Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 20:28 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 1144 posts ]  Go to page Previous  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 77  Next
Author Message
 Post subject: Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
PostPosted: 00:21 19. Sep 2018 
Offline
Měšťan
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 00:47 21. Jun 2008
Posts: 165
Location: Tokyo
jo taky sem to hraval nějakou dobu dost mě to i bavilo jen mi chybí nějaka partaje co by do toho šla semnou solo je to dost pruda navíc prej nedavno udělali update co totalně posunulo hru do P2W dost se tím par lidi zklamalo ale nic podrobného sem nečetl tak kdyby někdo měl bližší info rad si to přečtu :)

_________________
___________________
Vellai Sarco - bělovlasý elf jehož skoro každý zná -aktivní
všichni jsou blázni jen já jsem letadlo.
"Na mě je spolech asi tak jako na odhad v opravně aut" Arnold J. Rimmer
"přestali sme kontrolovat nestvůry pod postelí,když sme si uvědomili že jsou uvnitř nás" autor neznámý


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
PostPosted: 14:05 20. Sep 2018 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 05:40 31. Jan 2008
Posts: 1829
Když padne mlha

Image

Pro srovnání viditelnost za světla

Image

Image

_________________
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
PostPosted: 14:30 20. Sep 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
Yeptám se ještě, jak je to tam se spawnem potvor. Je to i později normální, že jen co se otočím/seberu věc aj. maličkost už je tam nová potvora a nebo rovnou skupinka?

Už takhle mi přijde, že je to spíš než RPG něco ve stylu Mortal combat :(

...ale jinak těch možností, co tam dělat je zatím opravdu hodně.

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
PostPosted: 15:34 20. Sep 2018 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 05:40 31. Jan 2008
Posts: 1829
Potvory se spawnují rychle. Na vyšších levelech budeš (vyjma bossů a některých silnějších potvor) řešit spíš jejich skupinky, než jednotlivce. Boj je akční, není to klikací RPG jako Neverwinter, ani tab targeting alá wowko, ale opravdu musíš zamřovat svoje skilly a použávat je, věcí na quickkslotu máš málo a skilly používáš kombinací šipek, kláves a myši - opravdu trochu jako mortal combat.

Že by se příšerky spawnovali tak rychle než si je stačím vylootovat se sice nestalo, ale záleží jak dlouho se s tím mobem pereš. Je fakt, že pokud jsi nováček, nemáš moc šanci zjistit, že aby ti rostla síla postavy, musíš začít vylepšovat zbraně a zbroje. To nefunguje jako klasické wowko, kde dostáváš itemy za questy ani jako třeba Thalie kde si novou věc ukraftíš, která je lepší než ta stará. V podstatě to funguje tak, že zbraň kterou máš (v určité kvalitě kdy zelená je "obyč" modrá lepší a žlutá, z bosse, nejlepší) začíná jako šunt aty ji vylepšuješ pomocí kamenů aby byla stále silnější. Byl jsem kdysi v guildě jedné slovenky, která dělala ve slovenštině návody na různé aspekdy hry, můžu ti dohledat, enchanting věcí je tam taky. Pokud ale nemáš problém s EN tak lepší vygooglit jak to funguje.

Když opomeneš lootování mobů, ten svět je opravdu rozlehlý a je tam spousta míst, kde teba mobové co by otravovali život nejsou. Zato tam jsou stormy, keříky, houby, kameny, řeka... to všechno můžeš využívat, sekat dřevo, těžit kovy, sbírat houby a bylinky, rybařit... chytat divoké koně. Dokonce ta hra má speciální zvířata, které nezabíjíš svojí zbraní, ale koupíš si na ně mušketu a lovíš mušketou. Potvoru pak stáhneš a dostaneš expy do schopnosti lov který jde uplně mimo obyčejný level.

Co se mi na tom líbí nejvíc, je jejich systém Contribution points, kde hra vyhodnocuje jak moc pomáháš obyvatelům světa. Zatímco z questů samotných dostáváš jen vzácně nějaký ten exp do levelu postavy, obvykle dostaneš spíš expy do Contribution, což pak odráží vliv tvojí postavy (a je to napříš celým učtem) ve světě. Tyhle body se pak používají k propojování obchodních cest mezi městy, abys mohl obchodovat s dobrým výdělkem, můžeš si za ně pronajmout dům, rozšířit prostory skladu ve městech a vesnicích a další důležité věci. A když se chceš pohnout do jiného regionu, můžeš nepoužívané věci vrátit a ty body znovu použít jinde.

V praxi to znaemná, že zatímco klasické levelování sleduje typické "u řeky jsou žáby co dávaj 5 expů, na vyšší level je lepší jít do lesa na gobliny co dávaj 10 expů" tak contribution body dělají celý svět relevantní. Je jedno jestli pomáháš zabíjet žáby u řeky, nebo čistíš v základní vesnici komín, všude je co dělat i když jsi už lokaci přelevelil, contribution body i tak oceníš. Tedy celý svět je naživu.

Co vím tak jsi měl na staré thalii rád nošení balíků. Obchodování v BDO je přesně to samé. V jedné vesnici nakoupíš, v druhé prodáš = zisk. Když chceš být hipster, ještě si vezmeš quest (ty jsou typicky ve stylu kup si ode mě tohle, prodej to někde jinde a zajdi za kolegou obchodníkem v té a té vesnici) a dostaneš za to ještě něco navíc.

_________________
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
PostPosted: 15:48 20. Sep 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
Díky za rozsáhlý popis, odehrál jsem tam asi 7 hodin a právě díky tomu rychlému spawnu a stylu "mortal combat" jsem to chtěl vzdát. Zatím jsem v lokacích, kde se potvory zabíjí jen na jednu ránu, max. ty hustější na dvě (mimo těch pirátských truhel, či co to je), takže v době zabíjení to nebude. Jinak svět i možnosti, do kterých se teprve pomalu dostávám se mi velmi líbí.

Takže teď jde o to, jestli převáží nechuť k bojové stránce a nebo dobře rozpracované herní systémy :D

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
PostPosted: 15:57 20. Sep 2018 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 05:40 31. Jan 2008
Posts: 1829
Barbar321 wrote:
Díky za rozsáhlý popis, odehrál jsem tam asi 7 hodin a právě díky tomu rychlému spawnu a stylu "mortal combat" jsem to chtěl vzdát. Zatím jsem v lokacích, kde se potvory zabíjí jen na jednu ránu, max. ty hustější na dvě (mimo těch pirátských truhel, či co to je), takže v době zabíjení to nebude. Jinak svět i možnosti, do kterých se teprve pomalu dostávám se mi velmi líbí.

Takže teď jde o to, jestli převáží nechuť k bojové stránce a nebo dobře rozpracované herní systémy :D

Od levelu 20 začneš mít možnost brát si questy i jiné než bojové. Tzn. rybaření, gathering atd.

Mě se třeba akční combat líbí. Řádově lepší, enž kliknutí na potvoru v NWN a lepší než targetovací WoW klony. Ale combat je jen jeden aspekt hry. Nelze ho ignorovat uplně, ale ve chvíli kdy máš nějaký použitelný level, lze začít vydělávat miliony stříbra bez nutnosti zabít jediného moba prostě tím, že pracuješ. Šlechtěním koní, obchodováním, sbíráním surovin, zpracováváním surovin, alchymií, cookingem, správou dílen ve městech kde zaměstnáváš vlastní dělníky atd.

A když jsi součástí guildy, tak guildovní výplata nebo třeba mořeplavba a lov mořských oblud. To je sice taky combat, ale vypadá tak, že jeden kormidluje, ostatní sedí u kanonů a střílí po různých mořskách potvorách, když se je podaří vystopovat, opravují loď v mezičase atd.

Další perličky jako pronájem libovolného domu v libovolné vesnici nebo i na samotě a jeho použití jako skladiště nebo skutečných prostor, které si můžeš vyzdobit jak je libo (pokud si nakoupíš nebo vyrobáíš nábytek)... je toho dost.

_________________
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
PostPosted: 16:26 20. Sep 2018 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 05:40 31. Jan 2008
Posts: 1829
Ono abych to neidealizoval, ta hra má svoje problémy, některé unikátní pro tuhle hru, jiné obecné. Povolání jsou dost často nevyvážené a některé classy dost zaostávají za jinými, ty nověji implementované obvykle bývají silnějši než některé starší a pokusy o vyvážení v formou patchů se moc nedaří, další věc jsou všude možně bugy a rozbité systémy.

Hra je navíc zaměřená na PvP, ale zatímco věci jako války o nadvládu nad územím jsou v pořádku a vítězné guildě přinesou zisk, ve světě je běžné, že (po dosažení levelu 50) potkáš ňoumu, co tě zabije protože jsi na "jeho" oblíbeném místě kde si chec zabíjet potvory jen on sám, nadávají jako špačci, za nějvětší zločin se v komunitě považuje to, že když tě zabije jednou a ty tam přijdeš znovu a "donutíš" ho (tím že ses tam vrátil i když mu nic neděláš) zabít tě opakovaně, on ztratí karmu (což znaemná že po něm jdou ve městech stáže) ale špatný jsi ty "protože jsi ho donutil tě zabít), když se naopak ubráníš, není vyjímkou, že přijde se silnější postavou nebo rovnou silnějším kamarádem a když se ubráníš i tehdy, tvoje guilda může očekávat vyhlášení války, protože jsi jim ukradl příšerku....

Vylepšování věcí je běh na dlouhou trať, protože funguje na RNG systému, kdy ti dost často vylepšení selže, poničí ti to zbraň a tua pak musíš opravovat což není zrovna levné, protože se opravuje stejnou zbraní (nevylepšenou) což není u zelených věcí problém ale u věcí z bossů už ano, nebo zvláštním fragmentem, který se získává dost zdlouhavě.

Hra se neostýchá ti cpát do ksichtu informace o tom, že za real peníze si můžeš zvýšit nostnost postavy nebo její inventář pokažd když máš plný batoh nebo jsi přetížený. Oboje jde zvýšit i bez investice skutečných peněz ale samozřejmě to trvá mnohem déle.

Ve hře je sice možnost lovit bossy, ale každý kdo si chce zachovat zdravý rozum má na místě bosse zaparkovaného alta a mlátí ho s ním, protože pokud tě boss zabije (není otázka jestli, ale kdy, a to hlavně ze začátku kdy na bosse nejsi zvkylý) postava přijde o expy, můžeš ztratit kameny vložené do zbraní a zbrojí atd.

Levelování nad level 58 je sice, jak inzerují "nekonečný progress" ale v reálu to znamená, že všechno leze tak pomalu, že dostat se na level 61 trvá měsíce a měsíce hraní a těžkého mlácení potvor.

_________________
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
PostPosted: 16:30 20. Sep 2018 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 05:40 31. Jan 2008
Posts: 1829
RP se tam bohužel, přes to jak je ten svět krásný a kolik je tam možností, vůbec nehraje. Občas potkávám pár RPíků ve městě, co chodí krokem, povídají si a emotujou, ale z nějakého důvodu to jsou zásadně němci a já nešprechtím tak dobře, abych se zapojil.

_________________
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
PostPosted: 17:59 20. Sep 2018 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
Pěkně popsáno. Vypadá to o něco lákavěji.
Nicméně balíky a výbava mi připomínají Archeage, kde ta šance na zlepšování itemů na high lvlu byla asi taková, že pokud jsi do toho neinvestoval prachy, nebo tuny času, tak jsi prakticky neměl moc šanci nabrat výbavu a být v PvP na kompetetivní úrovni. A ta hra byla dost limitována schopností vyhrát v PvP. U tebe to zní podobně, ne?
A taky prý (opět od kamaráda) kvůli poloAFK stylu hry je prý problém si dokoupit nějaké ty balíčky za herní měnu, abys mohl hrát bez subscriptionu, popř. si za herní měnu kupoval nějaké ty extra věci navíc, které jsou jinak spíše za peníze. Jakou máš zkušenost ty?

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
PostPosted: 03:02 21. Sep 2018 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 05:40 31. Jan 2008
Posts: 1829
Kupovat věci za herní měnu nejde pokud to hraješ poloAFK, musíš sledovat aukci, na což jdou nastavit notifikace, a doufat že vyhraješ, když se tam nějaký item objeví.

Není to pay to win jako Aion, vylepšování věcí je oprauz ať už do toho sypeš cash nebo ne. Teoreticky ti může nakupování věcí za reálnou měnu ušetřit trochu času, ale taky se ti může stát, že RNG bohové nebudou nakloněni a stejně budeš mít smůlu, tedy snažit se nakupovat cokoliv na vylepšování věcí se nevyplatí. Ono to ani nejde. Jsou řeči o pay to win atd., což je dáno tím, že nově jdou rozebírat koupené kostýmy na materiál, který se používá pro vylepšování gearu ale který lze sehnat trochou grindu i ve hře. Aby někdo enchantoval pouze ze shopu, musel by to toho uvalit v řádu stovek eur za jeden pokus aby to trochu pomohlo.

Hra jako taková spíš odměnuje bezhlavé hraní a trávení času ve hře, ať už afk nebo ne. Odměny za dennodení logování, za trávení několika hodin ve hře, za dělání různých eventových questů, je to chaos, neustále se to mění ale obecně platí - čím víc hraješ (i když vlastně nerhaješ a třeba jen afk rybaříš nebo sekáš prkna) dostáváš užitečné věci. Za denní login je něco, za event něco jiného, eventů je někdy i vícero, do toho body za loajalitu (opět za každý loignutý den) které se dají střádat a kupovat za ně užitečné věci jako zmíěnný inventář, váhu, krmení pro pety i koně (když je člověk líný ukraftit)

Spíš než pay to win je to waste time to win.

_________________
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
PostPosted: 03:06 21. Sep 2018 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 05:40 31. Jan 2008
Posts: 1829
K tomu srovnání s Archage, nezažil jsem tu hru, ale co říkají lidé, kteří to hráliu v začtcích a přešli na BDO, tak BDO je jako Původní archeage, než začal být distributor nenažraný a udělal z toho pay to win. BDO má distributora jiného a zatím se drží v rozumných mezích, byť itemy z cash shopu jsou předražené - nejsou nutné.

Balíček na měsíc je jedna z mála věcí která je ze shopu rozumná a je ekvivalentem měsíčního subscribu u MMOček, ale narozdíl od wowka lze hrát i když ho nemáš. Poslední dva měsíce ho mám neaktivovaný v invu protože hraju spíš poloAFK a není to žádný výraznýá setback.

_________________
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
PostPosted: 08:20 21. Sep 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
Opravdu díky moc za takový podrobný popis. Asi nakonec tomu ještě dám šanci :D

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
PostPosted: 16:58 22. Sep 2018 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 05:40 31. Jan 2008
Posts: 1829
Vaření a víla vypomáhající v kuchyni

Image

_________________
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
PostPosted: 17:23 22. Sep 2018 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 21:02 12. Dec 2013
Posts: 1582
Nevím jestli by unesla ty stehna s tak malýma křídlama :D


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
PostPosted: 17:48 22. Sep 2018 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 05:40 31. Jan 2008
Posts: 1829
To je velice sofistikovaný dotaz, ale tvoje tvrzení vyvrátím poměrně solidním argumentem, který používá každé universum typu fantasy:

"Magie voe"

_________________
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1144 posts ]  Go to page Previous  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 77  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits