Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 15:08 29. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: Deníček Kryšpína
PostPosted: 02:01 30. Jan 2010 
Offline
Měšťan
User avatar
 Profile

Joined: 12:29 08. Jan 2008
Posts: 287
Achjo tata je na mne zas nastvanej. Nesl sem do police nejake zvetsovaci lektvary a smula tomu chtela ze jsem zakopl o tu naší blbou kocku Micku. Tak to da rozum, ze sem je skoro všechny rozbil. Chtel sem to rychle uklidit a tak sem bezel pro koste. No jo, ale mezitím ta nase hloupa kocka vylizala podlahu. Je ted velka jako tygr , co zijou u nas za Doubkovem.
Co se dá delat.

Tata hrozne huboval, ze sem budižkničemu a ze bych mel vyrazit do světa na přiučenou, aby jako ze mne něco bylo. Ja si teda myslim , že ho to casem prejde , protože tech rozbitejch věci uz bylo vic a dycky ho to preslo.

Druhy den mi dal dopis pro stryce co zije v Karathe a řekl „synku tohle predej stryci, a poslechni ho, co ti rekne. Do Karathy bez pres den a severni cestou , protože ta je bezpecna.
No zbalil sem si svejch pet hrusek , Micku, nejake lektvary a vydal se na cestu. Teda ještě driv nez sem vyrazil tak sem zasel za svými kamarady, abych jim rek , ze du do světa. Ty čubrněli a chteli hned se mnou. Ja jim rek ze nemuzou, protože to je nebezpecna cesta a jen pro dospely .
Ja teda ještě dospelej nejsem ale brzo budu.

No nez sem se vykecal , tak se setmelo. Řekl sem si tedy ze lespi bude jit jizni cestou, protože je kratsi a v Karathe budu driv.A tak sem taky udelal. Cesta utikala pekne do te doby, nez se narazil na skreti tabor. Schoval sem za ker a pomalu se plizil kolem nej. U jednoho stromu cural jeden zakrslej skret , tak mi to nedalo a nakopl ho do ty jeho holy prdele.
Ten me teda prohnal , ještě si zavolal na pomoc svy další osklivy kamose.
No nakonec sem jim utek.

Další nesnaz me cekala před vesnici jmenem Ivory. Nevim co ti jezevci blbly, ale chteli me sezrat. To jim nedaruju. Jeden mi dokonce prokous botu. Nastesti sem jim taky utek do bezpečí Ivory. Tam stal krom strazi takovej velkej muz s ještě vetsim mecem. Řekl sem mu, ze mi jeden jezevec prokous botu a von na to ,ze ho taky kousne. Vůbec teda nevim na co mel ten mec. Asi aby se vo nej opiral nebo srazel ze stromu hrusky.
No sel sem se tam s nim podivat a nasli sme tam jezevce, co me kous, tuhyho.
Hrozne sem se tomu divil, ale pak sem na to prisel. Ten jezevec se otravil o botu,do které mne kousl, a kterou sem nakop toho skreta do zadnice. Ten velkem muz mi mou teorii potvrdil a takovym pěkným nozem z nej stahl kuzi kerou mi dal. Moje první trofej. Nosim ji stále sebou a se zalibou se na ni obcas podivam.

_________________
Obuki - ten vod Škopku


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Deníček Kryšpína
PostPosted: 12:56 31. Jan 2010 
Offline
Měšťan
User avatar
 Profile

Joined: 12:29 08. Jan 2008
Posts: 287
*dopis určený pro Samela Škrtátka majitele magickeho kramku v Doubkove*

Ahoj tati a mami

Tak sem zdárně dorazil do Karathy a musím Vám bohužel napsat, že strýc na nějakou dobu i s rodinou odjel. Ale nemusíte se bát, našel sem si tam pěkný a útulný příbytek. Jak sem totiž procházel městem, narazil jsem v chudinské čtvrti, kde to je tedy strašně ošklivý aj lidi, na velmi pěkný velký barák. Na zahradě si hráli nějaké děti a ti mi řekli, že to je sirotčinec.
Tak sem se mezi ně nenápadně vmísil a posléze dostal aj večeři. Když pak nějaký starý pán obcházel pokoje, schoval sem se za skříň ,a když odešel, lehl sem si do volné postele a přespal do rána. Asi tam budu bydlet , protože se tam za jídlo a spaní nic neplatí a s dětma je sranda.

Další dny sem se toulal kolem Ivory a lovil jezevce a takové divné slepice a brouky. Potkal sem pár lidí a zajímavé bylo, že všichni mluvili o nějakých černých potvorách, co žijou pod zemí.Asi tady maj hodně problémy s krtky. Někteří lidi byli docela milí a hodně si se mnou povídali, ale spousta z nich furt někam spěchala nebo byla vůbec nevrlá.

Potkal sem jednoho vysokého fousatého muže s málomluvnou ženou a ti mně vzali na výpravu do strašidelného hradu. Před hradem stáli nějací vlkodlaci a jeden mě začal honit.To víš,že sem mu utek a ten fousatej pán říkal, že umím dobře běhat.
Hrad moc ani strašidelnej nebyl, ale zato tam měli houpačku. Chvíli sem se v její sítí houpal, až přišel ten pán a řekl mi, abych slezl, že to je katapult. Nechápavě sem na něj koukal, ale von mi řek že kdybych zatáh za tamhleten provaz ,že by mne to vystřelilo až do Doubkova.
No kdybych vymyslel nějaký přistávací kouzlo nebo lektvar, po kerým mi narostou křídla nemusel by to bejt vůbec špatnej způsob cestování.
Pak sme šli do Doubkova a potkali takový velký vlky, kerým sem taky utek., ale to ty vlastně všechno víš, protože sem se stavoval doma a všechno ti vyprávěl.

No ráno než si vstal tak, sem vyrazil opět do Ivory , protože se mi ta vesnice celkem líbí.
U hospody seděla nějaká paní a pán co vypadal jak čert. Akorát měl jen jeden roh, protože mu ten druhej prej uhryzali ti krtci, vo kerejch všichni mluvej.Ten pán byl na mě strašně zlej a chtěl po mě střílet aj z kuše.Paní říkala , že to je tím , že prej moc mluvím tak sem si vyndal třešně a jí taky nabídl. Ten pán co vypadal jak čert na chvíli asi usnul, a tak sem si řek, že mu to vrátím a začal sem po něm střílet pecky z třešní. Paní mi ale řekla ať toho nechám, že bych ho hrozně naštval kdybych ho trefil.
No ten pán se po chvíli probral a měl úplně jinou náladu. Usmíval se na mne a nabídl mi jestli si nechci vydělat nějaké peníze. Já řek , že jo a von, že stačí když mu podepíšu jednu smlouvu, že až umřu , že si bude moc nechat moje tělo na nějaké vědecké pokusy.
No jestli to byl opravdu čert, tak byl hrozně hloupej, protože to je známý přece z každý pohádky, jak to s čertovskejma smlouvama chodí. Uhádal sem tedy, že mi dá 4 měšce zlaťáku a podepsal se jako Lucius. On teda chvíli nevěřil, že se tak jmenuju, ale pak mi zaplatil.
No tati mám prosbu , kdyby se na mne nějakej takovej bubák ptal , tak řekni že mám bráchu co se menuje Lucius a dyžtak že sme dvojčata jako holky Bulvovic.

No to je zatím vše vyrazím teď do sirotčince , protože mám hlad a chce se mi spát.
Měj se a pozdravuj mámu.

_________________
Obuki - ten vod Škopku


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Deníček Kryšpína
PostPosted: 02:17 02. Feb 2010 
Offline
Měšťan
User avatar
 Profile

Joined: 12:29 08. Jan 2008
Posts: 287
*dopis určený pro Samela Škrtátka majitele magického krámku v Doubkově*

Ahoj tati a mami, tak Vám zas píšu.
Usídlil sem se na nějaký čas v Ivory a chodím tam na lov jezevců a jiné havěti.
U jezevčí nory sem potkal jednoho pána, co už sem ho potkal jindy. Chodí celý v černým a nosí kapuci tak,že mu zdálky není vidět moc do obličeje.S tím pánem byla hrozná sranda, protože mluvil trochu sprostě a hrozně mne chválil jak dobře běhám. Dal si se mnou závod a prohrál. Líbila se mu Micka, ale já mu řek , že to je potvora, protože furt chytá a zahryzává ptáky. Ten pán z ní dostal asi strach a dal si ruce do klína, i když nevím proč. No já si myslím, že chová někde v kleci asi nějakýho vzácnýho papouška a tak měl obavy, aby mu ho Micka nezakousla. No jelikož sem vyhrál v závodě, tak mi v Ivory koupil pivo a kořalku.*slova pivo a kořalka jsou tlustě přeškrtaná a místo toho vedle napsáno:* Jablečnou šťávu a pro Micku mlíko.
Furt povídal, jak všichni choděj na záchod, vzlášt když se něčeho bojej, pak se ale napil piva a taky běžel. No mám toho pána docela rád, protože mi také slíbil , že mi dá nějakou práci.


Potkal sem také ten den dva trpaslíky. Jednoho hrozně hodného a druhého hrozně zlého.
Toho hodného sem potkal u vosího hnízda a von se mě po krátkém rozhovoru ptal, jestli prej umím číst svitky. Já mu řek, že na to je takovej speciální prášek, kerej je strašně drahej a tak mi řek ať si ty svitky nechám, že sou stejně z blbýho papíru a tak sou mu k ničemu.Tak sem mu dal za ty svitky aspoň kořa…*škrtnuto* mlíko co sem dostal pro Micku a jemu hrozně chutnalo.
Uprosil sem ho, aby mne sebou vzal na výpravu a von teda že jo, ale že de na zlobry.
Já sem ještě zlobra v životě neviděl tak sem se moc těšil. Víš tati ,zlobr je takovej vysokej ošklivej pán co mává kyjem, ale moc sem si tý jeho vejšky neužil, protože ten trpaslík jim dycky hnedka podsek nohy.Když sme se loučili tak mne pochválil, jak umím dobře běhat, čímž mi udělal velkou radost.

Vrátil sem se tedy do Ivory, kde seděl ten druhej zlej trpajzlík ještě s nějakým elfem.
Sedl sem si ke stolu naproti takovému hubenému klukovi s červenými vlasy.Nabídl sem mu třešně, ale von nechtěl a akorát na mne blbě čuměl.Tak sem si třešně dal sám a pecky odstřeloval pryč, abych tam nedělal svinčík. Bohužel jedna trefila toho trpaslíka do hlavy a von celej rozčilenej přišel k našemu stolu. Snažil sem se ještě rychle posunout třešně před toho kluka s červenými vlasy, ale von mi je vodsouval zas zpátky.
Ten trpaslík mne strašně huboval a pak mne přetáh rákoskou přes prsty div, že mi je nezlomil.
Téééda to mu nedaruju, ještě teď, když Vám píšu, mne ta ruka bolí. Ten kluk s červenýma vlasama, mi pak pošeptal , že mi dá peníze, když mu ještě něco provedu. Chvíli sem přemejšlel a pak vymyslel skvělou pomstu. Bohužel než sem ji provedl , tak ten ošklivej trpaslík z hospody odešel.

V hospodě sem ještě potkal jednu pěknou paní s jedním pánem, co neměl vlasy jen takový copánek.. Ona mluvila o tom , že nějaká baronka pořádá závody na koních. Až ji znova potkám , tak se ji musím zeptat,zda nepořádá taky běžecké, protože tam bych se přihlásil a určitě to vyhrál, když mne všichni tak chválí, jak dobře běhám.Ona pak odešla a tak sem si chvíli ještě povídal s tím pánem a von mi prozradil, že má rád když mu holky hladí ocásek.
Nevim , u nás mne holky za vlasy akorát tahali.

Tak se zatím mějte Kryšpín

Ps. Dneska se mi stala ještě taková zvláštní věc, byl sem někde na lovu, ale už si přesně nevybavuju kde a podařilo se mi asi seslat kouzlo teleport, protože sem se objevil u našeho kněze v Doubkově. Byla noc, tak sem Vás nechtěl budit, ale přemejšlím, že bych takhle za váma cestoval častějc. Bohužel sem prolistoval celou knížku a nikde to kouzlo nenašel.

_________________
Obuki - ten vod Škopku


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits