Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 20:31 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: Ďalší nový deň v Ivory
PostPosted: 00:04 05. Mar 2009 
Offline
Rytíř
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 13:38 17. Apr 2008
Posts: 520
Location: Slovensko, Nitra
Kohút kikiríka vždy trikrát...
No niekedy aj viac, niekedy menej, niekedy vôbec, niekedy kohút ani neni. Už to bude asi závisieť od spoločnosti a kultúry mestečka či vesnice. S dedinkou Ivory je to však v poriadku. Síce sa tam dejú kade tade všelijaké rôzne nepokoje. Občas sa niekto opije do nemoty, že ani vlastnú vlasť nespozná. Taktiež sa tam občas zapáli nejká tá strecha domu,nevinného domu. Zlí podlpalači nemajú to svedomie aby si uvedomili aká nevinná láska sa môže práve pod takou strechou rodiť.Veru tak, v Ivory sa žije úplne normálny život.
Ešte skôr než túto dedinku zasiahol prvý ranný ,slnečný lúč dňa 19.3. 1502, kohút už mal dávno dokikiríkané a tunajší dvaja kamaráti farmári si práve sadali pred dve kravy s prázdnymi vedrami v rukách, pripravený nadojiť ranné mlieko. Konečne to samo tieklo a tak jeden druhému hovoriac:
" Tak čo starý mój, ako si to včera večer vyriešil s Gertrúdou?"
*Pripravený pobaviť sa na odpovedi počká kým sused prestane venovať pozornosť krave*
" Pche!"
*Vyprskne ako lesná zmija*
"Daj pokoj, ešte ty mi ju pripomínaj..."
*Roztomilému zvedavému susedovi stačila táto odpoveď a hneď sa v ňom spustil záchvat smiechu ktorý ho zhodil z malého šamlíka na ktorom sedel.*
"Jjja-cha-cha-cha...prepáč starý mój, že sa ti rehocem pri krave, už som kludný už nebudem..."
"Staraj sa radšej o tú svoju starú..."
*Odvrkol pohoršene zadubený farmár.*
*Pobavený sused si hladí svojho dojenia a pri tom ho celým telom trasie od zadrženého smiechu, že to po chvilke neudržal a rozosmial sa cez nos až mu z toho vyprskly jeho vnútornosti.*
*Skormútený farmár rezignovane povzdychne*
"Vieš aké to je..."
*Pomaly sa odhodlával započať hlavnú tému ránného dojenia*
"Poznáš ju keď Tá zreve...pfuuu..."
*odfúkol si* *Sused sa si utrel sopel z nosa a zaujato počúval*
"...a keď sa pri tom postaví na nohy...eh!..."
*zatvoril oči aby to zase nevidel*
"...už nech jej len dva rohy na hlave narastú nech je z nej čertisko jak sa patrí..." *Dodal ironicky*
*Sused sa opäť vymkol kontrole a spustil dlhý ,hlučný ,štebotavý rehot*
*Smutný farmár pokrútil hlavou,keď mu náhle krava prestala dojiť.Pozrie do poloplného vedra. Pleskne kravu po stehne...dva krát.*
" No ták kravisko jedno nemotorné,musíš!!!"
*Znova dá krave facku, tá je však hlavou otočená na opačnú stranu, kde si spokojne prežúva seno.*
"Pche-che-che-cheee..." *Sused sa znova vála v smiechoch na zemi tentokrát zobral so sebou svoje vedro a tak zostali be mlieka obidvaja*
*Smutný farmár hádže flintu do žita.*
"AchJaj, čo mi tá zas dorobí ,keď ja jej toto donesem."
*Sused si postaví šamlík ,sadne si naň a zvolá*
"Starý mój, pivo ti treba a tiež dobrého udeného mäsa, nech si zasa chlap jak hora Isilská."
*Zdvihne vedro a vypije z neho tú trošku mlieka čo v ňom zostalo.*
*Zarmútený farmár nazlostene reaguje na jeho slová*
"PCHE! Keby mi tá niečo nechala...Navariť navarí aj poutpratuje či nakŕmí,ale ŽRAŤ?
*Nevinný farmár zvyšuje hlas*
"JA!!! JEJ STARÝ!!! JA ,GAZDA STARÝ ,ČO PRE ŇU MLÉKO NANOSÍM KAŽDÉ RÁNO KEĎ EŠTE KOHÚT SPÍ...A ONA???"
*Posledné slová priam zreval ,že sa pri tom ostatné kravy rozmúkali po stajni.*
"Starý mój šak čo jej nedáš päť a dvaccať po holej, možno ju to troška preberie."
"Kdeže kamarát...to by skončilo zle, to by ma ona vieš čo akurát...sama by ma prizabila tými jej rukami-nohami čo ona má toľké silné. Jój, kde len toľko mohutnosti ona pobrala?"
*Sused prikývne*
"Klobúk dole starý moj."
"A to je NIČ!" *rozčúli sa opäť farmár*
"Čo by mi len porobil ten...TEN...TEN jej trpaslík?!"
"TRPASLÍK???" *Rýchlo sa začudoval poslucháč sused*.
"ANO! Ten krpec jeden ryšavý, keby móžem tak mu krky vykrútim a zlámem!"
*Susedovi padne sánka, že si ju radšej prikrije rukou*
"Pšššt...jaký trpaslík???" *Zvedavo z neho vymáha odpoveď*
*Farmár sa však zazubí, prekríži ruky a naduto hladí pred seba.....(pred sebou má kravu....tak hladí na telo podojenej kravy).*
*Sused však nevydrží dlho čakať*
"Starý mój...Theogil? Ty máš prúser so starým Thegilom???"
*Netreba opisovať nastávajúci moment...susedov záchvat smiechu počula už snáď celá spiaca Ivory.*
"Ticho buď! Ešte hu zobudíš..to JA nepotrebujem hneď z rána!Túto noc som spal veľmi málo."
*Zývnutie prišlo ako na zavolenie*
"Včera večer bol u nás..."
*Sused otvoril oči dokorán ,až mu priam vypadli.*
"Tak-tak kamarát, dobre počuješ, bol u nás a hádaj čo sa stalo..."
*Sused mal už otvorené všetky možné otvory, od zvedavosti skoro pukol*
"Čo?Čo?Čo snáď?Ziedol celú tvoju večeru?"
*Vyhladnutý farmár skoro pustil slzu z oka*
"Presne tak!!! Ja starý gazda som takto pochodil kamarát mohohohóój..."
*Farmár nakoniec spomínanú slzu pustil a nielen jednu,tak sa vrhol susedovi do náručia aby si to mal kde utrieť, po chvílke ,keď sa vyplakal a ukludnil, pokračoval bez hanby.*
"Gertrúda je doňho isto zamilovaná, stále sedí pri okne a sleduje kovárnu ako starý Theogil zručne topí kovy.Nič ju vtedy nezaujíma...ani JA! Pýtam sa jej, prečo tolko sedí pri tom okne a ona mi na to len ,že sa to stalo jej novou zálubou, že si mám na to zvykať."
*Farmár začal zase vzlykať* *Kamarát sused ho pobúcha po chrbáte*
"Starý moj, nerob si z toho starosti...veď..."
"Posledné dni vidím častejšie tú jej obrovskú zadnicu jak tak vystáva pri tom okne furt..." *Prerušil suseda farmár*
"Stavím sa ,že už dávno vie ,že už dávno o tom viem..."
*Sused sa nachvílu zamyslel avšak neúspešne...zavrtel hlavou a ujal sa slova*
"Počúvaj starý mój, potrebuješ si vyhodiť z kopýtka, hybaj k Otovi, povedz mu čo sa stalo a on ti pomôže ,uvidíš!"
"To som práve spravil...to som naozaj urobil...túto noc..hádaj do kolkej hodiny ma musel chudák Oto počúvať...to ti teda bola nekonečná noc..jak sa patrí."
*Náhle sa na farmárovej pokrčenej tvári konečne objavý krátky ale presvedčivý úsmev...*
" Takí sme boli napití ,ajajáj, Oto je kamarát! Smadného ma nenechal ísť domov. A tá jeho stará...tak tú by som hneď vymenil, ako tá dokáže navariť...phouuu.."
*Farmár sa na moment zasnil, predstavoval si ako mu Krčmárová žena nesie plnú tácku jedla do postele, ale v tom ho prerušil zvedavý sused.*
"A?...Ako bolo Ďalej, napil si sa a išiel si domov???"
*Farmár pokrčil plecia*
"Neviem! Kam som mohol ísť? Tá Otova pálenka je riadny tátoš,ale pamätám si práve ten najhorší moment ,kedy mi bolo na umretie, no naozaj...cítil som, akoby som odlietal zo svojho tela...skutočne!
*Sused celý udivený ,si ani neuvedomuje že sa opiera o zadok kravy.*
"Skutočne???"
*Farmár prikývne na stopercentný súhlas*
"Ani sa mi nechce si na to spomínať,pamätám si len...že keď som konečne zaostril, tak som sa zrazu ocitol priamo vieš kde? Priamo pod nástenkou ,kde si si minule podával inzerát keď si kravu zháňal..."
*Sused si hneď spomenie*
"Áále, to bolo dávno..."
*Láskyplne potlapká svoju kravu po stehne*
"Tak tam som sa ti prebral,kamarát a nebol som tam sám.Ležím-ležím jak sťatý peň a pri mojich nohách stál nejaký vysokáň...Dlhý asi moc nebol, ale pripadal mi taký vysoký ,mal navlieknutý taký ten pochybný tmavý plášť, vieš, čo sa tu zvyknú pohybovať tí čudáci v kapucniach...tak tento sa podobal na jedného z nich."
*Sused sa nad tým príliš nepozastavuje, iba zdvorilo pritakáva*
"Takže stál pri tebe? A čo chcel?"
"CHRAPÚŇ TO BOl!!!" *zavrčal farmár*
"Istotne ma chcel okradnúť...aj keď...aj keď som bol iba v trenkách a vo veste oblečený...nevadí,ale aspoň som nejaký čas nemyslel NA TÚ!!! Na Gertrúdu hlúpu!"
*Sused vyzeral že má nábeh na ďalší nekontrolovaný záchvat hlučného smiechu, ale dokázal sa upokojiť a pokračovať v debate*
"Tak ten chrapúň v kapucni ti čórkol nohavice???"
"Nie! Teda Ano! Najprv som si to myslel,ale potom som si spomenul že som ich nechal u Ota...a Nech Ťa to nezaujíma že prečo, dopredu ti teraz hovorím ,že to zomňa nedostaneš."
*Nahle farmár pozrie na suseda pálivým pohladom"
"A nie že ťa napadne vytrepať to starej Gerte!!!"
*Sused pohotovo zavrtí hlavou"
"Nie-nie-kdeže...to vieš ,že ja taký nie som!Povedz mi radšej čo sa stalo ďalej."
"No nič...čo by sa stalo, tu ma vidíš pred tebou sedieť živého a zdravého...ale jak tak pozerám do toho môjho, poloprázdného vedra tak mám strach o vlastný život."
*Farmár to povedal ako naschval s očakávaním ,že konečne zase rozosmeje suseda ale sused len zavrtel hlavou*
"Nie na to sa pýtam...ale na toho cudzinca...bol to snáď nejaký vrah?"
*Farmára začína téma o cudzincovi nudiť a tak mu odpovedá otravne*
"Čo ja viem??? Jaký vrah, ty zas vidíš vrahov a zlodejov a čarodejníkov, ale už som ti hovoril že tuto sedím pre tebou živý a zdravý...aha!"
*Farmár schmatol susedovu ruku a ďobol s ňou párkrát do svojho pravého ramena*
"Cítiš to, som stále živý , z mäsa a kosti..."
*Pustil mu ruku a konečne sa postavil z malého šamlíka, sused však ostáva zvedavý*
"Ale čo sa stalo ďalej teda keď...keď si to prežil??? Ležal si tam ďalej, do kedy?Starý mój ty v tom prípade musíš byť ale riadne unavený..."
*Veru vtedy, v okamihu keď sa farmár postavil, sa v ňom zobudil silná bolesť hlavy*
"Ach!Tak tým si buď istý kamarát mój, mám za sebou dlhú noc. Ten vysoký drzáň si ma vlastne ani nevšimol,asi som mu nevadil..."
*Zatrasie hlavou ako by chcel zo seba vytriasť posledné slová*
"Tedaa, on mne nevadil, ja som si tam ležal na svojom Rodnom trávniku pod nástenkou a bolo mi HEJ! Ako za mladých časov. On sa tam len pristavil asi...neviem!"
*Nachvílu sa zamyslí,keď zrazu na niečo príde*
"Ty počkáj...tušim sa mi niečo marí...tušim ten chrapúň tam perom vlastnoručne vyškriabal nejaký....odkaz! CHA! Jasne! Šak tam bola naša Ivorská nástenka, pod ktorou som ja spal...tak čo by tam asi robil ten vysokáň...napísal inzerát, pamätáš kamarát mój, ako keď ty si vlani kravu kupoval, tak si vyvesil odkaz..."
*Sused očividne pochopil čo mu farmár rozpráva zo svojich spomienok,už dlho ho počúva velmi zaujato,že mu už na vestičke rozliate kravské mlieko dávno uschlo.Sused vyzerá zdesene. Dlho nečaká a skočí farmárovi do reči*
"Hovoríš že vtedy nebolo ešte ani pred úsvitom?"
*Farmár nechápe*
"Hh???"
"No ,že keď si sa zobudil pod nástenkou...kde bolo vtedy slnko?"
"Kde bolo-kde bolo! čo ja viem Kde bolo? Za horami Isilskými, asi! Šak to bolo pred chvílou...kým som sa presunul od nástenky domov...stará našťastie chrápala jak divá, tak som si doma stihol pospať sotva chvílu"
*Farmár sa zatvári prekvapene keď si uvedomí skutočnosť že naozaj pred pár hodinami ležal pri nohách nejakého zahaleného cudzinca pod nástenkou a teraz sedí v stajni pri kravách a vykecáva so susedom.*
"No a teraz ma vidíš tu, stáť pred tebou, živého a zdravého z mäsa a kosti.
*Sused začína byť otravný*
"Ale čo s tým cudzincom, čo sa tam pri tebe obšmietal...Ha???"
*Farmár stratí nervy*
"ALE TY UŽ BUC TICHO S CUDZINCÁMA, FURT MUSÍŠ TLÁCHAŤ O TOM ISTOM, RAZ SÚ TO TÍ TVOJI POCHYBNÍ KÚZELNÍCI, MINULE SI BOL NA VÍNE S NEJAKÝM TROLOM..."
*Farmár sa otáča a kráča s poloprázdnym vedrom von zo stajne a pri tom sa ďalej rozkrikuje.*
"KEĎ SI TAKÝ DOBRODRUH ČO SA NEVYDÁŠ NA VANDROVKU?! TY NEMÁŠ STARÚ GAZDINU JAK JÁ, TY SI MÓŽEŠ UHÁŇAŤ ZA TÝMI SVOJÍMI KÚZELNÍKMI A TROLMI, TAM môžete ísť spolu králiky po lese naháňať.................."
*Farmárov krik zmizol spolu sním za dverami jeho útulného domu, ktorého okná boly vystavané na každú svetovú stranu vrátane kovárne*
*Sused počkal kým farmár prestal kričať - kým zašiel do domu*
"Ja som sa len čudoval, že nejaký zahalený vysokáň potrebuje podať inzerát o takom čase..."
*Sused zostal sám. Sám v stajni. Všetky kravy sa už pásli vonku v ohrade, aj tá o ktorej zadok sa opieral.
A jeho starý známý (farmár) má zase starosti,bo naňho zase zjape jeho stará...(Gertrúda-Gerda:-)

_________________
Sinta



http://img213.imageshack.us/img213/553/lotrdurex.gif


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Ďalší nový deň v Ivory
PostPosted: 19:25 19. Apr 2009 
Offline
Obyvatel
 Profile

Joined: 15:46 23. Aug 2008
Posts: 146
v prvnim tydnu listopadu chvili po pulnoci se do ivory privravorala ta nema eflka co porad u kotle vyvari

byla tak unavena ze ji branu musely otevrit a pak ji pomoct dotahnout do hospody kde lehla a spala az do pristi noci tak jak byla - v nenapadnych tmavych satech plnych prachu a hliny co na ni plandaly jak byla vyhubla
spala bez vyzuti tak jak ji polozily na postel v dokatovanych skornich s pulkou hlavy opalenou ohnem i vrskem jednoho ucha a pritom s omrzlinama na spickach prstu levy ruky a s vpadlyma ocima

jak se probrala tak do sebe nahazela vic jidla jak ceta vojaku a odsourala se do hlavniho mesta - povida se ze tam klecela v chramu thala dalsi noc a den aby zahrnula velekneze vdecnosti a zlatem a supinatou kuzi neznameho tvora a jeste dalsi hromadou podivnych veci


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Ďalší nový deň v Ivory
PostPosted: 20:05 19. Apr 2009 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 13:23 30. Apr 2007
Posts: 4706
Location: Gremliní nora pod sněhem
Jak je den krásný a slunečný , tak by nebylo , aby se dvě největší drbny z Ivory nepotkali a nevyměnili si své nové poznatky.

,,Ahoj Máňo."*povídá jedna vyhublá babizna druhej*
,,U Thala bud pozdravena Boženko*druhá babajzna je vychrtlice s bradavicí na nose co mává kostnatou rukou*
,,No teda Božka to ti musim říct , tady se ani dobrodruh nezastaví teda , asi všichni vymřeli."
,,No Máńo .."*mávne rukou ježibabka s bradavicí na nose* ,,všichni se asi honí za tou odměnou.."
*Máňa se naklonila k Božce a povídá:* ,,Božka ty myslíš tu co se o ní píše na tej starej nástěnce?*šeptá jí*
,,No však ti povídam Máňo , že je to ouhle nějaký podivný.."*šeptá zpátky *
,,No sakryš kurní noha s jitrocelem , myslíš , že sou v tom nějaký čýrymárny Božka?*šeptá dál máňa a rozhlíží se*
,,no ouhle šak ti říkám , je to pěkně podivný!"*vytrhne si Božka jeden schnilej , černej smradlavej zub*
,,Musíme to voučuchnout , dam vědět vostatníma už to pojede.."*promne ruce Máňa škodolibě*
,,Dobrá , dobrá at maj všecky voi na štopkách!To ještě bude stará Plivníková koukat!"*raduje se Božka*
,,Tak hele thal s tebou Boženko."*mávne Máňa a ¨"hrozně nenápadně odchází"
,,I stebou Máňa.."*Božka odchází a už nadává na děcka , co házej kamínky do voken*

_________________
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits