Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 15:12 27. Apr 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 38 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: minimapy
PostPosted: 15:51 01. May 2020 
Offline
Mistr
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 15:58 20. Aug 2012
Posts: 945
Location: Somewhere I belong
Ja bych k tomu RP choru pridal, ze moje postava se napriklad ve meste vyskytuje mnohem vice nez ja (napriklad kdyz nemuzu tyden hrat :D ) a je to pro ni mesto v kterem zije, kdezto ja jako hrac mam mezi tim pres den furu dalsich veci. Proto moje postava jako charakter by nemela problem pamatovat si kde jsou ve meste jake obchody, ale ja jako hrac s tim problem mit muzu, a mapa to ulehcuje.

_________________
Luth'arth Tel'vien

Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: minimapy
PostPosted: 16:03 01. May 2020 
Offline
Měšťan
User avatar
 Profile

Joined: 14:49 08. Feb 2020
Posts: 159
To chápu :) budeš si ji muset vytvořit někam vedle PC na papír :D

_________________
Nimoen Nera


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: minimapy
PostPosted: 16:13 01. May 2020 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 01:01 27. Aug 2011
Posts: 1517
BlueOne wrote:
To chápu :) budeš si ji muset vytvořit někam vedle PC na papír :D

Tak já si třeba skládala pro sebe mapy z obrázků těch mini map a dělala si do nich poznámky (a i tak to pro mě nebylo snadné neztratit orientaci ve hře (hraji v okně a mohu se kouknout příležitostně do té mapky poskládané v excelu z mini map a i tak je potíž nezabloudit - třeba stoky v Karathě) teď už to nepůjde - kreslit v ruce na papír ..... tak asi to jde, ale je to o hodně pracnější

IC ...postava hraničáře ...měla by mít skvělou orientaci a nebloudit, potíž je že OC já jako hráč klidně zabloudím v dungu, který jsem již dříve prošla x krát, a přiznám se, že do těch mini map jsem si dělala tečku na místě, kde jsem vešla (když to vezmu IC - postava si vtiskla zvlášť silně dané místo do paměti, OC jako hráčka žel toho nejsem schopná :( )

_________________
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: minimapy
PostPosted: 16:27 01. May 2020 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 17:24 04. Jan 2016
Posts: 400
BlueOne wrote:
To chápu :) budeš si ji muset vytvořit někam vedle PC na papír :D


Tak to s největší pravděpodobností dopadne. Ale kde je pak to RP? Mám si hrát postavu, sledovat co se děje kolem ní, nebo mít nos zabořený do nějakého notesu, abych se neztratil skupině? A ještě doufal, že když mi náhodou poodběhnou, tak se trefím jejich směrem? V tom to právě je. Kdybychom to hráli na živo, tak mám spoustu možností. Půjdu po jejich stopách. Uslyším zvuky jejich kroků v jeskynní chodbě, ucítím kouř z hořících loučí. Zorientuju se po hlasech nebo mě navedou zvuky boje. Pohoda. Tohle všechno teď fungovalo s minimapou¨, která tohle všechno co by se dělo automaticky vlastně suplovala. A kdo hraje RP pro toho není problém cokoliv z toho zahrát bez ohledu na přítomnost minimapy.
Ale třeba teď konečně získají využití střepy z rozbitých beden a truhlic. Holt to dáme na Jeníčka a Mařenku a budeme cestou za sebou sypat kamínky, abychom trefili zpátky k východu z dungu. :D

_________________
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: minimapy
PostPosted: 16:35 01. May 2020 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 01:01 27. Aug 2011
Posts: 1517
RainMan wrote:
BlueOne wrote:
To chápu :) budeš si ji muset vytvořit někam vedle PC na papír :D


Holt to dáme na Jeníčka a Mařenku a budeme cestou za sebou sypat kamínky, abychom trefili zpátky k východu z dungu. :D

To by bylo řešení, jen jestli bychom nedostali, že zatěžujeme server .. :ewink: , zvlášť v případě, že bychom zabloudili tak, že bychom ty kamínky při zpáteční cestě nenašli a neposbírali

_________________
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: minimapy
PostPosted: 17:55 01. May 2020 
Offline
Měšťan
User avatar
 Profile

Joined: 14:49 08. Feb 2020
Posts: 159
Jeníček a Mařenka :D dobrý nápad! Pokud těch střípků nebude tolik a po cestě zpět se sesbíraj, zase to tolik snad server nezatíží :confused:

Nicméně ten problém ztracené skupiny řeší Tell. Hlavně jestli si teď dobře pamatuji, když jste ve družině tak vidíte u postav šipky jakým směrem se nachází :) to docela dost s tellem řeší tento problém.

Pokud postava hraje IC charakter na který OOC nemá, je to složitější a chápu, že mapka je dobrý bonus k tomu všemu. Já to zase tak černě nevidím, nejsem kdo ví jaký gamer a intelektuální charakter, ale nepřijde mi složité pomalu projít dungem a pamatovat si, kudy postava šla. Ve většině dungů jsou poznávací placeably, když ne, je dobrý nápad řešit to něčím položeným na zemi.

Já jelikož většinou mám spadeno na charaktery čarodějů - mám vždy u počítače obsáhlý sešit plný nejrůznějšího, protože já sám bych si to vše nedokázal zapamatovat tak jako má postava. Holt si musíte začít kreslit ty mapy a psát si poznámky vedle.

_________________
Nimoen Nera


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: minimapy
PostPosted: 18:06 01. May 2020 
Offline
Rytíř
User avatar
 Profile

Joined: 12:57 11. May 2010
Posts: 561
Ztráta mapy mi nepřijde zrovna jako dobrý nápad. Důvody už uvedli jiní. Vezměte si hráče, co má málo času a logne jen občas. Bude se chtít podívat do nějakého odlehlého dungeonu, kde dlouho nebyl. Bez té mapy se může klidně stát, že ho ani nenajde (respektive mu „dojde“ při bloudění čas, který má).

Jak se bude pohlížet na to, když budu s postavou zanechávat značky (například šípy na zemi), abych byl schopen se aspoň trošku orientovat. V pravidlech je, že bezdůvodně by se neměly nechávat věci na zemi, protože to zatěžuje server, toto ale z mého pohledu důvod má (co když pak postava u bosse zemře a nebude tudíž schopná to po sobě posbírat, případně najde jinou zpáteční cestu, o které nevěděla). Co rozrytá zem (zakopaný předmět), zatěžuje také server?

Osobně bych toto nechal na hráčích, pokud jim ta mapa přijde occ, mohou si ji vypnout. Orientaci v odlehlejších dungeonech (kam člověk zavítá jednou za uherský rok) si neumím bez mapy moc představit…

_________________
Nathaniel: nemůžeš-li pomáhat, pak aspoň neubližuj
Lens: mluvka
Sallias


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: minimapy
PostPosted: 18:44 01. May 2020 
Offline
DM Thalie
 Profile

Joined: 20:48 17. Jun 2007
Posts: 1200
Přiznám se, že mě tahle novinka pobavila (uvidíme jestli pak ve hře naopak nezapláču) a rozumím argumentům objevujícím se z obou táborů. Snad se na to naváže ještě nějakým systémem třeba IC map a podobně.

Chtěl bych se ale zeptat. Bylo by možné na rušnějších místech, jako jsou města a osady, kde je velká šance, že by se dalo doptat kde co je nějakého náhodného kolemdoucího (NPC), aby se ta minimapa zachovala ?

_________________
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: minimapy
PostPosted: 18:50 01. May 2020 
Offline
Mistr
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 15:58 20. Aug 2012
Posts: 945
Location: Somewhere I belong
BlueOne wrote:
To chápu :) budeš si ji muset vytvořit někam vedle PC na papír :D


Jaky je pak rozdil zda mam minimapu ve hre, nebo si ji nekde vedle PC vytvorim sam? Kdyz necham stranou hodiny (dle mne zbytecne) prace.

_________________
Luth'arth Tel'vien

Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: minimapy
PostPosted: 19:52 01. May 2020 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 01:01 27. Aug 2011
Posts: 1517
Mourisson1 wrote:
BlueOne wrote:
To chápu :) budeš si ji muset vytvořit někam vedle PC na papír :D


Jaky je pak rozdil zda mam minimapu ve hre, nebo si ji nekde vedle PC vytvorim sam? Kdyz necham stranou hodiny (dle mne zbytecne) prace.

Taky ten rozdíl nechápu .....

_________________
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: minimapy
PostPosted: 20:11 01. May 2020 
Offline
WB Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 09:41 01. Sep 2010
Posts: 9754
Jen bych podotkl že stále funguje kompas, a pro orientaci v rámci party stále máte u postav v partě takovou šipečku, které vám ukazuje kde od vás vaše družina je.
Oficiální stanovisko k minimapě vydám později.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: minimapy
PostPosted: 20:26 01. May 2020 
Offline
DM Thalie
 Profile

Joined: 20:48 17. Jun 2007
Posts: 1200
Mourisson1 wrote:
BlueOne wrote:
To chápu :) budeš si ji muset vytvořit někam vedle PC na papír :D


Jaky je pak rozdil zda mam minimapu ve hre, nebo si ji nekde vedle PC vytvorim sam? Kdyz necham stranou hodiny (dle mne zbytecne) prace.

Jeden rozdíl jsi už uvedl ty sám, více snahy a času potřebnému ke zmapování.
Mezi další by se dalo uvést, že ten kdo si s tím dá práci, bude mít asi výhodu této znalosti (snadnější orientace) oproti tápajícím. Pokud teda nedojde k výrazné změně těch lokací, se jejíž zkoumáním si dáš tu práci.
Možná se z těchto vědomostí stane cenný artikl, navíc osoby s "lepším" orientačním smyslem stoupnou v důležitosti. Průzkumníci a zvědové se budou více posuzovat podle jejich schopností se vyznat v "terénu" a bude za tím právě ta dřina a že se s tím někdo skutečně otravoval.

Neříkám, že to jsou rozdíly, které každého osloví nebo rovnou potěší. Pouze jsem se pokusil vyjmenovat co mě teď napadlo.
Je v tom zatím znát vynaložená energie navíc, kterou by si asi mnozí představili využitou vhodněji, když by ji směřovali jinam.
Nedá se ani přehlížet nedokonalost NWN enginu, která v tomto při lepší orientaci taky může hrát zásadní roli.

Osobně na to ještě nemám zcela vyhraněný názor, ale působí to zajímavě i přes některé odůvodněné výtky. Hra ukáže jestli je to spíš plus (doufám, že ano) než mínus.

_________________
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: minimapy
PostPosted: 20:50 01. May 2020 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 13:23 30. Apr 2007
Posts: 4706
Location: Gremliní nora pod sněhem
.

_________________
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána


Last edited by Pajule on 21:21 01. May 2020, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: minimapy
PostPosted: 21:09 01. May 2020 
Offline
Měšťan
User avatar
 Profile

Joined: 14:49 08. Feb 2020
Posts: 159
Mě s postupem času připadá, že ta mapka spíš byla určitá pouta. Jinak souhlas s Frynem, jen se priklanim k tomu, ze se mi to libi, jak jsem si to dneska uz poradne ozkousel.

Jinak s tim kreslit si na papir vs. mit ve hre. To by se dalo prirovnat k cemukoli jinemu. Realie taky musis umet (pokud teda na to mas charakter postavy) a nemas nikde pomůcku pokud si ji nevytvoris nebo neumis rychle hledat na foru. Kdyz hrac zjisti kudy se vydat do Isilu uz pak ani neptrebuje mapu.
Je to o zvyku lidi. Tým by to asi nedelal kdyby nemel duvod, ktery treba my smrtelníci nevidime.

PS:
Pokazdy se zamyslim nad tim proc zmena je zivot a nase lidská rasa je desne prizpusobiva a pritom vsichni zmeny desne vzdycky hejtime a chceme to mit vse po starém :) just sayin

_________________
Nimoen Nera


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: minimapy
PostPosted: 21:54 01. May 2020 
Offline
WB Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 09:41 01. Sep 2010
Posts: 9754
Odstranění minimapy bylo pouze pro testovací účely.
Chtěli jsme zjistit co toto nastavení přinese at už z pohledu serveru tak z pohledu hráčů.
V zásadě jsme zjistili, že to skrytí mapy, tak jak je to nyní to neposkytuje přílišnou variabilitu a hlavně pak není snadné vyřešit, aby DM minimapu měli, protože ji vyloženě potřebují... svět na tuto úpravu není připravený a taky by to bylo zbytečné zvýšení obtížnosti zejména pro nové hráče.
Proto jsme se rozhodli minimapu zase vrátit zpět při dalším updatu.


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 38 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 125 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits