Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 14:51 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Meldariel Sarco z Alwariel-Deník
PostPosted: 10:27 11. Dec 2011 
Offline
Nováček
User avatar
 Profile

Joined: 17:44 23. Sep 2011
Posts: 45
Location: Ostrava-Poruba
Dobrodružství v Dorenském lese
-19.9. 1519 Noc-
Po rutinním snížení stavu uřvaných slepic jsem zamířila zpět do Ivory si odpočinout a zároveň počkat, zda-li nepotkám jednu ze svých nejlepších informátorek ohledně dění v Zemi. Naneštěstí chvíli po mě přišla Lina, s níž jsem navázala přátelský hovor letem světem o všem, co se naskytlo. Mluvily jsme i o výpravě, o níž informovala vzkazem u písaře v Ivory, ke kterému sice nechodím tak často, ale spíš čas od času. Z dobroty srdce a také z vděčnosti z doby před pěti měsíci jsem Lině darovala několik kusů jetele, aby si mohla jít vyrobit lektvar li na výpravu do Dorenského lesa, kde jsme měly v úmyslu jít hledat dobrodružství. Ještě než Lina odešla vařit, přišla paní Olwen, jež mi položila zajímavou otázku ohledně příběhu čarodějky z kouzelné zahrady kousek od Tartenu, kde jsme před časem odnesly za pomoci pana Ahvara a jedné paladinky pana Arnorma stiženého hrůznou kletbou. Místo u sochy a zvláštního kamene mu pomohlo zabránit proměně v bestii, jak jsem vytušila. Každopádně jsem musela paní Olwen zklamat, jelikož tento příběh mi není znám. V dětství a dospívání jsem spíš měla zálibu poslouchat písně a příběhy o bojovnících a jejich hrdinských činech, ale přislíbila jsem pomoc v hledání příběhu, který by to vysvětloval, alespoň trochu. Lina mezi tím odešla vařit lektvar a my s paní Olwen jsme pak nezávazně na prvotní otázce konverzovaly dále.
Asi po hodině přišla Lina v doprovodu paní Sinae, jež znám z dřívějška jen letmo. Po přivítání bylo téma hovoru mužského rodu, což jak se mi podbízelo, v ženské společnosti jinak dopadnout ani nemohlo. Někdy mě to baví, ale jindy to moc nechápu, každopádně je to vždy zajímavý zážitek. Nakonec po několika hodinách živého hovoru jsme vyrazily na výpravu, kdy nám ještě před opuštěním města paní Sinae sdělila, že Jitřenky již nejsou, načež mne napadlo, jak by asi reagoval Laisen. Měla jsem co dělat, abych si to vymlátila z hlavy po zbytek cesty. Na rozcestí, k němuž jsme dorazily jsme se rozhodovaly kam dál, jestli na medvědy nebo zlobry, zvítězili zlobři. Dále si jen pamatuji probuzení u kněze a bolest hlavy.
-Ráno-
Paní Olwen a Sinae s Linou mne odvedly do hospody, abych si sedla a odpočinula si. Tam jsme narazily na pana Vellaiho. Feministicky jsme si všechny sedly k jeho stolu bez vyzvání. Lina mi ochotně přinesla čaj, přičemž dámy se daly do probírání mé a Vellaiho podobnosti, obzvlášť jména, neb po chvíli vyšlo najevo, že se více podobá na jistého pana Yoshiho. Zprvu byla tato debata spíš chaotická, ale mám pocit, že pan Vellai a zmíněný pan Yoshi budou příbuzní, avšak to je jen můj osobní dojem.
Pan Vellai se po chvíli nechal slyšet, že si potřebuje něco zařídit, takže odešel. Chvíli na to přišli páni Nick a Isendir , kteří se k nám přidali na výpravu, jak jsem vytušila cestou od kněze, byla první výprava neúspěšná. Opět jsem se k výpravě přidala, ačkoli s panem Isendirem jsme se rozhodli držet se zpátky, neb ještě nejsme tak zběhlí v boji.
Procházeli jsme Dorenským lesem a poznávali cestičky a cesty až jsme došli do severního vřesoviště a narazili na leopardy. Jednoho jsme skolili a paní Olwen se povedlo šípem skolit pana Nizzreho, který se k nám přidal cestou do tábora skřetů. Nechali jsme tedy zbytek velkých koček napokoji, obešli jsme je a pokračovali v cestě. Samozřejmě paní Sinae pana Nizzreho oživila. Chvíli po tom jsme se zamýšleli nad tím proč paní Olwen pana Nizzreho střelila a došli jsme k závěru, že Lothian držel ochrannou ruku nad leopardy, a tak svému stoupenci zabránil jednoho zastřelit tím, že stočil její šíp na nejbližší cíl, což byl pan Nizzre. Pokračovali jsme tedy dál, až jsme narazili na divné místo. Vypadalo jako bojiště, ale opuštěné. Pomalu se smrákalo. Někteří z nás měli divný pocit, pak paní Lina uviděla trs bílých hub, pan Isendir jejich přítomnost okomentoval slovy, “Pokud zde rostou bílé houby je pravděpodobné, že zde v noci budou nemrtví,“ zděsila jsem se. Rozhodli jsme se pospíšit si a najít místo na odpočinek, ale jak jsme šli dál, narazili jsme na bažiny. Brodili jsme se špinavou vodou plnou pijavic, tehdy jsem byla vděčná za své vysoké boty. Po chvíli brodění jsme došli k ještěřímu táboru, kde se k nám přidal pan Vellai, jež dle jeho slov, sledoval naše stopy a tak nás našel. Tehdy jsem si uvědomila, že pan Isendir chybí. Chvíli na to se setmělo. Samozřejmě jsme vzali ještěří tábor útokem, paní Sinae našla svitek transformace, který si nechala, jelikož padla noc, šli jsme prozkoumat nedalekou starou věž, jež se jevila jako dobré útočiště, jež by se dalo i slušně ubránit kdyby došlo na nejhorší, ale propadla se do sebe, takže vyhlídka na přenocování uvadla, ačkoli dle prostředí bych tam nespala ani za tisíce měšců. Nakonec jsme se vrátili na bojiště s bílými houbami, došli jsme však po západu slunce. Všude byli kostlivci, rozhodli jsme se proplížit po okraji, ale za pár kroků nám došlo, že to nebude snadné. Lina si nasbírala bílé houby, načež ji napadli asi tři kostlivci. Myslím. Nakonec se všem povedlo se jich zbavit a byl opět relativní klid. Vzali jsme tedy nohy na ramena z bojiště, co nejrychleji to šlo. Ach, když jsem pak uviděla tábořiště, byla jsem dojatá a oddechla jsem si. Zapálili jsme oheň a usušili si věci a boty. Notnou chvíli jsme tam sušili své věci, pak jsme se rozhodli vrátit se do měst. Paní Sinae mne doprovodila i s panem Nizzre, Linou a paní Olwen do Ivory. Jak jsem vytušila z jejich mluvy i nabídky,že měli v plánu se ještě vydat do pouště, ale už jsem toho byla na pár dní přesycena. Chtěla jsem odpočinek a opět nabírat zkušenosti v řemeslech, kterým se věnuji. Dobrodružství sice zbožňuji, ale občas je toho až příliš. Někdy je čas na chvíli vypnout, no, stejně zase přijde nějaká velká výprava, tím jsem si jista a na ni budu opět připravena.

_________________
Co nemůžeš zabít, alespoň pronásleduj!
Postava na nové Thalii: Aurenriel Foina "Urulókeo Nosseo"
Momentálně v podtemnu jako Tra'lesta


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits