Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 12:46 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 65 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Mělo by jít jméno postavy změnit při nasazení helmy či jiném zakrytí?
1. ano 50%  50%  [ 20 ]
2. ne 45%  45%  [ 18 ]
3. jen v nějakých případech 5%  5%  [ 2 ]
Total votes : 40
Author Message
 Post subject: Re: zakrytí jména postavy
PostPosted: 10:14 25. Apr 2014 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 19:58 10. Nov 2011
Posts: 1500
Location: Žatec
Nenadávám na nic, jen jsem reagoval na to, že by mohlo konečně být nějaké RP když se setkají dvě frakce, a né že se RP bude odehrávat podle toho kdo vyhraje....
atd. atd.

to, že hold seš ,,študovanej,, a neumíš řeč normálních lídí není už můj problém ;)

Napsal jsem to myslim dost srozumitelně, mluvim jak mi huba narostla a o rukách platí to samé ;)

_________________
Rau'nun Zau'ndar jeho čas opět přišel!!!
Riu'kis zahalená Drowka, a cvičitelka zvířátek...

Renderis i tupej nůž ti může skončit v zádech

Za pěknou RP hru, ti poděkuju pěknou smrtí

Kde neni Krocák, tam se nechodí!!



Jako děti jsme se báli příšer pod postelí, pak přijde den kdy pocítíme, že ta příšera je v nás

Quote:
Země je jiná forma pekla, a lidé jsou jeho démoni


Top
 

 Post subject: Re: zakrytí jména postavy
PostPosted: 10:18 25. Apr 2014 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
Také prosím zamknout

myslím, že už bylo řečeno vše, co s tématem souviselo

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii


Top
 

 Post subject: Re: zakrytí jména postavy
PostPosted: 10:25 25. Apr 2014 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 21:47 12. Mar 2010
Posts: 4674
Location: Kobka
Nalkanar wrote:
Sry radku, ale příjde mi, že přesně na to nadáváš. Hlavně na fakt, že od některých lidí máš permaodpor, což je způsobeno autodislikem.
Ale asi jsem stejně jako Jon jen nezvládl pochopit tvůj příspěvek. Možná bys měl zapracovat více na kvalitě psaného projevu, než abys každé odpoledne šel bombarďáky.


Podívej se, myslím že to řekl dostatečně srozumitelně.
Celej problém tkví v odporech/jménech, vždyt to sám víš ne? Když jsem se mlátil s bossem a tys tam nalítl s odporem, beze slova si mě začal kotlit až jsem umřel. Pak si mě chtěl někde vzkřísit a jet to svoje HCRP?
Pokad jsi HCRP hráč, nebo hráč co ovládá Rp (jak se ty prezentuješ) .. čekal bych od takového hráče něco víc než pojetí a následné vzkříšení. Třeba interakci před hrou. Ale když vono to je těžký když ti mé jméno svítí červeně že :D . Tip: Zkus se někdy procházet i bez odporu.

To co tady navrhl Barbar je celkem dobra featura. Zažil jsem to na českým serveru. Nějak jsem si nevšimnul toho že by se to zneužívalo, ale hře to o dost navíc přidalo. Faktem je že na tom serveru bylo jasně dáno, že pokad chceš pojet hráče, musí tomu předcházet IC. Alespon pár slov. Takže jsi tam nezažil jako tady, že by na tebe nekdo vyskočil z invisu/zpoza rohu a začal te hned rubat.
Jasně když na tom budete hledat jen špatné věci, ty dobré nikdy nenajdete. Pokad nezačnete trošku věřit, nebudete věřit nikdy. Ale to už je na vás, na samostných lidech.

Jinak si říkejte co chcete.. ale jméno nad hlavou dělá 50/50 .. utok/útěk.

_________________
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první


Top
 

 Post subject: Re: zakrytí jména postavy
PostPosted: 10:48 25. Apr 2014 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
IMHO se dostáváš dost mimo, ale chápu, že na mě chceš prostě útočit.

Zrovna v dané situaci by jméno nepomohlo. Průzkumnice šla přede mnou a hlásila, že je tam mág, podle všeho drow. Vzhledem k tomu, že tvá postava by jí neodhalila, předpokládám, že chybějící jméno (pokud bys v tom dungu vůbec měl kápi, protože jsi byl žalostně nevybaven a nenabuffován), by oddálilo tvojí smrt o kolik? 15-20 vteřin, než by si byla jistá, že jsi nepřítel?

A upřímně, než byla šance tě zvednout, tak jsi proběhl Astarotha rychlostí blesku. Tak mě nepoučuj.

_________________
.


Top
 

 Post subject: Re: zakrytí jména postavy
PostPosted: 10:58 25. Apr 2014 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 21:47 12. Mar 2010
Posts: 4674
Location: Kobka
Nalkanar wrote:
IMHO se dostáváš dost mimo, ale chápu, že na mě chceš prostě útočit.

Zrovna v dané situaci by jméno nepomohlo. Průzkumnice šla přede mnou a hlásila, že je tam mág, podle všeho drow. Vzhledem k tomu, že tvá postava by jí neodhalila, předpokládám, že chybějící jméno (pokud bys v tom dungu vůbec měl kápi, protože jsi byl žalostně nevybaven a nenabuffován), by oddálilo tvojí smrt o kolik? 15-20 vteřin, než by si byla jistá, že jsi nepřítel?

A upřímně, než byla šance tě zvednout, tak jsi proběhl Astarotha rychlostí blesku. Tak mě nepoučuj.


Nechci útočit, jen jsem před tebe předhodil příklad. Kterej se týká obou stran a hlavně se týká dané problematiky.
Nebudu se tady obhajovat že jsem prošel astarothem, za to si můžete sami, že jste takovou situaci vytvořili, žes mě sejmul vedle živého bosse a výpis hlásil něco jiného.
Nicméně jste měli jednu jedinou incidii že jsem drow. Z povrchu byly zamčené/zavřené vrata do dungu. Fakt ses borec Nalku abys podle tohodle, jména a odporu poznal Drowa.

Jinak seš si jist tvrdit že jsem tam neměl kápi, ačkoliv jsem ji měl? Vážně? To skoro vypadá že ses ani nenamáhal se podívat jak jé ma postava oblečená. Jako že je celá zahalená zrovna..
Akorát si mi ted potvrdil, že jsi mě sejmul jen na základě jména a odporu.

_________________
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první


Top
 

 Post subject: Re: zakrytí jména postavy
PostPosted: 11:00 25. Apr 2014 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
Když neumíš číst, tak ti to nevysvětlím.

_________________
.


Top
 

 Post subject: Re: zakrytí jména postavy
PostPosted: 11:01 25. Apr 2014 
Offline
Ďábel
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:24 23. Jun 2007
Posts: 6754
Location: Severní okraj Středozemě
-darkvision- wrote:
Nalkanar wrote:
IMHO se dostáváš dost mimo, ale chápu, že na mě chceš prostě útočit.

Zrovna v dané situaci by jméno nepomohlo. Průzkumnice šla přede mnou a hlásila, že je tam mág, podle všeho drow. Vzhledem k tomu, že tvá postava by jí neodhalila, předpokládám, že chybějící jméno (pokud bys v tom dungu vůbec měl kápi, protože jsi byl žalostně nevybaven a nenabuffován), by oddálilo tvojí smrt o kolik? 15-20 vteřin, než by si byla jistá, že jsi nepřítel?

A upřímně, než byla šance tě zvednout, tak jsi proběhl Astarotha rychlostí blesku. Tak mě nepoučuj.


Nechci útočit, jen jsem před tebe předhodil příklad. Kterej se týká obou stran a hlavně se týká dané problematiky.
Nebudu se tady obhajovat že jsem prošel astarothem, za to si můžete sami, že jste takovou situaci vytvořili, žes mě sejmul vedle živého bosse a výpis hlásil něco jiného.
Nicméně jste měli jednu jedinou incidii že jsem drow. Z povrchu byly zamčené/zavřené vrata do dungu. Fakt ses borec Nalku abys podle tohodle, jména a odporu poznal Drowa.

Jinak seš si jist tvrdit že jsem tam neměl kápi, ačkoliv jsem ji měl? Vážně? To skoro vypadá že ses ani nenamáhal se podívat jak jé ma postava oblečená. Jako že je celá zahalená zrovna..
Akorát si mi ted potvrdil, že jsi mě sejmul jen na základě jména a odporu.
...kde ti z té filipiky vypadla ta průzkumnice, co tě identifikovala?

_________________
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín


Top
 

 Post subject: Re: zakrytí jména postavy
PostPosted: 11:02 25. Apr 2014 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 18:51 02. Apr 2010
Posts: 2956
...a démon, kterého jsi měl vyvolaného?

(EDIT: Proč je to vždycky po mých příspěvcích, kdy nastane ta trapná chvíle ticha? To není fér, se se mnou nikdo nebavííí...)

_________________
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN


Top
 

 Post subject: Re: zakrytí jména postavy
PostPosted: 12:09 25. Apr 2014 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
Caehan wrote:
...a démon, kterého jsi měl vyvolaného?

(EDIT: Proč je to vždycky po mých příspěvcích, kdy nastane ta trapná chvíle ticha? To není fér, se se mnou nikdo nebavííí...)


Máš recht, Maruš.

kluci, přesnte si svou debatu prosím do spamu. Zde už byla záležitost probrána a

vlákno prosím uzavřít

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii


Top
 

 Post subject: Re: zakrytí jména postavy
PostPosted: 12:11 25. Apr 2014 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 18:00 26. Aug 2007
Posts: 3090
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Halsoval jsem pro "zakrytí jmen"

Ale uvedomuji si, ze to byl velký omyl.

Hafo skriptu je vazano na jmeno vasi postavy, a mohly by byt problemy pri odevzdavani trofeji lovci odmen, predavani baliku, a to cituju jen cast veci, co jsem psal ja, a ne co delali ostatni...

Pokud by se se zakryvanim jmen museli predelavat skripty, tak to je tolik prace, ze nema vyznam o tom opravdu dale debatovat. To at se prece radsi udelaji nove, lepsi veci.

Neumam prava na zamknouti, ale mam prava na mazani. takze opravdu koncime...

_________________
A zase se craftí...


Top
 

 Post subject: Re: zakrytí jména postavy
PostPosted: 20:23 25. Apr 2014 
Offline
DM Thalie
 Profile

Joined: 20:48 17. Jun 2007
Posts: 1200
Než mě Nomis smázne ... . Dal jsem ne a pokud by byla další možnost - něco jako "rozhodně ne" - hlasoval bych pro ni. Většinu negativních dopadů se kterými souhlasím už tu jmenovali jiní, ale ještě bych přihodil něco slov oběcně k RP při střetech (CvC) a podobně.

Pokud dojde k náhodnému střetu, nejčastěji v situacích kdy se potkají dvě odlišné frakce, tak míra veškerého odehrávání záleží čistě na tom, kolik si ho obě strany vzájemně dovolí/mají zájem řešit celé setkání i jinak než pouze "systémově".
V těchto situacích nevidím problém se klidně domluvit i po tellu a stanovit si určitá pravidla (vše opět záleží na ochotě/chuti obou stran).
Častější varianta je ale spíš ta, kdy postava moc nečeká, na nic se neptá a raději co nejrychleji (systémově) jedná a já se tomu vůbec nedivím. I když přehlédnu fakt, že hrajeme na frakčním světě, tak legitimních důvodů proč okamžitě útočit je často víc než dost. Pohyb v nepřátelském území je třeba jeden z nich.
Sám bych byl rád za nějakou tu interakci (jinou než sledovat ubívající životy své postavičky nebo protistrany), ale někdy je to naprosto proti logice (a v podstatě proti RP postavy).

Potíž totiž nastává v tom, jak si kdo to pověstné slovíčko "RP" vykládá a opravdu to má daleko k tomu - uvidím nepřátelské PC a hned započnu okázalou a květnatou řeč o tom, že pokud mi nezmizí z očí (uší, nosu ...) tak ho stihne můj spravedlivý hněv apod... (pokud teda nemá daná postava velmi upovídanou povahu s nevýrazným pudem sebezáchovy). Očekávat, že se při každém střetu obě strany nejdřív vykecají a to pak vydávat jako (jedinou) správnou RP reakci, bych nebral jako to pravé ořechové. Mnohem blíž významu RP mi přijde, je uhrát pak dopady takového střetu i s veškerými jeho negativními stránkami. Mnohdy také může to "RP" přijít až se vše systémově vyřeší (pokud je teda ještě chuť hrát).

Jsme bohuže/bohudík jen hráči a tak nemáme takové prostředky jako DM, abysme mohli spoustu situací řešit jinak, než nám systém umožňuje, přesto se toho dá nemálo uhrát i jiným způsobem a to i tak, aby si z toho obě strany něco odnesly (a nejen v negativním smyslu).

Netřeba asi zmiňovat situace, kdy je CvC cílené.

_________________
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).


Top
 

 Post subject: Re: zakrytí jména postavy
PostPosted: 22:20 18. Dec 2014 
Offline
Rytíř
User avatar
 Profile

Joined: 09:15 21. Jun 2007
Posts: 508
Location: Morava
Dal jsem NE! - jsou s tím špatné zkušenosti. Opravdu.

_________________
Menhiri Dierta


Top
 

 Post subject: Re: zakrytí jména postavy
PostPosted: 22:51 18. Dec 2014 
Offline
Ďábel
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 21:37 08. Aug 2008
Posts: 6885
Location: Praha
Jachym wrote:
Dal jsem NE! - jsou s tím špatné zkušenosti. Opravdu.


Rozveď to, prosím.

_________________
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM


Top
 

 Post subject: Re: zakrytí jména postavy
PostPosted: 23:33 18. Dec 2014 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 11:55 09. Jan 2012
Posts: 3517
Ve hre nemas cich, nemas hmat, nemas sluch a další věci.
I zrak je velmi osemetný a omezený nekolika modely. Samozrejme takova vec by byla na ukor hratelnosti.


Top
 

 Post subject: Re: zakrytí jména postavy
PostPosted: 23:42 18. Dec 2014 
Offline
Rytíř
User avatar
 Profile

Joined: 09:15 21. Jun 2007
Posts: 508
Location: Morava
už musím spát , ale mnoho věcí je vázáno na jmeno , alespoň si myslím , ale to by mi mohlo být jedno. Bohužel se to začne zneužívat a pak to jede . Za chvíli nikdo neví jak se kdo jmenuje a hráči se začnou dohadovat i na foru - kdo zabil toho a kdo koho napadl . Pak bude na pořadu dne - že ho poznali podle chůze či podle smradu ponožek a co přítelíčkové ty neví jak se kdo jmenuje ne? Poznají každého podle čichu. Myslím si že záporů je rozhodně více jak kladů. Na Thalii je třeba dodělat craft a popravovat jiné důležité věci né jmého z pod helmy . Do toho já ale raději mluvit nebudu.

_________________
Menhiri Dierta


Top
 

Display posts from previous:  Sort by  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 65 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 44 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits