Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 18:07 29. Apr 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 45 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
 Post subject: Re: Skrytí levelů při logování
PostPosted: 18:01 18. Jan 2008 
Offline
Měšťan
User avatar
 Profile

Joined: 11:39 04. Jan 2008
Posts: 199
OneHeart wrote:
photter wrote:
to s tim předmětem na poznávání atributů postavy mi nějak uniklo....to doufám nemyslíte vážně ?

Imho dobrá věc na info o fyzických atributech (str,dex,con) a nebo zjevu (char). To jsou věci, který by se daly vyčíst (svaly,pohyby,postava) ,ale v nwn to kupodivu nejde.


to je kravina... Napsal jsem ted o tom dlouhej prispevek a nekam se ztratil, az to vypatram, tak sem jeste dopíšu proč je to kravina...

edit: ten item na zjistování vlastností je divná záležitost.. Na pohled se dá zjistit rozměr bytosti a to je asi vsechno. Jakmile se chce postava vydávat za nekoho jinyho, tak zakreje kde co. To, ze nekdo bud prdi, nebo nema cit pro RP hrani a hraje intelektuala s int6, tak u toho nepomuze ani zadnej zjistovaci item, ledatak k tomu, aby ho ostatni na foru nebo ve hre prudili, ze hraje blbě. Hraci, ktery pro RP cit a smysl maj, si dokazou jak napsat vhodnej popisek, tak podle popisku a chovani druhyho poznat, co je ten druhej zac.

Krom toho veškerý staty nemaj co se tyce vizaze a charakteristik postavy jedinej vyznam.
Jsou lidi, ktery pretlačej v páce nekoho, kdo ma daleko vetsi pracky. Takze ani síla nemusí bejt na první pohled znát. (samozrejme kdyz ma nekdo sílu 6 a nekdo 25 tak uz by to poznat slo, ale to je extrem)
Obratnost se tuplem nepozná pohledem. I tlusťoučkej hobitek muze mit velmi obratny prstiky na okrádání.
Vysoká odolnost nemusí bejt jen to, ze postava váží ke sto kilům a je to hora masa, může bejt odolnej třeba mentálně, při vyslýchání atp. Postava může bejt hubená, ale fakt houževnatá a jen tak něco ji nerozháže, nerozbije.
Cim moudrejsi a inteligentnejsi je postava, tim snaz dokaze svou inteligenci zakrejt.
A charizma (jak uz se tu nekde resilo) neni jen to jak nekdo vypadá. Komu se líbil Hitler? A pritom mel takovy charizma, ze dokazal oblbnout obrovskou masu lidí...
Samozrejme jsou tu porád ty extrémy, kdy jsou staty 6 nebo lezou ke 30. Ale zavadet to jen kvuli tomu mi prijde taky zbytecny.

Takze tohle bych nechal pri starym.. Takovejhle item by byl spis na škodu. Kdo chce pekne hrat, ten se bez toho obejde, kdo chce prasit, bude prasit i s tim.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Skrytí levelů při logování
PostPosted: 18:34 18. Jan 2008 
Offline
Šlechtic
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 23:43 08. May 2007
Posts: 313
Location: Praha
Kucik psal ,že by item měl vyhodit slovní popis. Přesná čísla by byla samozřejmě naprd.
A sry, ale rozdíl v síle 6 nebo 18 fakt poznáš, stejně tak jako u dex a con. A charisma už tuplem, protože to je "hodnota" působení na ostatní.

_________________
Vaillardo Vran:


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Skrytí levelů při logování
PostPosted: 18:37 18. Jan 2008 
Offline
Poutník
User avatar
 Profile

Joined: 15:43 25. Aug 2007
Posts: 83
Location: Demona
chvili sem se priklanel na stranu "itemaru" ale myslim ze tys to, jiromire, vsechno pekne vystih :] je to blbej napad, at si kazdej udela peknej popisek a bude klid :]

_________________
Kostky jsou vrzeny...proc si vsak nehodit znova.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Skrytí levelů při logování
PostPosted: 18:38 18. Jan 2008 
Offline
Libovej frajírek
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 15:14 27. Apr 2007
Posts: 1047
Location: Plzeň
jop, jiromir to napsal pěkně... určitě jsem si tohle všechno ze začátku neuvědomil, ale má pravdu

_________________
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Skrytí levelů při logování
PostPosted: 19:05 18. Jan 2008 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
Oboje ma svy pro a proti. Inteligenci muzes realne odhadnout jen dolu od toho, oc co se dotycnej snazi. Cili pokud se nekdo snazi hrat chytraka a nema na to.
Fyzicka sila jde taky odhadnout. Treba rozdil o nejaky ctyri body uz by imho, mel bejt znat. Zacal jsem to resit, protoze se po necem podobnym ptalo par hracu. I ja k tomu mam svy vyhrady, ale podle me je lepsi to probrat ze vsech stran, nez to smahem odsoudit.
Takze jak rikam. Udelat je mozny cokoliv. A kdyz to neni zadany? Fajn bude se misto toho delat na necem jinym.

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Skrytí levelů při logování
PostPosted: 19:59 18. Jan 2008 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 21:39 17. May 2007
Posts: 1313
pozor, ja netvrdim, že to nejde poznat
tvrdim, že to nemá jít poznat předmětem
když někdo mlčí, nepoznáš, jestli je chytrej nebo debil, musíš ho slyšet mluvit...když nekdo sedí, nemůžeš poznat, jestli je vobratnej, etc...
proto sem proti předmětu
kdo co pozná hrou, pozorováním postavy, rozhovorem, to je jiná příhoda, proti tomu nic

jinak mám dojem, že se ty atributy zbytečně přeceňujou, atributy vlastně akorát přidávaj modifikátor skillům a vem si, jak je ten vliv malej - atribut 18 = modifikator +4 => 4 skillpointy (a lvly) to srovnávaj, todle je holt nevejhoda level&skill systémů a s tim se nepoperem, dokud hrajem něco na bázi DnD

btw. se mi nelíběj ani ty silový prerequisites na zbraně a zbroje

_________________
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Skrytí levelů při logování
PostPosted: 20:32 18. Jan 2008 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 18:11 27. Apr 2007
Posts: 1274
Location: Praga
jiromir wrote:
...to je kravina... atd.


No jasně, o tom snad nikdo nepochybuje, že vlastnosti jsou ostatně jako všecko relativní, ale když tolik hráčů podle mé zkušenosti si prostě NEBYLO OCHOTNO vytvořit rozumný popisek, tak mi přijde nějaká podobná výpomoc jako dost užitečná. Jak jsem psal původně, slušné RP chování doprovázené popiskem by mělo postačit, ale vzhledem k dosavadním zvyklostem by se hodila nějaká pravidla, nějaký základ, který by měl být dodržován.

Budu opravdu mile překvapen, až se po wipu při tvorbě postavy většina lidí pozastaví a alespoň napíše pár odpovídajících slov...ideálně třeba i s trochou nadhledu a sebekritiky. Ale opravdu se mi nechce být zklamán tím, kdybych musel zase pořád dokola civět na bláboly o "špinavých trpajzlících", "touze po dobrodružství", "krátkověkých lidech"...anebo naopak na výjimečně tvůrčí popisky s nápisy jako "Hrozně moc se ho bojíš!" nebo "Nedokážeš o ní vůbec nic zjistit. Je prostě záhadná."

Takže prosím, aby se každý zachoval podle svého dobrého svědomí a dbal na okolní hráče, zhodnostil situaci a něco o sobě napsal. Pak nic podobného jako item prostě nebude potřeba, práce je určitě dost i na jiných frontách.

P.S.: Jo, já vím, že se vlastnosti oprosti popiskům (zatím) mohou měnit, ale vždy je postava nějak vyprofilovaná už od začátku.



Jop...a k zakrývání levelů: Samozřejmě plně pro, protože i mimoděk ta číslíčka mohou člověka ovlivnit. Jenomže nejsem technik, abych dokázal zhodnotit použitelnost a proveditelnost takového opatření, takže to nechávám na úsudku schopnějších. Pokud to nepude, tak tedy škoda...ale za sebe mohu říct, že bych určitě (i kdybych chtěl) neměl schopností a energie třeba k upravování haků.

_________________
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek

Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Skrytí levelů při logování
PostPosted: 21:21 18. Jan 2008 
Offline
Měšťan
 ICQ  Profile

Joined: 17:42 27. Apr 2007
Posts: 270
Location: Kolín
Tak at je proste odpovidajici(nedefaultni) popisek povinnej...Hrac postavy bez popisku by mel skoro jistotu, ze bude upozornen, postava mu bude smazana, aby moh popisek priste vytvorit a hotovo...Trochu drsny, nevim jak moc casove narocny pro DM, nebo kdo ma moznost postavu smazat, ale zas to kazdyho, i ignoranta donuti tam ten popisek priste napsat...
Pripadne teda podle toho, jak moc bude po patchi narocny ten popisek zmenit in-game, se to bude moct resit bez mazani...


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Skrytí levelů při logování
PostPosted: 22:58 18. Jan 2008 
Offline
Měšťan
 ICQ  Profile

Joined: 17:42 27. Apr 2007
Posts: 270
Location: Kolín
Tak já přispěju taky se svojí troškou... :) Nevýhoda toho Sylmovýho řešení je jasná(ale nevim, jestli se to nakonec nepoužije, tak ji tady nevykecám... :) )
(eště než budete číst dál, upozorňuju, že programuju jenom amatérsky, když je potřeba do školy, ale neni to můj obor...)

Tak sem přemejšlel nad tim, jak by to šlo asi udělat s tou kontrolou toho haku a obejitelností toho řešení jinak a jediný, k čemu sem po poradě se strejdou gůglem došel, by bylo napsat nejakou vnější miniaplikaci(třeba i multiplatformní), která by všechno, co by bylo potřeba k zakrytí zkontrolovala, ověřila pravost a co já eště vim, a pak by spustila nwnmain rovnou s parametrama pro připojení ve formátu "nwmain.exe +connect ip_adresa:port +password".
Neobejitelnost by zajišťoval ten password, kterej by teoreticky neměl jít z toho samotnýho zkompilovanýho kódu dostat a kterej by znemožnil přihlášení klasickou cestou ze hry :D ...Jediný co to předpokládá je, že server bude pro hráče zaheslovanej, to heslo bude utajený hráčský veřejnosti a jedinou možností bude tahle aplikace...Zas výhoda je(i když nevim jak velká), že by se ty věci potřebný pro hru(haky a tak) daly kontrolovat offline v tý aplikaci, eště před samotnym připojenim na server... Připojování DMek do hry by to ovlivnit nemělo, takže by to heslo mohl znát jenom tvůrce aplikace a třeba vedení Thalie

Vim, docela krkolomný kvůli takový blbosti :D , ale nic lepšího mě nenapadlo, takhle by to možná šlo a třeba by se pro tu aplikaci našlo i nějaký další využití...

Edit: Jo, výhodou takový aplikace je i to, že by se zkrátilo přihlašování do hry...Jedno klinutí a ste na výběru postavy


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Skrytí levelů při logování
PostPosted: 23:26 18. Jan 2008 
Offline
Poutník
User avatar
 Profile

Joined: 10:40 20. May 2007
Posts: 83
Žorž má pravdu. Ty popisky jsou kolikrát směšný. Postava s charismou 8 a má v popisku jak je nádherná. Tak si řekneš, oukej, není tedy sympatická a ejhle, je hraná tak že je sympatičtější než-li postava s charismou 30 která má v popsiku že má velkej nos, pichy na zadku a na jedný ruce dva prsty, u které si prostě řekneš že to musí bejt setsakramentskej řečník.

// berte to s nadsázkou


Mimojiné, ten předmět má své klady a zápory. Je to těžký, postava může mít char 30 a jak jsem uváděl, fyzickej vzhled nic moc ale charisma má a naopak. To samé může být u síly. Znám spousty lidí kteří nemají větší svaly jako já a sílu maj jak bejci. Takže ani sílu nepoznáš. Ani rozdíl 6 a 30. Jelikož jak jsem uváděl, já mám pazoury, a posiluju často a znám pár střízlíků, kteří taktéž posilují a maj oteklí dráty, v kterých je však pár volů. Obratnost tu byla taktéž popsána s prstíkama. Inteligence? Chachá... někdo se bude vydávat za troubu a bude to mág... další ooc k tomu aby to někdo věděl. On přeci není trouba, on má int 30 tak proč mluví jako ork s int 6? A podezření je na světě. Moudrost? *zavrtí hlavou* jestli si myslíte že je moudrej ten člověk co hlásá moudra, jste na omylu. Nebo ne? Tot otázka....


Inu jsem proti a souhlasím s photerem že je to OOC. Ale také souhlasím z Žoržem. Kolikrát čtu popisek úplnýho kena a nebo barbie... z kterýho je mi na blití.... zkuste popsat i své negativ vlastnosti. Možná by mohlo být pravidlo že bude na hráče jedna či dvě hrané postavy. Aby DM mohli popisek zkontrolovat a nemuseli z nich být hlídací psi. Nebo přijďte s jiným nápadem ale takovej ooc předmět bych hned hodil do koše a zničil ho ve hře. Na jednu stranu tu řešíte jak schovat lvly jelikož je to OOC a pak přijdete s takovou blbostí která ooc je taktéž. Nic proti Kuciku ani vy ostatní kteří zastánci jste. Zamyslete se nad tím ještě jednou. A zamyslete se hlavně nad postavou až ji budete tvořit a nad jejim popiskem, aby dával smysl.... Vykašlete se na systém a buďte slušní hráči.

Edit: omlouvám se za pravopis chyby, ale jsem línej si to opravit.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Skrytí levelů při logování
PostPosted: 23:39 18. Jan 2008 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
Jonny wrote:
...


1. Pokud chces naprostou nezavislost na platforme, musis otevrit zdrojak.
2. Na linuxu neni mozne spoustet nwn s parametrem.
3. Password ti z toho dostanu behem chvilky disassemblovanim kodu.

Petre: Byl to navrh. Diskuzi se ukazalo, ze ma asi vic slabin nez prednosti. Fajn.
Ty v**e ale prestan tu moralizovat. Toho uz jsem mel dost jinde.

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Skrytí levelů při logování
PostPosted: 00:06 19. Jan 2008 
Offline
Poutník
User avatar
 Profile

Joined: 10:40 20. May 2007
Posts: 83
Martine nevím kde můj příspěvek moralizoval, jestli ti to tak přijde tak sorry, nebylo to záměrem. Jen jsem chtěl vyjádřit že ten předmět by měl více nvýhod nežli výhod. Chtěl sem vyjádřit i souhlas s Žoržem. Vím na co narážíš ale moralizovat někoho fakt nemám zapotřebí.....


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Skrytí levelů při logování
PostPosted: 23:50 19. Jan 2008 
Offline
Měšťan
User avatar
 Profile

Joined: 11:39 04. Jan 2008
Posts: 199
Žorž wrote:
...


Máš pravdu že popisky jsou dost často hodně zlý (pokud vůbec jsou). Ale řešit to itemem, kterej by byl vlastně takovym automatickym popisovačem podle mě neni ono. Už z tech duvodu, co jsem predtim psal. Ty vlastnosti jsou fakt hodne relativni.
To by meli resit podle me DM, kdyz tam bude nekdo vylozene kravinu nebo nic, tak aby si to zmenil... Nebo jeste líp zavést tu nejakej osvětovej program aby aspon vetsina lidi, kdyz uz ne vsichni, pochopila, ze ten popisek má na RP serveru opravdu vyznam a nechat tam defaulni, je trosku hloupý.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Skrytí levelů při logování
PostPosted: 00:02 20. Jan 2008 
Offline
Měšťan
User avatar
 Profile

Joined: 11:39 04. Jan 2008
Posts: 199
OneHeart wrote:
Kucik psal ,že by item měl vyhodit slovní popis. Přesná čísla by byla samozřejmě naprd.
A sry, ale rozdíl v síle 6 nebo 18 fakt poznáš, stejně tak jako u dex a con. A charisma už tuplem, protože to je "hodnota" působení na ostatní.


kdyt jsem to psal, ze kdyz je ten rozdil extremni, tak to asi poznat jde. U ty sily to jeste jakztakz mozna rozeznas, ale jak jsem psal, velikost svalů nemusí korespondovat s velikostí síly. Si vem ty dnešní vyposilkovaný, vysolárkovaný diskanty co zobou kreatin a podobny, jak maj obrovský pazoury. A dost často nezvednou zdaleka tolik jak nekdo, kdo ma ty ruce fakt vytrénovaný prací nebo poradnym sportem a oproti jim hubený. A to jde jen o hrubou sílu... Takze podle me rozdil v síle 10 a 14 by nemel bejt, minimalne na prvni pohled (obzvlast je-li postava oblečená) vůbec poznat.
Dex fakt nerozeznáš. Stačí aby postava seděla a už to nemůžeš poznat. To že je třeba tlustá, nemusí nutně znamenat že neni obratná. A opět ta obratnost neni jen o tom, jak týpek běhá rychle nebo jestli umí lézt po stromě, ale chápu to třeba i jako manuální zručnost. Con a charizma jsem taky popsal co si o tom myslim. Nejsem DnDckar, takze neznam jak je to popisovaný v pravidlech, ale prijde mi logický, ze charisma proste nemusi bejt videt na prvni pohled. Protoze je to presne jak pises, "hodnota působení na ostatní". Takze dokud postava sedi v koutě a mlci, tak zas nevíš. Krásná holka nemusi mit jeste nutne vysoky charisma, kdyz pusobi na svoje okolí nahlouple a trapně, že.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Skrytí levelů při logování
PostPosted: 12:39 20. Jan 2008 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 18:11 27. Apr 2007
Posts: 1274
Location: Praga
Sem rád, že mám údajně pravdu. :D


Uznávám, v průběhu debaty se tak nějak zjistilo, že ten předmět nejspíš nebude úplně košér (alespoň v plánované podobě). ;) Podle mě to vůbec nevadí, obzlášť pokud si tolik lidí uvědomuje význam popisků...teď už jen poslední krok, aby, až se spustí hra, tam skutečně byly odpovídající komentáře k PCám. A ty nešvar-popisky.

_________________
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek

Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 45 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 102 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits