Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 23:01 22. May 2019

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Spodní vrstvy
PostPosted: 00:15 09. Apr 2011 
Offline
Šlechtic
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 13:43 05. Apr 2011
Posts: 389
Založil šíp do tětivy a vypustil ho. "Do pekel, kolik ještě šípů než to padne k zemi," zaklel a ohlédl se po Dherinovi. Kumpán se neustále snažil držet u něj. "Rozptýlení ti nic neříká, co?!" křikl na něj naštvaně. Chápal by to v melee, ale ne když oba obíhají nemrtvé a střílí z luku. Vytáhl další šíp z toulce a poodběhl několik metrů z dosahu zombie, prošpikované šípy. Přidal další šíp a znovu změnil pozici. Tohle je přece jen jiné, jak útok drowího gangu na bezbranné otroky nesoucí poštu.

Když poslední zombie padla, nebo spíše byla rozstřílena na kusy, otočili se směrem k městu. Hněv a nenávist rozezněly Rinnillovo nitro, když si uvědomil, kam nyní míří. Je sice na drowí poměry velmi mladý, přesto je tak pozadu. Jen proto, že pochází ze spodních vrstev. Zlato. Nebo původ. Bez jednoho, či obého většinou drowa čeká jen osud poslíčka, nebo podobná věc, kde se musí pracovat...a většinou manuálně. Pro jistotu se ohlédl. S Dherinem toho zažili hodně, od mordování obětí po donášení obsílek těm zaneprázdněným hovadům z šlechtických rodin či městských "úřadů". Přesto mu nevěřil. Je s podivem jak dlouho spolu vydrželi. Jejich vztah je založen na prostém "zatím ho potřebuji, zradit můžu zítra" už skoro deset a víc let.
Se značnou nevolí si přemítal zmínku o volném místu u té ženské. Nenávist proti šlechtě musí v tomto případě stranou, jestli chce šanci na lepší kariéru. Toho si je dobře vědom. Kousl se do spodního rtu. A Dherina nejmín zneužije ke zlepšení výcviku.

Prošli branou a zatočili směrem k akademii války. "Dál víš kde to je, sejdem se pak u té tvé svatyně Zeira," pokynul mu opovržlivě a opustil ho. "A do toho bordelu ještě bohové," pomyslel si a odplivl si při cestě. Jako kdyby normální drow neměl dost starostí s tím jak přežít. Ještě se do toho míchaj stoupenci bohů a mlátěj se navzájem. Mladému drowovi je jedno, kdo má navrch, dokud to nezlepší jeho pozici, což se prakticky nikdy nestane. Poblíž se ozval podivný zvuk a Rinnill zbledl, když málem zamyšleně vrazil do pavouka XiAn. Veškeré "kacířské" myšlenky se vypařily a zůstala jen panika. I přes odpor k Xi An, strach z ní přece jen je silnější. Opatrně pavouka obešel a pospíchal pryč. "Xsa! Myšlenky o církvi jsou luxus který si nemůžu dovolit," zavrčel sám pro sebe a přidal na tempu.

Ona se ptala na motiv. Touha po kariéře. Ale také nenávist. Vůči všemu, co se má lépe. A každý, kdo mu dá šanci, pocítí její dopad.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Spodní vrstvy
PostPosted: 15:06 15. Apr 2011 
Offline
Šlechtic
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 13:43 05. Apr 2011
Posts: 389
Drow dřepěl před jeskyní, držel si hlubokou ránu v rameni a plival nenávistné sliny všude kolem. "Debil. Idiot. Smolař. Kazisvět..." nadával a vydychával poslední události. Ačkoliv Dherin za poslední smůlu nemohl, byl objektem ke kterému se stočil veškerý vztek.

Včera, respektive když Narbondel ukazoval včerejšek, tu Rinnill bez problému prošel, podřezal tucty skřetvědů, další tucet zastřelil lukem a prakticky bez potíží. Teď, sotva tam vlezli, šlo vše do začátku do háje. Vzal sebou Dherina, narval do něj vybavení aby mu usnadnil zabíjení skřetvědů. A hned první skřetvěd co vyběh ho sundal na ranu. Rinnill si otřeseně přejel dlaní po čele. To by až tak nevadilo, ale on sám měl co dělat aby přežil. Třikrát musel ustoupit, než toho bastarda dostal. Stáhl ránu kusem hadru a vstal. Jeho ego utrpělo nesmírnou ránu, ale on získal cennou zkušenost. Samolibost vždycky bolí a nepřítel se nesmí podceňovat, byť by šlo i jen o kobolda.

Schoval zbraně v pouzdrech a prohlédl si vak s houbami. Pořád chybí ta plíseň. "Nevadí, zkusím to odevzdat, třeba ta čúza zapomněla, co si nadiktovala navíc," zavrčel.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Spodní vrstvy
PostPosted: 13:56 23. Apr 2011 
Offline
Šlechtic
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 13:43 05. Apr 2011
Posts: 389
Zrovna prodával několik drahokamů druegarovi, když přišla drowka a začala na trpaslíka rozzuřeně řvát. Soucitně se na ně krátce zadíval, když se otočila k němu „Jeho pán by ho měl pořádně zmrskat!“ zasyčela a prohlédla si Rinnilla. „Taky jsi přišel prodat?“ Odpověděl ji pokývnutím a prohodili pár slov o druegařích naplaveninách, než došli na téma koupě luku. Nemohl si nevšimnout známého luku na jejích zádech. Potlačil vztek na vzpomínku lekce, kterou mu ten otrok dal. Nabídla se, že mu pomůže nějaký najít. Podezřívavě si ji prohlédl, neboť nevěřil že to dělá nezištně. Narazil na chladný pohled fialkových očí, fakt že mají oba stejný odstín očí ho příliš nenadchl.Vypadala celkem mladě, ale Rinnill nedokázal tipnout její věk, zároveň mu to připomnělo že on sám teprve nedávno dosáhl věk, kdy je drow považován za dospělého. Prohlížel si ji jen chvíli a přistihl se myšlenkami u jejího svůdného těla. Potřásl hlavou aby se toho zbavil.

Přesunuli se do dalšího tržiště, ale luk se nikde levně neobjevil. Drowka kladla spoustu otázek, a Rinnill se začal cítit nesvůj. „Začínám se učit Draa Velve,“ poznamenal a na její tváři se objevil široký úsměv. „To znamená že máš hbité prsty,“ prohlásila s úsměvem a olízla si horní ret. Polkl a pocítil mráz v zádech. Snažil se narážku ignorovat, ale ona rozhovor stáčela stále stejným směrem. Kromě toho bojoval sám se sebou, chtěl ji, ale zároveň cítil že to hodně změní a to se mu příliš nelíbilo. Ale potřeboval někoho do dvojice proti skřetvědům, a tak ji nabídl krátkou spolupráci. „Tak pojďme, ukážeš mi co umíš a já ti dám možná odměnu,“ prohlásila s úsměvem a podmanivý hlas se mu doslova zakousl do nitra.
O několik dekád později...
„Vstávej!“ křikla Alaunavin a kopla do něj. Ztěžka vstal. Po jejím úderu ho stále treštila hlava, z prokouslého rtu cítil pachuť krve. „Asi jsem musel být naprostej idiot,“ zaúpěl v duchu při vzpomínce, že se stal dobrovolně jejím služebníkem. Znovu na ni zaútočil, boj byl chvíli nerozhodný ale pak ho vyřídila dalším silným zásahem. „Říkala jsem že tvoje páratka proti mému meči neobstojí,“ ušklíbla se posměšně poté, co Rinnill ztratil poslední souboj a ona tak získala dle dohody nad ním kontrolu. Vstal, založil meče do pochev a pokorně se ji uklonil. Navzdory posměchu pro ni stále má cenu. Nejméně jako živý štít. Sama prohlásila, že je dobrým strážcem, sluhou a milencem, a on skrytě zadoufal, že je to pravda a tím roste jeho cena.
Skřetvěd neohrabaně popošel a drow tak mohl zaútočit do odkrytí. Natočil zápěstí a nečekaným úderem skřetvědovi způsobil hlubokou ránu. Ne tak velkou, jako jeho paní působí mečem, ale dost na to, aby skřetvěd sotva zůstal naživu. Vykryl úder dalšího, přikrčil se a v příštím okamžiku se odrazil od země, udělal půlkruh a posekal všechny skřetvědy okolo, pro většinu z nich se jednalo o poslední ránu. Dopad na zem a zaútočil na posledního nepřítele, a dorazil jej. Odložil scimitary a rychle prošel brašny skřetvědů, rozházených po celé jeskyni. Posbíral zlat,o zamračil se. Něco mu chybí. Alaunavin meč. Zvykl si příliš na to, že její meč půlí věci okolo. Rozhlédl se okolo a zamračil se o něco víc, při vědomí, že její meč bude brzo na čas nedostupný. Rizika střetu s náčelníkem skřetvědů a dalších tak narostla dvakrát. Posledním úkolem, který mu zadala, bylo uvolnit její tělo před cestou nahoru, kdy bude skládat test pro vstup do Zaundar. Tentokrát mu péče o ni zabrala dvakrát tolik času, s celkem chmurnými vyhlídkami. Ona projde, o tom Rinnill nepochybuje, ale bude pryč několik dekád, a z představy co bude chtít po návratu ho mrazí v zádech. Sama to už naznačila, když ji opouštěl v doupěti: „Připrav si pouta, nebo bych ti mohla ublížit,“ a její smích byl jako dýky bodající do zad. Potřásl hlavou a vypudil z ní všechny myšlenky. Kromě jediné. Když s ní dělal smlouvu, doufal, že s Alaunavin bude moci manipulovat. Dostavil se pocit, který mívá kovář když ho okrade kobold uprostřed ulice o jeho kladívko. Naštvaně sevřel rukojeti scimitarů, doufajíce, že aspoň něco ze vzájemné spolupráce může vytěžit, neboť nestanovili podmínky, kdy bude neplatná...což znamená že vypovědět nejde.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Spodní vrstvy
PostPosted: 07:44 26. Apr 2011 
Offline
Šlechtic
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 13:43 05. Apr 2011
Posts: 389
Neúspěch! Selhala ve své zkoušce. Chtěla aby ji potrestal. Rinnill se nadechl plný vzteku a podíval se na drowku klečící před ním. Její poraženectví ho dovádělo k zuřivosti, a rozhodl se jen pro jednu možnost. Poníží ji tolik, že buď se vzpamatuje anebo už nikdy nebude víc než stín. Odepl zbraňový opasek. „Bude tě to bolet a poníží tě to...aby sis to pamatovala,“ zavrčel k ní a začal ji mlátit, dokud nepadla do bezvědomí. A potom...si ji vzal.


Netrvalo dlouho a sám litoval. Její hrdost to neunesla a sebevědomí se vrátilo zpět. Rozzuřeně se na něj vrhla. Tentokrát to bylo jiné. Vztek a jejích očích byl jak hmatatelný oheň a touha působit bolest se dala krájet. „Tyhle dvě dlouhé jehlice maj Zaundar v mučící výbavě,“ zasyčela jako podrážděný had a zabodla mu jednu do lýtka, druhou do paže a prošla s nimi skrz. Dosud si nebyl jistý jak vážně to myslí...a teď už nebylo jak se bránit. Bolest vystřelila do těla, a jehlice navíc přidržely jeho tělo u postele. Chvíli se rozmýšlela kam jehlice zabodnout a neustále nadávala že má jen dvě. Pak se k němu naklonila. „Víš co jsem ti řekla, co bych chtěla...,“ zašeptala a Rinnilla strach zmrazil na místě. „Ne...prosím...mrtvý ti..jsem...k nic...,“ zasténal ale slova utla jehlice vbodnutá ze strany do krku. Šílená bolest zaplavila celé tělo, cítil jak se mu zrak zakalil a svět se pomalu ztrácel v dáli. Provázel ho jen její smích a vzrušené vzdechy. „Tak snadno mi neutečeš...“ křikla na umírajícího drowa a rychle ho ošetřila alchymií. Rány zmizely, bolest a několik jizev přetrvalo. Zvedla se a on si všiml, že se pomazala jeho krví. Odešla si dát lázeň a voják se schoulil do klubíčka. Bývalé rány ho pálily, a stále se nevzpamatoval z šoku, a strachu. Bez ohledu na to, kolik peněz a času investoval do jejich partnerství, nyní přemýšlel nad desítkou způsobů jak ji zabije. Se strachem se na ni podíval jak se koupe. Její proměna ho začala děsit víc než možnost trestu od Xi An.


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits