Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 10:10 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Denní zápisky
PostPosted: 17:53 20. Apr 2012 
Offline
Šlechtic
User avatar
 Profile

Joined: 18:43 07. May 2009
Posts: 344
úvodtento deník sepisuji z důvodu mého špatného myslného zdraví pro případ že by se mi něco stalo, nebo zapomněl co se v tyto dny událo

Den první
Je tomu již několik dní, stále se to opakuje, nepamatuji si co dělám. Není to krátkodobé zapomnění, ale nepamatuji si celé hodiny, pravidelně. Nic takového se předtím nedělo. Ano... obchody jdou výborně, ale moje zdraví začíná být horší, i když okolí nedávám naprosto nic najevo.

Den druhý
Probudil jsem se u ohně v Alansijských horách, nevím jak jsem se sem dostal. Měl jsem všechny věci, nebyl sem přepaden ani oloupen. Nebyl jsem ani zraněn, ale jak jsem se sem dostal si nepamatuji... poslední co vím, bylo že sem šel směrem k maringotce v Karatě... chtěl jsem psát do deníku.

Den třetí
Deník už nechávám pouze v maringotce, budu do něj přesně zapisovat lidi se kterými se stýkám a co dělám, snad mi to pomůže objasnit denní pasáže, které si nevzpomínám.

Den čtvrtý
Olwen, elf v rudém, Seart - lidi se kterými sem se setkal. Byly to tuctové rozhovory, obchody a podobně. Jen rozhovor s Olwen... pamatuju si že jsem s ní hovořil u krbu ve svazu obchodníků - dál už nic.

Den pátý, šestý, sedmý
Pátý a šestý den byl naprosto normální, neustále jsem běhal někde po Karatě. Banka - svaz obchodníků - dílny - banka. Navečer jsem nad psaním deníku přemýšlel co se může dít... a ta soška. Soška velkého válečníka třímajícího obouruční meč z tmavené oceli. Kdykoliv ji chci prodat zapomenu na to.

Den desátý
Probral jsem se v maringotce... na zemi. Taktak jsem schopen něco napsat, připadám si jako bych celé dny nespal, ale kdoví jak dlouho jsem tady ležel. Jsem doma a stále mám na sobě plný plát, jsem překvapen, jeho okraje jsou jakoby narezavělé, ale drží stále jako nové. Šel jsem si opláchnout obličej. Před zrcátkem jsem zjistil že mi ze rtů teče krev. Bělmo mám zarudlé a oči podlité krví. Připadám si jako mrtvola... dám se trochu dokupy a zajdu za klerikem do chrámové čtvrti, snad pomůže... cestou prodám rovnou tu sošku, něco z ní kápne.

Den x
Ani nevím co je za den! Bojím se jít ven, vypadám ještě hůř... ta dementní soška je vedle mojeho deníku a kalamáře na komodě - u klerika jsem taky beztak nebyl. Vše je zde krásně poklizeno, ale já neuklízel, je to tu doko---- *velká čára zakončená kaňkou*

*Nyní je již písmo velice rozklepané, místy kaňkaté a oproti dřívějšku absolutně neupravené*
Na stojanu pro zbroj... kde je místo pro helmici... je tam lidská lebka s rohy, je vystlaná pevnou koží, padne přesně na místo mojí bývalé helmice... a vůbec, tu taky nemám! Musím si lehnout... potom vymyslím jak postupovat a koho požádat o pomoc.

Den x
Nevím jak dlouho jsem spal, přes škvíru v zabedněných oknech vidím že je venku zase tma. Ale probudil mne až nehorázný puch - jako by v Karathských kobkách, nebo na popravišti. Prohledal sem maringotku a to co jsem našel mne naprosto zděsilo... v komodě byla pohublá ruka, nejspíš půlčíka nebo elfa. Krev byla již zaschlá, ale mezi věcmi, které mám nachystané ke spálení v kamnech jsem našel kus hadry... naprosto zkrvavené. Ruku jsem okamžitě spálil i s tím hadrem, ale to nic nemění na tom, že se cítím stále slabší a slabší. Musím jít ven.

Den x
S nikým jsem se nebavil a šel svižným krokem do knihovny, je mi jasné že jsem spal lépe, i když stále vypadám jako po flámu. Začal jsem pročítat knihy o nemocech, listoval jsem kde se dalo... až... v jedné jsem našel ilustraci té sošky - je to temný bojovník s temnou růží na hrudi, ano tu sošku mám v maringotce! Pod obrázkem byl jasný nápis: Vyobrazení Helgarona - boha temných válečníků. Šel jsem hned zpátky, i když jsem měl strach co mě tam bude čekat.
Soška byla na svém místě. Nic se doma nepohlo, nikdo tu nebyl. Zdá se mi, že mi je lépe, najím se a půjdu do chrámu, Thal mi pomáhej! Pomodlím se a budu muset přemýšlet jak vyřešit tuhle situaci... Ostatky alfa v maringotce... přece jsem to nedotáhl já?!

_________________
Hugo malina z MaliníkuDobré jídlo a řád! A hlavně klid


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits