Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 15:57 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 
Author Message
 Post subject: Váš oblíbený event
PostPosted: 19:07 12. Apr 2019 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
V průběhu NT i ST proběhla řada DM i hráčských akcí a questů. Jejich rozsah byl obrovský, od drobnějších hráčských oslav přes turnajová klání až po rozsáhlé questy. Jelikož Thalie pojímá svým zaměřením široké spektrum hráčů, tak by mě zajímalo, jak kdo z hráčů (ať už nyní aktivních více, nebo méně) vnímal různorodé eventy. Konkrétně by mě zajímalo, které eventy vám utkvěly v paměti, kdo je organizoval a zda by vás podobné eventy třeba zajímaly do budoucna.

Nejedná se o nějaké pevné plánování akcí týmu, ale myslím si, že může být podnětné pro tým i gildmastery vědět, které akce baví ostatní hráče na serveru nejvíce a tedy jaká typy či témata akcí do hry přinést.

Těším se tedy na Vaše vzpomínání, názory a postřehy. :)

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Váš oblíbený event
PostPosted: 19:16 12. Apr 2019 
Offline
DM adept
User avatar
 Profile

Joined: 23:26 18. May 2010
Posts: 2581
Mě nejvíc bavil guest s občanskou válkou a černým kočárem (Des a spousta dalších) a pak stavba Varů (což vymyslela Aillen).. to bylo moc pěkné období.. dalo to hodně práce (cca rok a půl).. a i když se vařilo z vody ( přestože se vše vyvěšovalo na fórum k odsouhlasení) a z týmu nám pomáhala jen Karolína a Kokos.. bavilo se okolo hodně lidí a stálo to za to ;)

_________________
Kieran a Desmin Hanifah Ardian
Layla Morwinyon Mirima
Farah Al Marfa - NPC

https://www.youtube.com/watch?v=21ANYDbFDNQ


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Váš oblíbený event
PostPosted: 19:44 12. Apr 2019 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 01:01 27. Aug 2011
Posts: 1517
Quest s občanskou válkou jsem nezažila, ale z ST hodně vzpomínám na jeden z questů, jehož autorem byl tuším Aulus a možná Amber (nejsem si úplně jistá). Šlo o to, že se v různých dungách daly najít speciální svitky, které v sobě měly zašifrované sdělení. Cílem bylo dát dohromady co nejvíc těch svitků a vyluštit, o co se jedná. Postavy spolupracovaly diskutovaly nad obsahem svitků. Žel nevím, jak celý quest skončil, účastnila jsem se ho jen okrajově a mám dojem, že dost možná ani dokončen nebyl, nebo se to ke mně nedoneslo. Příprava musela dát spoustu práce.

Na NT mě hodně bavila příprava divadelních představení, jejich zinscenování a nacvičení rolí byla často svým způsobem výzva. Pomáhal s tím tehdy hodně Kokos, díky za jeho nápady, trpělivost a režírování :)

Teď mě třeba hodně baví quest tažení do Labachu.

Obecně - dávám přednost pátracím questům, nebo takovým, při kterých je třeba vymýšlet, je možnost odhalit, co je v pozadí, turnaje a bojové akce pro mě už tak moc nejsou :ewink:

_________________
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Váš oblíbený event
PostPosted: 07:51 13. Apr 2019 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 18:51 02. Apr 2010
Posts: 2956
Většinou se mi líbily questy, které měly alespoň trochu detektivní zápletku.

Z DM jsem byl vždycky rád, když si chvíli našli třeba Amber, Aulus, Bruciacullo, Desmond, Ikstremist, J.F.Payne nebo Sielencer (není to vyčerpávající výčet a je řazený abecedně, než se někdo zeptá). Vždycky se mi líbily se mi detektivní zápletky nebo questy, kde docházelo k nějakému objevování a kdy třeba člověk zjistil o světě, ve kterém žije jeho postava, něco nového a ten svět mu najednou přišel zase o něco uvěřitelnější a živější a zajímavější.

Z hráčských snah se mi často líbilo, co rozdělali Goran, Infra a Kathermara na staré Thálii (opět abecedně). To, co občas dělal -RoF-.

I když chápu, že Johanesova družina a rodina Meynoldsů na ST byly možná starším hráčům trochu trnem v oku, protože se s tím jistě vezla nutná větší pozornost DM vybraným skupinám hráčů, jako později příchozímu hráči se mi líbilo, jak to oživovalo svět, protože se zdálo, že někteří hráči kolem mě hrají zajímavou hru a mají k tomu i jakési posvěcení vyšších kruhů, takže to nebyl úplně takový pocit, že hráči kolem mě musí vařit z vody, když se snaží oživit svůj roleplaying.


Quest s portály ke konci ST a ten s těmi hádankami, co zmínila Aillen, byly skvělé. Líbila se mi celkem ta válka s Podtemnem, protože jako nováček jsem si na ST Podtemno hodně dlouho neprošel - ty postihy tam byly obrovské, to místo bylo obrovské a lidé z něj proto měli celkem respekt a málokdy se někdo uvolil vás tam provést. Na NT tak děsivé už nikdy nebylo - snad i proto, že člověk neměl moc obavy, že by jej něco neočekávaného potkalo (a snad je tam i těžší se teď ztratit?).

Quest s rytířem osvobodivším kacířku z církevního žaláře. (nebo jak to přesně bylo) Johanův quest s vytvářením homunkula byl legrační. Idea toho, že probíhá soud kvůli rozepřím dvou vlivných skupin, je hezká - když ne ve hře, tak alespoň na papíře. Dobrý byl quest s hledáním netvora napadajícího dobytek a obyvatele poblíž Petroniky.

Povídání o souhvezdích a některé další přednášky byly také fajn.

Takhle bych asi mohl psát nějakou chvíli... pokud to oživovalo svět, dělalo ho to zajímavějším a bylo poznat, že si s tím někdo dal opravdu práci, většinou to bylo dobré.

_________________
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Váš oblíbený event
PostPosted: 11:15 13. Apr 2019 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 05:40 31. Jan 2008
Posts: 1829
Čmárání na maják

_________________
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Váš oblíbený event
PostPosted: 14:40 13. Apr 2019 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 13:23 30. Apr 2007
Posts: 4706
Location: Gremliní nora pod sněhem
Války, epidemie, dobývání, hlídání.. To bylo super a bylo aj o čem mluvit, šlo intrikařit, srandy kopa

_________________
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Váš oblíbený event
PostPosted: 17:07 13. Apr 2019 
Offline
Šlechtic
User avatar
 Profile

Joined: 21:00 13. Jul 2010
Posts: 454
Na ST jsem začínala jako bardka a měla jsem ještě pár nedůležitých postav, pak jsem měla Nerisu a nakonec Gabriela. Ze ST tedy vzpomínám na různé drobné "akce", resp. situace, co vznikaly díky ostatním hráčům kolem Ivorské hospody. Např. proběhl závod naháčů, pak jsme se neustále snažili bránit jedné postavě v sebevraždě, setkala jsem se nečekaně s Ivorským drakem a taky byla sranda s jedním nepovedeným žertíkem, který jsem autorovi pěkně vrátila.

S Nerisou to pro mě byla samozřejmě velká zábava, už proto, že se zapojili různí hráči, byli spojenci i nepřátelé, zrady a drama, ony ty konfliktní situace dokáží zabavit dost. Hodně posouvají příběh, nutí člověka přemýšlet, jak to jeho postava prožívá, jak by se zachovala, jak to ovlivní ji a vztahy s ostatními - a jak se zachovají ostatní, což dělá z RP právě u jedinečnou věc. V literatuře si člověk vše píše sám, na divadle už je to napsáno, RP je prostě jiné, víc realistické a to mám na něm ráda. Takže situace, kdy člověk neví, jak se ostatní zachovají a jak to dopadne, jsou prostě super.

Obecně asi zábavu dobře produkují konfliktní strany a záporáci mají taky velký potenciál - jen je škoda, když zůstanou u "playing it safe" typu hry, kdy nosí bílou róbu, pořád se modlí a "zlí" jsou jenom tak, že vymlátí dung zakázanými kouzly, když je nikdo nevidí, jinak pro to nemají prostor. Ne bez DM a ostatních záporáků (s nimiž je spolupráce riziková, jak vím). Jsem teda ráda, že jsem svou postavu hrála, jak jsem ji hrála a její záměrná neopatrnost ve výsledku zabavila mě a doufám, že i ostatní.

No a pak s Gabrielem se mi líbily Námořnické hry a DM quest na moři, jak jsme ztroskotali a hledali cestu z ostrova.

Určitě bych taky ráda podpořila názor, co už tady byl, že luštění záhad je zajímavý podnět na questy. Osobně jsem vždycky měla chuť zkoumat různá zajímavá místa, na která jsem sama nebo s jinými hráči narazila a mrzelo mě, že není po ruce žádný DM. Protože některé lokace už byly vytvořené tak, že tam byl opuštěný dům, tajemný nápis na stěně, apod. a mě zajímalo, jaký příběh se za tím skrývá - a mé postavy taky - ale v podstatě nebylo jak jej odhalit. Jedině bych si ho musela celý vymyslet. Asi bych to pak mohla vyprávět v hospodě, otázkou je, jestli by se to pak nějak nesrazilo s reáliemi. Stejně tak občas člověka lákalo v nějaké lokaci něco nechat postavit nebo zabrat existující věž a udělat si pod ní sklepení na experimenty, ale reálně proveditelné to úplně nebylo.

Takže za mě - vyhrocené situace, průzkum lokací a odhalování příběhů za nimi, příp. questy ve více lidech s úkoly, kdy není jasné, jak to celé dopadne - možná to bude mít i dopad na další život postavy, minimálně aby z toho byla dobrá historka na večer do hospody.

_________________
Chaotic Evil Mistress

Gabriel Grym - šikovný po tatínkovi, hodný po mamince, většinou někde v Kelu
Valindra - bardka ze Sluneční říše


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Váš oblíbený event
PostPosted: 15:45 15. Apr 2019 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
Mě osobně hodně baví miniquesty, z kterých se může stát zábava na delší čas. Jsou to malé mini hry, které zaberou třeba 15-30 minut, můžou být třeba i na pokračování a nebo různě propojené.

Jinak samozřejmě byly zábavné různé kulturní a zábavné akce at už ty co jsem pořádal já a nebo těch co jsem se účastnil.

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Váš oblíbený event
PostPosted: 18:33 15. Apr 2019 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
Nějaké specifické náměty, Puxi?

Jinak když to shrnu, tak baví logické věci, často pokud jsou propojené na existující reálie, nebo k dění, které v modulu probíhá / bude probíhat. Pak jsou to samozřejmě větší eventy (loď, válka atd.), případně různé spory mezi postavami v rámci spolků, popř. pletichy se zákonem. Zkrátka konflikt, který nutně neřídí DM, ale není ani veden čistě systémově (sám si vzpomínám, jaké bobky měl kde kdo z Nerisy třeba a jak pak Kath odhalila, kolik zhruba byla v průběhu level oproti jejím lovcům :D ).

Zhruba tak?

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Váš oblíbený event
PostPosted: 08:24 16. Apr 2019 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
Nalkanar wrote:
Nějaké specifické náměty, Puxi?


Osobně mě vždy potěšila reakce DM na dění kolem, na reakci postav a nebo třeba něco, kde se mohlo projevit chování postavy.

Například když:

- druidka potká v lese lovce a reaguje na něj
- chronická lhářka dostane úkol někam odnést nějakou věc a vymyslí si svou vlastní cenu
- postava se snaží čornout ("vypůjčit si") koně, který ji nepatří
- a tak dále..... Reagovat jde na vše :). Třeba když hráčská postava postává dlouho na jednom místě - přiběhnou děti a něco ji provedou a nebo když tráví moc času v dílně - tak tam někdo postaví ceduli s nějakým nápisem a tak.

Prostě takové minihry, ze kterých může být zábava na omezený čas a nebo se z toho může stát delší příběh na pokračování a rozvine to víc postavu její povahu, přesvědčení a tak.

Dle mě hráče potěší, že si jich DM všimne a DM takové minihry nestojí moc času a ani příprav. Jde čistě o improvizaci. Pro Dm je pak jen těžké co na jakou postavu hodit, ale od toho je popis postavy a znát ty postavy.

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits