Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 12:20 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Deník Gaina, syna Dainova
PostPosted: 23:00 30. Jan 2009 
Offline
Nováček
 ICQ  Profile

Joined: 16:01 20. Jan 2009
Posts: 1
Location: Pňovany
Sekerky a krumpáče, keď už som tej štreky skorem litoval, dovalil som konečně do Ivory. Tož hned som po čuchu našel knajpu a vochutnal jakej tu vařej škopek. Vod tý doby co som nádeničil u statkáře, kerý i svoje pivo šidil som škopek neměl. A mosim poudat, tendle v Ivory mi přišel k duhu. Asejc dobrá ves. Pak som valil spat, zajtra se povohlídnu po nějakej faše.
Ráno som mal v hlavě jak v prázdnym vědru, ale kejta se škopkem ma zpravila. Krčmář ma vodkázal za starostou, že ten prej mi ňáků fachu snad najde. A šak taky jo. Mal tam taký balík, málem větší než já, ale což, nejsu žádná houžev. Hodil som to na záda a valím s nim po popsanej štrece. Při tej příležitosti som trochu vobhlíd vokolí. Co som viďál na nástěnce, nenjni to tu kraj pro povaleče. Balík som doručil do Karathy a dostal hafo zlatejch. Hned som mal lepčí náladu a vokóknul aj tamní knajpu.

U Norda, v Ivory asi vostanu nějaku dobu. Potkal som konečně několik braťů, samí správní ogaři. Hodili jsme řeč u škopku v Ivorskej knajpě. Dluho som si už neupamatoval co ma vlatně vyhnalo na tudle štreku, ale ogaři to chcáli slyšet. Prej bych mal chodit s voholenů lebení, tož nevim, tehda som byl eštějc capart. Ale v ich klanu by se prej místo našlo. Po tých letech tůlání vo samotě vo tem vážně uvažuju. Eštějc si ho zaslůžit.

Mal sem štreku do Doubkova, taká hobití ves. Po cestě ale číhajó zelenokožci. Pár som jich porubal a tu valim bulvy. Taký jeden vzrostlý, funěl ak kovářskej měch a dva marasy, žene se na ma. Pořádně som sa vopřel do země, štítom vodrazil útok marasom, ten druhým šol ouplně mimo. Von sa s tim neuměl voháňat! Tož jeho škoda, páč mi tak vodhalil bok a jednu pěknu po něm slíznul. Ta ho rozhodila tak, že mi nastavil čuňu přímo proti štítu a takejc jim po ní dostal. Padnul na záda jak dlhý tak široký, tož som mu skočil na hruď a sekero mu jednou ranou zpravil fasádu. Šici další pak brali kvapem roha, tož to bol asejc náčelník. Šak som to pozdějc zjistil podle teho, jakejma serepetičkama bol vověšenej. Na sekyře mam první zářez!

_________________
Oba trpaslíci došli k ohromné zlaté žíle, táhnoucí se teměř po celé délce jeskyně. "My trpaslíci jsme jako země,synu"rozhovořil se rudovousý Dain."Sám vidíš,kolik barev má krev země-zlato,železo,stříbro,mithril.Krev trpaslíků je stejná jako krev země, někomu tepe v žilách zlato, jinému olovo.To si Gaine zapamatuj."


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits