Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 23:38 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 35 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Úpravy Ivory k diskuzi
PostPosted: 11:48 15. Oct 2018 
Offline
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:08 27. Apr 2007
Posts: 12262
Location: Plzeň
Navrhuji předělat současné Ivory. Je neútulné a herně špatně rozvržené. Není tam setkávací místo, plácek na posezení, hospoda je velká jak hangár...

Napadají mě dvě varianty:
- Vzít Ivory z ST a upravit jej tak, aby ty tři původní lokace byly v jedné. Jezírko s věží by šlo dodělat, případně věž umístit přímo do Ivory.
NEBO
- Současné Ivory předělat ve stylu Ivory z ST (rozvržení lokací, interiéry atd.). Tím pádem by zůstal zachován nový ráz Ivory, kdy je na břehu jezírka a v jeho středu je magická věž.

Co si o tom myslíte? Otázkou je, jaká by měla být role Ivory (i ve vztahu ke Karathe). Dříve bylo Ivory setkávací místo a Karatha hlavně centrum služeb.

_________________
Vedoucí týmu Thalie


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Úpravy Ivory k diskuzi
PostPosted: 12:04 15. Oct 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
Mě se ta nová Ivory vcelku líbí, je pravdou, že je možná zbytečně velká a hodilo by se ji zmenšit.

Já osobně beru Ivory jako místo, které jen projdu. Občas se tam moje postavy vyspí nebo si něco koupí na jídlo a pití, ale nemájí důvod se tam zdržovat.

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Úpravy Ivory k diskuzi
PostPosted: 12:24 15. Oct 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
Tak vzhledem k tomu, že jsem jako letitý podtemňan mohl leda tak koukat na hradby, tak dlouhodobý názor nemohu vyjádřit. Jako nováček bych Ivory v současné době ale taky viděl už jen jako nějaké bezpečné místo na přespání (....i když, je teď vůbec nutné bezpečné místo k přespání, když už nemá povrchu kdo nahánět strach? :D)

Z mého hlediska je tam toho na malém prostoru dost a působí na mě stísněně. Na radnici postavy chodí přes nějaký neútulný dvorek za plůtkem. Třeba tohle bych prohodil se strážnicí (která i když je z boku, tak z praktického hlediska se jedná o čelo domu), na radnici má být příjemný a pohodlný přístup. Ale jinak bych kritizivat Ivory nemohl.

Na ST Ivory působilo jako středisko pro další výpravy, ale když vezmu polohu obce, ono se není do okolí ani moc kam vypravovat. Opět na ST za Ivory byl celý sever a smysl to mělo. Teď, i když se předělá lokace, k původnímu významu se nemůže nikdy přiblížit.

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Úpravy Ivory k diskuzi
PostPosted: 12:32 15. Oct 2018 
Offline
Velmistr
User avatar
 Profile

Joined: 17:36 27. Jul 2011
Posts: 1152
Location: Stod
Barbar321 wrote:
Tak vzhledem k tomu, že jsem jako letitý podtemňan mohl leda tak koukat na hradby, tak dlouhodobý názor nemohu vyjádřit. Jako nováček bych Ivory v současné době ale taky viděl už jen jako nějaké bezpečné místo na přespání (....i když, je teď vůbec nutné bezpečné místo k přespání, když už nemá povrchu kdo nahánět strach? :D)

Z mého hlediska je tam toho na malém prostoru dost a působí na mě stísněně. Na radnici postavy chodí přes nějaký neútulný dvorek za plůtkem. Třeba tohle bych prohodil se strážnicí (která i když je z boku, tak z praktického hlediska se jedná o čelo domu), na radnici má být příjemný a pohodlný přístup. Ale jinak bych kritizivat Ivory nemohl.

Na ST Ivory působilo jako středisko pro další výpravy, ale když vezmu polohu obce, ono se není do okolí ani moc kam vypravovat. Opět na ST za Ivory byl celý sever a smysl to mělo. Teď, i když se předělá lokace, k původnímu významu se nemůže nikdy přiblížit.

Strach můžou nahánět akorát zlouni, jen by si museli dávat setsakra pozor

_________________
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Úpravy Ivory k diskuzi
PostPosted: 14:13 15. Oct 2018 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
Tak na ST, kdy i letitý podtemňan coural po povrchu, byla Ivory docela ideální.
Opevněná osada na rozcestí. Velká snaha SSF směřovala k obnově toho stavu, kdy zde byla i fungující prodej základní výbavy jako jsou zbraně, zbroje, munice.

Osobně bych uvítal spíše podobu z ST. Hřbitov klidně může být zachován tak, jak je nyní, jezero bych dal třeba někam do rohu (severozápad směrem k horám a lesu?), věž v původní podobě nechal v centru. Hlavně bych vrátil původního Krkovičku, současný je prostě divný.

Ivory jsem vnímal na ST jako takové rozcestí, kde se zastavují ti, co cestují do dalších osad. Tehdy Ivory spojovalo Karathu s většinou zbylých osad, protože jiné cesty podél pobřeží byly rizikovější. Dneska spojuj jen s Drahonicemi a Ostrohem, přičemž oboje jsou spíše méně významná sídla. Ale holt změna mapy přinesla tohle negativum.

Osobně bych třeba přidal i dostavník do Ivory. Sice dostavníky jsou očividně primárně nástroje pro přepravu creeperů, ale Ivory má zase z RP stránky jeden z význačných rodů a kdysi i dobré obchodní postavení.

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Úpravy Ivory k diskuzi
PostPosted: 15:14 15. Oct 2018 
Offline
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:08 27. Apr 2007
Posts: 12262
Location: Plzeň
Dřív byla Ivory ve středu mapy, bylo to dáno tím, že to byla první lokace a zbytek se stavěl za běhu, kolem Ivory, tudíž to byla taková křižovatka. V nové mapě se šoupla divně, tudíž není na místě křižovatky

Aby se zvedl význam Ivory, musel by lokace v tom středu mapy přerozmístit, aby se skrz Ivory cestovalo do Dorenu, do skřetího hvozdu, případně ještě do Lovišť. Ale to by zřejmě stálo za přesunutí i Petroniky. Jako šlo by to udělat. Otázkou je, zda má být Ivory blíž ke Karathe... také zda je to žádoucí a nebylo by to moc divoké. Za zamyšlené to každopádně stojí.

_________________
Vedoucí týmu Thalie


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Úpravy Ivory k diskuzi
PostPosted: 15:25 15. Oct 2018 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
Přijde mi trochu jako blbost přeorganizovávat mapu jen proto, aby zas Ivory nabyla nějaký důležitosti. Spíš mi přijde logičtější přizpůsobit lokaci aktuálnímu umístění a potřebám hráčů.
Kdysi byla Ivory centrem hráčského světa, ale teď už ta mapa prostě vypadá jinak.

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Úpravy Ivory k diskuzi
PostPosted: 15:30 15. Oct 2018 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
No spíše je třeba se zamyslet nad tím, co Ivory dává světu. Dřív to bylo to centrum kudma jezdí obchodníci ze všech osad a minimálně tam třeba přespí (viz systém formanských cest u nás). Pokud to nyní není, tak je otázka, co Ivory nabízí. Pozemky okolo jsou velké, plné dřeva, díky absenci Krynu v modulu má zase dnes Ivory o něco více kovů. V zásadě by mohlo Ivory nahradit pomyslně takové ty staré královské doly, co byly na ST na východ od Karathy směrem na Petroniku. Sice ty doly byly dle DG údajně vytěžené, ale dneska je za humny kamenolom, je tam dung s mitrilem (tuším, dlouho jsem neřešil craft), směrem ke Karathě jsou tam zbytky železného dolu.

Naopak jaký smysl má pro našince jezdit do Ostrohu? Krom creepu tam žádný slušný člověk nezavítá, tak proč by tam někdo zaváděl dopravu. Dobrodružná spodina si může pořídit koně, nebo jít pěšky.

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Úpravy Ivory k diskuzi
PostPosted: 15:35 15. Oct 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
Osobně bych do rozložení map a lokací moc nezasahoval. Ivory bych nechal tam kde je, nežil bych v historii a prostě se smířil s tím, kde ted ivory je a hotovo.

Max jen upravit lokaci, dle toho brainstormingu co tu je ;).

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Úpravy Ivory k diskuzi
PostPosted: 15:38 15. Oct 2018 
Offline
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:08 27. Apr 2007
Posts: 12262
Location: Plzeň
Ta mapa na východ od rybářské osady je celkem nešťastně udělaná. Do Doubkova vede ve výsledku hlavní tah tou jeskyní s krysodlakem a netopýry.

_________________
Vedoucí týmu Thalie


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Úpravy Ivory k diskuzi
PostPosted: 15:42 15. Oct 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
Rejty wrote:
Ta mapa na východ od rybářské osady je celkem nešťastně udělaná. Do Doubkova vede ve výsledku hlavní tah tou jeskyní s krysodlakem a netopýry.


Není nic jednodušší než tam protáhnout dvě cesty. Jednu přes jeskyni (kdo chce bojovat) a druhou bokem přes rokliny (kdo chce mír).
Je fakt, že teď se do Ivory jde děsnou obklikou a většina hráčů asi chodí tou jeskyní :)

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Úpravy Ivory k diskuzi
PostPosted: 17:22 15. Oct 2018 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 05:40 31. Jan 2008
Posts: 1829
Já bych osobně tu lokaci trochu prosvětlil, přijde mi to jako halloweenská mapa.

Ubral bych některé placebly a celkově to o pár čtverců zmenšil, takhle je to zbytečně obrovské

Vracet se ke starém Ivory z nostalgie mi nepřijde jako nejšťastnější řešení, už kvůli množství odvedené práce na nové mapě, která je objketivně mnohem propracovanější.

_________________
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Úpravy Ivory k diskuzi
PostPosted: 19:57 15. Oct 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 13:23 30. Apr 2007
Posts: 4706
Location: Gremliní nora pod sněhem
Chtěla bych stary ivory.. mně ty nový lokace nějak nebaví.. Stary se mi nikdy neokoukaly a tuty hrozně rychle..ale ja jsem takovej retro člověk. Ivory jsem milovala a ted se mu vyhýbám a chodím tam jen, když musím

_________________
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Úpravy Ivory k diskuzi
PostPosted: 22:09 15. Oct 2018 
Offline
Rytíř
User avatar
 Profile

Joined: 09:15 21. Jun 2007
Posts: 508
Location: Morava
Většina z Vás má o Ivory pravdu . Ivory je celkově hodně ponurá a smutná někdo napsal dokonce Hallovenská . Ano je. Co Ivory potřebuje je aby se někdo podíval jak vypadali české vesnice třeba 70 let nazpět. 1 - křižovatka cest musí být uprostřed vesnice na návsi. Vždy tam byla i autobusy jezdili v 50 letech na náměstí. 2 - Na návsi stála radnice čelem - vchodem na náves. 3 - Na návsi stála hospoda , před ní strom nejspíše lípa. 4 - každá vesnice měla nějaký rybník - mnohé dva , jeden byl nedaleko návsi a byl to rybník pro místní husy a kačeny aby se lidem nezatoulali daleko. Kolem rybníka byli keře a rákosí aby se měla kde mládež scházet. Náves byla upravená 5 - nedaleko návsi v boční uličce byl vždy kovář - nikdy na návsi - rušil by starostu a hospodu. Mastičkářky a pod. byli vždy až na konci vesnice. Dobytek a staje byli až zezadu vesnice. Všechny tyto představy o české vesnici splňovalo Ivory na Staré Thálii .

_________________
Menhiri Dierta


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Úpravy Ivory k diskuzi
PostPosted: 06:16 16. Oct 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
Si myslím, že Ivory by stačilo jen zmenšit. Ne samotnou vesnici, ale to okolí. Je tam sice dost hezkých zákoutí, ale nevyužitých.

Otázkou je proč Ivory jde obejít stranou a ani přes ní nemusím projít. Myslím to tak, že prostě jde obejít podél hradeb (možná nastavení pro podtemno?). Pokud by to šlo, tak bych hráče ve vylepšené Ivory donutil, aby vesničkou museli projít.

Dle mě by stačilo změnit rozložení budov už ve vytvořené ivory a udělat tam tu menší náves s radnicí, hospodou, kovárnou, vykupnou trofejí a nějakou babkou kořenářkou.

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 35 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits