Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 01:54 01. May 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 202 posts ]  Go to page Previous  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next
Author Message
 Post subject: Re: Literární koutek
PostPosted: 14:36 11. Jan 2013 
Offline
Nováček
 Profile

Joined: 12:54 16. Aug 2007
Posts: 29
Location: Šedozem
I přes mizernou ochutnávku na obálce Meč pravdy zdaleka není klasický fantasy román, kde vyvolený pokosí všechny mečem a magií ;-)

Mě se na to líbil právěže ten fakt, že všechny hlavní antagonisty zničil čistě svoji hlavou 8) jinak by neměl ani šanci :D

Ale proti gustu pánové a dámy.... :wink:

_________________
Killing equals honor...:mrgreen:


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Literární koutek
PostPosted: 14:39 11. Jan 2013 
Offline
Urozený
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 17:07 12. Nov 2008
Posts: 2163
Location: Praha
Já nemůžu zas tak moc soudit kvalitu, protože jsem to nedočetl. Po prvních sto stranách jsem to odložil, protože mě to prostě nedokázalo zaujmout - není to kniha, která je dle mého názoru dobře napsaná.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Literární koutek
PostPosted: 01:13 23. Jan 2013 
Offline
Urozený
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 17:07 12. Nov 2008
Posts: 2163
Location: Praha
Vlastníkům Kindle, co umí anglicky a mají rádi zombie doporučuju velmi kvalitní sérii The Remaining.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Literární koutek
PostPosted: 17:54 30. Jan 2013 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 01:01 27. Aug 2011
Posts: 1517
Četli jste někdo knížky od Jacka Londona?
Alespoň ve svých mladých letech?

Při těch vyostřených polemikách v topiku "volby" jsem si na některé z nich vzpomněla. Mořský vlk, Martin Eden, Bílý den .....ale nejvíc mě vždycky fascinovala právě osobnost vlka Larsena ...dravá, bezohledná, nezkrotná, individualistická povaha vlka Larsena v konfrontaci s idealismem Humphreye a jeho snoubenky Maud.
Po letech jsem si ji vytáhla z knihovny :ewink:

_________________
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Literární koutek
PostPosted: 18:02 30. Jan 2013 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 23:30 05. Dec 2010
Posts: 4064
Aillen wrote:
Četli jste někdo knížky od Jacka Londona?
Alespoň ve svých mladých letech?

Při těch vyostřených polemikách v topiku "volby" jsem si na některé z nich vzpomněla. Mořský vlk, Martin Eden, Bílý den .....ale nejvíc mě vždycky fascinovala právě osobnost vlka Larsena ...dravá, bezohledná, nezkrotná, individualistická povaha vlka Larsena v konfrontaci s idealismem Humphreye a jeho snoubenky Maud.
Po letech jsem si ji vytáhla z knihovny :ewink:
Cetl - jen nazvy byly jine: Morsky vlk, Elam Ohniva Pata... A misto toho, aby se postavy vysilenim potacely, tak "iba tackali", popripade "slnko pali ako ohen". (*) ;)

Vlk Larsen byl az prilis vlci.

A zkousela si jeho "Tulaka po hvezdach"?

(*) Za "totace" nebyly v cechach k dostani, ale ve slovenske jazykove mutaci ano. ;)

Edit: upresneni.

Edit2: Síííím paní učitelko, Nalk opisuje!!! :D

_________________
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.


Last edited by pavad on 18:04 30. Jan 2013, edited 2 times in total.

Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Literární koutek
PostPosted: 18:03 30. Jan 2013 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
Já měl nejradši Tuláka po hvězdách. Odsouzenec na smrt, který putuje do svých dřívějších životů, zatímco je jeho tělo svázáno svěrací kazajkou. Mimochodem ta kniha měla být námětem pro celkem povedený film "The Jacket" (Svěrací kazajka).

EDIT: pavad ninja! :D

_________________
.


Last edited by Nalkanar on 18:15 30. Jan 2013, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Literární koutek
PostPosted: 18:13 30. Jan 2013 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 01:01 27. Aug 2011
Posts: 1517
Vlk Larsen byl příliš vlčí .....ale přesto, byla v něm jistá velikost, vzpomínám si dodnes na scénu, kdy za bouře stál na přídi Přízraku a smál se řádění živlů navzdory ....samozřejmě jsem cítila s Humphreyem a přela si, aby to s ním dobře dopadlo, ale kupodivu ani Larsen mě ve mně nevzbuzoval jednoznačně negativní pocity :oops:

Tuláka po hvězdách jsem myslím nečetla, ale samozřejmě Bílého tesáka jsem vynechat nemohla, Volání divočiny a spoustu jeho povídek....často šlo o konfrontaci člověka s extrémními podmínkami ...namátkou si vzpomínám Rozdělat oheň, Kus masa ....

_________________
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Literární koutek
PostPosted: 18:17 30. Jan 2013 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 01:01 27. Aug 2011
Posts: 1517
pavad wrote:
Aillen wrote:

(*) Za "totace" nebyly v cechach k dostani, ale ve slovenske jazykove mutaci ano. ;)

Edit: upresneni.

Edit2: Síííím paní učitelko, Nalk opisuje!!! :D



Já je měla doma po rodičích ...stará vydání, ještě z první republiky :)

Ale je pravda, že na Slovensku vycházely často knížky,které v Čechách nevyšly ....četla jsem bez potíží slovensky.

Bílý den nebo jinak Elam Bouřlivák ....byl natočený jako televizní seriál , řekla bych že skvěle:-)

_________________
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Literární koutek
PostPosted: 18:21 30. Jan 2013 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 23:30 05. Dec 2010
Posts: 4064
Aillen wrote:
Já je měla doma po rodičích ...stará vydání, ještě z první republiky :)
Kdyz uz jsem u te historie, co takhle J.M. Troska, "Zapas s nebem", "Pistole miru", "Kapitan Nemo"?

Dosud si vybavuji vuni stareho papiru nekdy ze 40. let a utrzky jako "rozsocha jiskri" nebo "zvuky znely tlumene, jako by byly filtrovany". :D

PS: Ja Ti dam ninju, Nalku! :D

_________________
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Literární koutek
PostPosted: 18:29 30. Jan 2013 
Offline
Ďábel
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:24 23. Jun 2007
Posts: 6754
Location: Severní okraj Středozemě
pavad wrote:
...si vybavuji vuni stareho papiru nekdy ze 40. let a utrzky jako "rozsocha jiskri" nebo "zvuky znely tlumene, jako by byly filtrovany"...
Když už se tu oháníš tou nostalgií zteřelého papíru - moje první scifi :mrgreen: - kompletní sešitové vydání Rychlých šípů *zasní se*, Hoši od bobří řeky....kdo by tehdá řekl, když jsem u tetičky v podkroví na půdě listoval těma sešitama, že budu jednou sedět ve stejným baráku, kde pták Foglar skautil...a ve stejném skautském, hehe, duchu budu smolit projekty :twisted: :lol: :lol: .

_________________
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Literární koutek
PostPosted: 18:33 30. Jan 2013 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 01:01 27. Aug 2011
Posts: 1517
pavad wrote:
Aillen wrote:
Já je měla doma po rodičích ...stará vydání, ještě z první republiky :)
Kdyz uz jsem u te historie, co takhle J.M. Troska, "Zapas s nebem", "Pistole miru", "Kapitan Nemo"?

Dosud si vybavuji vuni stareho papiru nekdy ze 40. let a utrzky jako "rozsocha jiskri" nebo "zvuky znely tlumene, jako by byly filtrovany". :D

PS: Ja Ti dam ninju, Nalku! :D



Ano knížky od J. M. Trosky celou sérii jsem taky četla, taky dědictví po rodičích :wink:

Vzpomínám jak tam využívali jako zdroj energie statickou elektřinu, prostě vystrčili jakousi anténku a bylo vystaráno :D To kdybychom uměli, máme super neomezený ekologický zdroj energie, kam se hrabe jádro! :biggrin:

_________________
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Literární koutek
PostPosted: 18:56 30. Jan 2013 
Offline
WB Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 09:41 01. Sep 2010
Posts: 9754
pavad wrote:
Aillen wrote:
Já je měla doma po rodičích ...stará vydání, ještě z první republiky :)
Kdyz uz jsem u te historie, co takhle J.M. Troska, "Zapas s nebem", "Pistole miru", "Kapitan Nemo"?

Dosud si vybavuji vuni stareho papiru nekdy ze 40. let a utrzky jako "rozsocha jiskri" nebo "zvuky znely tlumene, jako by byly filtrovany". :D

Jo tohohle jsem taky četl, a celkem nedávno... a celkem mě to bavilo.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Literární koutek
PostPosted: 15:28 20. Feb 2013 
Offline
Ďábel
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:24 23. Jun 2007
Posts: 6754
Location: Severní okraj Středozemě
Nějak to tu chcípá, to kua nikdo už neumí číst, psát, doporučovat :twisted: ? Nebo se snad nepíšou slušné knížky :shock: ?! (když už se netočí slušné filmy :lol: :lol: )

Zpět k topicu. Jsem zase narazil na nadprůměrnou knížku a dost možná si k ní seženu ty předchůdkyně. Jak jsem zpětně zjistil, se jedná se o knížku volně navazující na nějakou trilogii (což u knížek z meganěkolikasetdílného cyklu bývá spíš přitěžující okolnost) a pár dalších. Naštěstí to není vůbec poznat :twisted: a knížka sama se nikde na nic neodkazuje. A naopak styl jakým je psaná, i mě starého cynika donutí k tomu, že si díky stylu páně spisovatele (ruku v ruce s přkladatelem) seženu "předchozí" díly.

Tož tedy dámy a pánové, přivítejte:

Hrdinové od Joe Abercrombie

Jedná se o víc-než-nadprůměrnou knížku plnou antihrdinů. Namátkou vyberu jednu z vedlejších, epizodních postaviček - gen. J. :mrgreen: - takřka paladin, čestný, dobrý, blablabla, který zároveň vlastní neschopností přijde o velkou část jemu svěřené armády, skoro jsem se ptal, zda tu knížku Jon nečetl a neinspiroval se jím při zakládání Alderinga :lol: ). Další namátkou vybraná - (a můj osobní favorit) - princ Calder - hajzl, sviňák, srab, zrádce, který ale na druhou stranu ... mno a spousta dalších.
Nemá cenu je vypisovat, co ale zmíním - autor všem postavám dokázal vdechnout zdání života, reality, nejsou to ploché stupidní postavy u jejichž činů mám nutkání ptát se PROČ? a pak si dopovídat - PROTOŽE TO MAJÍ VE SCÉNÁŘI.
A co víc - kniha neobsahuje žádnou "nudnou" omáčku (jak většinou u knížek z rozsáhlejšího cyklu bývá), děj pěkně odcípá, pohybuje se v několika úrovních (podle "vrstvy" jednotlivých postav).
Btw - jediní skuteční Hrdinové jsou menhiry, okolo kterých se točí celý příběh jedné jediné "velké" bitvy, mezi severskými kmeny a jižanským královstvím, trvající tři dny točí.

Zkrátka - Joe Abercrombie psát umí. Doporučuji.

_________________
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Literární koutek
PostPosted: 20:18 20. Feb 2013 
Offline
WB Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 09:41 01. Sep 2010
Posts: 9754
To ještě v dnešní době někdo něco čte?
To jsou takoví ti divní lidi co nejdou s dobou ne?


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Literární koutek
PostPosted: 21:56 20. Feb 2013 
Offline
Ďábel
User avatar
 WWW  Profile

Joined: 16:55 18. Sep 2009
Posts: 5217
Location: Bad Reichenhall
Ale jo, čte se. Nedávno jsem přelouskal Quo Vadis od Sienkiewicze. To je dílo ověnčené Nobelovkou! Zajímavé, ikdyž mi z toho šla trochu hlava kolem. Měl jsem u toho kolikrát pocit, že tady už ta knížka klidně může skončit a koukám... sakra ještě 400 stran. Nakonec to ale stálo za to. Nejlepší postava jednoznačně Petronius! Už jenom kvůli němu je to super knížka :).

Ted se chystám na Křižáky od stejného autora.

_________________
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 202 posts ]  Go to page Previous  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits