Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 12:50 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 74 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Re: Úpravy Karathy k diskuzi
PostPosted: 19:14 29. Oct 2018 
Offline
Mistr
User avatar
 Profile

Joined: 15:13 27. Sep 2012
Posts: 967
Zkusím dát dohromady mapu celé Karathy do zítra, at máme nad čím dumat, a vidíme aktuální stav před sebou.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Úpravy Karathy k diskuzi
PostPosted: 19:35 29. Oct 2018 
Offline
WB Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 09:41 01. Sep 2010
Posts: 9754
Úplně bych netrval na stávajícím rozložení lokací. Pokud by to šlo, preferoval bych více menších lokací ideálně s výrazně menším množstvím placelablů.
Karatha má být obchodní centrum, rád bych v budoucnu výrazně navýšil množství NPC ve městě - pro různé účely.
Ale musí každý logický prvek města (což by měla reprezentovat lokace) fungovat rozumně tak aby dokázal unést třeba i 20 hráčů, s množstvím vizuálních efektů a přitom aby každá lokace měla velmi rychlé časy pro loadování.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Úpravy Karathy k diskuzi
PostPosted: 11:07 30. Oct 2018 
Offline
Mistr
User avatar
 Profile

Joined: 15:13 27. Sep 2012
Posts: 967
Uvaužuju nad tou tvrzí na pravém břehu. Mohlo by tam být ležení karathské armády. Byť se o ní dost mluví, vojáky vidím hlavně v akademii Brana, kde jsou bud a) rekruti, nebo b) důstojníci. Řadová armáda své umístění nemá, nebo ano?


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Úpravy Karathy k diskuzi
PostPosted: 12:23 30. Oct 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
Tak já vždy myslel že na protějším břehu je rybářská osada. Přímo na proti Paláci a taky v ústí řeky, protože by pak měl smysl maják, který je v rybářské osadě.

Nějakou tvrz bych na další břehu nebudoval, stačilo by jen maximálně nějakou strážnou věž.

Chudinská čtvrt se dá pořád zasadit do rybářské osady a nebo do části přístavu.

A jak se už Rejty ptal dvakrát, já ten chrám taky nějak nenašel, kde je? :)

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Úpravy Karathy k diskuzi
PostPosted: 14:26 30. Oct 2018 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
Desmond wrote:
* Původní rozložení Karathy mi sedělo nejvíc, ale Karatha tehdy ležela na mořském pobřeží

Na jednu stranu mi přijde divný, aby přimořské město nemělo přístav směrem na otevřené moře (manévrování lodí, napadnutelnost přístavu pouze z moře).
Na druhou stranu je možná blbost hrát si se strategickym rozložení města, když je prioritou hratelnost.

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Úpravy Karathy k diskuzi
PostPosted: 17:13 30. Oct 2018 
Offline
Mistr
User avatar
 Profile

Joined: 15:13 27. Sep 2012
Posts: 967
Tady je aktuální Karatha. Omluvte prosím neuměleckou formu, je to jen pracovní verze.

http://imgWorld.cz/s3/Oi7OEfnWzL.jpg


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Úpravy Karathy k diskuzi
PostPosted: 17:36 30. Oct 2018 
Offline
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:08 27. Apr 2007
Posts: 12262
Location: Plzeň
Ta řeka u mostu teče koukám do nikam :lol:

Jinak co hřbitov? Ten bych tam taky zařadil.

_________________
Vedoucí týmu Thalie


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Úpravy Karathy k diskuzi
PostPosted: 17:41 30. Oct 2018 
Offline
Mistr
User avatar
 Profile

Joined: 15:13 27. Sep 2012
Posts: 967
Rejty wrote:
Ta řeka u mostu teče koukám do nikam :lol:

Jinak co hřbitov? Ten bych tam taky zařadil.


Pěkná je i Azurová věž na jezeře uprostřed města :-D.

Na hřbitov se dostaneš loďkou na východní straně lokace "most", druhá možnost je jít za branou rybářské do jeskyně.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Úpravy Karathy k diskuzi
PostPosted: 17:45 30. Oct 2018 
Offline
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:08 27. Apr 2007
Posts: 12262
Location: Plzeň
Vím, kde je hřbitov, já jen že by ho to do změn chtělo zakomponovat.

_________________
Vedoucí týmu Thalie


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Úpravy Karathy k diskuzi
PostPosted: 17:48 30. Oct 2018 
Offline
Mistr
User avatar
 Profile

Joined: 15:13 27. Sep 2012
Posts: 967
Rejty wrote:
Vím, kde je hřbitov, já jen že by ho to do změn chtělo zakomponovat.


Také by se mi více líbil trošku ve stylu ST. Jen hřbitov bude trošku pracnější. Je tam spousta zajímavostí a náhrobků padlých postav.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Úpravy Karathy k diskuzi
PostPosted: 17:53 30. Oct 2018 
Offline
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:08 27. Apr 2007
Posts: 12262
Location: Plzeň
Mně vzhled lokace přijde dobrý, jen je podle mě divné, že hlavní cesta na hřbitov vede přes dung (zatuchlou jeskyni).

_________________
Vedoucí týmu Thalie


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Úpravy Karathy k diskuzi
PostPosted: 18:04 30. Oct 2018 
Offline
Mistr
User avatar
 Profile

Joined: 15:13 27. Sep 2012
Posts: 967
Rejty wrote:
Mně vzhled lokace přijde dobrý, jen je podle mě divné, že hlavní cesta na hřbitov vede přes dung (zatuchlou jeskyni).


Třeba by šlo použít rychlé řešení. Při vstupu u rybářské hned odeslat na lokaci hřbitova, a lokaci zatuchlé jeskyně napojit až od hřbitova někde (s tím, že nebude průchozí).


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Úpravy Karathy k diskuzi
PostPosted: 18:16 30. Oct 2018 
Offline
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:08 27. Apr 2007
Posts: 12262
Location: Plzeň
Já bych rád dal někam jinam i tu drsnou hrobku Lambertů a nechal tam jen low dungy, protože jinak je to dost past na nováčky.

_________________
Vedoucí týmu Thalie


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Úpravy Karathy k diskuzi
PostPosted: 20:23 30. Oct 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
Rejty wrote:
Já bych rád dal někam jinam i tu drsnou hrobku Lambertů a nechal tam jen low dungy, protože jinak je to dost past na nováčky.


Co si tak vzpomínám, byla u Karathy na hřbitově i na ST. Osobně bych to moc neřešil, protože obtížnost tam vzrůstá postupně a k "pasti" by tak dojít nemělo

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Úpravy Karathy k diskuzi
PostPosted: 12:11 31. Oct 2018 
Offline
Mistr
User avatar
 Profile

Joined: 15:13 27. Sep 2012
Posts: 967
Přidávám zákres možného umístění pevnosti. Omlouvám se Desmondovi za zprznění původního zákresu :-D. Výhodou by bylo logické umístění frakce pravidelné armády Karathy, které bych stejně musel hledat. Zároveň také postavení logického obranného prvku města. U přístavu nejde jen o možné vniknutí do města. Kotví zde vojenské-obchodní lodě, jsou zde umístěna skladiště. Pří soustředěném útoku z druhého břehu by mohlo dojít ,v řádu hodin, ke zničení majetků astronomické hodnoty. Tato tvrz by chránila zároveň přístav, severní vstup na most a jižní mola/pobřeží rybářské osady. Zároveň by plnila úlohu kotviště vojenských lodí, čímž bude náročnější jejich špehování/sabotáž. Mohu zde umístit i admiralitu. Z pohledu strategického se mi to jeví jako krok, který by musel někoho v Karathe napadnout. Z pohledu mechaniky je to lokace "mimo". Není třeba aby byla průchozí. Nebude žádného dobrodruha zdržovat, protože ji prostě procházet nemusí.

Díval jsem se na významné přístavy umístěné v ústí řek, je jich poměrně dost (NY, Hamburk, Londýn, Murmansk, Šibeník,...). Toto řešení pravděpodobně přináší některé výhody, jako třeba přímé napojení na říční dopravu, nebo ochranu lodí, proti nepříznivým vrtochům otevřeného moře (jinak by tak význačné rozsáhlé přístavy na těchto místech nevznikaly). Našel jsem i starší mapu fortifikační obrany Šibeníku. Jedna pevnost navíc by problém být neměla, podobné přístavy byly často bráněny rozsáhlým a početným systémem tvrzí, opevnění a bastionů, zajišťujícím dlouhou udržitelnost. I přesto některé nápor agresorů nevydržely, tedy nejde o předimenzování.

/edit: V zásade by tahle lokace nezasahovala do mechanického dění. Nikoho by nezdržovala, ani nevynucovala návštěvu. Dovolila by mi implementovat logickou obranu přístavu, karathskou armádu, admiralitu. Ještě uvažuju o umístění loděnic na pravý břeh. Stavba lodí a jejich údržba je důležitá stránka věci. A zastavené město na levém břehu asi nenabízí dostatek místa pro tuto činnost. Lodě je třeba pravidelně opravovat, vymazat trup smolou, vyměnit poškozené a opotřebované části, zejména kov podléhá v mořské vodě rychlému rozkladu. Jednou za několik měsíců na moři musí být loď vytažena na souš, kde se záhyby lodi očistí od mušlí, řas a především sášně, která dovede trup silně poškozovat. Loď se zaneseným trupem je pomalejší a při odkládání údržby může dojít k trvalému poškození.


Attachments:
karatha_2.jpg
karatha_2.jpg [ 142.68 KiB | Viewed 5302 times ]
Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 74 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 36 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits