Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 05:03 22. May 2019

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Průvodce šermíře.
PostPosted: 18:50 06. Jan 2011 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 01:53 05. Dec 2010
Posts: 4507
Location: Land Down Under
Tyto spisky poskládal jsem dohromady na svých toulkách provázených nesčetnými boji. Čteš-li ty to stránky, uč se a užívej jejich obsah uvážlivě, neboť na konci čepele čeká vždy smrt.

Základní techinky

Tyto každý šermíř zná, proto se jim budu věnovat pouze stručně.

Uhýbání

Co dodat. Proč riskovat svou zbraň nebo snad zbroj, když lze úderu od soupeře jednoduše uhnout? Zvládne každý obratnější šermíř.

Zaměření na určitou zbraň

vyžaduje jen trochu cviku s danou zbraní. Dobří bojovníci zvládají zbraní i více. Opravdu zkušení šermíři Jsou schopni znalost zbraně dále zdokonalit a ovládat ji se zručností, o jaké se jiným ani nesní. Dosáhnout ale opravdového mistrovstí vyžaduje Roky práce.

Zaměření na kritické poškození

Dobrý bojovník se dívá po slabých místech soupeře. Bušení do zbrojí a štítů ponehcme hospodským rváčům a zasáhněme například krk, mezeru mezi pláty zbroje, pod ramenem nebo třeba tříslo. Výsledky jsou fatální. Vyžaduje jen o maličko více odhodlání učit se s danou zbraní než předchozí technika. Také základní technikou pro smrtící údery vyšších stupňů.

Pohyblivost a Pružný útok

Obranné techinky. Pohyblivý bojovník si hlídá záda, stejně jako sleduje kam vlastně běží. Minimalizuje šance protivníka na zásah při změně pozice. Mistrovstvím této techniky zoveme Pružný útok. Šermíř který tuto techniku ovládá se jednoduše nenechá ničím překvapit při změně pozice a proto neposkytne soupeři vůbec žádnou výhodu, pokud to udělá.

Drtivý útok a jeho silnější varianta

Pro silné šermíře. útok vedený silou postrádá přesnost, jeho dopat je však tvrdý. Základní techinka pro porkočilejší stupně. Její ovládnutí je takřka nutné pro bojovníky používající silné zbraně. Z této vychází také silná varianta, která využívá maximum síly na úkor přesnosti. Doporučuji nepřehánět, proti protivníkům dobrým v obraně by se mohla přehnaný síla vymstít.

Pokročilejší techniky

Mnohem více propracované pohyby a střehy, stejně jako techiky jejichž zvládnutí není tolik intuitivní a vyžadují specifické cvičení enbo podmínky. Šermíř který se tyto začne učit má právo přestat se nazývat nováčkem.

Sražení a jeho silnější varianta

Povalený protivník získá v boji značnou nevýhodu. Ačkoliv ustát takový útok vyžaduje sílu a cvik, provést ji lze mnoha způsoby. Navalování stejně jako hrubé údery zbraní doporučuji silnějším bojovníkům, pro obratné šermíře tu jsou naopak páky a přehozy. zapojí-li šermíř do techniky trochu intelektu, může provést silnější variantu srážení, která dovede bez větších obtíží poslat k zemi i mnohonásobně větší a robustnější oponenty. To je však hluopějším bojovníkům zapovězeno. Osvojení si těchto, nebo alespoň některých z těchto technik, doporučuji každému bojovníkovi, který na to má dostatek času.

Boj poslepu

Oči jsou hlavním, ne však jediným smyslem všech bytostí. O zrak lze v bitvě přijít mnoha způsoby a ač je to mnohdy jen dočasné (například sukně zákeřné banditky přehozená přes šermířův obličej), může to být pro bojovníka prohrou. Dobrý šermíř bystří své ostatní smysly. Hmat, sluch, vjemy na kůži, dává pozor na chvění vzduchu kolem sebe. To všechno může mu dát představu o poloze nebo dokonce útoku soupeře. Rozdrťte je i poslepu, nenechte vás ztrátu zraku znevýhodnit více, než je opravdu nutné.

Odzbrojení a jeho silnější varianta

Riskantní technika pro chytřejší z šermířů. Pokusit se sebrat soupeři zbraň, nebo ji alespoň vyrazit z jeho ruky je mnohdy těžší než soupeře usmrtit. Ať už pomocí vhodné páky, úderu do zbraně a nebo do končetiny která ji drží, vždy to sebou nese rizika. Je možné se soupeři otevřít a umožnit mu vhodný protiútok, dávej tedy čtenáři dobrý pozor. Jeho zbraň ti k ničemu nebude, je-li tvou sice, ale zároveň trčí z tvých útrob. Zdokonalením této techniky lze eliminovat nedostatky v obraně a také zefektivnit pokus samotný. Vždy to lae bude těžké! Proto opatrnost nade vše.

Útok v obraně a vylepšená varianta

Opatrnější šermíř dovede se účinně bránit. Pravda, změnou vzdálenosti nebo obrannými střehy připraví sám sebe o efektivitu výpadů také, mnohdy to ale stojí za to. Kryjte se štítem, vlastní zbraní, kliďte se ze soupeřova dosahu, uhýbejte, měňte pozice. Útočit se vám bude hůře ale o protivníkovi to platí dvojnásob. Vylepšete svou obranu a jste takřka nezasáhnutelní. Ale zase, platí to i opačně. Proto, podobně jako drtivý útok, užívat s rozvahou. Jen dodám, že samozřejmě nejde používat obě techniky zároveň. Útočit hrubou silou z obraného střehu? Nejen že ani zkušený šermíř by nic nezasáhl, ale obě techniky by i on provedl špatně. Ze své podstaty se tyto techniky vylučují.

Další schopnosti

Výcvik proti předchozím techinkám. vyžaduje cvičení, vyžaduje sílu, vyžaduje odhodlání. Když ale víte, jak která technika funguje, můžete se jim poměrně úspěšně bránit.
Kryt. Krýt se vlastní zbraní nebo štítem je mnohdy výhodné. Úspěšným krytem nejen zbravíte nebezpečí sebe sama, můžete dokonce provést protiútok, který oponent často neočekává.
Výsměch. vhodné popíchnutí či nadávka jsou mnohdy platnější než deset výpadů. Rozčilený protivník dělá a bude dělat chyby. Donuťte ho tech chyb litovat.
Soustřeďte se! Myslíte, že soustředění je věc pro mudrce? Pletete se. Bojovník, kterého nerozptýlí ni okolí, ni výstřih ženy, ni urážky soupeře je bojovník s klidnou hlavou. takový nedělá chyby.

Cílený zásah

Zasáhnout soupeři krk či slabinu je smrtíví. Jsou však protivníci opatrní, případně zruční či rychlí. Proč tedy marně prorážet obranu míst, která si hlídají, když noha nebo ruka jsou snadný terč? Ochromte svého protivníka překvapivým útokem. zamezte mu rychlý pohyb a změnu pozic útokem na jeho nohy nebo ochromte jeho šermířský um výpadem proti jeho ruce. výsledek je často užitečnější než by se mohl zdát.

Boj dvěma zbraněmi

Ovládnout jen jednu je problematické, každý zkušený šermíř to ví. Pravý mistr svede ovládat zbraně dvě. Platí tu pravidlo, čím lehčí je zbraň v méně dominantní ruce, tím lépe. do těchto technik také spadají zbraně zdvojené, jako dvojité meče nebo placáty, či u půlorků oblíbená sekera. Základní techniky jsou dvě. Boj dvěma zbraněmi zaměřující se na dominantní paži, obouručný boj, který naopak usměrňuje ruku s vedlejší zbraní. Je třeba notné dávky tělesné obratnosti k ovládnutí těchto technik. Pokročilou technikou, která konečně přináší nějakou výhodu oproti boji s jednou zbraní, je vylepšený boj. Získáte tak rychlost, o které se těm s jednou zbraní ani nezdá. Jednou zbraní se kryjete, druhou útočíte, bez přestávky. Bez trochy cviku vyčerpávající, mnoho bojovníků je však ochotno tento výcvik postoupit.

Specializace na zbraň

Pro bojovníky skutečně vítaná pomoc. Znáte-li svou zbraň, tedy techniky popsány někde na začátku této knihy, můžete své znalosti prohloubit. zajímejte se o vyvážení své zbraně, o její manipulaci, o to kdy způsobí největší poškození. Jakmile toto znáte, použijte to. Rány od vás budou bolet. Užívat s rozvahou, může být smrtící, stejně jako předchozí technika o úderech na fatální místa.

Boj s více protivníky

Říká se, že jeden šermíř se přesile dlouho neubrání. U zručných šermířů je to nepochybně pravda. Svět ale není plný zručných šermířů. banda lapků spoléhající na hrubou sílu, nemrtví nebo snad cokoliv z čeledi skřetoidů, proti těm všem má dobrý šermíř šanci i pokud je v obklíčení. Navíc ne vždy se dá boji s přesilou vyhnout. Pro takové případy existují tyto techniky.

Sekáček a jeho silnější varianta

Zajímavá technika, použitelná pouze v boji s přesiou. Pro její zvládnutí je třeba znalost drtivého útoku a to bez chyby. Vidíte-li, že další útok soupeře vyřadí z boje, protáhněte jej silou k dalšímu. Získáte tak šanci na zásah dvou soupeřů jednou ranou. Zvládnete-li tuto techniku, lze ji ještě vylepšit. Silný bojovník tak může doslova kosit třeba zástupy skřetů jen tím, že se svou zbraní ohání ze strany na stranu, jako by sekal právě kosou. Je možné, že název techniky, kterou zná skoro každý silnější bojovník, vznikl právě z tohoto. Podotýkám, že zvládnutí základního sekáčku, je nutné pro některé další techniky a to nejen šermířské.

Vířivý útok

Opravdové mistrovství meče. šermíř dovede v boji doslova zatancovat. Je to ovšem technika obtížná, přesto stojí za to ovládnout ji. Má široké možnosti využití. Nejprve ale upozorním, že pouze šermíř obratný a chytrý zároveň, svede tuto techniku plně ovládnout. také je třeba znalosti základů akrobacie, jako například uhýbání, dále obranných technik jako pružný útok nebo obranný střeh, oboje popsáno výše.
Vířivým útokem získává bojovník výhodu proti přesile nepřátel. Ač ztrácí zameřění se na jednoho soupeře, neznevýhodní jej to přespříliž, ba naopak. Ohání se zbraní na všechny strany, vidí do všech stran. drží si tak soupeře od těla a zároveň utočí na každého z nich. Soupeři naopak ztrácejí výhodu své přesily, protože jejich oběť se brání všem se stejnou účinností. traduje se, že na bojovníka, který tuto techniku ovládá, nelze zautočit jakýmkoliv zákeřným způsobem, dokud je v pohybu. zda je to pravda posuďte sami.

Bojové kreace přímo epické

Techinky opravdových mistrů. Pokud nemáte pročteno a zvládnuto vše psané výše, ani na tyto zatím nemyslete. Tyto techniky mohou být... text dál není moc čitelný a stránky chybí

_________________
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits