Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 17:06 29. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 
Author Message
 Post subject: Deník Jacoba Achalima
PostPosted: 18:03 25. Jan 2009 
Offline
Mistr
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 17:29 25. Jan 2009
Posts: 826
Jacob Achalim

xxxx x x x xx xx x x xxxxxx xx x xxx x
****odstavec textu, který je pečlivě přeškrtán*****
xxx xx x x xxxxxxx xx x xxxx xx xx x xxxxxx

.... Jelikož i on měl k smrti blízko, raději si zbalil svých pár švestek a když jsem spal, načisto nás opustil. Strach. Jediná osoba, která mě chápala, utekla...

**

Vyrazil jsem brzo ráno. Slunko ještě ani nestačilo zahřát střechu chalupy a já už si to šlapal na jih od vesnice. S nikým jsem se nerozloučil. S pár zlatkama v kapse a okovanou holí od strýce jsem vyrazil blátivou cestou. Na okraji vesnice jsem minul hřbitov. Přepadla mě úzkost. Už nikdy nebudu moci zapálit svíčku své matce, věnovat ji pár chvil, jen pro ni. Musel jsem to udělat, jen pár kroků zpět. Rozhlédl a ujistil se že mě nikdo nevidí vešel jsem brankou dovnitř. Hned za branou nasávám
vůni a pocity které tam lidé zanechali. Byl to silný zážitek...Zapálil jsem zhaslou svičku a utrousil krátkou modlitbu. Cesta je dlouhá. Upravil jsem si boty a vyrazil. Slunko už začalo hřát do zad.

_________________
TaoKan Nur,Orconur,Tanur Arged,Balran Nebojsa,Lord Aren Aylom,Jacob Achalym,Victorius Melenol,Glarik syn Argedův,Vastim Lágro,Grudur "Kamenná tvář,Drizdor Zau'ndar....hrob se naplňuje


Last edited by tao kan on 10:20 18. Jun 2010, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Deník Jacoba Achalima
PostPosted: 19:16 25. Jan 2009 
Offline
Mistr
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 17:29 25. Jan 2009
Posts: 826
Cesta která lemovala okraj lesa se zdála nekonečná. Myslel jsem, že v tomhel pochodu vypustím duši. Boty prošoupaný, kalhoty děravý a myšlenky churavý. Te´d tu sedím na pařezu, v jedné ruce narychlo namazanej chleba se sádlem a v druhé tužka a ošuntělej deník. Budu se muset podívat kolem po dalším jídle. Do vesnice to je ještě pěkná dálka tak zkusím něco té magie. Jsem daleko, sám. Mnoho prostoru pro experimenty.

**

Drobná zvěř se stala tím nejlepším terčem pro mé zkoušky. Nepříjemná, ale přesto velice přínosná zkušenost... ty čáry mě unavují. Zjistil jsem to snadno, až teď jsem se probral z bezvědomí, kolem tma, nevím kde jsem, jen slabé světlo jsem dokázal vyčarovat. Kolem mne je roztrhané tělo jezevce. Nevím co se stalo...z ust mě teče krev. Hnus! Přesto se cítím dobře. Když se nad tím tak zamýšlím, něco pravdy na nekontrolovaném rozvoji magie bude. Přesto jsem ochotný riskovat. Není nikdo kdo by nademnou truchlil. Je to nepříjemný pocit. Přesunu se dál a uložím se ke spánku.

_________________
TaoKan Nur,Orconur,Tanur Arged,Balran Nebojsa,Lord Aren Aylom,Jacob Achalym,Victorius Melenol,Glarik syn Argedův,Vastim Lágro,Grudur "Kamenná tvář,Drizdor Zau'ndar....hrob se naplňuje


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Deník Jacoba Achalima
PostPosted: 23:32 27. Jan 2009 
Offline
Mistr
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 17:29 25. Jan 2009
Posts: 826
Je jitro, lehký vánek chladného vzduchu mě vmete do tváře přítomnost. Sedím na pařezu a koukám na zajíce který se připravuje. Vedle sedí dívka a otáčí jím nad ohněm. Světlé vlasy svázané do copu, kožená zbroj a luk opřený o skromný batoh. Věk kolem dvaceti. Kde jsem k ní přišel? Docela jednoduše, včera jsem si ustlal jak bylo v plánu a ráno mě probouzí šťouchanec klackem přímo do žeber. Rozlepení očí se v tu chvíli stala záležitost takřka okamžitá. Ptala se mě co tu dělám a na roztrhaného jezevce. Do karet mě hrála skutečnost, že jsem si ustlal poblíž cesty a mohl se tak vydávat za prachsprostého pocestného. Ještě vykulit hnědé oči a je vyhráno. Vykroutil jsem se. Jezevce jsem zatajil a nakonec se z toho vyklubal i zajímavý rozhovor. Jmenuje se Durduin, je něco jako hraničářka a víc jsem se nedozvěděl. Nechtěl jsem více otravovat s otázkama, které se mě draly na jazyk. Není kam spěchat. Souhlasil jsem se společným jídlem a musím říct, že jsem neudělal špatné rozhodnutí. Už teď se nemůžu dočkat až odložím deník a zakousnu se králičího.
Neví o mě nic, ja o ní také ne...ale máme společnou cestu. Možná osud?

**

Přišli jsme do vesnice zvané Ivory, nakoupili zásoby a poseděli v hostinci U Krkovičky. Zatím to vypadá jako pěkný kout světa. Durduin se ihned nadchla pro sběr všeho možného co jen trošku trčí z hlíny. Chvilku ji máte na očích a najednou se po vašem boku zachvěje keřík a z něho vyleze tahle holka s náručí něčeho zeleného. Podivínka. No asi se tu na krátkou dobu usadíme. Pro mě je tu zas zajímavá místní hrobka. Je naprosto prošpikovaná nekromancií. Lidé tam doslova vstávají z hrobů! Je to místo pro mé experimenty. Mám tu na prozkoumání části oživlé kostry i pár vnitřností Ghůla. Ten mě samozřejmě překáží v plánech. Požírači mrtvol, čert aby to spral! Před Durduin zatím mé výzkumy tajím.

**

Dnes jsem se setkal s jezdcem na koni jménem Damian a slečnou bardkou Amelli. Jsou to dobří bojovníci. Za jejich pomoci bylo lehčí se dostat na kobylku těm proklatcům nemrtvým. Cítím nové poznání. Vše kolem je vyjímečné. Vycestovat byla ta správná volba, nelituju. Ještě dnes jsem sám sobě slíbil, že nikdy nebudu čerpat energii z mrtvých lidí. To by byl můj morální i existenční konec. Bojím se už takhle mých experimentů.

_________________
TaoKan Nur,Orconur,Tanur Arged,Balran Nebojsa,Lord Aren Aylom,Jacob Achalym,Victorius Melenol,Glarik syn Argedův,Vastim Lágro,Grudur "Kamenná tvář,Drizdor Zau'ndar....hrob se naplňuje


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Deník Jacoba Achalima
PostPosted: 13:13 02. Feb 2009 
Offline
Mistr
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 17:29 25. Jan 2009
Posts: 826
Nemohu řící, že dny strávene v kryptě by byly přínosné nad moje očekávání. To ne, ale přesto se mě povedlo prásknout do pokroku. Pokus oživit krysu toho moc nepřinesl. Jen posmrtné křeče se přetransformovali v krátké hrabání nožkou. Nevím co dělám špatně. Chce to více času.

Mimo to vše jsem udělal důležitý krok. Bylo to nezbytný pokud nemám být roztrhán na kusy při vytváření kouzel. Navštívil jsem Karathu a v ní mistra magie.
Stálo mě to nemalej peníz z mého živobití, ale nakonec alespoń vím na čem jsem. Když se na mě skrz prsty díval, vysvětloval že schopnosti kterýma vytvářím kouzla se podobají zaklínačskému způsobu. Dále mě osvětlil pantera, který se u mě tak trošku záhadně objevil a upřesnil jak je to s tím sesíláním kouzel... Vše to vysvětlil tak strašně rychle, že to vypadalo jak když by chtěl říct: "Ty lůzo žebrácká, tohle není řemeslo pro tebe, táhni kam patříš". Zlato je ale zlato. O nekromancii jsem raději mlčel.

***

Na toulkách přírodou s Durduin i bez ní jsem potkal další dobrodruhy. Jsou jimi: Mihiru - zvláštní to člověk, zahalená tvář, kuš při ruce a ostrý jazyk vždy připravenej píchnout do slabého místa. Mladý paladin jehož jméno si už nepamatuju, nějak od "M", jednou ho potkáte s obouručním mečem a druhý den si to valí s palcátem. Prozradil, že si chce začít vydělávat zděláním kožešin. Podivínský paladin.
No a poslední je zaklínačka, kterou jsem potkal na zahrádce hostince u krkovičky. Bylo to asi takhle. Popíjel jsem lipovej čaj od Dur a pozoroval okolí. V tom se doslova přiřítila tahle holka elfského vzhledu. Vypadala pod vlivem nějakých mě neznámích kouzel a opravdu bídně. Trošku jsem kašlal z toho jak mě něco z hrobky vlítlo do plic. Takže jsme tam seděli jak dvě hromádky neštěstí a vzájemně si ze soucitu nabídli pomoc. No a oba ji zas druhému ze zdvořilosti odmítli. Řeč pokračovala a já se dozvěděl něco z minulosti té elfky. Když přišla s tím, že její rodiče jsou mrtvý rukou necromantů, trošku mě zbledla fasáda. Vydával jsem se za prachobyčejného pocestného. Což mám také ve zvyku. Každý nemusí vědět jak to semnou je. Dal jsem najevo sedláckou zvídavost ohledně zaklínačské magie a dozvěděl jsem se tak zas něco víc.

_________________
TaoKan Nur,Orconur,Tanur Arged,Balran Nebojsa,Lord Aren Aylom,Jacob Achalym,Victorius Melenol,Glarik syn Argedův,Vastim Lágro,Grudur "Kamenná tvář,Drizdor Zau'ndar....hrob se naplňuje


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Deník Jacoba Achalima
PostPosted: 14:26 07. Feb 2009 
Offline
Mistr
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 17:29 25. Jan 2009
Posts: 826
Opět se vracím ke stránkám ošlehaných všemi zákoutími Ivor a okolí. Stalo se toho hodně. Teď si sedím spokojeně s plným břichem na pokoji a přemýšlím kam to všechno povede. Začínám si žít jak opravdový dobrodruh a že jich tu není málo! Absolvoval jsem s Durduin velkou výpravu. Začalo to nevině toulkama po okolí. Nakonec se k nám přidali dva trpaslíci, pak umělec Mihiru a Elvin mág. Snad jsem nikoho nezapomněl. Naše družina se vydala směrem ke skřetímu táboru. Všichni v družině se ukázali jako válkami zkušení mordýři a tak naše běsnění zamířilo až do samotného nitra skřetího brlohu. Už cestou jsem si říkal, že jsme si naložili moc velkej kus než jsme schopni sníst. Tamní krajinu jsem téměř neznal, dokud mě praskali větvičky a šustilo spadané listí pod nohama, vše bylo v pořádku. V zatuchlé jeskyni se to obrátilo proti nám. Zpět jsme šli o dva páry nohou méně. Bohové mějte slitování.

**

Další záznam o bádání. Někdy mám pocit, že nevěnuji dost času tomu proč jsem vlastně odešel. Po večerech kdy většina lidí spí, nebo si provětrávají měšce po hospodách, jdu do krypty a zkouším rozluštit záhadu co se tam vlastně stalo. Zbytky důkazu o rituálu který měl nejspíš za následek neklid mrtvým jsem nalezl v jedné místnosti s oltářem. Množství lebek na něm naskládaných mě zarazilo. Poměr lebek k oživlím kostrám je rozdílný. Někdo tam ty lebky musel nanosit. Průběh rituálu je mi naprostou záhadou, snad časem narazím na knihy nebo něco co mi tento svět trochu přiblíží...

Poslední informací je má nemoc. Nevím z které mrtvoly jsem to chytl, ale sakra nemůžu se toho zbavit. Všude mě provázející kašel má občas za následek opravdu výživný hlen. Krev zatím neobsahuje, vypadá to nadějně.

_________________
TaoKan Nur,Orconur,Tanur Arged,Balran Nebojsa,Lord Aren Aylom,Jacob Achalym,Victorius Melenol,Glarik syn Argedův,Vastim Lágro,Grudur "Kamenná tvář,Drizdor Zau'ndar....hrob se naplňuje


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Deník Jacoba Achalima
PostPosted: 21:49 11. Feb 2009 
Offline
Mistr
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 17:29 25. Jan 2009
Posts: 826
Beznadějně jsem propadl příznakům začínajících dobrodruhů. Dnes i včera jsem převracel vše co mě padlo pod ruku ve stokách pod Karathou. Ne, nejsem krysař...ne nejsem bezdomovec i když tak teď vypadám. Začalo to uplně nevinně. Jednou mě zatahal za ucho podivný zvuk přímo z pod nohou. Kouknu dolu a pod sebou sleduju pozadí mříží. Přimhouřím oči a co nevidím. Zlaťák! No zvuk to byl něco mezi cinknutím a šplouchnutím. O dost větší zděšení mě čekalo při zjištění, že to je můj vlastní, kterej se vykutálel z kapsy. Řekl jsem si:"sakra, přece ho tam nenecham"! Nervózně jsem hledal kudy dolů. Stačilo málo a povedlo se. No jó, ale když se ztratíte...tak těžko najdete někde v kejdách ten svůj zlaťák. Po marném hledání onoho místa si dřepnete. Zhluboka funíte a když to na vás padne...prohrabete zlostí všechno kolem sebe. No a tak jsem se dostal z jednoho zlaťáku rázem na padesát. Jen pozor na krysy můj deníčku.

_________________
TaoKan Nur,Orconur,Tanur Arged,Balran Nebojsa,Lord Aren Aylom,Jacob Achalym,Victorius Melenol,Glarik syn Argedův,Vastim Lágro,Grudur "Kamenná tvář,Drizdor Zau'ndar....hrob se naplňuje


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Deník Jacoba Achalima
PostPosted: 20:23 06. Aug 2009 
Offline
Mistr
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 17:29 25. Jan 2009
Posts: 826
Deník zeje prázdnotou stejně jako naše parta. Elio a Katrina jsou zřejmě mrtvý, nenašel jsem po nich jedinou stopu, těžko soudit kde vychládájí a tlejí jejich těla. Jen štěstí že Durduin je naživu, má teď toho hodně s tím spolkem lesů. Jedna šichta s nima a už jsem málem čichal kořínky z pod drnu matičky země. Slíbil jsem ale Dur, že to nikam nebudu psát ani o tom vykládat, slovo dodržím.
Proč jsem nenapsal dřive? Možná že nebyla chuť po tom co jsem byl přepaden! Ano, již několik dní chodím bez zlatky, pohmožděn a zbídačen. Ale, vyhovuje mi to! Žádná odpovědnost nic, vždy se najde někdo kdo dá zlatku. Potkal jsem jednu takovou, ale nebyla to tak tuctová. Jmenovala se Aminiel Fano Idyl nebo tak, těžko si tu zamotanou řeč pamatovat. Je to palačinka*slovo přeškrtnuto* paladinka, svatá bojovnice za dobro až na smrt.
Když mě viděla, jako by se v ní něco hnulo. Dala mě najíst, nocleh a dokonce mě koupila nové oblečení. To se stává zřítka kdy. Neodmítl jsem. Mám krásnou róbu, která svítí fialově a k tomu do kapsy kolem 250 zlatek. Vrátit se do života dobrodruha? Mám zemřít jako přátelé, které jsem měl rád? Mnoho otázek na moji zmatenou hlavu. Jsem ale velký čaroděj !!!


Attachments:
roba.jpg
roba.jpg [ 464.25 KiB | Viewed 4686 times ]

_________________
TaoKan Nur,Orconur,Tanur Arged,Balran Nebojsa,Lord Aren Aylom,Jacob Achalym,Victorius Melenol,Glarik syn Argedův,Vastim Lágro,Grudur "Kamenná tvář,Drizdor Zau'ndar....hrob se naplňuje
Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Deník Jacoba Achalima
PostPosted: 21:54 20. Jun 2010 
Offline
Mistr
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 17:29 25. Jan 2009
Posts: 826
Dlouho, předlouho jsi odpočíval… a tvá róba? Ta šla do světa! Jak není na chléb a nocleh, není slitování. Zachoval ses k ní krutě, nu ano! Ale víš jaký to je být vystrčen? Ven do tmy, do chladu? Naplněn strachem z cizích věcí, zvuků…stvoření? Naučil ses schovávat, naučil ses jim pomoci, nenávidět je !

Není to tak dávno, potkal jsem starce. Také čarotvůrce, ví o své síle, využívá ji, inspiruje mne.

_________________
TaoKan Nur,Orconur,Tanur Arged,Balran Nebojsa,Lord Aren Aylom,Jacob Achalym,Victorius Melenol,Glarik syn Argedův,Vastim Lágro,Grudur "Kamenná tvář,Drizdor Zau'ndar....hrob se naplňuje


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Deník Jacoba Achalima
PostPosted: 17:00 23. Dec 2010 
Offline
Mistr
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 17:29 25. Jan 2009
Posts: 826
Zdá se, že je pryč. Ten stařec od kterého jsem se tolik naučil...zmizel. Nepátrám po něm on sám by to tak chtěl. Ukázal mě dost na to, abych se mohl sám postavit na vlastní nohy. Má magie je silnější než kdykoliv předtím!
*
Den za dnem se potloukám tímto zkaženým světem. Tam kde láska nevítězí nad zradou a nenávistí, tam kde pohádky kazí děti již v útlém mládí. Jen čas jim ukáže na kterou stranu se včas přidat. Ó ano, svět je v pohybu. Čas umírat pro ty, kteří jsou zaslepení.

_________________
TaoKan Nur,Orconur,Tanur Arged,Balran Nebojsa,Lord Aren Aylom,Jacob Achalym,Victorius Melenol,Glarik syn Argedův,Vastim Lágro,Grudur "Kamenná tvář,Drizdor Zau'ndar....hrob se naplňuje


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits