Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 14:12 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 1429 posts ]  Go to page Previous  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 96  Next
Author Message
 Post subject: Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
PostPosted: 22:10 03. Dec 2016 
Offline
WB Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 06:49 17. Apr 2012
Posts: 1495
Puxina wrote:
Paulus wrote:
http://www.sledujserial.com/serial/lucifer/0/0


Znamenitě! Díkas :)


YW :)

_________________
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
PostPosted: 22:33 03. Dec 2016 
Offline
Šlechtic
User avatar
 Profile

Joined: 21:00 13. Jul 2010
Posts: 454
Zeerit wrote:
Taky sleduju. Ta kombinace klasický krimošky a fantasy jim tam funguje moc hezky.


Jop, humorná detektivka, charismatický hlavní představitel. Jako ženská si rozhodně nestěžuju xD Plus má jako postava zajímavou psychologii a herec to dobře hraje. Ty jeho sebevědomé manýry ve srovnání s tím, jak je ztracený pokud jde o běžné lidské city... trochu mi připomíná psychologicky Nerisu, kdyby byla klaďas :-D

Jen mě mega naštvalo, že další díl bude až v lednu :/ Na co se teď mám jako těšit každé úterý...

_________________
Chaotic Evil Mistress

Gabriel Grym - šikovný po tatínkovi, hodný po mamince, většinou někde v Kelu
Valindra - bardka ze Sluneční říše


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
PostPosted: 22:42 03. Dec 2016 
Offline
WB Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 06:49 17. Apr 2012
Posts: 1495
A to sem se tomu seriálu vyhýbal docela dlouho a stejně mě taky čeká "čekačka" :evil:

_________________
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
PostPosted: 22:12 04. Dec 2016 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
Zkoukl jsem první dva díly, je to sranda ;) . Ten herec je hodně sympatický v téhle roli a jsou tam dobré hlášky :D
Legrační je i ta malá Beatrixie nebo jak se jmenuje.

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
PostPosted: 22:39 04. Dec 2016 
Offline
WB Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 06:49 17. Apr 2012
Posts: 1495
Jop....Trixie je super....hlavně jak se jí Lucifer pomalu štítí a ona ho naprosto zbožňuje :-D

_________________
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
PostPosted: 22:53 04. Dec 2016 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
Paulus wrote:
Jop....Trixie je super....hlavně jak se jí Lucifer pomalu štítí a ona ho naprosto zbožňuje :-D


Jo v druhém dílo jak vzal tu panenku a odhodil ji a čekal, že odběhne za ní jak pejsek :D

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
PostPosted: 16:38 05. Dec 2016 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
Paráda :)
Guardians of the Galaxy Volume 2

https://www.youtube.com/watch?v=dW1BIid8Osg

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
PostPosted: 00:38 14. Dec 2016 
Offline
Velmistr
User avatar
 Profile

Joined: 17:36 27. Jul 2011
Posts: 1152
Location: Stod
objevila jsem pětidílnou serii rpg ve filmu na což mi moje polovička řekl že jsem měla říct že chci hrát svojí hru aniž bych seděla u pc .
http://www.csfd.cz/film/404352-mythica- ... u/prehled/

_________________
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
PostPosted: 16:42 07. Jan 2017 
Offline
Rytíř
User avatar
 Profile

Joined: 09:15 21. Jun 2007
Posts: 508
Location: Morava
Ahoj, díval jsem se na hodnocení filmů roku 2016 zde : https://www.youtube.com/watch?v=Vu_zCtwOsZg
a pak ještě na jedno hodnocení někde na netu a všude hovořili o tom že ve filmu - Pasažeři - je přešlap , noo v každem filmu jich pár je , ale já nepochopil který je tak velký, aby film tak degradoval. Tady v tom hodnocení mu dávají dokonce až 24 místo a třeba -Přicházející- je na 6 místě . No Přicházející mne nudil a byl plný nesmyslů (klidně vám tu pár napíšu) , ale Pasažeři mne chytli a bavili mne celou dobu a dokonce se na hlavní hrdiny dalo dívat ( Jeden z předpokladů aby se člověku líbil film je , že se mu líbí hlavní hrdinové) . Líbila se mi i ta kosmická loď Avalon , je celkem dobře udělaná (je to film , nezamýšlím se nad funkčností) .
Tak mi prosím zkuste napsat ten několikráte zmiňovaný přešlap pokud jste jej viděli nebo o něm slyšeli . Děkuji

_________________
Menhiri Dierta


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
PostPosted: 22:12 10. Jan 2017 
Offline
Urozený
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 17:07 12. Nov 2008
Posts: 2163
Location: Praha
Co ti přišlo nesmyslné v Příchozích?


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
PostPosted: 14:55 11. Jan 2017 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
G-ladiator wrote:
Co ti přišlo nesmyslné v Příchozích?


Třeba myslí něco ve stylu tohoto :) http://technet.idnes.cz/prichozi-je-vyb ... vesmir_kuz

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
PostPosted: 14:36 13. Jan 2017 
Offline
Rytíř
User avatar
 Profile

Joined: 09:15 21. Jun 2007
Posts: 508
Location: Morava
Díky Puxy za ten článek , ano je pravdivý . Už jen to že sem k nám někdo letí neuvěřitelnou vzdálenost mnoha světelných let , prodere se přez Ortův mrak s 12 mimořádně velkými monstrozními plavidly a pak čumí a neví co a jak říci , je tedy na mne moc. A to tvrdili že nás pozorují už 3000 let, tak to tedy raději nekomentovat. Jinak mne film neustále iritoval jejími sny a odkazy na něco co člověk později zjistí že to byla budoucnost a uvědomíte si jak moc byla ta holka mladá a už měla všechny bepečnostní prověrky a znalosti. Samozřejmně další kopanec je to že to byla znalkyně jazyků - lingvistka , ale jazyk je také to co mám v puse a díky tomu mi tak chutná uzený. Mimozemšťani ale jazyk mít nemusí. Prostě přesně jak píší v tom článku , zavolali by kryptologa.
K její schopnosti snít o budoucnu , vám poradím jedno - nikdy neřekněte doktorce že slyšíte v hlavě hlasy a nebo že v bdělém stavu vidíte obrazy budoucna. Už by jsme si tady nepokecali :wink: Asi nejsem přemýšlivý člověk , ale Interstelar a Příchozí mne nezaujali , od filmu chci aby mne bavil abych těm hercům uvěřil že se mu ta dívka líbí a aby nezemřel sám , jí vzbudí z kryospánku , děj se má odvíjet svižně a né abych u toho umyl i nádobí .
Když chci zjistit jak jsem tupej použiji Briana Greena a jeho užasnou knihu "Struktura vesmíru" (doporučuji jí všem) .

_________________
Menhiri Dierta


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
PostPosted: 14:41 13. Jan 2017 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
V tom případě ti doporučuji krátký, mysteriozní film s detektivní zápletkou. Český dabing žel nemám :( https://www.youtube.com/watch?v=veZlIX6d63Y

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
PostPosted: 17:28 13. Jan 2017 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 18:51 02. Apr 2010
Posts: 2956
Tak tedy SPOILERY níže.

Jachym wrote:
Díky Puxy za ten článek, ano je pravdivý . Už jen to že sem k nám někdo letí neuvěřitelnou vzdálenost mnoha světelných let , prodere se přez Ortův mrak s 12 mimořádně velkými monstrozními plavidly a pak čumí a neví co a jak říci , je tedy na mne moc.

Ten článek má v něčem možná trochu pravdu, ale můj dojem z filmu je jiný.

Ty bytosti věděly, jak to dopadne, věděly, že se nemusí snažit, že stačí někomu na dvorku postavit moderní umění, a ti lidé přijdou sami. Kdo ví, co by se stalo, kdyby byli ti příchozí aktivnější. Možná by to vyvolalo větší paranoiu mezi lidmi a větší možnost konfliktu, než když se o nich lidstvo začne učit vlastní iniciativou. ("Pane prezidente, rusové dnes přijali emzáky v Kremlu" asi nebude sen politiků nikde na světě - co když se s nimi domluvají proti nám? Ale když jim nabídneme moc, aby nás měli raději, není to přesně to, co chtějí?)

Důvod, proč dorazili, bylo koneckonců právě předání toho jazyka. Proč by se měli navíc snažit a dělat stejnou práci, když se stokrát menším "rozpočtem" mohou prostě hovět na místě a lidstvo udělá velký kus práce za ně a lépe, protože lidstvo má docela dobré ponětí o tom, jak se takový člověk něco vůbec učí.

Quote:
A to tvrdili že nás pozorují už 3000 let, tak to tedy raději nekomentovat. Jinak mne film neustále iritoval jejími sny a odkazy na něco co člověk později zjistí že to byla budoucnost a uvědomíte si jak moc byla ta holka mladá a už měla všechny bepečnostní prověrky a znalosti.

Nepamatuju si, kde byla zmínka o 3000 letech pozorování. To je zajímavé.

Eda Snowden měl taky bezpečnostní prověrky a byl ještě výrazně mladší. A jsou lidé, co mají v jejím věku (nevím, hádal bych jí na 30-35, možná, učila na univerzitě svojí třídu něčeho, co vypadalo jako doktorandi) takové znalosti.

Quote:
Samozřejmně další kopanec je to že to byla znalkyně jazyků - lingvistka, ale jazyk je také to co mám v puse a díky tomu mi tak chutná uzený. Mimozemšťani ale jazyk mít nemusí. Prostě přesně jak píší v tom článku, zavolali by kryptologa.

V tom nemůžu souhlasit a pointa celého filmu dává jasně znát, že by kryptolog byl houby platný. Ten je totiž k něčemu teprve ve chvíli, kdy něco známe o struktuře jazyka, který se snažíme rozkódovat.

Lingvisté se nezabývají jenom konkrétními jazyky, zabývají se i abstraktní stránkou věci - způsoby komunikace, co je to vlastně informace. Ostatně je celé odvětví - matematická lingvistika, co se v tomhle pitvá. Dobře, hlavní hrdinka není úplně ten teoretický typ lingvisty, to se tam i přiznává, když jí její kolega říká, že má k jazyku podobný přístup, jako matematici - tzn. ona jedním tím pádem asi není, jinak by jí to asi neříkal. Abych to shrnul - lingvisty bych nepodceňoval. To je přesně ten typ odborníka, za kterým člověk půjde. (Představoval bych si spíš celý tým a ne jednoho, to je asi výrazná autorská licence. Nedovedu si představit, že by se neposlušných civilistů báli tolik, aby je tam pouštěli jen po jednom.)

[odbočka]
Spousty lingvistů nebo kulturních antropologů (Zemanovi oblíbení) by mohly uvést příklady lidských kultur, jejichž způsoby komunikace jsou "nenormální", a to jsou, prosím, lidské kultury. Jiní lidé mohou mít naprosto jiné vnímání času a to jsou to pořád ještě lidé. Pro značnou část Asie je charakteristické, že klíčovým prvkem v jejich větě není předmět, ale slovesa, a jde celkem ukázat, že to mení přímo jejich způsob uvažování o světě kolem. Některé kultury nemají ani stejné číslovky, jako my - například nemají číslo jedna, a většina starých kultur vůbec neměla číslo nula - to už je trochu specifičtější, ale je docela zábavné pozorovat, jaké obtíže to vyvolá v přemýšlení lidí a jaké složité nadstavby musí nějaká kultura vykonstruovat, aby se vyrovnala s neexistencí nějaké myšlenky ve svém jazyce. Popravdě neznám moc dobrých příkladů.

Když se odpoutáme od lidí, třeba takový včelí tanec byla taky svou dobu záhada. To také luštil etolog - člověk zabývající se (zvířecím) chováním. Krásně to ukazuje, jak je důležité nejprve pochopit mluvčího. Místo běžných slov se použije poloha slunce a nějak se vyjádří vzdálenost od úlu... člověk by dovedl nakreslit mapu, ale odpíchnul by se od přízěmnějších věci, byla by to jiná mapa.
[/odbočka]

Že přizvali někoho zvenku - prakticky to bylo během válečného stavu, myslím, že v takovou chvíli se země spoléhají na více, než jen na svoji armádu. Za druhé světové války pracovala spousta civilistů na luštění německých šifer. To není tak, že si armáda vychová svoje kryptology a lingvisty, spíš si je stáhne z veřejného sektoru. NSA je největší zaměstnavatel matematiků na světě, pokud si to pamatuju dobře, ale nemyslím, že si je nutně vychovávají.

Ještě jsou také kritici, co říkají, že je tam časový paradox. To si nemyslím. Když se někdo stane fakt dobrý v předpovídání budoucnosti, neznamená to, že tím vznikne časový paradox. Jen bude předpovídat svoji vlastní budoucnost přesně v takové formě, kdy ta předpověď věštce buď nedonutí cokoliv na ní měnit, nebo kdy veškerá jeho snaha něco měnit povede právě k naplnění věštby.

Ve výsledku tak občas vypadně člověk, co zná svoji budoucnost a jeho život je v dokonalé harmonii toho, co je, s tím, co bude.

(dovedu si představit ošklivější, nepřehlednější model předvídání budoucnosti, kde by to mohlo být diskutabilní, ale tenhle mě nijak neuráží)

TL;DR - netvrdím, že se Arrival vypořádal se vším dokonale, ale nic mi nepřišlo tak do očí bijící, aby mi to rušilo dojem z filmu. Mně se film líbil.

_________________
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
PostPosted: 07:00 02. Mar 2017 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
http://www.csfd.cz/film/370872-logan-wolverine/prehled/

Hodně drsná syrová a krvavá akce ze světa X-menů a fajnové rozloučení pro Jackmana a Stewarta :), ke konci jsem si říkal, že to snad dopadne trošku jinak, než jsem celou dobu čekal, ale ..... :) . Pro fanoušky x-men filmů určitě doporučuju si zajít do kina ;) (za mě tak 90-95%). Ta malá Dafne Keen pro tu roli fakt hodně sedla.

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1429 posts ]  Go to page Previous  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 96  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits