Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 10:43 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Amadeo Crowley - cesta tam a možná zpátky
PostPosted: 17:29 24. Apr 2016 
Offline
DM Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 21:02 21. Jun 2007
Posts: 4205
Dopis je odeslán ve třech kopiích po různých poslíčcích a nadepsán: Do rukou vůdkyně klanu Crowley, A. Crowley.

Matko,

píšu ti dopis již nyní, protože si nejsem jist, zda budu mít možnost napsat další. Plavba lodí z Kel A Hazru do Karathy byla klidná a rychlá. Vzal jsem si sebou pouze menší obnos, abych se nestal lákavým terčem pro represálie kvůli majetku. Většinu těchto peněz jsem použil na pořízení slušného obleku podle zdejších zvyků. Jak se říká, šaty dělají člověka. Už brzy zjistím, zda to zde platí i pro tieflingy.

Vím, že jsi mne od mého plánu odrazovala a upřímně, teď, když jsem zde sám mezi vším tím nepřátelstvím, začínám si myslet, že jsi měla asi pravdu. Už je však pozdě, hra začala. Sebou jsem přivezl veškeré dokumenty, které se mi podařilo získat v Kel A Hazru. Požádal jsem i o klasický glejt dosvědčující mou bezúhonnost a příslušnost ke Kel A Hazru, ale zatím ho nemám v rukou a nejsem si jist, zda ho získám. Pokud ne, bude mi muset stačit dokument našeho klanu. Za ten ti děkuji.

Veškeré své úsilí jsem napnul k tomu, abych zde získal mocného patrona a přímluvce. Nejnadějněji to vypadá u drakonianského mistra magie, Ali'Shaha. Sám je z pouště, mág jako já a získal jsem od něj alespoň nějakou ochranu. Kdo ví. Třeba už inkvizice proti tieflingům nezakročuje tak zuřivě jako kdysi a nebo ztratila část své všemocnosti a bude to stačit. Ale nepočítám s tím.

Nenávist proti tieflingům je zde vysoká. Vlastně ani nechápu proč, když vezmu v úvahu kolik různých potvor zde volně chodí po městě. Od počátku jsem se rozhodl nijak neskrývat, že jsem tiefling a i když mne zatím nezatkli, čekám to každou hodinou, každým dnem. Už několikrát jsem si myslel, že mne strážní zastaví. Většinou vytáhnu dopis s pečetí toho mistra magie Azurové Věže a čtu ho tak, aby museli vidět podpis. Ale myslím, že už brzy si pro mne přijdou.

A potom... sám nevím. Výslechy? Mučení? Smrt? Počítám s tím, že se mne budou snažit nějak zbavit, ale dělám vše proto, aby to nebylo tak jednoduché. Teď už začínám být veřejnou záležitostí, nepůjde mne jen tak zapíchnout v uličce nebo zatknout a nechat bez obvinění shnít ve vězení. Budou muset postupovat podle vlastních pravidel.

Pokud se pletu a přestanu se ozývat, mysli na mne prosím v dobrém. A pomsti mne, pokud to okolnosti dovolí.

Posílám ti kopie dopisů a zatím získaných dokumentů. Ulož je prosím na bezpečné místo, kdyby byly třeba.

S úctou a vděčností, tvůj syn, Amadeo C. Crowley.


Post Scriptum: pokud čteš tento dopis a nejsi má matka, tak bys měl vědět, že každému, kdo tento dopis pročte a nepošle původní adresátce, vyraší do měsíce ošklivá plíseň přímo na pohlavních orgánech. Ano, to je to, co tě právě zasvědilo. Naopak pošleš li tento dopis, do tří dnů potkáš úžasnou ženu/muže, se kterou zažiješ nejlepší orgasmus svého života.

Post Post Scriptum: pokud jsi paladin, plíseň je nevyhnutelná. Navíc bys měl vědět, že číst cizí dopisy je fujky. 20x zopakuj Zdrávas Juana a tři dny nos pouze žíněné spodní prádlo jako znak svého pokání!

Post Post Post Scriptum: pokud tě vzrušuje nošení žíněného prádla, tak.... Je mi tě líto. HAHA.




LDamian wrote:

K rukám slovutného mistra, Ali’Shaha al Favrashi-Marfa

Mocný a vznešený mistře, obracím se na vás jako na svého krajana a vzor na poli magického bádání.

Před nedávnou dobou jsem dokončil základní studium magických umění u soukromého učitele v Kel A Hazru. Nyní jsem se vydal na cestu do Karathského království, abych zde rozvinul své schopnosti a snad, bude-li mi Lilith příznivě nakloněna, měl tu čest studovat pod vedením některého z vyhlášených mágů království.

Hledám v současné době mistra, jemuž bych se mohl stát učedníkem a také bych se rád více dozvěděl o spolku Stříbrného Fénixe, o jehož kvalitách a zásluhách jsem i zde, v Kel A Hazru, mnohé slyšel a četl.

Snad mohu doufat, že se brzy setkáme, abych měl tu čest čerpat z Vaší moudrosti a velkorysosti, jíž jste pověstný.

V dokonalé úctě, Váš oddaný služebník, Amadeus Crowley.


Nalkanar wrote:

Vážený pane Crowley,

jsem vskutku potěšen, že činnost spolku je známa i mimo hranice království, jakožto i Vašeho názoru na moji osobu. Vždy s radostí vidím některého z krajanů, kterak se neohroženě vydává do Karathy, aby si rozšířil své vzdělání.

Obávám se, že v poslední době se mi nedostává velkého množství volného času, který bych mohl věnovat hledání nových učedníků, natož jejich výuce. Nicméně pokud se poštěstí, tak bychom se mohli v následujících dnech sejít. Momentálně mě mé povinnosti drží především v Karathě, nejlépe tedy když se mě pokusíte vyhledat tam. Pobývám v Azurové věži, nebo v hostinci U Modrého racka.

Přeji Vám hodně zdaru s Vaším studiem a pobytem zde na severu

Lilith Vás provázej

*podepsán*
Ali'Shah al Favrashi-Marfa
mistr Azurové věže
vůdce spolku Stříbrného fénixe


Nalkanar wrote:

Oznámení SSF
Tímto veřejně oznamuji, že muž jménem Amadeo Crowley, věrný následovník Lilith, se uchází o pozici učně ve spolku Stříbrného fénixe. Ačkoliv jeho komplikovaný původ může být mnohým trnem v oku, rád bych apeloval na svědomí těchto osob, aby se zdrželi nepřátelských akcí.

*podpis*
Ali'Shah al Favrashi-Marfa
mistr Azurové věže
vůdce spolku Stříbrného fénixe



//
EDIT:
Je možné, že se některé z těchto kopií dostanou do rukou i někomu jinému, než adresátovi. Vlastně je to celkem pravděpodobné. Zda se k dopisu dostane právě vaše postava, závisí čistě na vašem rozhodnutí.

_________________
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Amadeo Crowley - cesta tam a možná zpátky
PostPosted: 13:00 06. May 2016 
Offline
DM Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 21:02 21. Jun 2007
Posts: 4205
Dopis je odeslán ve čtyřech kopiích po různých poslíčcích a nadepsán: Do rukou vůdkyně klanu Crowley, A. Crowley.

Matko,

od doby, kdy jsem ti napsal poslední dopis, uplynuly již více než dva měsíce. Byl jsem zatčen a předán inkvizici a jakožto její "host" jsem strávil většinu této doby. Nyní jsem již opět na svobodě, pokud se tomu tak dá říct. I přes veškerou spolupráci kterou jsem poskytl a přes vše, co jsem snesl a vydržel, zůstal můj případ dosud nedořešen. Byl jsem vyveden za hradby města a vypuštěn na svobodu bez jakéhokoli oficiálního rozhodnutí.

Nemá smysl zastírat, že jsem tím zaskočen. Z pouhého seznámení se s vyhláškami nemá běžný smrtelník šanci předpovědět, jak se inkvizice zachová a jaké cíle bude sledovat. Na druhou stranu, jsem samozřejmě vděčný za to, že dosud žiji a že ctihodný inkvizitor Augustus Sebastius, který se mého případu ujal, rozhodne o mém přežití, či upálení již při mém pobytu na svobodě a snad se v budoucnu vyhnu i mučení, které bych již vzhledem k mému stavu jen těžko přežil.

Můj zdravotní stav je špatný. Často kašlu, třesou se mi ruce a pobolívá mne celé tělo. Stačilo několik týdnů láskyplného a osvíceného zacházení ze strany inkvizice, abych se cítil, jako bych zestárl o dvacet let. Rád bych toho napsal víc, ale není to teď možné. Inkvizitor Augustus Sebastius mi pohrozil likvidací, pokud neutajím určité věci, jež jsem se během mého věznění od inkvizice dozvěděl a tak nyní musím tajit i to, co by podle mého názoru čestný muž tajit nikdy neměl. Nemám však na výběr, pokud nechci skončit mučivou smrtí. Avšak i přesto, že si vše v obavě o svůj život v rozporu s mými postoji a mravními zásadami ponechám pro sebe, nemám žádnou jistotu, že mne inkvizice nakonec jakožto nepohodlného svědka nezlikviduje.

Rozhodně nedoporučuji, aby kdokoli, kdo má v sobě byť kapku smíšené krve, navštěvoval Karathu. V současné době neexistuje prakticky žádný přehledný a zákonný způsob, jak by mohl tiefling dokázat své rozumné úmysly nebo bezúhonnost.

Jakýkoli tiefling je zde vydán zcela na milost a nemilost. Za celou dobu mého nedobrovolného pobytu v cele mi například nebylo sděleno jakékoli obvinění, nikdy jsem dopředu nevěděl, kdy a zda budu vyslýchán, mučen, či zabit. Nedozvěděl jsem se, co je cílem jednotlivých úkonů inkvizice, ani to, jak mohu vlastně prokázat svou nevinu. I nadále jsem uvržen do právního vakua, takže můj cíl studovat magii u vyhlášených karathských mistrů magie a seznámit se se skvělou učeností království je nyní v troskách.

V tomto se navíc zdá, že snad ani neexistuje jasný a ucelený postup. Inkvizitor tak může toho, nad jehož životem a smrtí má naprostou moc využít k naplnění jakéhokoli svého záměru, čistého, či zcela ohavného. Pokud se některý z nás dostane do mé situace, bude zřejmě záležet jen na tom, který inkvizitor a v jakém rozpoložení ho dostane jako svůj případ. Nechť se takový chudák modlí, aby inkvizitor byl v dobrém rozmaru, či shovívavý, protože jinak není šance na přežití.

V podobné situaci je zde ve skutečnosti zdá se celé obyvatelstvo. Lidé toto zřejmě často podporují, hnáni záští vůči nelidským rasám a jsou to zejména nelidské rasy, kdo se v království musí mít na pozoru. Inkviziční moc je však ve skutečnosti tak velká, že inkvizice může rozhodnout o životě či smrti prakticky každého živého tvora, včetně zdejších měšťanů (muškéni) i stavu privilegovaného (assidaioi), snad s výjimkou nejvyšších šlechticů, ale ani tam si nejsem jistý. Z mého hlediska je inkvizice téměř všemocná a dělá, pro co se sama rozhodne. Přitom i přes svou všemocnost se mnoho věcí ze strany inkvizice podle mé zkušenosti děje v utajení a tak, aby ani nejbližší spojenci inkvizice nic netušili, dokud pro ně není pozdě. Tak je to zde zařízeno.

Nyní jsem v ohrožení více než dříve a proto pokud se přestanu ozývat, mysli na mne prosím v dobrém. A pomsti mne, pokud to okolnosti dovolí.

Posílám ti svůj úsměv, aby trochu projasnil části mé zprávy, týkající se mého špatného zdravotního stavu a neutěšené situace. Jak se říká, i na popravišti je příjemněji, když je tam veselo.

S úctou a vděčností, tvůj syn, Amadeo C. Crowley.


Post Scriptum: pokud čteš tento dopis a nejsi má matka, tak bys měl vědět, že každému, kdo tento dopis pročte, neudělá z něj dvě kopie a nepošle je obě původní adresátce, vyraší do měsíce ošklivá plíseň přímo na pohlavních orgánech. Ano, to je to, co tě právě zasvědilo. Naopak pošleš li tento dopis, do tří dnů potkáš úžasnou ženu/muže, se kterou zažiješ nejlepší orgasmus svého života.



//
EDIT:
Je možné, že se některé z těchto kopií nebo případné kopie kopií dostanou do rukou i někomu jinému, než adresátovi. Vlastně je to celkem pravděpodobné. Zda se k dopisu dostane právě vaše postava, závisí čistě na vašem rozhodnutí.

_________________
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits