Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 16:56 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 13 posts ] 
Author Message
 Post subject: Chyby s koni
PostPosted: 16:01 03. Feb 2021 
Offline
Nováček
User avatar
 Profile

Joined: 18:47 25. Nov 2015
Posts: 8
Hoj, další věc, která je celkem zajímavá, ale nevím zda je už dlouho, nebo je to mým PC, ale stává se mi hodně často, že když nasednu na koně, tak se mi stane několik věcí:
1) Nejde mi na koni vidět postava a pokud jo, tak něco chybí, celý trup, hlava, zbraň atd.
2) Když hrajeme RP a někdo sesedne s koně, tak je ten dotyčný kompletně nahý a musíme si podat zprávu přes PMko zda to není bug, nebo překlik.

Tímto bych jenom navázal na tuhle chybu, která by mohla snad jít opravit.

Díky.

_________________
Yvar Bjornsonn - "Neustupuju!" = Smolař
Merem - "Ceš med?"
Taurionus z Jitřenky - "Na krásu s*re bílej tesák" = ToKa


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Chyby s koni
PostPosted: 16:15 03. Feb 2021 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
Zkus si u barvíře opravit komplet zbroj. Ideální je vzít nějaký fungující vzor a podle toho to předělat.

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Chyby s koni
PostPosted: 16:21 03. Feb 2021 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
Bohužel, tady bude oprava naprosto netriviální, změna modelů a jejich fenotypů v NWN je opruz. A to vynechávám, že na některé rasy prostě model jejich sezení na koni není.

Je fajn, že je to nahlášený problém, ale nepočítal bych s opravou ;)

_________________
PUF!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Chyby s koni
PostPosted: 16:29 03. Feb 2021 
Offline
Ďábel
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:24 23. Jun 2007
Posts: 6754
Location: Severní okraj Středozemě
Když jsem ještě "hrotil" RP, tak jsem měl u postavy tzv. jezdecký ohoz.
Před každým nasednutím na koně jsem se "potichu" převlékl a po každém slezení z koně si zase zpátky nahodil esteticky "koukatelný" vzhled.

Jezdecký ohoz se vyrobí tak, že vlezeš k barvíři - lepší je Karathský (v Kelu je málo místa a ještě je tam blbě závěs) a začneš projíždět vzory, přičemž nasedneš na koně :-D a otestuješ.
Většinou platí že "nejméně" problémové byly vzory "původních" šatů a zbrojí na číslech 1-20 (což jsou jedny z nejhnusnějších :-D).
To samé platí o opascích, pánví, ramenech...vše nutno vyzkoušet.

Aby to nebylo tak jednoduché. Na NT je několik typů jezdeckých zvířat. Dokonce i typů koní. Např. bílý+černý kůň je jiný model než grošák. A jak tušíš, každý kůň "kazí" jiné vzhledy :-D .
btw - kdysi jsem měl na postavě jízdního pavouka a tam opět platilo, že nic co platilo pro koně, neplatilo pro pavouka...jiný tvor, jiné vzhledy. Zkoušet, zkoušet, zkoušet...

P.S.
Kdyby někdo z HC-RP hráčů měl vypsané čísla "vhodných" modelů šatů a nasdílel je, určitě by to využilo víc lidí...

edit:
to kokosak: šťastná to stvoření :lol: .
...a to mi připomíná - každá rasa má při nasednutí na "stejného" tvora vykurvený jiný vzory :-D (to je dáno asi tím, že některé rasy nemají modely, které mají jiné rasy)

_________________
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín


Last edited by KaTo on 17:10 03. Feb 2021, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Chyby s koni
PostPosted: 16:45 03. Feb 2021 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
Víly: nejezdit na ničem :D

_________________
PUF!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Chyby s koni
PostPosted: 17:31 03. Feb 2021 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 23:36 28. Nov 2013
Posts: 453
Tak si vem Strakoše. Ten takový chyby moc nedělá. Je tuším cepovej.


Last edited by May on 17:33 03. Feb 2021, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Chyby s koni
PostPosted: 17:32 03. Feb 2021 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 23:36 28. Nov 2013
Posts: 453
kokosak wrote:
Víly: nejezdit na ničem :D

Já myslels že máme něco malýho. :D Nějakej jezevec nebo tak ne? :D


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Chyby s koni
PostPosted: 17:33 03. Feb 2021 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
Víly nemaj jezdící fenotyp. Buď se při jízdě na koni promění do gnoma, nebo pro jistotu zmizí :D

_________________
PUF!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Chyby s koni
PostPosted: 18:15 03. Feb 2021 
Offline
Nováček
User avatar
 Profile

Joined: 18:47 25. Nov 2015
Posts: 8
kokosak wrote:
Víly nemaj jezdící fenotyp. Buď se při jízdě na koni promění do gnoma, nebo pro jistotu zmizí :D


Víly forever :D
Nevím no, ale díky všem za odpovědi, jsem nečekal :D
Pro vás si dám ten čas a zkusím se na to podívat. c:

_________________
Yvar Bjornsonn - "Neustupuju!" = Smolař
Merem - "Ceš med?"
Taurionus z Jitřenky - "Na krásu s*re bílej tesák" = ToKa


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Chyby s koni
PostPosted: 18:20 03. Feb 2021 
Offline
Nováček
User avatar
 Profile

Joined: 20:38 04. Nov 2014
Posts: 34
Location: okr. Mladá Boleslav
Mě to na začátku taky vadilo, ale neviditelné oblečení se dá opravdu snadno vyřešit jezdeckým oblekem jen to chce trpělivost. Co bylo horší, že na postavě chyběla hlava což jsem vyřešila podle rady kapucí no co už 8) . Vzít si koně k barvíři mi nepřijde úplně jako nejlepší nápad :-D

_________________
Elena Gein - Bardka a matka pro všechno.

Sabrae - Mladá nezkušená drowka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Chyby s koni
PostPosted: 18:23 03. Feb 2021 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 01:01 27. Aug 2011
Posts: 1517
Tak já svého času si dala práci zkoušela jezdecké obleky pro všechny typy koní - ale jen pro půlelku.
Pro jiné rasy nemusí být stejné, kdyby měl někdo zájem, kdo má taky půlelfku, tak třeba ve hře je možné se IC domluvit s Olwen, kostým vhodný pro vybraný typ koně by půjčila k okopírování u barvíře.

_________________
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Chyby s koni
PostPosted: 11:32 04. Feb 2021 
Offline
Ďábel
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:24 23. Jun 2007
Posts: 6754
Location: Severní okraj Středozemě
divozenka wrote:
Mě to na začátku taky vadilo, ale neviditelné oblečení se dá opravdu snadno vyřešit jezdeckým oblekem jen to chce trpělivost. Co bylo horší, že na postavě chyběla hlava což jsem vyřešila podle rady kapucí no co už 8) . Vzít si koně k barvíři mi nepřijde úplně jako nejlepší nápad :-D
Vzít koně k barvíři je jediný možná nápad! :-D Toho koně tam nebereš samozřejmně IC, ale jednou "za život" postavy z OOC důvodu.

Stejně jako když slezeš z koně a chybí ti model oblečení pánve (tímto zdravím jednoho seveřana :-D), tak taky IC *nehvězdičkuji překvapení* a IC nijak nekomentuji jeho bimbající se párek s vejci a holou zadnici, kterou vidím až do prvního přechodu do další lokace. OOC je to legrační, protože zbytek postavy je jinak v poloplátovce :lol: :lol: :lol: (skoro jako by vypadl z Oglafa - kdo nezná, je to mírně sexisticko-satirický fantazy komix)

P.S.
Když jsme u toho, jak vlastně řešíte to, že na jednom konci Karathy před bránou seskočíte z koně, v Karathě oběhnete půl města a na druhém konci na toho samého koně zase naskočíte (nebo na to kašlete a neřešíte)?

Ptám se ze zvědavosti. Třeba moje postavy jízdní zvířata řeší jako sumonny. Prostě *puf* - kůň je. *puf* - kůň není :mrgreen: .

_________________
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Chyby s koni
PostPosted: 17:53 04. Feb 2021 
Offline
Nováček
User avatar
 Profile

Joined: 20:38 04. Nov 2014
Posts: 34
Location: okr. Mladá Boleslav
KaTo wrote:
divozenka wrote:
Mě to na začátku taky vadilo, ale neviditelné oblečení se dá opravdu snadno vyřešit jezdeckým oblekem jen to chce trpělivost. Co bylo horší, že na postavě chyběla hlava což jsem vyřešila podle rady kapucí no co už 8) . Vzít si koně k barvíři mi nepřijde úplně jako nejlepší nápad :-D
Vzít koně k barvíři je jediný možná nápad! :-D Toho koně tam nebereš samozřejmně IC, ale jednou "za život" postavy z OOC důvodu.

Stejně jako když slezeš z koně a chybí ti model oblečení pánve (tímto zdravím jednoho seveřana :-D), tak taky IC *nehvězdičkuji překvapení* a IC nijak nekomentuji jeho bimbající se párek s vejci a holou zadnici, kterou vidím až do prvního přechodu do další lokace. OOC je to legrační, protože zbytek postavy je jinak v poloplátovce :lol: :lol: :lol: (skoro jako by vypadl z Oglafa - kdo nezná, je to mírně sexisticko-satirický fantazy komix)

P.S.
Když jsme u toho, jak vlastně řešíte to, že na jednom konci Karathy před bránou seskočíte z koně, v Karathě oběhnete půl města a na druhém konci na toho samého koně zase naskočíte (nebo na to kašlete a neřešíte)?

Ptám se ze zvědavosti. Třeba moje postavy jízdní zvířata řeší jako sumonny. Prostě *puf* - kůň je. *puf* - kůň není :mrgreen: .


No tak je pravda že jednou měla Camelie od DM povoleno si vzít koně k domku barvíře, kvůli zkoušce kostýmu na rytíře co měl sedět na koni, takže výjimky jsou povolené a dovnitř koně myslím nedostaneš a hádám že je to porušení pravidel? Jinak bych radila volit róby, přišlo mi že ty jsou na koni v pohodě.
U RP s koněm mám výhodu protože moje postava tak často mimo město nejezdí a když už tak jen jedním směrem, takže většinou uvazuje koně před bránou. Jo je to výhoda že si koně můžeš přivolat kde chceš, jen mi to přijde divný správně by měl být kůň tam kde ho uvážeš a ne kde si ho přivoláš ale to se tu naštěstí nijak neřeší :wink:

I to jsem zažíla že ženská postava sesedla z koně a naopak byla nahá od hlavy k pasu :biggrin: , fopa je že to dotyčný hráč nevidí no. 8)

_________________
Elena Gein - Bardka a matka pro všechno.

Sabrae - Mladá nezkušená drowka


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 13 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits