Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 10:17 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Zápisky kněze
PostPosted: 13:36 13. Nov 2009 
Offline
DM Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 21:02 21. Jun 2007
Posts: 4205
"Tyto útlé spisky jsou k nalezení v části kněžské knihovny Dei-Anangova chrámu, vyhrazené převážně pro kněze a pomocníky chrámu"


13.6.1506

Jmenuji se Auriel a někdy na podzim mi bude 29 let. Již pátým rokem sloužím jako pomocný kněz Dei-Anangova chrámu.

Jméno Auriel jsem si vybral sám jako chlapec podle jednoho příběhu. Nevím kdo jsou nebo byli moji rodiče. Dokud se mne neujal chrám, vyrůstal jsem jako mnoho jiných sirotků na ulicích chudinské čtvrti. Nebylo to tak hrozné jak to teď zni. Měl jsem své dětské nepřátele i své kamarády - mnoho z nich skončilo ve vězení, živí se podivnými způsoby či jsou mrtví.

Nevím, zda a čím jsem si zasloužil, že jsem skončil jinak. Možná mne skutečně ochraňuje jakási vyšší moc, snad dokonce můj záhadný nebeský předek. Alespoň je pěkné v to věřit.

Věřit. Od kněze se to očekává tak nějak automaticky. Ale co to vlastně je ta víra? Všichni ví, že bohové jsou, to přece není víra. Je to snad to, když se trpící obrací k vyšší moci a věří, že ta mu pomůže? Vídám jich tolik... Je víra pouhé doufání v pomoc v nouzi, kterou jsme si většinou zavinili sami? Nebo je to snad jak se občas říká ztotožnění se, víra v princip, který bůh představuje a žití podle příslušných zásad a pravidel? Sám to občas používám v debatách s učenci protože vím, že oni více rozumí principům než bytostem.

Jenže jaký je můj bůh jako bytost? V co má vlastně věřit kněz, který každý dnem cítí vyšší moc, která skrze něj proudí, který nemůže ani na okamžit pochybovat o tom, že tato moc skutečně existuje? Ve vedení a moudrost boží... Snad.

Nedávno jsem četl v jedné příručce pro umělce a bardy: "Charakter je zajímavý, pokud má i nějaké neřesti, ty ho dělají více lidským." Také jsem četl: "Chybovat je lidské."

Je to skutečně tak? Dlouho jsem o tom přemýšlel... Osobně si myslím, že to co nás skutečně dělá lidmi nejsou naše neřesti. Neřesti mají samozřejmě i démoni a jiná zlá stvoření.

Lidmi nás dělá boj proti našim neřestem. Někdy vítězíme, jindy prohráváme. Od nechuti k rannímu vstávání a modlitbě, přes sklon k přejídání, až po vražedné pohnutky v naší mysli. Je to právě ten neustálý konflikt, ten vnitřní boj, jehož zavilosti se nemůže vyrovnat žádná bitva. Žádný bojovník nikdy nečelil tak tvrdým soupeřům, jako jsou ti, kteří na něj čekají uvnitř sebe sama. Armády našich neřestí...

Dei-Anangu, stůj při mně v mém boji!

_________________
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits