Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 10:41 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 33 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: Průvodce nebezpečných míst
PostPosted: 12:24 11. Apr 2016 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
15. Král lvounů

Malla ventash´ma. Abych ověřil vhodnost rozšíření rodinných zájmů na šperkařské odvětví a cílených odchytů Belkerů, jak jsem se již v předchozí zprávě zmínil, vypravil jsem se opětovně do pouštních ruin v blízkém okolí města Kel al Haradz, které jsem považoval za bezpečné. K mému velikému překvapení jsem však narazil na schodiště, které jsem dříve musel přehlédnout. Vydal jsem se tedy na průzkum a narazil po dalším putování na lvouny. Jedná se o inteligentní tvory, které vypadají jako kříženci mezi lvem a povrchňankým člověkem, přičemž spodní část těla jakoby patřila lvu a trup má humanoida, na kterém je nasazena lví hlava. Oproti lvu má kromě čtyř končetin, po kterých se pohybuje, na trupu další dvě končetiny, které využívá jako běžný humanoid. Kromě toho je ještě navíc obdařen dvěma velkými křídly, které nejspíš nebudou sloužit k létání, ale k lepší stabilitě a manévrovatelnosti a možná mu pomáhají i k vyvinutí vyšší pohybové rychlosti. Srst je obdobná lví, je však hrubší. Zarážejícím na těchto tvorech je, že jsou jejich zbroje očividně dělány na míru včetně helem a že jsou vybaveni kvalitními zbraněmi, které opravdu dokáží velmi dobře využívat. Dle symbolů by se dalo usuzovat, že mají co dočinění s povchňanskou paladinskou špínou. Kolonie je silně ozbrojena a řádně nebezpečná. Přesto se mi podařilo lstí proniknout až do hlouby a vyzvat na souboj krále lvounů, který po úmorném boji padl. V rychlosti jsem ho stáhl z kůže a uprchl skrytým zadním vchodem dříve, než dokázali zareagovat další lvouni ve snaze pomstít krále. Příjemně mě ale překvapil překupník, neboť za kůži krále, kterou bych neocenil dráž než kůži běžného lva, mi vyplatil celých 30 měšců ve zlatě. Blízkost této kolonie ale vrhá neblahý stín na získávání srdce vzduchu pro obchodní účely, protože není možné zjistit, kam až sahá bojový vliv lvounů.


Attachments:
15. král lvounů.jpg
15. král lvounů.jpg [ 232.29 KiB | Viewed 8127 times ]

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Průvodce nebezpečných míst
PostPosted: 16:23 13. Apr 2016 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
16. Matka ankhegů

Povchňanské loviště skýtají úkryt a živobytí mnohým živočichům, z nichž ne u všech se jedná o plachá či přátelská stvoření. Jedním z takových je i kolonie ankhegů. Nejlépe se dá ankheg popsat jako podlouhlý a výrazně přerostlý hmyz, pohybující se na čtyřech párech končetin, s masivním a zároveň plochým zadečkem i krkem. Krk je zakončený zploštělou hlavou, na které se nacházejí ostrá kusadla. Tělo má na délku nejméně tři metry a jeden metr na výšku, ale pokud zvedne krk s hlavou, snadno se dostane s výškou i na dva a půl metru. Při napadení ze sebe vydávají zvláštní písklavý zvuk, kterým pravděpodobně varují další členy kolonie v blízkosti, eventuálně se svolávají v útoku na nepřítele. Jakým způsobem se tyto tvorové rozmnožují se mi nepovedlo zjistit, neboť jsem neobjevil žádnou jejich noru či doupě a prostor, který považují za své loviště chrání pouze dospělý jedinci. Zcela ojediněle však lze narazit na velkou samici ankheda, která by teoreticky mohla zajišťovat udržení potřebné populace. Za její pět a půl liber těžký krunýř se mi povedlo získat osm měšců od překupníka. Na využití mi přijde nevhodný i přesto, že je vcelku pevný. Předpokládal bych tedy, že se jedná pouze o trofejní cenu, neboť kolonie se nachází pouze na povrchu, což výrazně zvyšuje cenu. Pro naše účely bych doporučil se kolonii vyhnout a to z důvodu, že používají silnou kyselinu, která snadno dokáže poškodit i velmi cennou výzbroj a výstroj.


Attachments:
16. matka ankhegů.jpg
16. matka ankhegů.jpg [ 125.05 KiB | Viewed 8095 times ]

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Průvodce nebezpečných míst
PostPosted: 15:50 14. Apr 2016 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
17. Ohnivý elementál

Je známo, že po světě se pohybuje mnoho bytostí spojených s elementy. Ať už to je oheň, voda, vzduch a nebo země. Jejich síla a nebezpečnost se prakticky nedá stanovit, dokud s daným stvořením se lovec nedostane do křížku. Na jednou z takových zajímavých bytostí je možné narazit ve Skalních horách, kterou si pro svou existenci zabrali ohnivý elementálové. Je pravda, že mě nejprve jejich kolonie překvapila, protože bych podobné tvory očekával spíše v suché a slunné poušti eventuálně v hlubokých jeskyních v blízkosti sopečného jádra, ale po podrobnějším prozkoumání se jedná spíše o nějaké vyvrhele, kterým se zde povedlo zapustit kořeny poblíž malé sopečné pukliny a nemají skoro nic společného s prastarou ohnivou silou spojenou s jádrem podtemna. I tak jim ale puklina poskytuje dostatečnou sílu k tomu, aby bytosti nebylo radno podceňovat, protože žár vycházející z jejich těla, které je kompletně pokryto plameny, je rozhodně nezanedbalný. Navíc se kov při doteku žhaví a není snadné zasáhnout materiální bytí těchto bytostí. Zcela výjimečně je možné v kolonii narazit na skoro humanoidní bytost, která má na výšku něco málo přes dva metry, dvě ruce a je bez nohou. Levituje na ohnivém polštáři, jeho dech, zrak i vlas je ryze ohnivý. Boj s bytostí je obtížný, protože je možné zasáhnout pouze magickou auru bytosti a tato bytost se svou energií všemožně snaží auru obnovovat a to až do chvíle, kdy se vyčerpá, pohasne a rozpadne se. Nezůstane z něj žádné hmotné tělo, jen popel. V tuto chvíli doporučuju zachovat klid a nevířit okolo, ale pečlivě prach sesbírat do předem připravené nádoby. Prach je velice ceněný, za 5,5 lb prachu jsem získal celých osm měšců zlata. Prach údajně přidávají duegaři do tavných pecí k zpracování nejtvrdších kovů. Pro rodinu toto však není vhodné místo, neboť rothe spálený na uhel není dobrým zhodnocením rodinných financí.


Attachments:
17. ohnivý elementál.jpg
17. ohnivý elementál.jpg [ 193.22 KiB | Viewed 8066 times ]

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Průvodce nebezpečných míst
PostPosted: 16:04 18. Apr 2016 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
18. vůdce vyvrhelů

Je mnoho míst, kde se soustřeďují všemožné pochybné živly, které se snaží držet dál od mocenské sféry. Jedním z takových je i dříve opuštěná pevnost v zatopených jeskyních, kterou pro svou podvratnou činnost využívají vyvrhelové. Jde o bandy rothe, špatně vyzbrojených a agresivně hájících svá poslední místa, kde se cítí být svobodnými a chráněnými před nadřazenými rasami, stejně tak i před volně se potulujícími podtemňáckými příšerami. To z nich ale činí dobré cvičné místo pro naše skupiny, neboť smrt tohohle odpadu nikoho nebolí a není ani nutné škody někomu nahrazovat. Stejně tak je možné je chytat a prodávat na přilehlých trzích s rothe. Vesměs ale vzaly mé představy o odpadu rothe za své, když se mi podařilo proniknout do níže položených a lépe chráněných pater staré pevnosti. Výzbroj vyvrhelů zde se radikálně změnila a i jejich výcvik poznal značného vylepšení. Účel tohoto mi byl dlouho utajován a nešel rozlousknout. Až se mi jednou povedlo zjistit, že je pevnost využívána jako podvratné překladiště obchodního artiklu, které slouží k obcházení cla na všechny možné výrobky při obchodu s Kahzetem. Vzhledem k tomu, že se rodiny tato záležitost nedotýká a není touto činností poškozována, doporučuji pouze příležitostně napadnout pevnost, lehce poškodit a hlavně přinést hlavu vůdce vyvrhelů, za kterou druhé rodiny rády zaplatí až osm měšců ve zlatě. Vůdcem bývá nejspíše nejschopnější jedinec, který dokáže zbylé vyvrhele udržet v shodné jednotě a zaručuje budoucí chod pevnosti a obchodu.


Attachments:
18. vůdce vyvrhelů.jpg
18. vůdce vyvrhelů.jpg [ 233.87 KiB | Viewed 8033 times ]

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Průvodce nebezpečných míst
PostPosted: 16:25 19. Apr 2016 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
19. Moerdil Ir´Marl – pán kostlivců

Na světě existuje mnoho míst, ve kterých dochází k průniku temné magie na povrch či míst, kde minulost zakládá k pravděpodobnosti samovolnému vzniku nemrtvé bytosti. Ať už to jsou různá pohřebiště, kobky a hrobky a nebo místa z masových zabíjení všemožných bytostí. A jedinou hnací silou všech nemrtvých je, že nesnáší cokoliv živého. Jedním takovým místem je i hrobka v propasti Ix Rafh, která umožňuje vzniku kostlivcům. Zatímco na kostry v zatopených tunelech není třeba brát ohled, v propasti jsou temné síly o poznání větší a magická síla rodí kostlivce nebývalých schopností. Teprve hlubším průzkumem hrobky jsem ale zjistil, že zde byl pohřben i mocný bojovník Moerdil Ir´Marl, kterého temná síla probudila k neživotu po životě do formy 2 metry vysokého kostlivce, ve které ovládá všechny slabší kostlivce ve své blízké sféře. Jemu byly v tomto polobytí ponechány schopnosti válečníka, které bez váhání využívá a snadno se ohání obřím mečem po svých soupeřích a různých narušitelých jeho věčného klidného spánku. Je to soupeř, kterého není radno podceňovat. Tak, jako většina ostatních nemrtvých je i Moerdil Ir´Marl nesmrtelný a pokud mu nějaký šťastlivec dokáže rozrušit magii, držící kosti pohromadě a sebrat tak dočasně jeho vnitřní sílu, po čase zjistí, že tato síla byla opět obnovena a kosti pána kostlivců jsou pohromadě a tak se nebohý soupeř zas ocitne v tváři tvář proti hladovému meči pána kostlivců. Jediným cenným předmětem, který je možné získat jako trofejní předmět a zároveň důkaz, že lovec přemohl kostlivého pána Moerdil Ir´Marla, je posmrtná maska, za kterou vetešník vyplatí i třicet měšců ve zlatě. Maska novému držiteli nepřináší žádné výhody ani mu nijak neulehčuje bytí, avšak se může stát skvělým dekoračním předmětem nad rodinným krbem a může tak pomoci ke zvýšení rodinné prestiže.


Attachments:
19. pán kostlivců.jpg
19. pán kostlivců.jpg [ 212.33 KiB | Viewed 8003 times ]

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Průvodce nebezpečných míst
PostPosted: 14:00 22. Apr 2016 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
20. Xorn

Ve své dřívější zprávě jsem se již zmínil, jak kanály pod Kahzetem poskytují svým magickým podhoubím útočiště pro mnoho různorodých tvorů, všemožných ras, tvarů, živých i nemrtvých. Na jednoho obzvlášť zajímavého tvora jsem narazil až po delším a podrobnějším průzkumu. Jednalo se o Xorna. Bytost těžko popsatelná, na první pohled se skoro nedá určit ani kde má hlavu a kde patu. Na výšku měří necelé dva metry, má kulovité tělo a pohybuje se na masivních končetinách. Oči má ložené ve spodní části těla, zatímco rybí tlama se nachází na špici. K boji používá chapadlovité končetiny zakončené klepety. Citlivé místo ke zranění tvora se obtížně hledá, neboť kůže tvora je tvrdá, obtížně prorazitelná, je to skoro jako bušit do kamene. Xorn bývá často doprovázen menšími tvory – mutanty. Na pohled se jedná o kombinaci krysy či fertoxe s nějakým nižším polohumanoidem, jako jsou skřeti či kobolti. Tito mutanti bývají ve vzrůstu asi 80cm vysocí, pohybují se legračně škubavou chůzí. Doporučuji tvory přímo nezabíjet, ale pouze omráčit a poté odkrvit, neboť krev mutantů je žádanou alchymistickou surovinou. U Xorna je to s trofejí jinak. Krev je hustá, kašovitá, bez magických účinků. Na druhou stranu jejich žaludek Xorna obsahuje pro vařiče lektvarů kvalitní a extrahovatelné složky, takže neváhají za smradlavý pozůstatek zaplatit přes dva měšce. Z rodinného hlediska je to oblast bez zájmu, stoky ještě nikomu prestiž nevynesly.


Attachments:
20. Xorn.jpg
20. Xorn.jpg [ 234.84 KiB | Viewed 7969 times ]

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Průvodce nebezpečných míst
PostPosted: 15:59 25. Apr 2016 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
21. Šedý skřet

Že skřeti jsou rozlezlá, vlezlá a nevymýtitelná pakáž, to je fakt, přenášený od generace ke generaci. Tito ani ne metr vysocí pololidé dokáží snadno využívat všech možných nástrojů, zbraní i zbrojí, krátké luky nevyjímaje. Příležitostně lze narazit i na jedince, který dokáže ovládat lehkou šamanskou magii. Na skřety je možné narazit prakticky kdekoliv, v nám známých místech se jim nejvíce daří v blízkosti Daf Jammovy hlubiny, kde si zabrali rozlehlá území, která si agresivně chrání. Proti narušiteli vždy používají strategii „NAS MNOGO“, kdy ve velkých houfech útočí a snaží se zasáhnout jeho citlivé místo. Galantnost bojovníka se u nich rozhodně očekávat nedá. Co se týká organizační stránky, zatím se mi nepodařilo proniknout do struktury velení. Připadá mi, že každý malý tábor má svého vůdce, který velí davu skřetů v okolí. Mocenské sféry a nebo nějaké nejvyšší velení do této doby nebylo odhaleno. Je možné, že skřeti jsou ovládáni některou vysoce inteligentní bytostí pomocí příkazů, nám doposud neznámým způsobem přenášených. Samotné pozorování kolonií své výsledky bohužel nepřinesly. Stejně tak se nedá jednoznačně určit, jak na sebe budou reagovat skřeti z jiných táborů. Byl jsem na svých pozorováních svědkem jak relativně přátelského vycházení, tak i krvavých jatek. Skřeti obecně jsou považovány za škodnou, napadají neozbrojené průvody, lehce hájená místa a oblasti působení mnohých rodin tak doznávají škody na majetku. Čas od času je tak na hlavu některého z vůdců skřetů vypsána zajímavá odměna ve zlatě. Poslední zakázku, kterou jsem zaznamenal byl lov na šedého skřeta, za kterého byla vyplacena odměna ve výši tří měšců a dvěsta zlatých navrch. I přesto, že mají vysoký rozmnožovací potenciál, jako rothe nemají pro svou křehkou konstituci a zanedbatelnou sílu valného využití a nejsou tedy vhodnou oblastí pro rodinný kapitál. Časté likvidace až ke kořenům jednotlivých kmenů nám však může vynést prestiž u jiných rodin, jejichž majetek bývá skřety zaplaven. Bohužel málokdy by se toto opatření obešlo bez ztrát na našich bojových rothe.


Attachments:
21. šedý skřet.jpg
21. šedý skřet.jpg [ 219 KiB | Viewed 7936 times ]

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Průvodce nebezpečných míst
PostPosted: 16:06 27. Apr 2016 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
22. Vačice krysopsa

Krysopes, jak už samotný název vypovídá je zkříženina mezi krysou a psem, přičemž z každé rasy si vzal ty nejzajímavější vlastnosti. Dá se předpokládat, že původ zvířete má svůj základ v kahzetských kanálech, odkud byly po čase buď vypuzeni, a nebo začali vyhledávat sušší prostory k životu. Zvířata se pohybují na čtyřech končetinách, mají dlouhý silný a kryse podobný ocas sloužící ke stabilizaci těla při rychlých pohybech, dorůstají obvykle velikosti jednoho lokte výšky a dvou délky. Charakteristické pro zvíře jsou měkké kožené výčnělky v hřbetní části a dále pak chrup hlodavců. Útok na vetřelce pak probíhá rychle, zákeřně a obvykle ve smečce. V případě osamocení má zvíře tendence se schovat a dostat se tak zbaběle mimo nebezpečí bez ohledu na následky pro ostatní členy kolonie. Pro své teritorium si vybírají suché nory a malé jeskyně, které velice neradi opouštění. Jediný výskyt, který se mi povedlo zaznamenat, je v jeskyních jižně od Kahzetu, kde se jim povedlo zakotvit a udržet před jinými dominantními zvířaty v lokalitě. Dá se předpokládat, že pokud by zvíře mělo povahu psa, stal by se krysopes škodnou na mnoha místech podtemna. Pro svou typickou krysí zbabělost však jejich teritorium zůstává omezené. O dostatečnou populaci se starají vačice, které se pohybují převážně v bezpečných místech kolonie. Kolonie pak bývá vedena nejschopnější vačicí, jejíž rozměry bývají značně větší než běžného krysopsa a za její 5 a půl libry těžkou kůži bude vyplacena odměna dvě stě zlatých k jednomu měšci. Lokalita je pro rodinu nezajímavá, kůže jsou hrubé a nepoužitelné ani pro zakrytí rothe. Zvířata ponechána svému osudu nejsou žádným nebezpečím.


Attachments:
22. vačice krysopsa.jpg
22. vačice krysopsa.jpg [ 178.21 KiB | Viewed 7906 times ]

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Průvodce nebezpečných míst
PostPosted: 11:38 04. May 2016 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
23. Starý jezevec

Jezevci jsou nízká zavalitá stvoření s délkou těla přibližně jeden a půl lokte, se čtyřmi končetinami, na kterých se kolébavou chůzí pohybují a které jsou zakončeny ostrými drápky. Na hlavě je možné často vidět typické bílé pruhy. Srst jezevců je hrubá a štětinatá. Způsobem života mi dost připomínají již dříve zmíněné fertoxe. Na jezevce je možné narazit v Ivorském lesíku. Zvláštní však je, že jsem na svých cestách narazil na mnoho zabitých a z kůže stáhnutých jedinců. Tento jev byl natolik častý, že bych mohl typovat, že minimálně půlka karatského království se obléká do kůže jezevce. Vzhledem k nedobré kvalitě kůže, která je obdobná s fertoxí a kterou lze u nás používat leda tak pro rothe, dá se usuzovat, že nezanedbatelnou část karatského království tvoří ubozí rothe. Také trvalo velice dlouhou dobu, než se mi v kolonii jezevců podařilo narazit na nějakého starého jedince, abych stejně jako u fertoxe mohl zjistit kvalitu kůže a nechat ji ocenit a ohodnotit. Nakonec se to ale přecejen podařilo a vetešník mi s úsměvem na tváři předal celý měšec zlata. Lov jezevců rozhodně nemůžu rodině doporučit. I přesto, že naprosto netuším, jak si tato zvířata mohou zachovat dosavadní stav a nebýt již druhem vyhubeným, lovců tohoto zvířete bude tolik, že je vysoké riziko na natrefení se na povrchňanského lovce. Možná by bylo vhodné prodat tuto informaci některým nám spřáteleným otrokářským klanům, kteří by jezevce mohli využívat jako návnadu pro hodnotnější trofej.


Attachments:
23. starý jezevec.jpg
23. starý jezevec.jpg [ 241.35 KiB | Viewed 7865 times ]

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Průvodce nebezpečných míst
PostPosted: 12:05 05. May 2016 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
24.Urgantis mocný – netopýří lich

Při prvotním prozkoumávání propasti Ix Rafh jsem mimo jiné narazil i na bainligory. Ihned jsem je považoval za příbuzné již dříve zmíněného netopýrodlaka, protože podobnost těchto bestií je až zarážející. Obě se pohybují po dvou nohách rychlým, skokovitým pohybem, obě mají blanitá křídla, která neslouží k létání, ale jen ke stabilitě a možná navíc i k zastrašení soupeře. Tu by však i podobnost končila. Zatímco u netopýrodlaka bych si tipoval na magického tvora, u bainligora bych zastával názor, že jde o přírodní bytost, ovládající elementy. Jejich kůže je dobře stahovatelná, nebývale kvalitní a i dobře ceněná. Těšil jsem se již, že obdobně jako u jiných druhů narazím na nějakou matku rodu s ještě kvalitnější a výrazně dražší kožešinou. Nestalo se však tak. Vstupem do jeskyně jsem zjistil, že se jedná o místo rozvratné temné magie a po řádném prozkoumání jsem objevil, že jsou prostory střeženy nějakou vůlí nemrtvých. Tou vůlí není nikdo jiný než netopýří lich Urgandis mocný. Na první pohled jde o typického licha, výšky běžného drowa, kostlivé tělo zakryté těžkým pancířem od kostlivé hlavy až po nejspodnější kůstku na jeho nohách. Jen místo helmy používá svou korunu moci. Od běžného licha se liší výraznými blanitými křídly, které nebudou sloužit k létání, ale spíš budou mít symbol moci nad bainligory. Urgandis dokáže vládnout velmi obstojně jak obřím, ohnivým obouručním mečem tak i svou magií, kterou jako každý lich proměnou získal, což z něj činí víc než jen obávaného soupeře. Stejně jako u ostatních vyšších nemrtvých je i Urgandis nezničitelný a poražením přijde o svou moc dočasně. Dobrým nápadem ale je, rychle sebrat jeho 5,5 lb těžkou lebku a prodat ji jako prestižní trofej překupníkovi za 36 měšců. Naše lovce bych ale do těchto míst neposílal. Zdá se mi, že by nejeden z nich brzo sloužil jako náhrada za způsobenou újmu samotnému Urgandisi mocnému.


Attachments:
24. netopýří lich.jpg
24. netopýří lich.jpg [ 177.98 KiB | Viewed 7836 times ]

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Průvodce nebezpečných míst
PostPosted: 10:42 06. May 2016 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
25. Starý gorgon

Gorgoni jsou prastará zvířata, jejichž stavba těla je velmi podobná povrchňanské krávě. Oproti tomuto naprosto neškodnému stvoření jsou však gorgoni zvířata, se kterými se již musí počítat a u kterých ne zrovna každá provokace musí dopadnout jen dobře. Jejich mohutná těla jsou pokryta silným krunýřem skládající se z velkých šupin ne nepodobných šupinové zbroji od kovářů, na zádech jim rostou výčnělky, které nejspíš i zde budou symbolizovat jejich stáří a postavení ve stádě. Gorgoni mají zelené oči, ohromné rohy a jejich dech dokáže nepozornou oběť uvést do stavu permanentní strnulosti. Gorgoni žijí na velkých pláních loviště, kde je možné narazit na pár desítek gorgoních krav vedené vesměs jedním dominantním samcem. Primárně nejsou gorgoni útočnými zvířaty, pouze chrání své teritorium. V případě napadení používají hlavně hybnosti těla a je potřeba řádné obratnosti, aby lovec neskončil rozdupán pod kopyty těchto ohromných zvířat, které v kohoutku směle dosáhnou výšky i přesahující jedno látro. I přesto, že je kůže gorgonů vcelku ceněným artiklem, důležitou trofejí zvířat se stávají rohy dominantního starého samce. Podle velikosti a kvality dodaného rohu a pochopitelně i v závislosti na množství materiálu na trhu je možné za rohy o váze 5,5 lb utržit necelých 10 měšců. Přesněji, co se mi povedlo získat, bylo devět měšců a osm set zlatých k tomu. Z rohů se dělají malé slonovinové dekorativní předměty, které by neměl být problém v našich dílnách také zpracovat s vyšší efektivností a vyššími zisky, než je z prodeje surového materiálu. Místo bych rodině doporučil, vhodné musí být odchyt a výcvik mladých gorgoních krav, které bude možno pronajímat jako jízdní zvíře. Při nájemních cenách kolem jednoho pytle zlata za rok musí být jakákoliv úspěšná investice mnohonásobně navrácena.


Attachments:
25. starý gorgon.jpg
25. starý gorgon.jpg [ 152.75 KiB | Viewed 7816 times ]

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Průvodce nebezpečných míst
PostPosted: 15:15 01. Jun 2016 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
26. Strážce podlaží

Kamenná hrobka je stejně jako mnoho dalších temné místo samo o sobě, avšak je ještě navíc prosyceno temnou magií. Hrobka se nachází hluboko za smrdutými tunely. Z hlubin se ozývají táhlé a nervi drásající zvuky. Nepodařilo se mi zjistit, co v kamenné hrobce bylo původně uloženo k věčnému spánku a ani kdy a k jakému účelu byla původně vystavena. Je možné, že je místo využíváno k uložení nepohodlných svědků a narušitelů z blízkého obydleného jeskynního systému. Každopádně, současnými vlastníky hrobky jsou ghůlové a smečka jiných nižších nemrtvých. Postupným průchodem do nižších pater hrobky jsem stále očekával, že tyto nemrtvé musí mít pod palcem minimálně silný faern, který si svou snahou uchovat pevné zdraví prodělal přerod v licha. Mé obavy se naštěstí nevyplnily, či spíše možná již někdo přede mnou hrobku vyplenil a to, co se v ní objevuje je již jen malý pozůstatek dřívější slávy. Každopádně jsem tu narazil na strážce podlaží. Jedná se sáh vysokého bojovníka, pokrytého obvazy, od hlavy až k patě, tělo má přepásáno kovovými popruhy a výztuhami. To ale není přesně ta věc, na kterou by se měl jeho oponent soustředit. Tou pravou věcí je obří magická kosa, kterou se strážce podlaží dokáže velmi obratně ohánět. Vítěz nad strážcem by hlavně neměl zapomenout amputovat prst mrtvé mrtvoly nemrtvého a přinést vetešníkovi. Jedná se o velmi žádanou magickou ingredienci vážící 0,3 lb, za kterou vyplatí vetešník 8 měšců zlata.


Attachments:
26. strážce podlaží.jpg
26. strážce podlaží.jpg [ 234.78 KiB | Viewed 7765 times ]

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Průvodce nebezpečných míst
PostPosted: 14:44 02. Jun 2016 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
27. Střetvěd

Zatopené tunely dávají přežít mnohým stvořením, které se snaží v drsném prostředí přežít, jak se dá. Jedním z takových společenství je i malá kolonie skřetvědů. Umístění samotné ukazuje, že k jejímu vybrání musela přispět byť nepatrná inteligence. Místo je velmi dobře střežitelné. Z jihu se sem dá dostat pouze po úzkých můstcích, ze severu zase jen úzkým průchodem. Nebýt to v tak nehostinném místě, dalo by se toho využít k založení vlastní malé kolonie. Ale zpět ke skřetvědům. Jedná se o další skřetoidy, humanoidního vzhledu, oproti skřetům dosahují výrazně vyššího vzrůstu v mnoha případech přesahující i jeden sáh. To jim také umožňuje využívat jiných zbraní a jiné bojové strategie, než s jakou se dá setkat u skřetů. Bývají ozbrojeni dlouhými luky, kušemi, velkými sečnými a bodnými zbraněmi. Zbraně získávají primitivním zpracováváním rudných žil, kterých se v zatopených tunelech nachází mnoho. Kvalita však bývá nevalná a ani vetešník o tyto zbraně neprojevuje valný zájem. Nemá význam je brát do města a nejlépe je je vhodit do přilehlých hlubokých podzemních jezírek. Příležitostně je kolonií zvolen nový vůdce jako náhrada za zemřelého. Obecně to bývá nejschopnější válečník v kolonii. Na znamení svého postavení dostává měděné chrániče, které kryjí ramena a ruce. Pravděpodobně úroveň jejich kovářství nedosahuje kvalit, aby dokázali vyprodukovat použitelné a nositelné brnění. Skřetvědi jsou podobně jako skřeti škodná, která ničí obchodní vztahy některým rodinám. Z tohoto důvodu je příležitostně na hlavu vůdce vypsaná odměna. Výše se pochybuje v závislosti na způsobené škodě. Poslední zaznamenaná byla ve výši jednoho měšce a dvou set zlatých.


Attachments:
27. skřetvěd.jpg
27. skřetvěd.jpg [ 226.8 KiB | Viewed 7740 times ]

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Průvodce nebezpečných míst
PostPosted: 15:17 03. Jun 2016 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
28. Serena

Není žádným tajemstvím, že v místech, kde se soustředí pevná základna mocenské sféry, se zanedlouho najde mnoho různých následovníků a odpadlíků, kteří pro tuto mocenskou sféru jsou ochotni udělat cokoliv, i když v podstatě je na diskutabilní, zda-li je vůbec cílem této moci udržovat následovnickou chásku po hromadě a zda-li následovníci mají nějaký prospěch z tohoto spříznění. Jedním z takových míst je i kult následovníků oka vševidoucího. Kasta se usídlila v chrámu vševidoucího severovýchodně od pouštního města Kel el Haradz. Chrám je přístupný po úzké lávce nad hlubokou propastí, je lemovaná krásnými sochami a i průčelí chrámu dost napovídá o bohatství kultu. Co za obřady probíhá ve vnitru se mi nepodařilo zjistit, ani zda-li se rituály zakládají pouze na obřadnosti či krvavých obětinách. Jisté však je, že každý narušitel bude ihned a bez milosti zlikvidován. Členové řádu prodělali mnišský výcvik a před těžkými zbraněmi dávají přednost rychlým a obratným útokům buď úplně beze zbraně, a nebo některým typům drobných zbraní. Kult je vždy veden nejvyšší kněžkou. Pravděpodobně zde bude nějaká obdoba se způsobem volby nové kněžky, jako je v případě volby kněžky v rodině. Ať už je to jakkoliv, nová kněžka je velmi zdatným protivníkem ovládající mnohá mnišská tajemná umění, s vysokou šancí na vyhnutí se smrtelné ráně a s vražedně dokonalým ovládáním lehkých zbraní. Symbolem její moci je amulet, za který neváhá překupník vyplatit i 30 měšců. Zda-li má nějakou magickou moc či jde pouze o šperk se mi nepovedlo zjistit. Pro rodinu je to nezajímavá lokace, do doby rozšíření obchodních zájmů do Kel-al-Haradzu nepředstavují žádné riziko. Otázkou ale zůstává, co skrývají hlubiny jejich chrámu a k jakému účelu vlastně kult vznikl.


Attachments:
28. Serena.jpg
28. Serena.jpg [ 222.23 KiB | Viewed 7716 times ]

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Průvodce nebezpečných míst
PostPosted: 14:33 06. Jun 2016 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
29. Matka brouků ohniváků

Již dříve jsem se zmínil o tom, že existuje mnoho různých brouků, všech různých velikostí a všemožných obranných mechanizmů. Také jsem došel k názoru, že čím blíž k povrchu, tím hůře se dá narazit na schopného a odolného broučího jedince. Je tedy na čase upozornit na výskyt nebezpečné kolonie ohnivých brouků v Broučích tunelech nedaleko za Kahzetem. Už samotný průchod skrz bývá blokován na loket vysokých a půl sáhu dlouhých jedinců ohnivce velkého, jehož krovky jsou odolné proti proražení a jejichž pružnost je vskutku fantastická. Rozehnat tyto jedince v úzkých chodbách tak může vcelku znepříjemnit život. Oproti doupěti, které je položeno o poznání níže a kde je nutné při vstupu i sehnout hlavu, jde v případě ohnivce pouze o malou předehru následujících komplikací. Pominu-li nepříjemný odér doupěte, je zde nutné vypořádat se s nadmíru schopnými brouky a nevědět, že jde jen o brouka se zvířecí inteligencí, dokonce bych jim přisuzoval nějaký ten inteligenční bod navíc. Vesměs zde žijí dva rody a to ohnivý a kyselinový. Za škálu obraných a útočných kouzel, které jsou schopni produkovat, za tu by se lecjaký faern stydět nemusel. Pokud se povede rozehnat tuto smečku ohnivých a kyselinových brouků, při troše štěstí (či smůle) se dá narazit na matku ohnivých brouků. Jedná se o veleobřího brouka nejméně dva sáhy vysokého a tři dlouhého, pohybujícího se na třech párech klepýtkovitých končetinách, tělem zahaleném v dokonalém krunýři s ohnivě zbarvenými ornamenty. Stejně jako u ohnivých brouků broučí matka disponuje širokou škálou ohnivých kouzel, která neváhá proti narušiteli použít. Pokud ani to na vetřelce nezabere, snaží se ho rozdrtit svým ohromným broučím tělem. Cennou trofejí se stává krunýř matky brouků, který i po smrti temně žhne a který je schopný udržovat teplotu po velmi dlouhou dobu. Z toho důvodu předpokládám, že se používá jako obložení luxusních domácností. Za 5 a půl libry těžký krunýř bude vetešníkem vyplaceno deset měšců. Svou polohou je to pro rodinu vhodné místo pro získávání drahocenného stavebního materiálu.


Attachments:
29. matka brouků ohniváků.jpg
29. matka brouků ohniváků.jpg [ 162.49 KiB | Viewed 7691 times ]

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 33 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits