Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 15:35 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Suzi zvaná "Myška"
PostPosted: 21:56 20. Feb 2010 
Offline
Obyvatel
User avatar
 Profile

Joined: 09:44 01. Nov 2008
Posts: 117
Plápolající oheň v krbu prohřívá celou místnost. Místnost je menší a na podlaze je kobereček s dlouhými chlupy. Vzduchem se nese jemná skořicová vůně čaje a v houpacím křesle sedí postarší muž, který právě usnul nad rozečtenou knihou. Má šedé vlasy a mírnou pleš. Pravidelné chrápání doplňuje praskání v ohni a zvuk meluzíny zvenčí. Najednou se z horního patra ozve hlasitá rána. Muž se probere, odloží knihu a vezme svou hůl. Pomalými kroky míří ke schodům, přičemž hůl drží v obranné pozici. „Zvuk přišel patrně z pracovny“ Přemýšlí. Obezřetně otevře dveře do pracovny a zapálí svíčku u dveří. Po celé pracovně se rozlije teplé žluté světlo. Muž prohlíží celou pracovnu a pod pracovním stolem se krčí malá nenápadná postava. Muž si odkašle a klidným hlasem praví „Nemusíš se mě bát ať jsi kdo si, ale vylez!“
Z pod stolu vyleze malá dívka s černými vlasy, nemůže jí být víc jak dvanáct let. Oči má krásně hnědé a sleduje starce vyděšeným pohledem. „Přišla si sem krást, že ano?“ Ptá se stařec. Dívka jen přikývne a čeká co s ní bude dál. Její pravá ruka je svázaná magickou pastí ke stolu, který se pokoušela otevřít. „Myslím že máš hlad, když mi slíbíš že ti můžu věřit, pohostím tě u sebe“. Nabídne jí stařec vřele. Dívka ze sebe jen pomalu vysouká „ Sl..slibuji pane“. Stařík vyřkne menší zaklínadlo a past se uvolní. „Tak pojď dolů ke krbu, určitě ti je zima“. Oba usednou ke stolku a stařec jí podá chléb a sýr. Mezitím se v kotlíku vaří čaj. „Řekneš mi své jméno maličká?“ Hltající dívka s plnými ústy odpoví: „Jmenuji se Suzi, ale na ulici mi všichni říkají Myška“. Stařec ji nechá v klidu najíst a mezitím si zapálí dýmku.
Když Suzi sní vše co jí Stařec nabídl zeptá se nesměle:
Suzi: „Proč jste na mě pane vlastně tak hodný, vždyť jsem vás šla okrást a jak se vlastně jmenujete?“
Stařec: „Jsem bývalý paladin starobylého řádu a kdysi jsem slíbil, že dám každému druhou šanci. A jmenuji se Tarmul“
Suzi: „A co teď se mnou budete dělat pane Tarmule?“
Tarmul: „No volba je pouze na tobě, kdybys chtěla zůstat u mě a pomáhat mi se zahrádkou a něčemu se přiučit můžeš zůstat zde, ale jinak jsou dveře otevřené a můžeš se vrátit zpět na ulici.“
Suzi: „Myslím že bych raději zůstala u vás pane Tarmule, život na ulici není zrovna to oč bych stála.“
Tarmul: „Dobře tedy, teď už půjdeme spát a zítra si ujasníme pravidla.“

Příští den ráno vstali a při snídani Tarmul vysvětluje Suzi kam v domě smí a kam ne. „Nikdy Suzi nesmíš vejít do dveří, které vedou na půdu. Navíc jsou zamčeny magickým zámkem a nemusela bys to přežít. Umíš číst Suzi?“ Suzi jen mlčky kroutí hlavou. „To nevadí, já tě to naučím, budeš-li chtít. Určitě sis všimla mé velké knihovny, takže aspoň budeš mít co číst“ Usměje se Tarmul. Suzi se vším souhlasila.

Jak Tarmul slíbil, naučil Suzi číst, psát, počítat, dále také základní umění boje mečem a střelby z luku. Také ji naučil základům slušného chování a mluvení s lidmi, také se naučila sesílat menší kouzla ze svitků a dokonce objevila že má skrytý talent pro zpěv. Suzi byla dobrý učeň, pozorně poslouchala Tarmula a večer si vždy četla úchvatné epické příběhy z knih, které jí půjčoval.

Když jí bylo sedmnáct, tak za Tarmulem přišli dva mniši z blízkého kláštera. Suzi musela odejít aby si s nimi mohl v klidu promluvit, ale od té doby se Tarmul choval podivně. Často se díval mlčky z okna a ani Suzin zpěv ho nedokázal rozveselit tak jako dřív…

Pak se stalo něco co Suzi nikdy nezapomene, tento den se jí vryl do paměti. Ten den dostala od Tarmula vlastní luk s toulcem šípů. Sotva jí předal dárek, ozvalo se hlasité zabouchání na dveře. Tarmul šel otevřít a pod dveřmi ležel zkrvavený mnich. Byl to jeden z těch dvou co přišli za Tarmulem asi před měsícem. Stačil jen říct: „Už,…Tarmule, Už…jsou..tad..“ Víčka mu klesla a z úst se mu valil proud krve. Suzi odvrátila pohled a Tarmul jí jen ve zkratce vysvětlil oč jde. „Kdysi když jsem byl ještě paladin, putovali jsme s tímto mnichem, mimochodem jmenoval se Saemond, po území Thalie, je to daleký kraj Plný nebezpečí. Jednoho dne jsme narazili na jeskyni v lese. Byli jsme mladí dobrodruzi, chtěli jsme ji prozkoumat. A tak jsme vešli dovnitř. Zjistili jsme že ve spletité síti jeskyní se usídlili bandité, Byli jsme zrovna schovaní ve výklenku, když si vedli jednu ze svých obětí. Chytili nějakou dívku, zrovna tak krásnou jako jsi ty. Vedli jí k oltáři. Nevím jakému bohu ji chtěli obětovat, ale nemohli jsme to tak nechat. Vymysleli jsme plán jak ji vysvobodit a povedlo se nám to. Ale nakonec jsme zabloudili ve spletité síti chodeb a nevěděli kam dál. Už jsme slyšeli jejich kroky a v tom Saemond narazil na jakousi skulinu ve zdi. Prolezli jsme jí a tím utekli z komplexu banditů. Ale jedno jsem ti zapomněl říct. Vůdce těch banditů nebyl člověk, byl to nekromant, který těm lidem velel, sice vypadal jako člověk, nicméně já jsem v něm vycítil temnotu nekromancie. A tu dívku vedli jemu. Při útěku jsem mu vzal jeho obřadní dýku bez které nemůže provádět omlazovací oběti. A nastal čas kdy nás vypátral a vrací se pro ni…“

„Musím si dojít pro výzbroj, já mu ještě ukážu co v tomhle staříkovi dřímá. Pojď se mnou, musím se pojistit, že se k němu dýka nikdy nevrátí“. Udveří na půdu vyslovil Tarmul magickou formuli a dveře se otevřely. Jeho zbroj byla celá stříbrná a o stojan se zbrojí bylo opřené masivní kladivo se zlatou rukojetí. Z truhly vytáhl Tarmul uzlík a v něm byla zabalená obřadní dýka osázená drahokamy po celé délce rukojeti, byla asi sedm palců dlouhá. Mezitím než si Suzi prohlédla dýku se Tarmul oblékl a připnul si rudý plášť. Najednou někdo napochodoval do domu. „Běž Suzi schovej se někde, kde tě ten bídák nenajde. Nikdy nesmí dýku získat zpět.“ Tarmul sešel dolů….

Suzi slezla po římse domu a utíkala co jí nohy stačily…. Co se stalo s Tarmulem už se asi nikdy nedoví….

_________________
Moonlyen
Tomino Vědátor


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits