Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 16:38 29. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Život a strádání Onna Shinobiho
PostPosted: 12:20 19. Feb 2009 
Offline
Šlechtic
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 14:59 04. Oct 2008
Posts: 378
Location: Doksy u Máchova jezera
Zápisky ze sirotčince

Nalezení
Dne 6.ledna uprostřed noci někdo zabušil na dveře, šla jsem je proto otevřít. Za dveřmi bylo na zemi dítě zabalené v dece. Byl to chlapec. Byl špinavý a páchnul od nějaké zvěřiny, ale ani nebrečel. Vzala jsem ho okamžitě dovnitř, venku byla zima, foukal silný vítr a dítě bylo hodně zmrzlé.
Dostal teplý odvar z bylinek aby usnul. Potom jsem ho dala do ošatky a nechala ho u sebe do rána.
Další den jsem ho představila starším dětem a nechala ho tam. Budu ho mít na starosti, rozhodnutí vynesl vedoucí sirotčince pan Osakato.
Při běžné kontrole lékař nezjistil u chlapce žádnou vadu, snad jen že ještě nevydal ani hlásku. Možná bude hluchý, ale to ukáže čas. Chlapec dostal jméno Onnu.

První přijímání
Prvních pár měsíců si ho děti nevšímaly, ale jakmile tu byl třetím rokem, tak je napadlo, že na něm budou dělat pokusy z knihy bylin co ukradli našemu lékaři Kusovi. Dítě vypilo velice silný odvar z bylin a hrozila mu zástava srdce! Viníky jsem potrestala rákoskou přes záda a ruce. Disciplína musí být. Navíc je pan Osakato vyhodil na noc do zimy. Onnu nespal dva dny, proto se ještě pan Osakato rozhodl viníky nechat venku další den.
Asi po třech dnech jsem si všimla u chlapce několika modřin na rukou a nohou. Nechala jsem seřadit děti a ptala se kdo mu to udělal. Bez úspěchu. Potom přišel pan Osakato. Všechny děti sklopily hlavy, jak přišel.

Osakato: Kdo to byl?! *ukázal na Onna*
*nikdo se neozval*
Osakato: Zeptám se naposledy, kdo to byl?! *zvýšeným hlasem*
*pořád nic*

Osakatovi se zúžili oči a rázně vyrazil k seřaděným dětem. Napřáhl se a prvního uděřil silně rukou do tváře až spadl na zem. Ostatní se vyděsili a začali ustupovat.

Osakato: Tak co bude?! Kdo v tom má prsty, všechny vás zavřu do sklepa a nikdo nedostane nažrat dokud se nepřiznáte! Nikdo tady nikoho mlátit nebude, to není vaše práce!
Miyu: Pane buďte opatrný nebo z nich mít nic nebudete *uklidňuje ho a příkryje dítě*
Osakato: *chytne dalšího, na chvilku se zastaví a otočí se k Miye* Ty tomu nerozumíš! Je to můj sirotčinec a moje pravidla! *pak se otočí zpátky a švihem ho zahodí do kouta*
*jedno dítě mu vyběhne naproti a zkouší se ho zarazit, jenže Osakato se jen elegantně otočí, zády ho odrazí a při dotočení padajícímu dítěti mu pošle jednu ránu na krk. To se začne dusit*
Osakato: *zuřivě* Tohle chcete?! *ukáže na svíjející se dítě na zemi*
Kdo to byl?!
*jeden chlapec vystoupí se skloněnou hlavou*
Montaro: Já to byl *vyděšeným hlasem*
Osakato: *klidným hlasem* No vidíš, ani to nebolelo. *chytne ho za rameno a odvádí ho do vedlejší místnosti*
Miyu jen pohlíží děti, když tu najednou jde slyšet křik a švihání rákoskou od vedle. Poté přijde Osakato a naznačí hlavou, že se má jí kouknout vedle na kluka.

_________________
DM


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Život a strádání Onna Shinobiho
PostPosted: 17:42 19. Feb 2009 
Offline
Šlechtic
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 14:59 04. Oct 2008
Posts: 378
Location: Doksy u Máchova jezera
Spokojenost
O 4 roky později...
Od posledního zápisu se toho moc neudálo. Onnu je neustále terčem posměšků, včera jsem mu zašívala ránu na hlavě. Prý uklouzl. Nejspíš po něm někdo něco hodil. Pořád se mu smějí, protože s nimi nemluví, děti jsou takové. Nedivím se mu, od mala to měl těžké. Docela jsme se sblížili, jen se mnou totiž mluví. Ale o svých problémech ne, je hrozně zakřiknutý. Zkusím ho někam vzít třeba do císařské zahrady a pak do sadu ať si dá do nosu.
Osakato si všiml, že je docela chápavý a mne si ruce při pomyšlení, že by ho mohl prodat za dobrý peníz. Přikázal mi abych ho naučila číst a psát, chce ho totiž poslat do císařského vojska. Prý na to má vlohy a mohl by být dobrý posel nebo spojka.
Po návratu ze sadů se spokojeně usmíval a pořád se na něco ptal, je zvídavý někdy až moc.
Večer jsem si všimla, jak rozdává třešně ostatním dětem, trochu mě to zaskočilo, ale je dobře že ho berou mezi sebe.

Den spratků
Z meditace mě vytrhl řev, rychle běžím se podívat co se děje. Onnu se pere s Montarem, nevím proč ho ještě Osakato nevyhodil, už je dost velký.
Miyu: Dost, nechte toho!
*Onnu se ho snaží odstrčit nohou*
Montaro: Už mě štve ten tvůj hloupej pohled do prázdna, rozbiju ti hubu!
*Miyu vbíhá mezi ně a snaží se je odstrčit*
Miyu: Dost, sakra nebo budeš za trest bez jídla Montaro!
*Montaro přestane a oba se pomalu zvedají*
Miyu: Už mě to nebaví jsi tu nejstarší tak by ses podle toho měl chovat a ne jak malej fracek!
*Montaro se nepatrně ušklíbne a zašeptá*
Montaro: Aaa, ovci zachránil pasáček..
*Onnu se otočí směrem k Montarovy a zbystří*
Onnu: Cože?
*Když tu najednou Montaro zaútočí schovaným kouskem odlomeného dřeva na jeho oko*
Kus odlomeného dřeva zapraská při nárazu do oka. Onnu se chytne za oko a sesouvá se na zem. Montaro celou scénu pozoruje s napětím a nadšeně. Miyu vytřeští oči a chytá chlapce.
Miyu: Vypadni ty bestie! *na Montara* Ukaž mi to oko.
*Onnu zavrtí nesouhlasně hlavou, mezi prsty jeho dlaní protéká krev*
Najednou přiběhne Osakato.
Osakato: Co se stalo?!
Miyu: Montaro zarazil Onnu do oka třísku! *ukazuje na Montara*
Osakato: Tak a už tě mám dost! *svižně krokuje k Montarovi* Jsi mi k ničemu a navíc mi kazíš investice! *zprudka udeří hákem zespodu Montaka, až lehce odlétne dotazu v bezvědomí*
Sehne se k Onnu
Osakato: Ukaž mi tu ránu!
Onnu: Ne! *odsekne a schoulí se do klubíčka*
Osakato: Ještě ty mě rozčiluj, chci ti pomoct! *důrazně*
*odkreje mu opatrně dlaně a prohlédne ho*
Osakato: Oko už sloužit nebude. *kopne do stolku* Sakra! Co s timhle když je napůl slepej? Je možný, že oslepne úplně. Je mi k ničemu. Vyhoď ho! A Montara taky. Nechci je tu vidět.
Miyu: Ale... Vždyť je raněný a musíme se o něj postarat aspoň, navíc je to ještě dítě.
*Osakato se sehne k Miyu a zašeptá*
Osakato: Podívej, už mě stály dost peněz, Onnu živim od narození a nic z toho nemám. Prostě ho vyhoď. Do večera tu nechci vidět ani jednoho jinak tě potrestám.
*Narovná se a odchází*

_________________
DM


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Život a strádání Onna Shinobiho
PostPosted: 13:58 23. Feb 2009 
Offline
Šlechtic
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 14:59 04. Oct 2008
Posts: 378
Location: Doksy u Máchova jezera
Odchod
Ten večer bylo v sirotčinci ticho. Jen ševelení větru v korunách stromů a občasné šplounutí vedlejší tůńky zaznělo nocí. Jen v jednom okně šlo slyšet tiché špitání.

Miyu: poslouchej Onnu, vem si těch pár drobných a tuhle tornu s jídlem a vyraž k mému bratranci Kiamotovi do chrámu za městem. Řekni, že tě posílám já.
*Onnu sklopí hlavu a snaží se zaostřit na těch pár mincí*
Miyu:ale ještě zkusím ráno promluvit s panem Osakatou. Ráno moudřejší večera
*Miyu ho pohladí něžně po vlasech a zvedne mu prstem zuboženou hlavu*
Miyu: neboj, zítra se za tebou přijdu podívat. *usměje se*
*Onnu se zvedne a vyrazí pomalu k východu. Ve dveřích se otočí a ještě se podívá na Miyu, která se na něj mile usměje*

Cesta k chrámu vede přes vedlejší cestu z města do hor. “Je to asi hodina cesty” pomyslí si. Ulomí si rovnou větývku na podpírání do kopce a pomalu vyráží tím směrem. Cesta vede úzkou roklinou prudce nahoru. “Už abych tam byl bolí mě všechno” pomyslí si a snaží se zapudit teď už slabší bolest poraněného oka. Opírajíc se o hůl nakonec vylezl roklí až nahoru na už lepší cestu. Pohlédne nahoru a snaží se zaostřit světlo v dálce. “Hmm, ještě kousek a budu tam” vydechne a dá se po pěšince dál. Noc je klidná a je docela teplo. Měsíc konečně ozářil cestu pod jeho nohama.
Asi po čtvrt hodině dorazil před chrám. Dřevěná brána vede na dvůr, ve které stojí uprostřed studna se stříškou. Okolo jsou po skalkách zakrslé borovice a bonsaie. Je tu čisto, jde vidět, že mniši si tohle místo udržují jak jen to podmínky dovolují. Ani tu nefouká tolik vítr, protože ze dvou stran je skála a samotný chrám je na třetí straně a z části ve skále. Trochu se usměje, byl tu jen dvakrát, ale vždy se mu tu líbilo. Vyšlapal po schůdkách a zaklepal na dveře.

_________________
DM


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Život a strádání Onna Shinobiho
PostPosted: 14:16 07. Mar 2009 
Offline
Šlechtic
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 14:59 04. Oct 2008
Posts: 378
Location: Doksy u Máchova jezera
První (druhé) přijímání
Za dveřmi jsou slyšet blížící se kroky a následné zaštrachání zámku. Obrovské dřevěné dveře se začínají otvírat a za nimi ve slabém světle vynoří silueta člověka menšího vzrůstu.
Ushu: *prohlédne si Onnu* Hm, co chceš?
Onnu: Posílá mě Miyu, prý mě tu schováte ze sirotčince mě vyhodili po tom co mi jeden z nich vypíchl oko.
Ushu: Miyu říkáš? *odmlčí se* Ukaž co ti je...*prohlídne si zranění*... no vypadá to špatně.
*Onnu přikývne*
Ushu: No tak to tě asi musím předvést ukázat jejímu bratrovi. Pojď za mnou a pozor na schod *ukáže* ať se nerozbiješ ještě víc.
Jak prochází chodbou tak Onnu pozoruje okolí, dovnitř lidi z venku nepouštějí. Okolo hoří svíčky a jde tu cítit kadidlo a vonné tyčinky. Možná skořice, pomyslí si. Hlavní chodba je lemována několika pokoji po stranách, které se střídají pravidelně s kamenými sloupky. Mnich se zastavil u šestých dveří vpravo a naznačuje ať jdu první. Onnu chápavě přikývne a otvírá dveře dovnitř.
Pokoj je malinký jen s jedním okýnkem. Postel vcelku pěkná s malou skříňkou a knihovničkou v čele, na zdech není nic kromě jedné poličky, na které jsou různé nádobky a zespodu na ní visí několik svazků bylinek. Uprostřed kousek od okna je stůl s hořícími svícemi u kterého sedí postava píšící něco na pergamen.
Kiamoto: *klidně se otočí a zeptá se* Co potřebuješ Ushu? A co je to za kluka?
Ushu: *popstrčí Onnu dopředu* Tohle je ten kluk o kterého se starala tvoje sestra, prý si ho tu máme nechat. Vyhodili ho ze sirotčince, protože přišel o oko *vede Onnu blíž na světlo*.
Kiamoto: Hm opravdu, ukaž se *chytne Onnu za ruku a přitáhne si ho k sobě* Onnu ti říkají, že?
Onnu: Ano pane *zakýve hlavou*
Kiamoto: Pamatuji si tě matně, chodili jste na třešně s Miyu. Ukaž mi to oko. *Opatrně nakoukne pod obvaz, Onnu statečně drží* Hmm, nevypadá to moc dobře. Ushu uvař něco proti bolesti a proti zánětu a dones mu něco k pití a jídlu, prosím.
*Ushu přikývne a zavře dveře*
Kiamoto: Posaď se na postel *naznačí rukou* a pověz mi co se stalo.
Onnu příkývne a sedne si. Začne popisovat co se stalo od rvačkou s Montarou po Osakatovo rozhodnutí. Kiamoto naslouchá a chápavě přikyvuje hlavou. Asi po půl hodině přijde Ushu a donese na táci dva čaje, vodu, chléb, pár jablek a čisté obvazy. Onnu všechno na příkaz vypije a sní a pomalu usne.

_________________
DM


Last edited by ravangorn on 10:18 11. May 2009, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Život a strádání Onna Shinobiho
PostPosted: 15:23 07. Mar 2009 
Offline
Šlechtic
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 14:59 04. Oct 2008
Posts: 378
Location: Doksy u Máchova jezera
První paprsky
Chrám pomalu začíná ožívat, mniši se oplachují vodou ze studny a protahují při rozvičce. Někteří čilejší si už začali připravovat torny a batohy k pravidelné návštěvě trhů, jiní pečují o skalku, meditují nebo si čtou z knih na lavičkách okolo. Sluneční paprsky zabloudili i oknem do pokoje Kiamota a začali pomalu probouzet Onnu.
Pod dekou se ozvalo zívnutí a začala se probouzet. Najednou ven vykoukne hlava omotaná už čistým obvazem a jedno její oko si pomalu zvykalo na denní světlo. Protáhl se a podíval se okolo sebe. Nikdo nikde, pomyslí si a zase se zachumlá. Venku sice svítilo slunce, ale nějak moc teplo nebylo a z vyhřáté postele se mu nechtělo. Chvilku ještě podřimoval než ho někdo vzbudil zatřesením za rameno.
Kiamoto: Vstávej už je skoro poledne *usměje se*
Onnu: *usměje se* No dobře, když onu se tu taky dobře leží.
Kiamoto: No jaký si to uděláš takový to máš. Posaď se kouknu na to oko *položí tácek s chlebem a vodou na stůj*
Onnu se odkreje, posadí se a nastaví hlavu
Onnu: Už to moc nebolí
Kiamoto: *kývne* No uvidíme co se s tím dá dělat. Ještě ti to sundavat nebudu, mohl by sis to ještě víc podráždit. Dívej se na kliku u dveří a nehýbej se.*odkreje obvaz a chvilku to pozoruje*
Hmm... možná že se to ještě zahojí, ale nebudu ti lhát šance je malá. *poklepe mu na záda*
Tak a pořád nelež, pojď ukážu ti to tu. *Onnu přikývne*
Společně vycházejí z pokoje. „Tady tohle je ubytovací část, žije nás tu dvacet a v čele máme mistra. Tak to mají všechny chrámy zařízené“. Procházejí hlavní chodbou ke konci k větším dveřím. Kiamoto je otevře. „Tady tohle je meditační místnost...“ tiše povídá „...tady mniši meditují, čtou si a píší různé věci“ Onnu přikývne a rozhlédne se.
Místnost má čtvercový půdorys, světlo do ní je vedeno několika okny po pravé straně. Z druhé strany je skála a dvoje dřevěné dveře. Celé je to stejně jako chodba laděné do béžového nádechu, bez obrazů a vlajek. Jen na vyvýšené části je velká kniha u které stojí jeden mnich. Všichni nosí šedivé hábity a dřevěné sandály. Jsou tu asi čtyři mniši a všichni meditují na koberečkách natočených k oknu. Nikdo z nich je nevnímá.
Kiamoto: Támhle *ukáže na dveře napravo od velké knihy* má pokoj mistr, ale tam nepůjdeme.
Onnu: Co je ta velká kniha? *zeptá se a podívá se zespod na mnicha*
Kiamoto: To je kniha našeho učení, je v ní všechno. Historie tohoto chrámu *ukáže rukou okolo*, jednotlivé jména a skutky našich bratří, jejich počiny, vnější události. Taková kronika dá se říct. Ten člověk co u ní stojí je náš písař. Jen on do ní smí zapisovat.
Onnu: *přikývne* Aha, ale číst z ní můžou i ostatní?
Kiamoto: *přikývne* Ano, ale ... ty umíš číst?
Onnu: Ano pane, Miyu mě to učila. *usměje se*
Kiamoto: No to je skvělé, to se do života hodí. *pochvalně* Pojď půjdeme na vzduch a támhle v těch dveřích ve skále máme sklad jídla a vedle sklad různých věcí. *ukáže na dvoje dveře*
Společně odcházejí z chrámu na dvůr. Venku fouká příjemný větřík, na nebi létají orli hnízdící nejspíš poblíž. Jak procházejí dvorem ostatní mniši pozorují Onnu, ještě ho neviděli. Kiamoto vede Onnu ke skalce kde stojí Ushu.
Kiamoto: Už je vzhůru, nechám ho tu s tebou, jestli ti to nevadí? Musím se vydat za Miyou.
Ushu: *přikývne* Jasně, teda pokud bude chtít. *mrkne na Onnu*
Onnu: *usměje se* Ano pane budu rád.
Kiamoto: Dobře, navečer se vrátím tak se o něj postarej ukaž mu pár těch tvých bylinek.
Ushu: Určitě ... šťastnou cestu. *mávne*
Kiamoto kývne na pozdrav a odchází.
Ushu: Tak mrně, jediný co musíš je dávat pozor abys při uprávě skalky nespadl dolů. *ukáže* To už by ti asi nikdo nepomohl.
Onnu: Dám si pozor
Ushu: Jinak já jsem Ushu. *podá ruku*
Onnu: *potřese mu s rukou* Já Onnu
Ushu: Bezva, tak se už známe, hele já mám tady v chrámě na starosti tuhle část skalky a bylinek, většinou se starám o celou. Baví mě to. Jestli tu budeš dýl tak tě třeba něco málo naučim. Nejdřív aby ses tu nenudil tak ti ukážu jak správně pečovat o bonsaie.
Onnu: *přikývne* Snad to nepokazim
Ushu: Neboj, jen musíš těma nůžkama přesně zastřihovat *ukazuje...*

_________________
DM


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits