Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 13:22 20. Apr 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 312 posts ]  Go to page Previous  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Next
Author Message
 Post subject: Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
PostPosted: 06:14 08. Apr 2014 
Offline
Nováček
 Profile

Joined: 15:45 21. Feb 2013
Posts: 34
pavad wrote:
Read more, watch less! :)

Co jine rict na dohadovani se nad "kvalitou" serialu vychazejici z knizni predlohy? Inktrikareni a barvitost charakteru posuzovana podle serialu... Tfuj!


Souhlasím.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
PostPosted: 09:19 08. Apr 2014 
Offline
Ďábel
User avatar
 WWW  Profile

Joined: 16:55 18. Sep 2009
Posts: 5217
Location: Bad Reichenhall
Krysak wrote:
Vikingové II. serie - 10/10 - intriky, spád, napětí, překvapení, vykreslené charaktery, jedině herecký výkon hlavního hrdiny to trošku kazí, ale i tak nekriticky maximum, tohle je serial, kterej píše.

Plnej počet by u mě Vikingové nikdy nedostali a to kvůli kostýmům, které jsou jen o trochu lepší než Xena. V tomhle se mi líbí GoT. Tam jsou kostýmy parádní!

_________________
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
PostPosted: 09:33 08. Apr 2014 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
Na Vikinzích mi vadí přílišná předvídtelnost a klišovitost, ačkoli uznávám, že je způsobena tím, že od historické předlohy opisoval prakticky každý. Ale ulítlý maník jménem "Loki" a drsný hlavní hrdin jménem "Ragnar" mi prostě zvedají žaludek.

_________________
PUF!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
PostPosted: 10:39 08. Apr 2014 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 13:01 26. Mar 2012
Posts: 4644
Location: Teplice/Praha
Tak on Ragnar Lodbrok je hrdina z vikingských bájí no.. tak koho jinýho bys tam dal, když to má být historické.

_________________
Na vyžádání.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
PostPosted: 10:40 08. Apr 2014 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 23:30 05. Dec 2010
Posts: 4064
karolina wrote:
Tak on Ragnar Lodbrok je hrdina z vikingských bájí no.. tak koho jinýho bys tam dal, když to má být historické.
? baje = historie ?

_________________
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
PostPosted: 10:45 08. Apr 2014 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 16:25 16. Nov 2008
Posts: 6579
Location: Praha
Molly23 wrote:
Krysak wrote:
Vikingové II. serie - 10/10 - intriky, spád, napětí, překvapení, vykreslené charaktery, jedině herecký výkon hlavního hrdiny to trošku kazí, ale i tak nekriticky maximum, tohle je serial, kterej píše.

Plnej počet by u mě Vikingové nikdy nedostali a to kvůli kostýmům, které jsou jen o trochu lepší než Xena. V tomhle se mi líbí GoT. Tam jsou kostýmy parádní!

Jo no, ty kostýmy jsou takový hodně odfláknutý, zbroje jakbysmet, celokroužky a falery nikde ani vidu ani slechu, zato rohaté přilby už se tam mihly...

_________________
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
PostPosted: 10:48 08. Apr 2014 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
Jak píšu, uznávám, že je to podle historické (bájné) předlohy. To, že byl zdroj první, od kterýho se pak opisovalo ale na věci nic nemění. Asi jako Tolkien používá klišé "nabručený trpaslík, nesmrtelný elf s lukem", se kterým přišel on. Ve Vikinzích je to "jak se outsider stává náčelníkem" plus "ten, který myslel, že je mezi barbary se dostává na jejich stranu a odvrhává svou civilizaci". A jako bonus používání těch nejprofláklejších "nestandardních" jmen, co snad jsou.

Prostě schéma viděné sto a jedenkrát, nic objevného, nic nového, nic nepředvídaného. Nuda nuda, šeď šeď. Víš, co se asi stane, kdy se to stane, jak se na to budou ostatní tvářit.... Snad jediný zajímavýho na vikinzích byla konfrontace s "angličany", jinak je to o posezu v křesle a sledování očekávaného.

GoT prakticky nikdy nevíš a když si myslíš, že víš, tak všichni umřou :D

_________________
PUF!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
PostPosted: 11:17 08. Apr 2014 
Offline
Ďábel
User avatar
 WWW  Profile

Joined: 16:55 18. Sep 2009
Posts: 5217
Location: Bad Reichenhall
Bahnak wrote:
Molly23 wrote:
Krysak wrote:
Vikingové II. serie - 10/10 - intriky, spád, napětí, překvapení, vykreslené charaktery, jedině herecký výkon hlavního hrdiny to trošku kazí, ale i tak nekriticky maximum, tohle je serial, kterej píše.

Plnej počet by u mě Vikingové nikdy nedostali a to kvůli kostýmům, které jsou jen o trochu lepší než Xena. V tomhle se mi líbí GoT. Tam jsou kostýmy parádní!

Jo no, ty kostýmy jsou takový hodně odfláknutý, zbroje jakbysmet, celokroužky a falery nikde ani vidu ani slechu, zato rohaté přilby už se tam mihly...

Fakt? No tak to jsem asi špatně koukal.

_________________
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
PostPosted: 12:24 08. Apr 2014 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 11:55 09. Jan 2012
Posts: 3517
Co je nepředvídatelného na GOT? Dopředu vím skoro vše, autor se tak upjate usiluje o to udělat vše naopak proti očkávání, že už jsem se to naučil číst.

U Vikingů je spousta fajn věcí, kostýmy jsou docela hodně fajn, ale rád si poslechnu odborníka na eru - Grina, miluje Variagy. A hlavně Ragnar Lodbrok je napul legenda, napůl skutečnost - něco jako Ježíš vznikl spojením více skutečných postav.

Díky předloze jsou pravidla dána.....
http://en.wikipedia.org/wiki/Ragnar_Lodbrok


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
PostPosted: 12:30 08. Apr 2014 
Offline
Bůh
 Profile

Joined: 23:30 05. Dec 2010
Posts: 4064
Krysak wrote:
Co je nepředvídatelného na GOT? Dopředu vím skoro vše, autor se tak upjate usiluje o to udělat vše naopak proti očkávání, že už jsem se to naučil číst.
V te chvili jsi muzskym znovuzrozenim knezny Libuse - a ja se Te rovnou zeptam jake cislo bude tazeno v pristi sportce.

Protoze v knizni predloze neco odhadnout dopredu vskutku moc neumim. K hlavnim prekvapenim patri treba onen slizak-hnusak Jammie Lannister. Kdy se v knize (tusim 4., nebo 5.?) dovidas neco vice o jeho historii kralokata a vyvrazditele poslednich z Targarienu. Navic nejde o "deus ex machina" - zpetne si uvedomis, ze jsi mel naznaky toho co se stalo pred nosem uz hodne dlouho. Z pohlednu psychologickeho dokazes i vysledovat zmenu jeho chovani v zavislosti na onech skutecnostech (ne, nebudu davat spoiler).

Takze ne, nemohu souhlasit ze by "byl tak pruhledny a citelny".

Za uzasne povazuji kdyz konecne pochopim jednani te ci one postavy - proc se zachovala jak se zachovala, ac to vypadalo nelogicky - a pritom mela naprosto zelezobetonove pevny duvod. (Edit: Vetsinou je to tesne pres smrti takto pochopene postavy. :D Ale jsou vyjimky, treba ta ruda carodejnice s motem "Night is dark and full of terrors." )

_________________
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
PostPosted: 13:16 08. Apr 2014 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 23:28 05. Feb 2010
Posts: 3017
The screen is blue and full of errors

_________________
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
PostPosted: 13:42 08. Apr 2014 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
Krysak wrote:
Co je nepředvídatelného na GOT? Dopředu vím skoro vše, autor se tak upjate usiluje o to udělat vše naopak proti očkávání, že už jsem se to naučil číst.

Naprosto ti věřím, že dokážeš dopředu odhadnout děj. Krom těch, co tě překvapí. Stejně tak já vím naprosto všechno. Krom toho, o čem nemám ani potuchy.

_________________
PUF!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
PostPosted: 17:15 08. Apr 2014 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 05:40 31. Jan 2008
Posts: 1829
Já nevím že mu sedáte na med. Prostě nám potřeboval zdělit, že GoT je zkrátka špatné, aby se měl s kým pohádat, a aby se měl o co opřít, tka tam prsknul ragnara alá babica, aneb co je zrovna po ruce.

_________________
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
PostPosted: 14:09 14. Apr 2014 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 05:40 31. Jan 2008
Posts: 1829
Už by mohl někdo udělat na youtube 10 hodinovou verzi závěrečné scény z druhého dílu.

_________________
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Píseň ledu a ohně/Game of Thrones
PostPosted: 14:52 14. Apr 2014 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 23:28 05. Feb 2010
Posts: 3017
Já myslel, že Žofrey byl tvoje nejoblíbenější postava... :(

_________________
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 312 posts ]  Go to page Previous  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits