Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 12:33 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 10 posts ] 
Author Message
 Post subject: Nezávazná anketa - rychlost expení
PostPosted: 07:37 23. Nov 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
Rozvířila se diskuze na discordu a já tam zmínil rychlost expení, tak jsem si vzpomněl na tenhle příspěvek na který nikdo nereagoval.

Puxina wrote:
No otázka jak chcete Thalii zaměřit?

A - aby se pomalu expilo a lootilo, aby se na max dostali blázni, co jsou v každé volné chvíli ve hře a kterým se dostat na top trvá xx měsíců (možná xxx měsíců :twisted: ) ?

B - aby bylo expení a lootění pomalejší, takže na 21 lvl s +3 výbavou se dostane někdo za půlroku hraní na Top bude hrát trpět expení po 1-10xp a nebo bude honit časovky, takže se na top dostane třeba za dalších 6 měsíc?

C - aby bylo expení a lootění tak nějak v normě, aby se na třeba lvl 21 a výbavu +3 dostal hráč občasným hraním po večerech, kdy hru zapne tak na 2 hodky a dostane se na úroveň 21 třeba za 1 měsíce hraní? S tím že na Top se dostane třeba za další 3 měsíce hraní?

D - aby expení a lootění bylo tak snadné, že na 21 lvl se dostane za 2 týdny a na top tak za měsíc?

E - zrušit expení a lootění, všem hodit balík peněz a expů šup rovnou na 15lvl a pak top naexpit za 2 týdny?


Teď je otázka, co by vyhovovalo hráčům (i když ti někdy neví co chcou :P :roll: )

Já osobně jsem pro možnost D. :wink:

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nezávazná anketa - rychlost expení
PostPosted: 08:28 23. Nov 2018 
Offline
Mistr
User avatar
 Profile

Joined: 15:13 27. Sep 2012
Posts: 967
Za mě B, možná A.

V diskuzích často padají povzdechy, jak pomalu se expí, jak by hráč hrozně rád erpil, ale musí si tu postavu nejdřív naexpit. Po naexpení na max lvl dochází (většinou) k obratu, hraní postavy je značně omezeno, nebo je téměř opuštěna. Dlouhodobý progress je tedy pro mě na základě téhle zkušenosti vítaný, lvl 40 se mi dřív líbil. Je tu samozřejmě otázka stylu hraní. Extrémista creeper si ten lvl 40 dal snad tuším za pár měsíců. Pro časovkáře je to otázka možná 3-4let pravidelného hraní (tady už vím o čem mluvím). Já osobně jsem byl příznivcem rychlého začatku (1-20 za dva týdny), ale velmi pomalého konce (20-40 za + 3 roky, snížit příjem xp z creepu postupně až na třeba -90%, takže to bude o časovkách a erpení).


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nezávazná anketa - rychlost expení
PostPosted: 09:18 23. Nov 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 18:51 02. Apr 2010
Posts: 2956
Co takhle nastavit level na 15 natvrdo a expení úplně vynechat?

_________________
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nezávazná anketa - rychlost expení
PostPosted: 11:54 23. Nov 2018 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 17:24 04. Jan 2016
Posts: 400
Přikláním se k tomu co psal Goran.
Rychlejší expení na začátku. To se vlastně asi moc měnit nemusí. Do tej 20tky to docela lezlo.
A pak nastavit třeba i o něco vyšší časový i třeba na úkor toho expu z mobu.
K tomu ovšem přidávám svůj subjektivní pocit, že toto je možné pouze v případě, že na serveru je dost hráčů co aktivně hrají. Plus to chce samozřejmě alespoň nějaký podnět ze strany DM aby bylo co RPit. Nemusí to být žádné dlouhodobé propracované questy. V podstatě i stačí hodit sem tam nějakou IC novinku na forum. Aby bylo o čem diskutovat, co rozehrát 8 mezi hráči samotnými atd.

_________________
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nezávazná anketa - rychlost expení
PostPosted: 12:54 23. Nov 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
Díky za názory. ;)

Upozorňuju, že to je jen anketa, která vznikla z popudu hráče, aby zdejší vedení mělo trošku přehled o tom, co hráči chcou nebo nechcou. Není cílem to nějak vnucovat nebo tak. A nebo jo? :twisted:

Jinak abych se rozepsal se svým názorem, proč volím bod "D".
Osobně mám rád výpravy do dungů, ale nebaví mě kolečkování. Na druhou stranu mám rád, když vidím, že postava se nějak vyvíjí, co se vlastností a síly týče. A dlouhého zvyšování síly postavy jsem si užil dost na staré Thalii a stačilo mi to.

Takže dostat se na top za cca 6 týdnů je dle mě fajn. Někdo může namítat, že erpit se dá i s lvlem 2, ano dá, ale když někam jdeš, tak tě k smrti ubije i veverka, když po tobě háže oříšky (protože její AB je 15 a tvé AC je 11-20 :twisted: ).

Thalie má teď dle mě dobrý systém povolání a featů a existují hráči, kteří se tvořením postav a buildů prostě baví. Rychlé expení jim umožní si s buildy hrát a díky tomu můžou třeba dávat tipy ostatním hráčům a tak.

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nezávazná anketa - rychlost expení
PostPosted: 13:46 23. Nov 2018 
Offline
Rytíř
User avatar
 Profile

Joined: 09:15 21. Jun 2007
Posts: 508
Location: Morava
No ahojky , dobrá sranda - nechal bych vše tak jak je . Už nyní má tým kopec starostí se změnami . Kdybych měl odpovědět tak B a nebo C. ALE znovu když by jste ještě ztížili expení - tak co dál? Nyní se dívám na poslaneckou sněmovnu a musím se ptát jako tam někteří jaký je plán B ? Co bude za expení? Tento server nenabízí nic z RP , nejsou tu žádné frakce , skupiny (myslím npc) atd atd . Pro Gorana atd atd jsem už vysvětlil . Takže řeknete-li A musíte říci i B.

_________________
Menhiri Dierta


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nezávazná anketa - rychlost expení
PostPosted: 14:09 23. Nov 2018 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
Mě to přijde v mezích toho co je teď v pohodě. Uznávám, že jsem nezkoušel 25+, ale tam už je to fuk. Postava je bojeschopná a může se soustředit na vše rovnoměrně.
Snad jen prvních cca 5 lvlů je zbytečně těžkých (málo dungů, totálně trapne a jinde neviděné ubíhaní s lukem). Naopak lvly 6-10 jsem dal i nyní rychlostí lvl za večer.

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nezávazná anketa - rychlost expení
PostPosted: 17:06 23. Nov 2018 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 17:24 04. Jan 2016
Posts: 400
Nalkanar wrote:
Mě to přijde v mezích toho co je teď v pohodě. Uznávám, že jsem nezkoušel 25+, ale tam už je to fuk. Postava je bojeschopná a může se soustředit na vše rovnoměrně.
Snad jen prvních cca 5 lvlů je zbytečně těžkých (málo dungů, totálně trapne a jinde neviděné ubíhaní s lukem). Naopak lvly 6-10 jsem dal i nyní rychlostí lvl za večer.

Já jsem neměl problém ani s levelem 2-5. Ale je fakt, že jsem měl postavy s companionem a 99% boje obstaral on. Možná to je udělané takhle, protože lze získat dost expu za pěkně sepsanou vizitku postavy. 50k jsem sice nedostal nikdy, ale vždy to stačilo na ten 4ty level a to už jde i s čistou mlatickou, pac oblikne plnoplat. Jinak expeni v dungách nad 25 level už je sólo asi úplně passé. Tam kam se dalo chodit sólo a bylo z toho ještě pár bodíků, už jsou to opravdu 2 bodíky. Ale tak na tom levelu už je to asi fakt jedno. Postava je schopna sama dojít mezi všemi obydlenymi lokacemi aniž by ji něco výrazně ohrozilo. A do Hard dungu v partě. Když najde partu.

_________________
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nezávazná anketa - rychlost expení
PostPosted: 17:31 23. Nov 2018 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
No hraničářský companion je na lvlu 5 nebo 6.
Pláty jak říkáš zhruba ten lvl 4.
Čaroděj má toho familiara s bonusy, ale taky má slušnější spelly až spíše nad lvl 5.

A pokud nehraješ těchto pár kombinací, nebo jsi plátová postava, ale nejsi silová postava (i takové jsou), tak to jde o dost hůř. A z nějakého "záhadného" důvodu to na jiných světech na nízkém lvlu není takové utrpení. Např. protože postava přichází jako lvl 2, chce-li hráč, tak může skrz quest získat lvl 3 (nebo k němu být hodně blízko). A pak tam jsou nějaké první questy, např. proti skřetům, které dodají ještě trošku XP a nasměřují postavu kam lvlit.



EDIT: další reakce dávám do PM, ať to nespamíme.

_________________
.


Last edited by Nalkanar on 20:18 23. Nov 2018, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Nezávazná anketa - rychlost expení
PostPosted: 18:44 23. Nov 2018 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 17:24 04. Jan 2016
Posts: 400
Nalkanar wrote:
No hraničářský companion je na lvlu 5 nebo 6.
Pláty jak říkáš zhruba ten lvl 4.
Čaroděj má toho familiara s bonusy, ale taky má slušnější spelly až spíše nad lvl 5.

A pokud nehraješ těchto pár kombinací, nebo jsi plátová postava, ale nejsi silová postava (i takové jsou), tak to jde o dost hůř. A z nějakého "záhadného" důvodu to na jiných světech na nízkém lvlu není takové utrpení. Např. protože postava přichází jako lvl 2, chce-li hráč, tak může skrz quest získat lvl 3 (nebo k němu být hodně blízko). A pak tam jsou nějaké první questy, např. proti skřetům, které dodají ještě trošku XP a nasměřují postavu kam lvlit.


Zakládal jsem postavičku předevčírem. Hned na začátku mi to dalo 5000xp. Tzn rovnou level 2 (pokud to dobře počítám). Kdybych vypsal prvně vizitku a počkal na její ohodnocení, dostal bych dost až na ten 5ty level a možná i vyšší. Už se opakuju, ale zrovna tohle mi přijde fajn a lepší než nějaký snadný dung. Hráč se při psaní vizitky alespoň trochu zamyslí nad tím co vlastně bude a chce hrát. A nebo si odkrouti krušné začátky. Volba je na něm. A jako podporu RP tohle podle mě udělali tvůrci dobře.

_________________
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 10 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 53 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits