Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 05:42 22. May 2019

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Malzar Zau’ndar
PostPosted: 15:04 06. Jul 2012 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 21:02 21. Jun 2007
Posts: 3780
//Protože tvořit si postavu a její historii do podtemna je těžké, dám sem jako inspiraci úvodní příběh své postavy. Zároveň chci zpětně poděkovat za hru a spoustu zážitků všem spoluhráčům z klanu Zau’ndar i mimo něj.//


Malzar Zau’ndar


Popis:

Vysoký, pohledný drow s živýma, inteligentníma očima. Na ostře řezané tváři mu téměř neustále pohrává mírný úsměv.

Na první pohled zaujme rovným, vznešeným držením těla a elegantním, úsporným pohybem jemných rukou s dlouhými prsty.

Značnou péči věnuje extravagantnímu účesu, díky kterému jeho dlouhé, bílé vlasy připomínají propletené čepele a bodliny. To, že o sebe dbá, dokazují i pečlivě zastřižené, upravené nehty a čistá kůže zjemněná vonnými oleji.

Nejčastěji nosí kvalitní oblek černé barvy se zlatým zdobením, jež ladí k jeho poněkud netypicky zbarveným očím. V boji se spoléhá na kroužkovou zbroj z kvalitní počerněné oceli a fialově obarvené kůže. Vše doplněno vkusným motivem zlatého pavouka.


Povaha:

Malzar si zakládá na své čistém původu s šlechtickými předky. Společnost a hry jsou jeho přirozeností, stejně jako vášně a požitky téměř veškerého druhu. Dbá o své vychování. Vždy se snaží vyjadřovat i vystupovat tak, aby to odpovídalo tomu, jak on sám vnímá ideál drowského šlechtice. Tedy s noblesou, kultivovaně, s nadhledem a smyslem pro humor, stejně jako pro zábavu všeho druhu. Pokud by existovaly různé dialekty drowštiny, Malzar by mluvil čistým, spisovným jazykem vyšších vrstev.

Jen nerad se snižuje k primitivnímu vyjadřování, projevům toho, co považuje za jednoduché, zvířecí emoce a k vulgarismům a to i ve vztahu k níže postaveným drowům nebo otrokům. Jen vzácně by ho někdo mohl vidět křičet na otroka nebo ho dokonce kopat (zřejmě by použil důtky nebo jiný nástroj na trest určený a trestal by v klidu). Malzar však netrpí přehnaným soucitem. Prostě se mu jen nezamlouvá představa sebe sama, chovajícího se a mluvícího jako nějaký nájemný rváč nebo ožrala ze dna drowské společnosti.

Hlavním obvyklým motivem jeho jednání bývá zábava. Když něco zní zábavně, nejspíš to udělá. Když něco zní jako nuda, jen těžko se k tomu donutí. Dokáže velmi dobře analyzovat výhody i rizika, ale jen málokdy nakonec odolá zajímavé příležitosti jen proto, že by mohla být riskantní. Miluje vzrušení z lovu, dobré víno, lehké drogy, hazardní hry a zajímavé ženy (občas i muže). Aby mohl žít život, po kterém touží, usilovně pracuje na svém lučištnickém umění, navazuje vztahy a snaží se zajistit si místo v drowské společnosti.

Z tohoto důvodu se kdysi dávno rozhodl i pro vstup do klanu Zau’ndar a s jeho pomocí absolvoval část jinak velmi nákladného výcviku. Ví, že klan je pod ochranou mocného rodu S´Zai a jeho otrokářské zaměření vnímá jako ideální.

Malzar sám o sobě není nijak silně věřící. Nikdy ho vlastně nenapadlo nějak zvlášť řešit svůj vztah k bohyni, smysl své existence, odkud přišel a kam kráčí a podobné otázky. Nicméně ze všech sil se snaží být dobrým a uznalým věřícím, protože to vnímá jako něco, co se zkrátka patří. Chrámu projevuje velký respekt a netají se svou úctou ke kněžkám. Ve skutečnosti má z chrámových kněžek dobře skrývanou hrůzu, protože ví, jak vražedné a nebezpečné dokáží být jejich vrtochy. Mimo předem připravených příležitostí, kdy se může projevit jako oddaný věřící, se bližším stykům s chrámem vyhýbá a kněžkám se klidí z cesty.


Minulost:

Malzar se narodil před 148 lety v dobře situované rodině. Vychovával ho jeho tvrdý a nesmlouvavý strýc, který se živil střídavě jako žoldák při výpravách v podtemnu a střídavě jako strážný bohatších řemeslníků. Sebou Malzara strýc téměř nikdy nebral a díky tomu měl Malzar po dlouhá období poměrně značnou svobodu v tom, jak nakládal se svým životem.

Většinu svého života strávil v Charaxssu a zejména v Olathu, kde už jako velmi mladý pomáhal obveselovat hosty, aby si vydělal na nějaké to pití a povyražení. Snil o kariéře uznávaného umělce a kromě hudby se pokoušel i o erotické básně a dokonce nakreslil i několik méně zdařilých aktů.

Jeho umělecký rozlet po návratu z výpravy tvrdě zarazil jeho pěstoun. Ten rozhodl, že tehdy zhruba 50 ti letý Malzar je již dostatečně starý a přinutil ho podstoupit vojenský výcvik, do značné míry udělovaný strýcem osobně. Malzarův život se změnil – místo v Olathu trávil své dny tvrdým drillem poblíž obhroublých vojáků a strážných. Ti ho naučili mnohé o vojenském řemesle a daleko od profesionálních prostitutek jim Malzar musel sloužit i k veškerému pobavení.

Po přibližně čtyřiceti letech poměrně pokojného života ve městě se Malzar poprvé zůčastnil několika výprav v podtemnu. Na jedné z nich přišel jeho strýc o život po konfliktu s mozkomory a Malzar získal svobodu, ale i nutnost postarat se o sebe sám.

Dalších téměř šedesát let se protloukal, jak uměl. Olath ho již nepřijal zdaleka tak přátelsky jako kdysi a Malzar zjistil, že jeho zanedbaný talent jednoduše nestačí na kariéru profesionálního hudebníka, básníka, ani malíře. Nastalo nejtěžší a nejnuznější období jeho života. Přivydělával si jak jen to bylo možné – přepisoval texty učedníkům magických umění, posluhoval a dělal poslíčka, sem tam se zúčastnil některé z kratších výprav v podtemnu a občas, když bylo zvlášť těžko, si přivydělal i jako příležitostný prostitut.

Postupně mu nezbylo nic jiného, než se vrátit ke starému drillu jeho strýce a nakonec se několikrát uchytil jako námezdný lučištník. I když nějakou dobu zvažoval cestu tanečníka mezi stíny, jeho život mu změnilo až setkání s potulným mistrem a vynikajícím tajemným lučištníkem.

Aby získal dostatek prostředků na potřebný výcvik, obrátil se nakonec na klan Zau’ndar, kterému nabídl veškeré své znalosti, dovednosti a sám sebe. Vůdkyně klanu, Alyffyn Zau’ndar s nabídkou souhlasila a Malzar tak mohl projít několikaletým základním výcvikem a začlenit se mezi učedníky klanu.


Cíle postavy:

Udržet si vysoký životní standart.
Získat respektovanou pozici v klanu Zau’ndar.
Získat si respekt a uznání v Olath Deis.
Objevovat svět, bavit se a užít si i těch nejluxusnějších radovánek.
Stát se uznávaným mistrem v lukostřelbě.

_________________
Severský půlork BU, Forenhaimský rodák, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Člověk Ramon Bach,
půlčík Halkin, drowové Nadas a Malzar Zau'ndar a asi dvacet dalších. .o)

Občas se ukážu a lognu nebo si to tu pročtu.


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits