Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 23:52 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 35 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: Budoucnost Thalie
PostPosted: 10:43 29. Sep 2021 
Offline
DM Thalie
 Profile

Joined: 20:48 17. Jun 2007
Posts: 1200
Thurms wrote:
...Navíc tu teď vyvstává otázka, zda má smysl logovat a něco ještě na Thalii řešit, když víceméně se to má posunout o nějakých 200 let dopředu, takže bez jakékoliv návaznosti na stávající postavy.

Za mě teda B. Obávám se toho, že se vyhlásí další nová Thálie, v mezi čase samozřejmě nikdo moc hrát nebude (proč taky, když se bude začínat opět od začátku) a nový koncept nebude nikdy dodělán, ač se odhlasovalo, že většina je pro (kvůli časové náročnosti, vyhoření a vyprchání nadšení jako u stávající Thalie)...

Co si taky tak vybavím, tak zaznělo, že další wipe už nebude (to už zaznělo pravda na ST a postavičky začínaly na NT na prvním levlu).

Už jsem ti odepisoval v PM na tvůj PM dotaz a nevím jestli to tu nebylo dostatečně jasně komunikováno, ale výsledky Imperiální kampaně budou mít zásadní návaznosti i na svět, který by se podle první varianty měl posunout v čase.

Stejně tak vaše postavy, pokud bude wipe a pokud to skutečně bude wipe ve formě komplet smázání všech postav (postavy umřely stářím či jinými způsoby), tak nynější aktivita a úspěchy postav v Imperiální kampani, mohou znamenat nejen systémové výhody při zakládání nové postavy (kdyžtak mě Shaman opraví), ale taky nezanedbatelný IC odkaz a stopu ve světě, který má svou historii => postavy mohou mít potomky a ti mohou něco po svých rodičích podědit, postavy po sobě mohou zanechat zajímavé knihy, unikátní předměty a další tuny možností když se nad tím člověk řádně zamyslí (třeba mě tady opět někdo z týmu opraví).

Co je taky zásadní si uvědomit, že pokud by se šlo cestou první varianty, tak není jasné kdy se vše dokončí (a jestli vůbec). Tady to možná vypadá a někteří asi získali dojem, že je to věc, která už je těsně před vypuštěním nebo ji chybí pár týdnů, ale tak to v žádném případě není a sám Shaman to tu jistě potvrdí.

Jak se svým časem kdo naloží je samozřejmě každého volba, ale přijde mi zcestné a taky dost škoda na současný stav Thalie nahlížet optikou "mým postavám hrozí smazání, tak nemá smysl nic tvořit". Naopak, Imperiální kampaň byla myšlena jako něco, co cílí na obsah pro hráče, který by je snad mohl zaujmout (stále počítáme i s variantou, že se nad ní s nezájmem nebo dokonce s odporem jen mávne rukou) a hlavně dát šanci hráčům, aby skrze své postavy zažili něco co není na Thalii nabízeno každý den a mohli se pokusit ovlivnit co se děje a zapsali se do historie wipe newipe => jen pro zajímavost, Imperiální kampaň nebyla plánována s vyhlídkou wipu, ale na tom zase až tolik nezáleží, alespoň z mého pohledu.
Ono ani pokud by Shaman fakt těžce máknul a měl vše připraveno a Imperiální kampaň najednou skončila, tak není v plánu okamžitě skočit do EE, ale dohrávat důsledky činů vyplývajících z kampaně, což taky může něco potrvat, aby se pak zapsalo a přešlo do možného skoku o x let.

P.S. Mohl bys dohledat ten výrok o tom, že už wipe na Thalii nikdy nebude ? Tohle je celkem zajímavý a já jako antifanoušek wipů bych ho ocenil :).

P.P.S. A i když ani mě se nelíbí příjít o postavu tak hloupým způsobem jako je wipe, tak když od toho odhlédnu, nikde není tesáno do kamene, že naše postavy jsou věčné a aspoň pro mě bude vždy o kus víc zážitek ze hry než nesmrtelnost postav.

_________________
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).


Top
 

 Post subject: Re: Budoucnost Thalie
PostPosted: 11:32 29. Sep 2021 
Offline
DM Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 21:02 21. Jun 2007
Posts: 4205
Velmi oceňuji, že tým nechává rozhodnout hráče a chová se fér.

Jsem proti WIPU všech postav.
Navíc myslím, že pokud od 9.10. bude jasné, že je v plánu všechny postavy i jejich majetky smazat, tak pro řadu lidí včetně mě, nebude mít smysl do nich dál investovat čas a úsilí. Pro současnou Thalii to může být polibek smrti s otázkou, zda Thalie EE vůbec někdy přijde. To už tu jednou bylo s Arkhalii 2 a slibovaným novým, úžasným, velkolepým NWN shardem, na jehož název jsem už zapomněl, protože nikdy nebyl dokončen a spuštěn. :D EDIT: Mintaka to byla, už jsem si vzpomněl. :mrgreen:

Návrh Thalie EE působí zajímavě, je super, že Shamana nadchl. Super, že pro něj chce využít reálie Thalie. Ale nevidím důvod, proč by kvůli novému světu měl být smazán ten starý a proč by Thalie +200 EE, měla automaticky nahradit současnou T2. Klidně ať jsou v provozu oba světy, jeden v klasickém NWN, druhý v EE a hráči si budou moct sami vybrat, kde a kdy budou chtít hrát a to rozhodne, který a zda bude některý z těch světů úspěšný. Ne, aby se všem hráčům hlasujícím pro B i tak smazal jejich svět a postavy. Pokud Shaman novému světu věří, nemá důvod kvůli němu zničit současnou T2, hráči na něj z T2 přejdou sami. A pokud mu až tak nevěří, že ho pak dotáhne do hratelného stavu, tak o to víc je to důvod hráčům současnou T2 nechat, jako bezpečné útočiště a možnost vracet se k zavedeným postavám.

Dosud považuji za chybu smazání staré Thalie i se všemi postavami tam kvůli NT. Roky byla NT nedodělaný, zabugovaný paskvil, kde se experimentovalo s dobrodruhem, pak povolání dělala, rušila, rasy dávaly a rušily a komplet předělávaly, pak se rušilo celé podtemno, po dlouhých letech se vracelo původní Ivory, ale bohužel už se asi nikdy nevrátí původní Karatha... Až v posledním roce T2 začala mít aspoň trochu jasnou vizi, za což moc děkuji. Jít cestou směrem k základnímu nastavení a Arelithu byl dobrý nápad. Současná T2 nepotřebuje žádné kompletní předělání, stačí různá postupná vylepšení a menší ladění. Zrušit omezení odpočívání v dungeonu (nebo ho nastavit komplexněji a lépe), pustit Temnou poušť (s úpravami dungů pro epicy obecně) a nastavení je celkem v pohodě. Kdyby byl znovu zaveden shifter přizpůsobený T2, spuštěna alchymie i se sběrem bylin, ale bez příliš přesílených lektvarů... budu nadšený. Výměna všech předmětů v paletě ani všech lokací netřeba, naopak by bylo fajn přidat artefakty. Možná T2 není ideální, ale je hratelná. To se T+200 EE nemusí podařit roky, dostat se do takového stavu.

Volím: B

_________________
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru


Top
 

 Post subject: Re: Budoucnost Thalie
PostPosted: 11:43 29. Sep 2021 
Offline
DM Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 21:02 21. Jun 2007
Posts: 4205
Fryn wrote:

P.S. Mohl bys dohledat ten výrok o tom, že už wipe na Thalii nikdy nebude ? Tohle je celkem zajímavý a já jako antifanoušek wipů bych ho ocenil :).



Rejty wrote:
Oznámení týmu Thalie:
...
Wipe proběhne dne 7. ledna 2008.

Výsledek hlasování budeme plně respektovat a zároveň Vám slibujeme, že toto bude první a poslední wipe na Thalii.


Předmět: OZNÁMENÍ TÝMU THALIE

_________________
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru


Top
 

 Post subject: Re: Budoucnost Thalie
PostPosted: 11:55 29. Sep 2021 
Offline
DM Thalie
 Profile

Joined: 20:48 17. Jun 2007
Posts: 1200
Díky, ať už jde o jakkoliv staré prohlášení, proneseno kterýmkoliv týmem co byl aktivní v té době, tak by mělo stále platit.

Původně jsem chtěl zůstat neutrální, ale nejen díky tomuto prohlášení, hlasuju pro B.

P.S. Mintaka nakonec byla dokončena a spuštěna, ale rozhodně ne v tom megalomanském formátu v jakém se plánovala a hlavně už po ní v podstatě neštěknul ani pes.

_________________
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).


Top
 

 Post subject: Re: Budoucnost Thalie
PostPosted: 12:33 29. Sep 2021 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
Tak tohle je teda hodně záludná a ošemetná situace. Každopádně z mého hlediska na to neexistuje jednostranná odpověď. Každá ta strana mince má své pro a proti. Osobně jsem proti takto zásadním změnám, či spíše, proti změnám, které přicházejí postupně a vznikají mezistavy (které se v některých případech prakticky rovnající stavu trvalému). Nemám mezistavy rád a bohužel Thalie v nich setrvala značnou část svého života, co jsem měl možnost od cca r. 2012 pozorovat. Ať už přišel koncept NT, NT2 či stav současný, jsou pokaždé zaváděny změny s tím, že je to příprava na další změny, které ale nepřicházejí (NT byla ve svém mezistavu jak dlouho, 4 roky?). Příkladem časově bližším pak mohou být úpravy vedoucí k oslabení postav se současným ponecháním síly monster, zrušení epických kouzel s vidinou či možností získat epická kouzla skrze snahu aj. Tohle dost rázně zahýbalo s návštěvností (i když na druhou stranu je otázka, jak moc jsou creepeři prospěšní pro fungování světa) Za mě, když už musí změna přijít, ať je rázná, ať jsou zavedeny veškeré hlavní systémy, změny a úpravy vč. historie světa. Po takové změně mají následovat max. drobné úpravy či vychytávání chybek, nic víc.

Thalie určitě bude potřebovat změnu, protože server je prázdný a právě změny a velké úpravy (kompletní) přilákají hráče, aby si vyzkoušeli něco nového, neokoukaného. Řekl bych ale, že myšlenka dotažení nových hráčů na TH EE je dost naivní představa. NWN pro mladé není dvakrát zajímavým titulem, současné trendy jsou na míle vzdálené. Mnohem pravděpodobnější je logování staronových hráčů, kteří hrají na jiných serverech či NWN odložili z jakýchkoliv důvodů do šuplíku. Ať tak nebo tak, mohlo by to pomoct se zaplněním Thalie.

PRO:
1) možnost naplnění – je pravděpodobné, že s tak radikální změnou dojde k opětovnému naplnění serveru
2) novinky – nové systémy, možnost se učit nové strategie, nové mapy, lokace, potvory
3) Nový svět – při pročítání možných zaváděných návrhů se najde pár velmi lákavých novinek
4) NWN EE – jak už bylo řečeno, staré se shánějí obtížně, instalace všech nutných háků a hlídání jejich aktuálnosti je zkrátka opruz, který nejednoho může odradit.

PROTI:
1) Určitě wipe - Po posledním se dobrých několik měsíců nedělalo nic jiného, než že se hromadilo zpět to, o co hráč přišel. RP stránky šly vesměs stranou (přechod ST na NT).
2) Malý lvl – i když je náznakem řečeno, že vývoj postavy dosažením 16 lvl nekončí, ale pokračuje dál (nějakým způsobem, přesněji nespecifikováno), obávám se toho, že to bude pro mnohé tak mizivá motivace, že po dosažení max lvl se bude zakládat nová postava a nebo rovnou papá
3) A opět malý lvl - 16 lvl naprosto neumožňuje jakoukoliv kombinovatelnost. Bude tu běhat plný server naprosto shodných postav. Krutý zásah pro někoho, kdo miluje kombinace
4) Nedodělky – opět se bojím dalšího rozpracovaného mezistavu, historie nás v tom přesvědčila již několikrát. Vývoj trvá dlouho, ztráta motivace může nastat okamžitě a prakticky kdykoliv

Takže za mě si nechám ještě čas na rozmyšlenou. Osobně jsem se právě začal pomalu vracet na TH, což opět teď s možnou vidinou wipe (byť za rok) zamrzne hluboko pod bodem mrazu, protože k čemu dotahovat postavu na požadovaný lvl, když o něj zase přijde. Nejvíc se asi obávám toho, že teď budou provedeny takováto prohlášení, odradí to všechny od hry, pak se rok nebude nic dít, ale prázdný server už zůstane. Nakonec se rozhodne, proč vlastně se věnovat takovému serveru, když je tak jako tak prázdný.

PS: to Fryn: prohlášení o tom, že wipe už nebude bych hledal v příspěvcích někde kolem r. 2014, kdy se zaváděla NT. Na něco v tomto duchu se mi vybavuje také. Mělo to tuším nějak uklidnit stav, kdy půjdou do trapu 8 let staré postavy s nadějí udržet původní hráče.

edit: koukám, že jsem svůj příspěvek psal nějak moc dlouho :D

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii


Top
 

 Post subject: Re: Budoucnost Thalie
PostPosted: 13:16 29. Sep 2021 
Offline
DM Thalie
 Profile

Joined: 19:38 28. Jan 2008
Posts: 364
Location: všudezdejší
B

_________________
Xantipa

http://thalie.pilsfree.cz/pravidla-hry-217.htm
najdete mě na discordu: https://discord.gg/WgJwKG


Top
 

 Post subject: Re: Budoucnost Thalie
PostPosted: 15:07 29. Sep 2021 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
Dobrá sice už tu moc nehraju, ale budiž, ankety mám rád, je to určitý druh statistiky.

Základ úspěšného serveru jsou hráči a těch je tu málo, málo, prostě málo.
Škoda T1 ty hráče mělo, ale hodně jich odradil onen pověstný smrtelný Wipe. Někteří to na T2 ještě zkusili (třeba já), ale prostě to nebylo ono. Svět je to hezký, ale prostě tomu něco chybí a je to nedodělané a jsou tam chyby a chybí vize a ti co tvoří a tak dále, prostě začarovaný kruh.
Je škoda, že hodně tvůrců to vzdalo, odešlo, přestalo bavit a tak dále, ale takový je život.

Ted logická otázka.
Kdo se bude podílet na potencionální T3? Bude to jen Shaman nebo to bude více lidí?
Pokud to bude na jedné osobě, tak to nemá smysl.

Ohledně té vize a chyb. T1 mělo bugy a chyby. T2 má bugy a chyby. T3 je bude mít taky a na to třeba tým. Co se vize týče, T2 ji neměla, to si snad přiznáte a nebo tam byl malý záchvěv nějaké vize. Jinak to probíhalo stylem "ted uděláme tohle" ..."tohle zrušíme"..."tohle omezíme" ...a "ted to celé předěláme" a tak dále. Vymlouvat se na to, že vám bral čas dělání relevlů je váš problém a vaše chyba. Píšu to natvrdo, ale je to tak, protože tohle přesně, zabíjelo, fajn odradilo hodně lidí.

NWN EE má potenciál a zní to slibně, nevím kolik ji hraje celkově hráčů, možná se to dá zjistit, ale hodně jich bude zahraničních. Jasně o jednoduchosti hraní a stahování nepochybuju. Ale jak už tu bylo napsáno dalším Wipem, který odporuje slibům odradíte další hráče, kteří tu zatím vydrželi.

Takže za mě, ano hlasuju pro možnost A, ale!...
- utvořte tým (DM jsou pohoda ty seženete vždy, ale WB ne a ty to chce aspoň 2-3)
- mějte jasnou vizi (ať už se týče vzhledu, pravidel či dalších věcí, které vyhovují vám, ale které mají šanci přilákat hráče)
- bez Wipu, to znamená "dejte sakra něco těm skalním hráčům" (jasné děláte to pro ně, ale oni jsou ti co hrají, bez nich je svět mrtvý)

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka


Top
 

 Post subject: Re: Budoucnost Thalie
PostPosted: 15:13 29. Sep 2021 
Offline
Poutník
 Profile

Joined: 14:18 27. Apr 2014
Posts: 66
Jako už zde bylo několikrát zmíněno, volil bych možnost C. Předpokládám, že tato možnost nebyla zmíněna záměrně, takže si musím vybrat. Většina nových vlastností eeThalie se mi libí (včetně a zejména přechod na EE), nicméně vypíšu s čím mám problém:

1) Wipe.
2) Strop na 16 lvl. Chápu, že z hlediska mechaniky a nastavení světa se to vše asi lépe ohlídá, ale za mě je to jednoznačně krok špatným směrem. Už se prošlo 40 pak 30 a teď 16. Bůh ví kde se to zastaví..
3) Nikde není uvedeno jak dlouho by případný přerod světa trval (a do jakého stavu se vůbec ve výsledku dostane) a s ohledem na stávající zkušenosti to nevypadá úplně růžově - nemyslím nijak zle, chápu, že se to dělá ve volném čase, kterého není nikdy dost a priority jsou/musí být často jiné (věta z ankety nebudí úplně důvěru: ...Pokud Shaman, a později ostatní členové týmu nový svět dokončí, tak tento svět v budoucnu Thalii nahradí....).
4) Ani všechny v anketě uvedené body nezaručují, že výsledný svět bude lepší/hratelnější/... než ST/NT/NT2, na to je popis příliš mlhavý (ďábel je vždy ukryt v detailu).


Suma sumárum jsem dotlačen zvolit možnost B.


Top
 

 Post subject: Re: Budoucnost Thalie
PostPosted: 09:22 30. Sep 2021 
Offline
Nováček
 Profile

Joined: 19:32 03. May 2020
Posts: 30
B


Top
 

 Post subject: Re: Budoucnost Thalie
PostPosted: 15:23 30. Sep 2021 
Offline
Nováček
User avatar
 Profile

Joined: 19:07 15. Apr 2020
Posts: 11
A

_________________
Jiří Jaeger, ohnivý zaklínač - "Nedokázal jsem to spálit já, takže to nespálí nic."


"It's an expression of pain."


Top
 

 Post subject: Re: Budoucnost Thalie
PostPosted: 20:52 30. Sep 2021 
Offline
Nováček
User avatar
 Profile

Joined: 20:38 04. Nov 2014
Posts: 34
Location: okr. Mladá Boleslav
B

_________________
Elena Gein - Bardka a matka pro všechno.

Sabrae - Mladá nezkušená drowka


Top
 

 Post subject: Re: Budoucnost Thalie
PostPosted: 10:48 01. Oct 2021 
Offline
Rytíř
User avatar
 Profile

Joined: 13:58 03. Oct 2009
Posts: 541
Location: R.p.R
Upřímně škoda že zde není ještě jedna možnost a to sice vrácení zpět Staré Thalie . Ta představa že by to snad natáhlo zpět i staré hráče, kteří tam hrávali je opravdu krásná :oops:
Sám do dneška vesměs nevím, proč se do ST vůbec rýpalo, nebo se s ní něco dělalo, za mě ten svět fungoval úplně perfektně, byly tam guildy, 2 frakce hráčů, krásné lokace (např. Krýnské Hory), epické postavy, které byly ve světě známé, záporáci na povrchu jak se patří, drowi v podtemnu, ...doteď si pamatuju jak si moje postava kladla vždy otázku zda ten noční přechod z Ivory do Karathy raději neposunout na ráno, až drowi zalezou do děr a bude to bezpečné :lol:
Prostě na ST mě jako hráči nechybělo vůbec nic, dodnes když dostanu otázku jakou nejlepší hru jsem kdy hrál odpovídám NWN server Staré Thalie. Možná mám na ní prostě jen nespočet kladných vzpomínek a třeba si to i idealizuju, ale na ty časy kdy jsem tam hrával nedám dopustit.
Nové Thálii jsem dával několikrát naději a neříkám, bylo období kdy mě to i chytlo, ale za mě to ztratilo takové to kouzlo a ten svět mi přišel takový "chladný".

Momentální situace je taková, že server je skoro mrtvý a ve většině případů je na serveru počet hráčů 0. Proto mě, i když jsem tomu věnoval nespočet hodin, ani nemrzí možnost Wipu, neboť k čemu mi jsou oblíbené postavy na serveru, který je vesměs vymřelý.
Proto tedy volím možnost A s nadějí, že se to zlepší a přivede to na Thalii nové, možná i staré hráče. děkuji :)

_________________
=============
Seart


Top
 

 Post subject: Re: Budoucnost Thalie
PostPosted: 15:09 02. Oct 2021 
Offline
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:08 27. Apr 2007
Posts: 12262
Location: Plzeň
Za mě NWN potřebuje EE jako sůl už jen kvůli té jednoduché instalaci. To může přilákat nové hráče, když ve výsledku jen kliknou a budou moci hrát, namísto několikadenního boje s instalací haků a jiných souborů.

Starou Thalii nemá smysl z nostalgie pouštět, to by nové lidi nepřitáhlo. Já tam mám taky hezké vzpomínky, ale co bylo, bylo... Čas se nevrátí a je třeba hledět kupředu a hru trochu modernizovat. Podle mě by znovuspuštění Staré Thalie kýžený efekt nemělo.

Jinak souhlasím s Barbarem, že by se tomu měl dát jasný rámec, aby to nedopadlo, jako když kočička s pejskem vařili dort. Mezistavy sice byly, ale bylo to způsobené nedostatkem motivace, času... případně změnou pohledu na věc. Kolikrát nám něco přišlo jako super, ale s postupem času se ukázalo, že to není ono a přišly změny. Je třeba vše pořádně promyslet a nevzít si moc velké sousto, aby bylo reálné to do konce dotáhnout. Věřím Shamanovi, že tentokrát to má jako celek promyšlené a chce na tom dělat.

Pokud by nová verze nalákala zpět staré hráče a nové do hry, tak mi wipe nevadí, zase by byl prostor tvořit nové příběhy. Pokud to bude celé v novém kabátku, tak na to roubovat staré postavy by nebylo nic moc. Berte to jako rozehrání nové hry, tam taky nelpíte na staré postavě a prostě začnete s novou. Osobně jsem si na zrelevelovanou postavu nikdy nezvykl, prostě to už nebylo ono a bylo pro mě lepší začít s novou.

S tvorbou mu rád pomůžu, co bude v mých silách, věřím, že by se mohlo zapojit více lidí.

Volím A, pokud se to dotáhne opravdu do konce a spustí se to v nějaké smysluplné a hratelné podobě.

_________________
Vedoucí týmu Thalie


Top
 

 Post subject: Re: Budoucnost Thalie
PostPosted: 21:50 02. Oct 2021 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
Člověk je chvíli mimo a už se to tu zas hezky rozjede :D Napíšu svůj aktuální postoj a dál se hodlám účastnit návazné diskuse.

Převod Thalie na EE.
Jsem pro všemi jedenácti. Ačkoli si nemyslím, že by technologie byla samospasitelná, bez nějakého update myslím není možnost příchodu nové krve. Aby dneska lidi stahovali a manuálně instalovali soubory, pižlili se s ini soubory.. to už je prostě bariéra ke vstupu, kterou už dnes opravdu málokdo překousne. EE tu bariéru výrazně sníží.

WB tvorba
Šamane, odvedls a stále odvádíš obrovský kus práce, čistě protože chceš, za což ti patří uznání a dík všech, kteří měli možnost použít tvou práci k vlastní zábavě. Ale, je tu ale. Kolikrát si něco rozjel a kolikrát si vyhořel dříve, než si to dokončil? Kolik nápadů, systémů, myšlenek, zůstalo buď jen na papíře, nebo v nedokončeném stavu? Jaká je garance, že teď to bude jinak? Že se neoznámí budoucí přechod do světlých zítřků, nynější server vytuhne (jak už tu zaznělo, proč se logovat, když se bude všechno zahazovat, žeano) a na nový, plný úžasných a skvělých systémů nikdy nedojde? Nebo dojde, ale bude dál v režimu ladění za chodu, aby pak byl nedodělek zahozen v prospěch dalšího, novějšího nápadu? Pokud chceme stabilní server se stabilní hráčskou základnou, není možné zas a znova začínat od nuly, není možné donekonečna ladit a zahazovat. Hráči potřebují alespoň nějakou míru jistoty, že jejich čas povede... někam. Přístup, kdy z hráčů uděláme beta testery nikdy nedokončeného díla, jejichž čas nemá hodnotu, skutečně nikam nevede.

Hlasování
Hlasování je, s odpuštěním, blbost. Člověk má dělat to, co považuje sám za správné. Šamane, pokud tohle je to, co chceš, jdi do toho. Jestli je myšlenka dobrá, svoje příznivce (tým, hráče) si najde, ať už se jménem Thalie, nebo bez něj. Jestli ne, tak ne. Nějaké hlasování na tom nic nezmění. Jen bych tě poprosil, abys věc skutečně dotáhnul a nezůstal stát někde uprostřed na nikdy nedokončeném staveništi.
Jestli se bavíme o tom, zda nový výtvor ponese jméno Thalie (NT, T2, 3, 4?) s nějakou návazností na roky nahromaděné reálie, nebo se bude stavět od začátku je asi.... jedno? Nebo, není to asi úplně jedno, ale v praxi je? Časový posun a naprostý wipe nás přenesou někam úplně jinam, nic nemusí platit a jestli se staré reálie budou týkat stejného světa před 200 lety, nebo světa úplně jiného každodenní život postav nijak neovlivní.

_________________
PUF!


Top
 

 Post subject: Re: Budoucnost Thalie
PostPosted: 07:50 03. Oct 2021 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 01:01 27. Aug 2011
Posts: 1517
Oznámení týmu, že pokud převaha hráčů bude v anketě hlasovat pro variantu A, tak současná Thalie skončí, mě přiznám se zaskočilo.

Nastíněná vize Thalie EE (200 let +) vypadá zajímavě, možnosti které nabízí se mi vesměs líbí, až na pár výjimek (např. postup postav pouze na 16. úroveň, přijde mi to dost málo...). Řadu změn nedokážu s ohledem na svou mizivou znalost mechaniky posoudit. S jinými světy na základě NWN zkušenost nemám, jinde než na Thalii jsem nehrála, takže mi chybí možnost srovnání.

Ale... přes Shamanovo nadšení pro novou vizi, elán a nasazení, přijde mi, že to není práce pouze pro jednoho sebevíc pracovitého, vytrvalého člověka, ochotného tvorbě věnovat maximum svého volného času, ale spíše pro tým, který má možnost se vytváření her věnovat na plný úvazek. Je možné, že se mýlím...
Vesměs se shodnu s postojem LDamiana zde:
LDamian wrote:
Velmi oceňuji, že tým nechává rozhodnout hráče a chová se fér.

[b]Jsem proti WIPU všech postav.
Navíc myslím, že pokud od 9.10. bude jasné, že je v plánu všechny postavy i jejich majetky smazat, tak pro řadu lidí včetně mě, nebude mít smysl do nich dál investovat čas a úsilí. Pro současnou Thalii to může být polibek smrti s otázkou, zda Thalie EE vůbec někdy přijde. To už tu jednou bylo s Arkhalii 2 a slibovaným novým, úžasným, velkolepým NWN shardem, na jehož název jsem už zapomněl, protože nikdy nebyl dokončen a spuštěn. :D EDIT: Mintaka to byla, už jsem si vzpomněl. :mrgreen:

Návrh Thalie EE působí zajímavě, je super, že Shamana nadchl. Super, že pro něj chce využít reálie Thalie. Ale nevidím důvod, proč by kvůli novému světu měl být smazán ten starý a proč by Thalie +200 EE, měla automaticky nahradit současnou T2. Klidně ať jsou v provozu oba světy, jeden v klasickém NWN, druhý v EE a hráči si budou moct sami vybrat, kde a kdy budou chtít hrát a to rozhodne, který a zda bude některý z těch světů úspěšný. Ne, aby se všem hráčům hlasujícím pro B i tak smazal jejich svět a postavy. Pokud Shaman novému světu věří, nemá důvod kvůli němu zničit současnou T2, hráči na něj z T2 přejdou sami. A pokud mu až tak nevěří, že ho pak dotáhne do hratelného stavu, tak o to víc je to důvod hráčům současnou T2 nechat, jako bezpečné útočiště a možnost vracet se k zavedeným postavám.

Dosud považuji za chybu smazání staré Thalie i se všemi postavami tam kvůli NT. Roky byla NT nedodělaný, zabugovaný paskvil, kde se experimentovalo s dobrodruhem, pak povolání dělala, rušila, rasy dávaly a rušily a komplet předělávaly, pak se rušilo celé podtemno, po dlouhých letech se vracelo původní Ivory, ale bohužel už se asi nikdy nevrátí původní Karatha... Až v posledním roce T2 začala mít aspoň trochu jasnou vizi, za což moc děkuji. Jít cestou směrem k základnímu nastavení a Arelithu byl dobrý nápad. Současná T2 nepotřebuje žádné kompletní předělání, stačí různá postupná vylepšení a menší ladění. Zrušit omezení odpočívání v dungeonu (nebo ho nastavit komplexněji a lépe), pustit Temnou poušť (s úpravami dungů pro epicy obecně) a nastavení je celkem v pohodě. Kdyby byl znovu zaveden shifter přizpůsobený T2, spuštěna alchymie i se sběrem bylin, ale bez příliš přesílených lektvarů... budu nadšený. Výměna všech předmětů v paletě ani všech lokací netřeba, naopak by bylo fajn přidat artefakty. Možná T2 není ideální, ale je hratelná. To se T+200 EE nemusí podařit roky, dostat se do takového stavu.

Volím: B

včetně obavy, že většina hráčů po oznámení chystané změny a wipu světa ztratí motivaci hrát. Je ale pravda, že už nyní je počet hráčů, kteří ještě aktivně hrají, mizivý :(. A svět bez hráčů je prakticky mrtvý :(


Osobně jsem ale rozhodnutá u Thalie zůstat a zkoušet se nadále podílet na dění až do konce, ať už hlasování dopadne jakkoli.

Uznávám, že život postav musí jednou skončit, ale přesto totální WIPE světa mi přijde příliš tvrdý.

Taky je mi líto té vší obrovské práce předchozích tvůrců, kteří se na tvorbě světa podíleli dříve a totální změnou Thalie by jejich vklad přišel vniveč.

Je technicky možné (unesl by to server?), aby zůstal dosavadní svět Thalie, s případnými menšími úpravami, které navrhoval LDamian a vedle toho po nějakou dobu běžela nová verze Thalie EE 200 let+, než se otestují a vychytají případné chyby a dala se možnost hráčům si změněný svět vyzkoušet?

Pokud ano, byla bych pro tuto možnost, teda B třeba i s převedením na EE a nová Thalie EE 200 let+ nejprve jako test server za současné existence stávající Thalie. Pokud by se nová Thalie EE 200 let+ ukázala jako funkční, hratelnější a zajímavější než stávající svět, hráči na něj přejdou postupně sami bez násilného nucení.

_________________
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka


Last edited by Aillen on 10:50 03. Oct 2021, edited 4 times in total.

Top
 

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 35 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits