Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 20:24 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 70 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Re: Náš Svět
PostPosted: 13:58 19. Mar 2012 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 17:31 22. Jan 2012
Posts: 5998
Location: Nový Jičín / Brno
kucik wrote:
Nepovazuji to za zabehnuty system. Ten system se stale meni. Meni se tak rychle, jak se meni mysleni lidi zijicich v tom systemu a jím ovlivnenych. Je to vyvoj spolecnosti, ktery byl zapocat v dobe, kdy se opi/lidoopi zacli shlukovat do tlup.


Klíč ke změně tohoto systému má jen několik lidí, kteří ho mění pouze tak, aby prospěl jim samotným. Mase se to akorát podá tak, že se něco děje.

_________________
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Náš Svět
PostPosted: 13:59 19. Mar 2012 
Offline
Urozený
 Profile

Joined: 12:43 01. Mar 2010
Posts: 1619
kucik wrote:
xxxMajkyxxx wrote:
Tohle je pravda, ale pouze do chvile nez te v zivote potka takova vec, ktere se rika odpovednost :wink: .
Neni to dan civilizaci, je to dan zabehnutemu systemu, ktery ma malokdo potrebu resit, protoze na to ve svem zivotnim shonu nema prostor a energii.


Odpovednost k cemu?

Nepovazuji to za zabehnuty system. Ten system se stale meni. Meni se tak rychle, jak se meni mysleni lidi zijicich v tom systemu a jím ovlivnenych. Je to vyvoj spolecnosti, ktery byl zapocat v dobe, kdy se opi/lidoopi zacli shlukovat do tlup.

Odpovednost k lidem kolem tebe.....jako jsou treba tvoje deti.
Zabehnuty melo byt v uvozovkach......system se porad meni.....respektive se meni jejiho skorapka, jedni se snazi zaplatovat porad vznikajici diry a druzi porad vytvareji nove......jadro systemu zustava porad stejne....zisk, penize, moc.

_________________
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Náš Svět
PostPosted: 14:05 19. Mar 2012 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
A já budu diskutovat.
xxxMajkyxxx wrote:
Protoze demokracie, tak jak dneska funguje se chvasta vetsinovym nazorem, pritom mensi cast lidstva, zije na ukor vetsi casti lidstva.

Nepochopil jsem z toho, jestli ti vadí sociální politika, tedy sponzorování menší části lidstva větší částí, nebo jestli je to onen 99% argument, že malé procento lidí má velký majetek. Prosím upřesnit.

xxxMajkyxxx wrote:
Protoze pokud budu napriklad chtit jednou bydlet ve vlastnim dome, musim se nechat zaplest do siti skol, papiru absolutne nevypovidajicich o mych schopnostech

No... když se nic nenaučíš, nic nebudeš umět. Na druhou stranu jediný, co musíš, je mít základku. Jestli pak budeš dobrej v tom, co budeš dělat, tak už nikoho nějaký tvoje studium zajímat nebude. Viz všichni úspěšní lidi se střední (třá Zuckerberg, Jobs, Gates).

xxxMajkyxxx wrote:
dobre prace, financne socialni struktury dani, zdravotniho pojisteni, socialniho pojisteni, inflace, duchodu, ktery moje generace nikdy nebude mit, hypotek, duchodovych sporeni, zivotnich pojistek.

No, máš pravdu, bez dobrý práce si dům asi nikdy nepořídíš. Daně se bohužel taky platit musej, jinak by dost lidí umřelo hlady. Respektive neumřelo by, ale začalo by rabovat.

xxxMajkyxxx wrote:
Vetsina penez ktere si jako jedinec vydelam putuji do cerne diry jmenem statni pokladna, ktera je kupodivu porad prazdna a vybirana lidmi, kteri se daji oznacit za vlastizradce. Lidmi kteri kteri rozprodali vse o co by se mel prave stat starat.

No, tady trochu mixuješ několik věcí. Pokladna by měla být podle mého prázdná (na konci roku). Stejně tak by stát neměl podle mýho mít moc podniků, protože je prachmizernej hospodář. Souhlasím s tím, že strategický věci má mít smysl státní, nebo polostátní, jako třeba přirozený monopoly. Jinak se stát má starat o armádu, policii a takovýhle věci, který z principu soukromý bejt nemůžou.

xxxMajkyxxx wrote:
Zbyvaji mi tedy dve moznosti. Bud ozelim vse ostatni okolo a svuj zivot venuju resenim vsech tehle "pozadavku", nebo budu cely zivot zit na hranici bidy a nejistoty opovrhovan a prehlizen temi "zeshora".


No, chápu, že se to nezdá lehký. Ale zas tak těžký to není. Nemyslím, že "to všechno" ti sebere život a ty pak nic nemáš. Vyladit práci s osobním životem jde celkem dobře, ostatně drtivá většina lidí to zvládá. Málokdo je zastrčenej workoholik nebo bezdomovec. Oba typy jsou, ale není jich moc.

xxxMajkyxxx wrote:
Pokud zvolim prvni moznost, nemam nikde jistotu, ze se v mem zivote nevyskytne jedna udalost, ktera prakticky vse pohrbi a budu muset zacit odznova, pokud toho budu vubec schopen. Vetsinu svoji energie budu muset venovat prave do toho abych vsechny tyhe veci uridil.

No od toho máš ty pojištění, daně a tak dále. Stojí tě to jednou si udělat finanční rozvahu, zvolit si vhodný způsoby a pokud nejseš podnikatel, tak už pak jen jednou každej měsíc dostaneš vejplatu a trvalý příkazy se postaraj o zbytek.

xxxMajkyxxx wrote:
Pak je tu treti moznost, ze budu krast, podvadet a snazit se osulit vse co jde, coz je proti moji vlastni lidskosti a presvedcemi.

To můžeš, ale nemusíš. Z dlouhodobýho hlediska se ti to ale stejnak nevyplatí.

xxxMajkyxxx wrote:
Nebo ctvrta moznost, ze budu mit bohate rodice, kteri se mi postaraji o to abych mel vsechna reseni pohodlnejsi a budu moct svuj zivot venovat reseni "skutecnych" problemu a nebudu jen muset bojovat o preziti. A tady uz mame elitarstvi, ktere vskutku funguje.

Děti, který všechno dostanou naservírovaný maj v reálnym životě těžký problémy se uplatnit. Možná když jsou Paris Hilton, tak všechno jmění rodičů nedokážou rozházet dost rychle (ale stačí jeden šikulka, přijdou o všechno a skončej pod mostem).


Máš právě tu svobodu a volnost k tomu, řešit svoje problémy sám. Můžeš věnovat svůj čas sebevzdělání, ať už ve škole, nebo mimo ni. Můžeš se snažit o to bejt úspěšnej a nebo se na to vyprdnout. Podle toho taky bude vypadat tvůj život. Nikdo ti nic nedá, musíš se snažit.

Opravdu chápu, že těch věcí ve chvíli, kdy s tím nemáš žádný zkušenosti se může zdát hodně. Ale jediný, co opravdu musíš je se postarat o sebe.

Jo a na okraj: zapomněl si na možnost osamělé existence na samotě u lesa. Jsou lidi, který tak žijou a jsou spokojený. Maj tu svobodu si zvolit takovej styl života, kterej jim vyhovuje.

Edit: no šmankote, tady není čas ani nic napsat, takovejch příspěvků... a já musim taky pracovat abych byl úspěšnej! :D

_________________
PUF!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Náš Svět
PostPosted: 14:07 19. Mar 2012 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
Aulus wrote:
Klíč ke změně tohoto systému má jen několik lidí, kteří ho mění pouze tak, aby prospěl jim samotným. Mase se to akorát podá tak, že se něco děje.

Ummm.... asi to budu muset s kamarádama židozednářema probrat na další slezině. Někdo nám vynáší informace! :D

_________________
PUF!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Náš Svět
PostPosted: 14:09 19. Mar 2012 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
xxxMajkyxxx wrote:
Zabehnuty melo byt v uvozovkach......system se porad meni.....respektive se meni jejiho skorapka, jedni se snazi zaplatovat porad vznikajici diry a druzi porad vytvareji nove......jadro systemu zustava porad stejne....zisk, penize, moc.


No, to souhlasím. Posledních... hmmmm... řekněme 50 000 let je to o zisku a moci, jen ty peníze k tomu přibyly poměrně nedávno.

Nějakej ženiální plán co se s tím dá dělat? Zatím žádnej z experimentů nevyšel.

_________________
PUF!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Náš Svět
PostPosted: 14:10 19. Mar 2012 
Offline
Ďábel
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:24 23. Jun 2007
Posts: 6754
Location: Severní okraj Středozemě
kokosak wrote:
Aulus wrote:
Klíč ke změně tohoto systému má jen několik lidí, kteří ho mění pouze tak, aby prospěl jim samotným. Mase se to akorát podá tak, že se něco děje.

Ummm.... asi to budu muset s kamarádama židozednářema probrat na další slezině. Někdo nám vynáší informace! :D
Prober - já tento způsob fungování obecních zastupitelstev (čím větší obec, tím větší odlištění "volených zástupců/úředníků") vidím už několik let a zatím mě nikdo nepřesvědčil, že to tak nefunguje i v politice.

_________________
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Náš Svět
PostPosted: 14:19 19. Mar 2012 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
KaTo wrote:
Prober - já tento způsob fungování obecních zastupitelstev (čím větší obec, tím větší odlištění "volených zástupců/úředníků") vidím už několik let a zatím mě nikdo nepřesvědčil, že to tak nefunguje i v politice.


Ale jo, jasně že moc získá primárně ten, kdo se o získání moci aktivně snaží. V zastupitelský demokracii pak ten, kdo většinu lidí přesvědčí, že by měl být u moci. S jeho reálnou schopností vládnout to nemusí mít nic společnýho a proto jsou ty volby tak často :D Opět, každej má možnost do politiky nastoupit a něco dělat. Viz podnikatelský záměr Věcí Veřejných ;)

Já osobně jsem pro systém osvícené samovlády, kde vládne jeden nezkorumpovatelný vládce, kterému leží na srdci blaho země a jeho občanů. Jen vymyslet způsob, jak takovýhleho člověka získat a všechno je vyřešený.

_________________
PUF!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Náš Svět
PostPosted: 14:24 19. Mar 2012 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
@Majky: Co ti brani vzit deti s sebou? Kdyz povazujes jinde ten zivot za lepsi, proc ne i s detmi?

Kdyz se snazim porozumnet tomu, co ti vadi, tak mi z toho v podstate vychazi, ze tobe ve skutecnosti vadi ta svoboda volby. Totiz to, ze se musis namahat tim, ze budes volit. Mozna ti to prijde jako blbost, ale zkus se nad tim zamyslet. Na me to tak pusobi. Ano, v tomto systemu musis neco. Musis se rozhodovat sam za sebe.

@KaTo: Nevim, jak to bylo driv. V kontaktu s mistnimi zastupiteli u nas jsem sotva chvilku, ale ,,odlidsteni" tam skutecne je.
Jestli je to lepsi, nebo horsi, nez driv, to nevim.
Ja ten politicky system nepovazuju za dokonaly. To ani v nejmensim. I oslove ,,dobry" by se dalo polemizovat, ale je v mnoha ohledech lepsi, nez co zde bylo v letech a staletich predchozich.

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Náš Svět
PostPosted: 14:29 19. Mar 2012 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 18:51 02. Apr 2010
Posts: 2956
Chce to vymyslet umělou inteligenci a dát ji premiérské křeslo. Jestli je zkorumpovaná půjde vyčíst ze zdrojového kódu a nebudou se kvůli tomu muset vést zdlouhavé a nikam nevedoucí televizní debaty s panem Moravcem

_________________
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Náš Svět
PostPosted: 14:32 19. Mar 2012 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
Ze zdrojáků toho zas tolik nevyčteš. Pokud by tam nebylo něco jako if (zkoumaná osoba == můj programátor) then zkoumaná osoba := zkoumaná osoba + všechno, co chce :D

Jinak to nezní zle. Ať žije Skynet!

_________________
PUF!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Náš Svět
PostPosted: 14:33 19. Mar 2012 
Offline
Ďábel
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:24 23. Jun 2007
Posts: 6754
Location: Severní okraj Středozemě
kokosak wrote:
...jak takovýhleho člověka získat a všechno je vyřešený.
Všechno ne. Ještě ho musíš udržet naživu, protože oligarchové (což je zřízení, které nejspíš to co u nás v Čechách vládne - tj. "vláda malé skupiny bohatých na úkor chudých. Tato vláda zabezpečuje příslušníkům oligarchie maximální podíl na zdrojích a bohatství ovládané komunity a na jejich užívání. Ovládanému zbytku populace je ponecháváno minimální množství životních potřeb, zabezpečující mu skromné přežívání a vlastní reprodukci.") by si korýtka jen tak beztrestně sebrat nenechali...

_________________
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Náš Svět
PostPosted: 14:36 19. Mar 2012 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
To by se už postaral sám samovládce. Žel bohu standardní řešení, které je voleno samovládci, bývá fyzická likvidace konkurence :(

Jinak mě těší, že jsem teda očividně součástí oligarchie :D

_________________
PUF!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Náš Svět
PostPosted: 14:41 19. Mar 2012 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
Vynatek z pripravovane knihy o formovani davu (swarm).

http://falkvinge.net/2012/02/18/selling ... h-a-swarm/

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Náš Svět
PostPosted: 14:44 19. Mar 2012 
Offline
Ďábel
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 15:24 23. Jun 2007
Posts: 6754
Location: Severní okraj Středozemě
kokosak wrote:
To by se už postaral sám samovládce. Žel bohu standardní řešení, které je voleno samovládci, bývá fyzická likvidace konkurence :(
...a že to tomu Putinovi "u něj doma" jde, co?
kokosak wrote:
Jinak mě těší, že jsem teda očividně součástí oligarchie :D
By mě zajímalo, kdyby například jistý V.B. (že by - kryptonym pro Veřejnou Bezpečnost? :lol: ) to na samovládce dotáhl, zda by u tebe jednou zazvonili kluci s trikolórou Absolutistický Bohempožehnaný Lídr, případně co by si s tebou povídali :mrgreen: .
P.S. Záleží na jakým "konci" toho oligarchního potravního řetězce jsi :lol: . Osobně začínám mít nepříjemný pocit, že se dostávám někam kam nechci...a nikdy jsem nechtěl :wall: .

_________________
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Náš Svět
PostPosted: 14:50 19. Mar 2012 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
kucik wrote:
Vynatek z pripravovane knihy o formovani davu (swarm).

http://falkvinge.net/2012/02/18/selling ... h-a-swarm/


Jo, tenhle způsob myšlení je poslední dobou celkem populární. Nejenom v politice. Uvidíme, co z toho vznikne, vidim tam dost nebezpečí zneužití inteligentními jedinci.

_________________
PUF!


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 70 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits