Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 15:29 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Ztracený deník
PostPosted: 13:13 08. Jun 2008 
Offline
Nováček
 Profile

Joined: 17:23 06. Jun 2008
Posts: 1
Mezi potrubím a odvodnými kanály stok se povaluje skoro rozmočený deník. Mnoho stran je už zcela nečitelných, ale tahle mezi ně nepatří: „ ...byla to chladná noc, jo, dost chladná, to si pamatuju. Přišel za mnou zas ten chlápek, znova na domluvený místo. Já tam jako dycky čekal, ale von se nikdy nezpozdil. Nes si s sebou nějakej vak, napřed sem to nezkoumal, ale pak na mě vyhrk, že dneska toho bude víc. Prej že teď to bude za celou stovku a ať neremcam a koukam to předat hodně rychle. Já jenom vyvalil voči. Normálně bych mu na to něco řek, ale odhrnul kus pláště a zablejskla se tam mitrilová kudla, kerou sem nikdy jindy neviděl. Stačilo mi to. Řek sem si, že snad z toho něco kápne, a doufal sem, že mě nevodkrouhnou dřív, než si dojdu pro svůj podíl. Loď vodplouvala za hodinu a poslední slova co sem vod něj slyšel bylo to, že se sejdem na „karathskej“ za dva dny vo půl noci a ať je všechno vyřízený. Chtěl sem to mít už za sebou a cejtil sem, že pomalu nastává čas se někam zdejchnout. Vyrazil sem nocí k přístavu. Plížil sem se nejlíp jak to šlo a aby mě námořníci nezmerčili. Proběh sem do lodi a našel si místo za bednama v podpalubí, kdo by taky platil za takovou kocábku. Trvalo to sice dost dlouho, ale nikdo na mně nepřišel, a tak sem se zas v klidu vymotal do karathskýho přístavu. Už sem věděl kam jít, párkrát sem todle už zažil. Na místě už postával chlápek v kápi. Nebylo mu skoro vidět do ksichtu a ani sem ho nijak nezkoumal. Asi chtěl taky rychle zmizet a posunkem se mi zeptal, jestli mam zboží. Vytáh sem balík a podíval se, jestli má prachy. On akorát zahrábnul do kapsy pro vobjemnej měšec, když se najednou ozval pronikavej hlas. Někdo zařičel: „Ani se nehněte, ve jménu království a jeho veličenstva krále jste zatčeni.“ V duchu sem zaklel a první co mi prolítlo hlavou, bylo to, že musim okamžitě zmizet. Čapnul sem měšec a balík pustil na zem. Vo toho chlápka sem se nestaral. Vzal sem nohy na ramena a ztratil se v temnejch uličkách a zákoutích, kam se ty vojáci ve zbrojích nedostali. Poklepal sem spokojeně na měšec a oddych si, když tam byly vopravdu všechny zlaťáky. Na nějakou dobu sem se vypařil a jen tak bloudil po uličkách města, až do tý doby, kdy sem měl jít na „karthskou“ za tim chlápkem. Řikali sme tak jedný starý lodi, s kerou už nikdo neplul. Jentaktak se držela na vodě a byla plná bordelu a pavučin. Šel sem zrovna načas a potichu sem vklouznul do kajuty, kde sme se scházeli. Najednou jakoby mě polilo horko a na čele mi vyrašily kapky potu. Ten chlápek tam ležel na zemi. Byl celej vod krve a když sem se podíval blíž, měl peknou díru v hrudníku. Honem sem vocaď vypad a zaběh do stok. Venku sem si ještě všimnul jedný postavy, kerá furt čuměla na tu starou loď. Radši se zdejchnu a ňákou dobu se nebudu moc vokazovat. To bude asi nejlepší...“


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits