být povolání která mají být silná...V současné době jsou téměř k nepotřebě.

K úletu v podobě černokněžníka asi netřeba nic dodat.


Jestli někdo dočetl až sem děkuju a doufám že to není pro hněv....Jsou to jen postřehy a důvody proč bych raději ST.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Thalie
PostPosted: 17:29 22. Oct 2015 
Offline
Obyvatel
 Profile

Joined: 01:41 13. Feb 2014
Posts: 140
Rejty wrote:
Takže již takhle malou komunitu Thalie rozštěpíme na dvě poloviny, navíc bez předchozí konzultace s tvůrci ST. Fakt super nápad a super jednání, ale co čekat.



Fascinující jak toto může napsat někdo kdo vě hře podobně jako další z týmu nebyl už opravdu dlouho...? :-/


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Thalie
PostPosted: 17:38 22. Oct 2015 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
Dragon Soul wrote:
Poslední věc je že oproti st je NT zcela mrtvá....žádné akce, žádné intriky, žádná situace která by vyžadovala na hráčích interakci se světem....


Odůvodním:
Není s kým to hrát. DM tým je dle mého názoru neaktivní (ale tak... to se dalo čekat, když se nabírají pořád stejní lidé, kteří se již dříve "osvědčili" ve své aktivitě, zodpovědnosti apod.) a v zásadě nemá tendence řešit nějaké RP záležitosti.

Za sebe mohu dodat, že bych jako guildmaster mohl tvořit obsah - přednášky, knihy, výukové lekce, ale bez zpětné vazby světa necítím motivaci. Obzvláště proto, že NT je z hlediska dungů apod. marnou snahou srovnat se s MMO hrami, leč na to prostě nemá. Takže raději hraju nějaké MMO, nebo hraji RP v zahraničí/v jiných hrách.

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Thalie
PostPosted: 18:07 22. Oct 2015 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
Eh? Nejsou akce, nejsou intriky? Eh? Možná nejsou NPC akce a NPC intriky. Což je fakty, že by se šiklo. Třeba jen dojet aspoň něco z toho rozjetýho. Ale asi platí pořád, že kdo váže svou hru na DM, má prostě pech. Já se bez nich snažim obejít co to jen jde a stěžovat si nemužu :D

edit: na nejtěžší dunžn ti stačej aktuálně tři, slovy 3 lidi.

_________________
PUF!


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 121 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 51 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits