Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 14:30 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 9 posts ] 
Author Message
 Post subject: Rozhovor s hráči a členy týmu
PostPosted: 19:28 24. Nov 2016 
Offline
WB Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 06:49 17. Apr 2012
Posts: 1495
Touto cestou chci do budoucna skloubit mnoho rozličných topiců od "Co vás ve hře potkalo a dostalo" přes "Co vám na Thalii chybí" po ostatní topicy. Doufám, že tato forma pobaví a bude zajímavá. Otázky se budou průběžně měnit. Poprosím template rozhovorů nekopírovat a nepostovat nikde jinde na foru se svými odpověďmi. Dostane se na každého. Dokonce i na ty, kteří to ani nečekají...samozřejmě pokud budou mít zájem.

_________________
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách


Top
 

 Post subject: Re: Rozhovor s hráči a členy týmu
PostPosted: 19:31 24. Nov 2016 
Offline
WB Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 06:49 17. Apr 2012
Posts: 1495
Rozeslal jsem v prvním kole dotazy na dvě osoby. Obě souhlasily, že všetečné otázky zodpoví.

Jako úplně první odpověděla Aillen. Tímto bych jí chtěl poděkovat za jí věnovaný čas.

Aillen wrote:
Řekni nám o sobě něco unikátního!
Hádám, že budu asi jediná, pro koho bylo hraní on-line RP hry jako je Thalie úplná novinka.

Jaké máš záliby?
Historie – od té nejstarší až po středověk a začátek novověku, ne ta nepříliš nedávná. Literatura, film, příroda, hudba – spíše klasika, folk, šansony, divadlo, balet (ráda se podívám, ale neprovozuji :ewink: )

Jak dlouho na Thalii hraješ?
Něco přes 5 let

Kterou sekci na foru nejčastěji navštěvuješ / zajímáš se o ní a proč.

Poslední dobou hlavně „Rady pro budoucí WB“, hledám tam nápovědy jak v toolsetu vytvořit to či ono.

Jak si se o THALII dozvěděla?
Při hraní jiné on-line hry – Ikariamu od jednoho z hráčů, se kterým jsem si tam psala (tehdy jsem netušila ani, že existuje hra NWN). Ikariam a Thalie jsou jediné on-line hry, které jsem kdy hrála, Thalie je rozhodně mnohem a mnohem zábavnější. :)

Udělala sis během hraní nějaké nové přátele, se kterými se stýkáš v reálu? Ne, nestýkám se s nikým.

Je nějaká změna, kterou by si ráda v komunitě prosadila?
Těžko říct, snad více hrát „spolu“ ne tolik v izolovaných skupinách, pokud by to bylo možné změnit postihy při velkých levlových rozdílech v družině - přijde mi, že nyní na Thalii nehraje tolik hráčů, aby se jich sešlo dost ve stejný čas v rámci Povrchu (možná i Podtemna - nevím), aby mohli spolu vytvořit družinu v rámci 5 levlového rozdílu. Docela pak zamrzí, když pak někdo napíše, jsi moc vysoko nebo příliš nízko, nebyly by expy. Netuším ale, jestli jde o snadnou nebo obtížnou úpravu z hlediska naprogramování.


Máš nějaké video nebo screeny nejoblíbenějšího „RP momentu“, kterýsi během hraní zažila a chtěla by si se s námi o něj podělit? Případně stačí krátký popis dané situace.

Produkce bardky Lareth Bell ještě na ST.


Máš nějaké video nebo screeny nejzábavnějšího „RP momentu“, který si během hraní zažila a chtěla by si se s námii o něj podělit? Případně stačí krátký popis dané situace.


Video ani screeny nemám, ale asi nejzábavnější zážitek byl při jezdeckých závodech pořádaných půldračicí Árií ještě na ST – Olwen zabloudila hned v prvním kole závodu a přestože se pak jeden z trpaslíků snažil seč mohl a záměrně kazil své výkony v ostatních disciplínách (snažil se vážně hodně), aby Olwen udělal radost a skončil poslední místo ní, jaksi se nepovedlo a poslední místo s přehledem obsadila Olwen. :D


Co si myslíš, že by si měl každý hráč, který zde hraje nebo bude hrát, zkusit alespoň jednou během hraní na Thalii?

Možná se občas na chvíli zastavit a dívat se kolem sebe, užívat si vizuální kouzlo světa.

Pokud by si mohla v reálu potkat jednu RP postavu, kterou si potkala během hraní, kdo by to byl a proč?
Gnóm Poptávka ….sehnal naprosto všechno :D

Jaká je tvá nejoblíbenější lokace ve hře?
Na ST to byla Eranina zahrada, na NT – Kořínkov – v srdci přírody, daleko od intrik


Jaký máš z komunity a Thalie pocity co se kladů a záporů týče? V čem vidíš největší klad a největší zápor?
Největší klad - měla jsem štěstí, že jsem narazila ve hře na několik hráčů, kteří byli ochotni tolerovat moji nešikovnost, která v začátku hraní byla strašná, teď je to už snad se mnou o něco lepší. Nebýt jich, byla bych hraní na Thalii vzdala.

Největší zápor – občasná nevraživost a také hraní v izolovaných skupinách.


Je něco čeho IC a OOC lituješ od doby co na Thalii hraješ (pokud ano, čeho a proč)?
Čeho IC lituji – chybí mi některé postavy hráčů, kteří už nehrají a se kterými se Olwen přátelila.

Čeho OOC lituji – že nemám více času a že nejsem šikovnější v chápání zveřejněných postupů v Radách pro začínající WB – některé postupy nejsou pro mě dost srozumitelné, potřebovala bych je mít popsané více tzv. polopatě.


Máš pro nováčky na serveru nějaké rady nebo tipy?
Aby si našli pokud možno nějakého ochotného a tolerantního hráče, který jim bude dělat průvodce. Na ST hodně pomáhaly Jitřenky. Třeba mně pomohly hodně a nejen ony.


Existuje něco, čeho by si ráda v komunitě viděla více nebo naopak méně?
Více - možná ochoty více hrát spolu, méně – méně ironizování a popichování na fóru.

_________________
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách


Top
 

 Post subject: Re: Rozhovor s hráči a členy týmu
PostPosted: 14:40 27. Nov 2016 
Offline
WB Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 06:49 17. Apr 2012
Posts: 1495
Tentokrát jsem vyzpovídal člena týmu. Tím kdo se odhodlal a odpověděl je DM adept JAH
Díky ti za tvůj čas!

Paulus wrote:
Řekni nám o sobě něco unikátního!
Jsem svůj

Jaké máš záliby?
Jídlo, sex a rock’n’roll

Jaký post zastáváš v týmu na Thalii?
DM adept

Čemu se teď momentálně ze své pozice v týmu věnuješ?
Schvalování vizitek, asistence při AQ, výroba RP předmětů, krátké interakce světa, systémová podpora

Co tě vedlo k tomu stát se členem týmu?
Možnost reagovat za svět a byl to taky jeden z cílů ve sféře nwn.

Jak dlouho na Thalii hraješ a jak dlouho jsi členem týmu?
Na Thalii hraju 2 roky z toho jsem 1 rok členem teamu

Kterou sekci na foru nejčastěji navštěvuješ / zajímáš se o ní a proč.
Nemám vyhrazenou jednu sekci, navštěvuji zpravidla všechny novinky, které nemám přečtené.

Jak si se o THALII dozvěděl?
Od hráčů Thalie.

Udělal sis během hraní nějaké nové přátele, se kterými se stýkáš v reálu?
Ve směs jsem na Thalii přišel za lidmi, kteří mými kamarády už byly a stýkám se s nimi i v reálu. Mimo jiné jsem zde našel i svou přítelkyni.

Jaký styl RP se ti u hráčů líbí nejvíce?
Přirozený, nenucený, takový, který je charakterem výjimečný / originální, postava má cíle, přednosti, obavy, nejistotu, pocity.

Jaky styl RP se ti naopak nelíbí a myslíš si, že by se ho hráči měli vyvarovat?
Nucený a nepřirozený, ovlivněný ooc inforamcemi. Charakterově nestálý - např. postavy které mají rádi úplně vše a nic jim nikdy nevadí, ani že když půjdou pro rudu XY, tak mohou jistojistě zemřít, strach nikdy nemají.

Co si myslíš, že by si měl každý hráč, který zde hraje nebo bude hrát, zkusit alespoň jednou během hraní na Thalii?
Ulovit drowa / povrchňana.

Pokud by si mohl v reálu potkat jednu RP postavu, kterou si potkal během hraní, kdo by to byl a proč?
Perverzní vílu Květušku, nikdy jsem žádnou takovou neviděl a asi nikdy neuvidím, tak proto právě ji.

Jaký máš z komunity a Thalie pocity co se kladů a záporů týče? V čem vidíš největší klad a největší zápor?
Největší klad vidím v tom, že je DM team schopný ve světě tvořit, měnit, ale i ničit - aktivně.
Zápor vidím v tom, že komunita Thalie nemá mantinely na hraní. Chybí jí duše, která by hráče motivovala, zaujala. Hráč objeví všechny lokace, když máš silný build. Příliš málo tajemství a lokace, které jsou zdi a npc, bez většího smyslu. (až na světlé výjimky)

Je něco čeho IC a OOC lituješ od doby co na Thalii hraješ (pokud ano, čeho a proč)?
Chybami se člověk učí a vše je jednou poprvé. Asi lituji toho, že jsem nebyl ve svých začátcích lepší.

Máš pro nováčky na serveru nějaké rady nebo tipy?
Užívat si hru prostřednictvím RP, držení charakteru, tvorba příběhu kolem postavy, přijímat následky spojené s životem postavy a vnímat okolí. NWN je velice stará hra a pro to kvalitní paření, lootění, raidy jsou dneska zábavnější, lepší, vychytanější a modernější hry.

Existuje něco, čeho by si rád v komunitě viděl více nebo naopak méně?
Rád bych viděl více pohody jako je tomu u běžných deskových her, když se sejde parta lidí a více RP.
Rád bych viděl méně bezduchých charakterů. A méně trollingu na foru.

_________________
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách


Top
 

 Post subject: Re: Rozhovor s hráči a členy týmu
PostPosted: 17:10 29. Nov 2016 
Offline
WB Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 06:49 17. Apr 2012
Posts: 1495
Tentokrát na otázky odpověděl nikdo jiný než Rejty. Osobně jsem byl velmi příjemně potěšen odpověďmi.


Rejty wrote:
Řekni nám o sobě něco unikátního!
Přiznávám se bez mučení, dovolil jsem si změnit zadání otázek, některé upravit a jiné přidat… chytla mě psavá a neměl jsem v původním znění moc prostoru se vyřádit :var_16: *Nemohu se zlobit a hlavně ani odporovat :D - pozn. vyvěšovatele*


Jaké máš záliby?
Rpg hry, počítačové hry, seriály, fantasy, scifi, historie, četba… sport, holky, v neposlední řadě rád cestuji. Je toho hodně, občas mám problém to všechno stíhat, takže si musím vybírat, čemu ten čas věnuji a čemu ne :wall:


Jaký post zastáváš v týmu?
V současné době jsem na pozici hlavního WB a vedoucího týmu Thalie (alespoň co koukám na fórum :var_61: ). V minulosti jsem dlouhodobě dělal hlavního DM a aktivního DM.


Jak dlouho hraješ NWN a co tě k této hře přivedlo?
Původně jsem hrál singl NWN, tuším v roce 2002, ale moc mě nenadchl, navíc se mi na mé staré rachotině hrozně hra sekala :D Poté mi, ve stejném roce, Márthy - Khaled ukázal Alhambrii a online hra mě totálně pohltila. V té době se nic takového po internetu nehrálo a hrozně se mi líbilo hrát s jinými hráči online a ještě v „prostředí“ DNDček.

Zde jsem aktivně hrál, téměř denně. Hra byla sice v té době ještě v plenkách, ale i tak mě hrozně bavila a každý zájem ze strany DM nebo novinka ve hře mi přišla super. Tenkrát nebyly vymazlené světy jako nyní, bylo tam spousty bugů a nedodělků, ale i tak hra byla super a Alhambrie rozhodně měla své kouzlo, navíc tam byla taková rodinná atmosféra, svět nebyl moc velký, takže se všechny postavy znaly. Když přišel někdo nový, byl to poprask :var_47:


Hrál jsi i na jiných online světech?
Pár let jsem hrál na již zmíněné Alhambrii, kde jsem se stal i DM, dělal pro hráče questy a naučil se ovládat DM konzoli.

Časem jsem zkusil v té době nový svět - Arcalii 2, kam mě nalákal opět Marthy - Khaled, který zde již nějakou dobu hrál. Tento svět mě také pohltil, byl úplně jinak stavěný než Alhambrie, nebyla tu taková rodinná atmosféra, navíc zde hrálo hodně hráčů a svět byl zaměřený hlavně na akci, ale rovněž i na RP, což pro mě tvoří ideální poměr zábavy :var_25: A hlavně tu byla velká novinka, Podtemno, které v té době nikde jinde nebylo. Frakční souboje a „nepřátelská“ atmosféra povrch x Podtemno mě tam hrozně bavila. Navíc tam měli třeba pevné questy a craft, což jinde nebylo.


Proč, kdy a jakým způsobem vznikl nápad založit server Thalie?
Celé to byla jedna velká náhoda, bylo to tuším ve školním roce 2005/2006. Chodili jsme s Jaarou na gymplu do jedné třídy, jeden čas jsme spolu hráli i na Alhambrii a Arcalii 2. Jednoho dne dostal Jaara nápad, že by vytvořil na NWN platformě soukromý modul, kde bychom hráli s pár lidma taková DNDčka po netu, ve vytvořených lokacích, Jaara by DMkoval, tvořil lokace potřebné pro aktuální dobrodružství a ostatní by se vždy jednou týdně připojili a hráli.

Jaara vytvořil pár lokací, upřímně nebyly nic moc :D, tak jsem si řekl, že ty lokace budu dělat já. Udělal jsem vesnici, ve které mělo dobrodružství začínat, tvorba mě bavila, tak jsem udělal i okolí… No a původní Ivory byla na světě :act_42: Jaarovi se to líbilo a dostali jsme nápad, proč v tom nepokračovat a nevytvořit vlastní svět.

Já obstarával lokace a NPC, skripty si vzal na starost Jaara, postupně začal dostávat svět formu a po vytvoření základu jsme jej zpřístupnili veřejnosti. Zpočátku nám členové týmu jiných NWN světů a i někteří hráči psali na našem fóru, že to máme vzdát, že nemáme šanci se rovnat „velkým“ světům, které již běží, nebo se měly v dohledné době spustit. My se ale nedali a s chutí pokračovali v práci. Na ostatních NWN světech jsme měli dost známých, takže se sem přišli podívat a začali tu hrát.

Kde jsou ty časy, když jsem každý večer dělal do noci questy, vždy se našlo několik hráčů sedících kolem studny v Ivory a nebyl problém s nima jako DM navázat kontakt, někam je postrčit a quest mohl začít :viking: Nemohl jsem se dočkat, až se vrátím ze školy a budu moct začít něco tvořit, případně vymyslet nový quest.


Pamatuješ si ještě osoby, které stojí za původním vznikem Thalie?
Živě 8) Jak už jsem zmínil, tak u prvotní myšlenky jsme byli já s Jaarou.

Potom se k nám přidal Marthy - Khaled (můj kamarád z Plzně ze skauta, se kterým jsem hrál i na jiných serverech), který zde hrál původně paladina a začal se věnovat DMkování hlavně pro paladinskou gildu. Vytvořil i pár lokací.

Dále se stal WB Moren, kterého jsem znal z Alhambrie a Arcalie, kde hrál. Založil na Thalii zlodějskou gildu a věnoval se aktivně WBčkování, vytvořil například Karathu a hlavně mě naučil dost „triků“ v toolsetu :act_42:

Také se k nám přidal Melvik, který tvořil lokace (původní část Krynských hor i s dungeony a spawnem). Velkým přínosem bylo jistě zprovoznění craftu, tenkrát byl systém craftu na českých online světech spíše výjimkou.


Jaké máš na Thalii vazby?
I když to možná v současné době nevypadá a aktivně se tvorbě ani Thalii nyní moc nevěnuji, tak dost silné. Byl jsem u jejího zrodu, poznal jsem tu osobně dost super lidí, se kterými se přátelím dodnes a zažil dost „virtuálních“ zážitků, na které dodnes u piva vzpomínáme :var_45: :mrgreen:

Rád vrátil čas a vydal se zpět do těch NWN začátků, kdy jsem začínal poznávat online světy, NWN zažívalo zlaté období a ve špičce hrálo jen v ČR celkově na online světech i 200 lidí. Mně osobně přijde, že měla hra v té době své kouzlo, jak člověk teprve objevoval, co umí a mohl si vybrat z široké nabídky online světů. No a pak se vrátit do počátků Thalie, jak se svět postupně rozrůstal, přidávaly se nové věci, hráči na to reagovali, to mě moc bavilo :)


Kterou sekci na foru nejčastěji navštěvuješ / zajímáš se o ni a proč.
Nejčastěji navštěvuji WB fórum, sice nemám na tvorbu tolik času ani moc náladu, ale rád zde poradím jiným WB, případně zkonzultuji nové nápady, úpravy atd. Navíc si chci zachovat přehled o tom, co se na světě děje, takže sleduji informační sekci a novinky.


Hrál si nebo hraješ aktivně na Thalii také jako hráč?
V minulosti jsem hrál, dost aktivně. Rád jsem testoval nové dungeony, systémy a celkově svět, je lepší vidět svět i z pohledu hráče, pohled jen ze strany WB může být zkreslený, chce si to zažít na vlastní kůži. Sice je možné dostat i reakce a podněty od hráčů, ale stále to není ono.

Musím říct, že mě, Paulusi štveš, tenhle rozhovor mě přiměl k tomu zase začít nad Thalií přemýšlet a možná se jí i aktivně věnovat. *Snažím se jak to jde :twisted: - pozn. vyvěšovatele*


Udělal sis během hraní / aktivitou okolo Thalie nějaké nové přátele, se kterými se stýkáš v reálu nebo ti to nějak pomohlo v profesním životě?
Ano, řada mých kamarádů je právě z NWN a celkem pravidelně se scházíme. Třeba s Theogilem a Awadarem jezdíme každoročně společně na dovolenou. V NWN celkově jsem rozhodně poznal dost zajímavých a skvělých lidí, se kterými si rozumím i mimo online prostředí.

V profesním životě? Jak se to vezme, rozhodně jsem se tu naučil komunikovat s lidmi v online prostředí a řešit případné spory.


Co si myslíš, že by si měl každý hráč, který zde hraje nebo bude hrát, zkusit alespoň jednou během hraní na Thalii?
Každý hráč by si měl zkusit alespoň na jeden večer stát se DM, vžít se do jeho pozice a zkusit se věnovat ostatních hráčům, stejně tak by si měl každý hráč zkusit vytvořit něco v toolsetu, není to jen tak, vytvořit něco kloudného zabere dost času, zvlášť když v tom člověk není dost zběhlý. Navíc jsou možnosti toolsetu často dost omezující a vše nejde dělat podle vašich představ a WB s tím musí počítat a trochu se přizpůsobit.

Třeba by pak někteří zjistili, že je to nejen náročná, ale i dost zodpovědná práce, na kterou není vždy jej kladná odezva :var_54:


Pokud by si mohl v reálu potkat jednu RP postavu, kterou si potkal během hraní případně během psaní příběhů od hráčů na foru, kdo by to byl a proč?
Některou z mých postav… většina z nich mě dost bavila hrát, dokázal jsem se do nich vžít a bylo by rozhodně zajímavé setkat se s některou tváří v tvář… A se kterou? To je tajné, nemusí to zase každý vědět, co jsem hrál za postavy :var_61:

Jinak z postav jiných hráčů bych rád potkal Žoržova Najíva Virtuese, byla to dost unikátní a skvěle zahraná postava, navíc v době, kdy neexistovalo nic jako časové zkušenosti. Kde jsou ty časy, kdy Najív křižoval Ivory a verboval Ivorskou domobranu :var_49:


Jaký máš z komunity a Thalie pocity co se kladů a záporů týče? V čem vidíš největší klad a největší zápor?
Největší klad vidím v tom, že mi NWN i přes svoje stáří přijde dost unikátní hra a má své místo. Ohledně komunity v tom, že není moc velká, tudíž znáte ostatní hráče a nejsou to jen čísla jako v masových hrách typu WOW, které hrají stovky lidí. Líbí se mi tu takové to „rodinné“ prostředí, kdy se lidi znají.

Zápor vidím celkově v tom, že je komunita tvořená přes online prostředí, tudíž dost lidí se tu schovává za anonymitu v internetu a dovolí si víc, než by si dovolili na živo. Přes internet se snadno přetvařuje a tak.


Pokud se ohlédneš zpět od počátku Thalie do této doby. Je něco čeho lituješ? (pokud ano, čeho a proč)?
Jestli něčeho lituji? No s ohledem zpět bych nedělal první Wipe, zabila se jím spousta kvalitních charakterů postav, které zmizely ze hry, společně s některými i jejich hráč. Ale po bitvě je každý generál, v té době jsem na to měl jiný názor.

Rozhodně nelituji té spousty času, kterou jsem do tvorby vložil, mnohokrát se mi to vrátilo zpět :var_30:


Máš nějaký vzkaz pro zbytek současného týmu Thalie?
Zachovat si optimismus, radost z práce a tvůrčího ducha. Dělat něco pro ostatní je někdy dost nevděčná práce… Každý by měl dělat WB nebo DM pro radost, ne z donucení nebo jen aby se zavděčil ostatním. Dát do práce trochu srdce a něco ze sebe, jde to pak líp od ruky a té práci je to vidět.

Neuškodí dát si chvíli oraz, přijít na jiné myšlenky a později se k aktivitě vrátit. Já sám dělám vždy spíše nárazově, mám taková plodná / neplodná období. Dokázal jsem třeba v toolsetu sedět měsíc v kuse, 8-12 hodin denně, nemám rád takové to „cmrndání“, mám rád, když práce odsýpá.

Co rozhodně tvorbě neprospívá, jsou sáhodlouhé debaty a schvalovací procesy na WB / DM fóru, to akorát dokáže lidi odradit, zrovna když mají chuť něco dělat.


Přemýšlel si někdy nad tím... jak se říká "zavřít krám"?
Přemýšlel… vícekrát jsem měl na Thalii slabé chvilky a chuť se vším seknout, ale vždy jsem tyto myšlenky zapudil a po čase se dál Thalii věnoval. Myslím, že se mi Thalie kolikrát odvděčila, že jsem vytrval, nerad bych, aby se svět někdy úplně vypnul nebo zel prázdnotou, to by mi rozhodně lhostejné nebylo.


Jaká je dle tvého názoru současná situace na serveru, co by se mělo změnit?
I když je Thalie taková poslední bašta NWN v Čechách, rád bych přitáhl ke hře zcela nové hráče, případně vrátit chuť do hry těm starým. Řada lidí podle mě ani neví, že něco jako NWN svět existuje a dá se na něm zažít spousta zábavy.


Máš pro nováčky na serveru nějaké rady nebo tipy?
Vytrvat, zkoušet, nebát se zeptat ostatních, nenechat se odradit od hry a užívat si ji. Pro úplně nové hráče může být hra odrazující svojí obtížností. Nové hry mi přijdou oproti těm starým celkem jednoduché a díky tomu rychleji omrzí.

A pokud přijde někdo nový, vzít s sebou i někoho ze svého okolí, ve více lidech se hraje lépe, nejen na začátku.


Existuje něco, čeho by si rád v komunitě a týmu viděl více nebo naopak méně?
Rozhodně bych rád viděl více nových hráčů, celkově více lidí ve hře, snahu o RP hru, pobavení ostatních a méně dohadů na fóru a snahy zhrzených hráčů znepříjemnit vše těm, které hra baví a věnují se jí.

Co je dle mě škoda, že se nepořádají pravidelné srazy, komunita se tím dost stmelovala a já osobně rád vím, s kým mám ve hře čest, nemám rád tu anonymitu, která některé zahaluje.

_________________
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách


Top
 

 Post subject: Re: Rozhovor s hráči a členy týmu
PostPosted: 00:08 11. Dec 2016 
Offline
WB Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 06:49 17. Apr 2012
Posts: 1495
Tentokrát přinášíme rozhovor se Zeeritem. Díky za tvůj čas :)

Zeerit wrote:
Řekni nám o sobě něco unikátního!
Jsem jediný hráč schopný držet krok s May v počtu postav.

Jaké máš záliby?
Art, photoshop, plavání, filmy a seriály.

Jak dlouho na Thalii hraješ?
3 roky

Kterou sekci na foru nejčastěji navštěvuješ / zajímáš se o ní a proč.
Všechny! Všecko proklikat, nic mi tu nebude svítit!

Jak si se o THALII dozvěděl?
Tak to už fakt nedám, ale prohlídnout si ji blíže jsem se rozhodl po tom, co jsem četl info o spuštění NT na foru jiného serveru.

Udělal sis během hraní nějaké nové přátele, se kterými se stýkáš v reálu?
Ano

Je nějaká změna, kterou by si rád v komunitě prosadil?
Nic mě nenapadá, takže sem napíšu jen "Shifter".

Co si myslíš, že by si měl každý hráč, který zde hraje nebo bude hrát, zkusit alespoň jednou během hraní na Thalii
Popovídat si s Květou. Ne, že by se tomu dalo nějak vyhnout. :P

Pokud by si mohl v reálu potkat jednu RP postavu, kterou si potkal během hraní, kdo by to byl a proč?
Drusilu, for science. 8)

Jaká je tvá nejoblíbenější lokace ve hře?
Asi každá lokace od Aillen. Zejména pak klášter v Karatě.

Jaký máš z komunity a Thalie pocity co se kladů a záporů týče? V čem vidíš největší klad a největší zápor?
+Máme tu hodně bab :)
-Občas se tu hrotí děsný kraviny

Je něco čeho IC a OOC lituješ od doby co na Thalii hraješ (pokud ano, čeho a proč)?
Že jsem se nestihl kouknout do lokace slonů severně od Kořínkova. :(

Máš pro nováčky na serveru nějaké rady nebo tipy?
Z 2 na 3lvl nejlíp na stonožkách.

Existuje něco, čeho by si rád v komunitě viděl více nebo naopak méně?
+Ještě víc bab
-Míň hrocení děsných kravin

_________________
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách


Top
 

 Post subject: Re: Rozhovor s hráči a členy týmu
PostPosted: 13:39 31. Dec 2016 
Offline
WB Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 06:49 17. Apr 2012
Posts: 1495
Po krátké tu máme další uskutečněný rozhovor. Tentokrát s Barbar321. Děkujeme za tvůj čas.

Paulus wrote:
Řekni nám o sobě něco unikátního!

Miluju podtemno :)

Jaké máš záliby?

Bylo jich kdysi víc, ale tak nějak bych to shrnul do rodiny, čtení knih (všechny žánry, když dávají aspoň trochu smysl a konec není odhadnutelný hned po prvních pár stránkách), hraní her (teď už snad jen fantasy)

Jak dlouho na Thalii hraješ?

asi od března 2012

Kterou sekci na foru nejčastěji navštěvuješ / zajímáš se o ní a proč.

Čtu vše, co se tu napíše. Poslední dobou toho tu ale moc není.

Jak si se o THALII dozvěděl?

Hrál jsem single, zaujal mě námět. A tak jsem chtěl zkusit, jaký je rozdíl s online hrou. Pak už jsem jen hledal a snad jako první mě do očí trkla Thalie. A upřímně jsem za to velmi rád.

Udělal sis během hraní nějaké nové přátele, se kterými se stýkáš v reálu?

To bohužel ne. Na srazy nejezdím a většímu narušování soukromí se vyhýbám

Je nějaká změna, kterou by si rád v komunitě prosadil?

Snad aby nedocházelo k ooc potyčkám mezi zástupci podtemna a povrchu. Je to zbytečné. Jde jen o hru.

Máš nějaké video nebo screeny nejoblíbenějšího „RP momentu“, kterýsi během hraní zažil a chtěl by jsi se s námi o něj podělit? Případně stačí krátký popis dané situace.

Za dobu, co tu hraju se objevilo velké množství zajímavých momentů, ale těžko bych jeden dokázal oddělit a vynést na špičku.


Co si myslíš, že by si měl každý hráč, který zde hraje nebo bude hrát, zkusit alespoň jednou během hraní na Thalii? [/color]

Hru v podtemnu. Nejprve si přečíst reálie a pak se tím také dole řídit. Místo sice není tolik svázáno předpisy, jako třeba Karatha, ale rothe je pro váženého občana míň než šváb na povrchu pro radního. Kahzet tak dává prostor pro perfektní hru mezi pánem a jeho otrokem.

Pokud by si mohl v reálu potkat jednu RP postavu, kterou si potkal během hraní, kdo by to byl a proč?

Olwen Emerald, čestná přímá, férová...a pěkná :) (// hádám, že Lensovi právě vypadl kanec z rukou a začíná si připravovat své vybavení na novou trestnou výpravu do podtemna....pozn. vyvěšovatele)

Jaká je tvá nejoblíbenější lokace ve hře?

Je jich víc, hojně se vyskytují na povrchu, kam jsem si v noci s postavou zaběhl se jen pokochat, poslechnout melodii. Uvolnit se.

Jaký máš z komunity a Thalie pocity co se kladů a záporů týče? V čem vidíš největší klad a největší zápor?

Bohužel už je o dost menší, než bývala. Klady a zápory bych tedy raději nerozebíral.

Je něco čeho IC a OOC lituješ od doby co na Thalii hraješ (pokud ano, čeho a proč)?

Opět by se našly záležitosti, o kterých bych řekl, že bych byl rád, kdyby se vůbec nestaly. Ale řekněme, že vzhledem k uplynulé době nemá smysl opět něco vytahovat na povrch.

Máš pro nováčky na serveru nějaké rady nebo tipy?

Jistě, přečíst reálie, stojí to za to, obsahují velkou část z duše Thalie, budoucí hráči se tak můžou seznámit s prostředím, do kterého vstupují. A pak snad aby taky vydrželi a rozšířily řídnoucí řady thalianů.

Existuje něco, čeho by si rád v komunitě viděl více nebo naopak méně?


Jak už jsem psal výše, rád bych viděl menší negativizmus mezi podtemnem a povrchem. I když teď už je to stejně téměř pasé, jak se komunita zmenšila.


_________________
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách


Top
 

 Post subject: Re: Rozhovor s hráči a členy týmu
PostPosted: 16:24 20. Apr 2017 
Offline
WB Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 06:49 17. Apr 2012
Posts: 1495
Po delší odmlce tu máme další rozhovor. Tentokrát odpovídala Kathermara. Děkuji za tvůj čas. :)

Kathermara wrote:


Řekni nám o sobě něco unikátního!
Já jsem celá strašně unikátní, takže je těžké vybrat jednu věc :-D A hlavně ty nejzajímavější věci jsou stejně nejtajnější, takže se je dozví jenom ti, co mě dobře poznají.


Jaké máš záliby?
Asi mám docela velký rozptyl zájmů, když mě něco zaujme a začne bavit, pustím se do toho a naučím se to, takže se zabývám všemožnými uměleckými činnostmi, píšu, kreslím, bloguju, dělám do hudby, návrhářství, baví mě psychologie, zahradničení, šití... a samozřejmě fantasy a pc hry. Když vyjmenuju těch pár věcí, co mě napadají jako první. Ale tím, že je těch zájmů tolik, umím všechno trochu a máloco pořádně, takový brouk pytlík :-D


Jak dlouho na Thalii hraješ?
Od července 2010, takže více než šest let.


Kterou sekci na foru nejčastěji navštěvuješ / zajímáš se o ní a proč.
Většinou se prostě dívám, co je nového; a tak nějak navštěvuji všechny sekce, ale nejvíc sleduju IC dění, případně spam(uju) :-D IC mě zajímá proto, abych věděla, co se kde děje, co moje postavy mají vědět a kam můžou vyrazit. A ve spamu jsou občas docela zajímavé debaty, které si ráda přečtu nebo se do nich zapojím. Přesto (nebo právě proto), že se tam stejně neřeší nic vážného.


Jak si se o THALII dozvěděla?
Myslím, že jsem do Googlu prostě zadala "rp server" :-D S rp jsem začínala na Faremionu (server pro Lineage 2) a když skončil, hledala jsem něco nového. Thálie mě zaujala nejvíc, tak jsem si pořídila NWN a začala tu hrát. Tak prosté to bylo :-)


Udělala sis během hraní nějaké nové přátele, se kterými se stýkáš v reálném životě?
Záleží. S několika hráči jsem se sešla, s některými i víckrát. Asi se dá říct, že jsme byli přátelé, co se stýkají i v reálném životě :-) Určitě jsem tady našla víc přátel než v jakékoli jiné hře.


Je nějaká změna, kterou bys ráda v komunitě prosadila?
Přemýšlím nad tím. Kdysi jsem i nějaké věci měnit chtěla, ale časem jsem to vzdala a nechala prosazování změn na novějších a/nebo nadšenějších hráčích. Chodím se sem už jen občas odreagovat. Určitě jsem pro změny, které napomáhají rp, ráda bych tu viděla víc hráčů a aktivních hráčů a rpících hráčů :-D Horší už je vymyslet, co přesně by tomu rp pomohlo. A dění ve městě/ve světě by potřebovalo trochu oživit. Poslední dobou mám dojem, že se nic moc neděje, hráči pokecávají, občas je nějaká akce, ale chybí mi nějaký větší konflikt, něco, do čeho se dá zapojit. Netvrdím, že je to na DM, to chce i iniciativu hráčů. Já si dřív s Nerisou uměla svoje konflikty vytvářet sama, ale teď se mi nějak nedaří, asi nedostatek spolupachatelů :-D

Osobně by se mi taky líbilo, kdyby byla nějaká podpora pro eviláky, aby mohli lépe hrát spolu, rozjíždět věci - protože jsou to většinou ty "zlé" postavy co vytváří situace, které mohou ty "dobré" postavy řešit, hrát si na hrdiny a mít nějaký cíl. Jenomže samotný evilák bez podpory DM a ostatních eviláků ve světě, kde musí svoji náturu zakrývat a navenek dodržovat zákony, a nikomu nemůže věřit, nic moc nenadělá. Vím, že dřív se dalo připojit k Isabell, byla pevnost temnot, apod., ale tehdy jsem ještě nehrála, tak jen hádám, že to mohlo pro eviláky fungovat dobře a přinášet nějaké dění do světa i bez velkých zásahů DM.


Máš nějaké video nebo screeny nejoblíbenějšího a nejzábavnějšího „RP momentu“, který jsi během hraní zažila a chtěla by ses s námi o něj podělit? Případně stačí krátký popis dané situace.
Já mám takových momentů a screenů strašně moc. V tomhle jsem trochu nostalgická a schovávám si je jako památku na všechny ty vtipné situace, co ve hře nastaly. Třeba události kolem narození Gabriela by vydaly na grotesku, ale ono je to většinou stejně známé z Nerisina deníku, co jsem tady postovala.

Tak alespoň dva zážitky z toho idylického rodinného života: ( Vyvěšovatel dopředu oznamuje, že nenese odpovědnost za postuné screeny a s tím prozrazené soukromé informace postav. Za práva postuní od třetích stran odpovídá ten kdo na otázky odpovídal a dal screeny k dispozici. :mrgreen: )

Image

Milující bratr vytrvale chrání sestřinu (neexistující) čest před přidrzlým zmetkem, který s nimi cestuje...

Image

A kvalitní rodinná výchova, neboť slušnost nadevše.

Image

Ještě bylo dobré: "Hraj si jenom se slušnými dětmi!"
"A jak poznám slušné dítě?"
"Nekrade, nekouří a neopíjí se."
"Takže ty jsi neslušný, tati?"

Co si myslíš, že by si měl každý hráč, který zde hraje nebo bude hrát, zkusit alespoň jednou během hraní na Thalii?
Budu rebel a řeknu, že provést něco šíleného nebo nezákonného, čím ideálně i pobaví/zaměstná ostatní hráče. Prostě proto, že je to jen hra a ve hrách je fajn si zkusit věci, které by člověk v reálu neudělal. Takže tohle, zkusit si něco, co by v reálu neudělal, zahrát si postavu, která je úplně jiná, než její hráč. A pak určitě nějakou fajn hru s DM, protože přináší další možnosti, zmenšuje omezení daná mechanikou a tak.


Pokud bys mohla v reálu potkat jednu RP postavu, kterou jsi potkala během hraní, kdo by to byl a proč?
Spoustu postav bych chtěla potkat už jen proto, abych viděla, že tak neobvyklí lidé vážně existují. Resp. neobvyklí na dnešní dobu a ne-fantasy prostředí. Hele, asi Ryuderna. Byla by děsná zábava sledovat ho, jak se snaží se svým idealismem a puritánstvím přežít v dnešním "zkaženém světě". Jsem trochu škodolibá, no.


Jaká je tvá nejoblíbenější lokace ve hře?
Na ST jsem měla hned několik zamilovaných lokací, kam se moje postavy zašívaly, ale na NT oblíbence nemám. Z venkovních je hezký druidský hájek a jinak se mi líbí interiéry bytů nebo hospoda U Draka v Kelu. Tam je spousta trefných detailů a hezké posezení na střeše (díky ROFe). Ale že bych se někam vracela jen pro krásu lokace už se mi nestává.


Jaký máš z komunity a Thalie pocity co se kladů a záporů týče? V čem vidíš největší klad a největší zápor?
Já bych to víceméně shrnula do jednoho bodu. Připadá mi, že je tady komunita docela semknutá, hráči se znají, komunikují na foru i ve hře, vznikají tady přátelství i mimo hru... a to mě tady asi nejvíc drželo, když jsem kdysi zvažovala odchod jinam, že už jsem tu prostě měla "svoje lidi" a známé prostředí. Na druhou stranu pak vznikají také snadno konflikty, hádky a kolikrát i žabomyší spory. Takže je to vlastně pro i proti.


Je něco čeho IC a OOC lituješ od doby co na Thalii hraješ (pokud ano, čeho a proč)?
Mám ráda heslo "pozdě plakat nad rozlitým mlékem", takže málokdy lituju věcí, které už se staly a nejde je změnit. Musím ale říct, že občas lituju toho, že jsem se rozhodla nechat umřít Nerisu, protože mě hraní za ni hrozně bavilo. Na druhou stranu nevím, jestli by to bylo stejně dobré, jako dřív, když už většina mých tehdejších spoluhráčů vůbec nehraje.


Máš pro nováčky na serveru nějaké rady nebo tipy?
Pamatuju si, že nejhorší je prostě začít. Hlavně, když člověk nikdy předtím rp nehrál a má dojem, že vůbec neví, jak na to. Případně je těžké postavit slušnou postavu a začít lovit, když nezná mechaniku NWN. Doporučuju si nejprve založit nějakou obyčejnou postavu, co je relativně přátelská, aby se mohl nováček seznámit s lidma, okoukat, jak hrají oni, najít si svůj styl, zjistit, co by ho tak mohlo bavit a pak si po zkušební vytvořit propracovanější postavu. Ta první stejně bývá postavená tak, že zabije sotva krysu, pokud nováček s NWN mechanikou neumí.

Neuškodí se ptát, pokud je s něčím problém, myslím, že většina hráčů ochotně poradí. A prostě zkoušet hrát, rpit, nestydět se. Chce to se trochu otrkat. No a pak začít zkoumat svět, ať už s jinými hráči nebo na vlastní pěst.

A určitě hodně pomáhá si najít pár lidí, se kterýma se jim dobře hraje, jejich postavy si rozumí (nebo se třeba i nesnáší, s tím se dá taky bezva hrát, dokud si to hráči neberou osobně), případně jít do nějakého hráčského uskupení - vím, že mě vždycky hraní nejvíc bavilo, když jsem měla "partu", se kterou šlo vytvářet různé vtipné či konfliktní situace nebo prostě jen společně lovit, jít za nějakým cílem.


Existuje něco, čeho by si ráda v komunitě viděla více nebo naopak méně?
Asi více spolupráce a tolerance, jak herní, tak neherní, aby se lépe tvořilo dění ve světě a vymýšlely a prosazovaly užitečné změny. A více aktivity - a nováčků. Ačkoli to jsou taková idealistická přání a nečekám, že se vážně splní :-)


Je něco, co bys ráda dodala?
Myslím, že už jsem toho nakecala dost :-) Díky za dotazník a za tenhle nápad. Je to hezký způsob, jak se můžou hráči víc poznat a hlavně jsou takhle formou monologu lépe slyšet individuální názory a návrhy místních hráčů, které se v debatách více lidí snadno ztrácí.

_________________
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách


Top
 

 Post subject: Re: Rozhovor s hráči a členy týmu
PostPosted: 22:18 04. Apr 2020 
Offline
WB Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 06:49 17. Apr 2012
Posts: 1495
Po dlouhé době jsem zkusil rozeslat otázky zda najdu někoho, kdo by na ně odpověděl. První od koho přišly odpovědi a to dosti obsáhlé byla PAJKY. Mockrát ti děkuju :) Asi zkusím pootravovat další.

Paulus wrote:
Řekni nám o sobě něco unikátního!
Unikátního? Jsem prehistorickej gremlin Thalie. :D

Jaké máš záliby?
Sportovní kynologie, záchranářská kynologie, agility, dogdancing, dogfrisbee, stručně - veškerý sporty co jdou dělat se psem, horolezení, vaření, bojový sporty, zbraně, medicína, psychologie a to nejlepší naposled - MOZEK

Jak dlouho na Thalii hraješ?
S přestávkami 15 let.

Kterou sekci na foru nejčastěji navštěvuješ / zajímáš se o ní a proč.
No, forum mi nějakou dobu blbne, ale stále se vracím do galerie, příběhů postav a detailních popisů, na které každý dlabe -_- pak interní forum SSF no a měla jsem ráda galerii postav, myslim, že se to jmenovalo jak vypadají postavy, to by se zas mohlo rozjet zpět.. Jo a taky mě bavil spam, taková vzpomínka na spam bohy Kráťu, a u zbytku si vybavuju už spíš realný jména než ACC.


Jak si se o THALII dozvěděla?
O Thalii jsem se dozvěděla tak, že za mnou jednou přišel brácha, ukázal mi web, řekl přečti si to a řekni zda tě to bude bavit. Měla jsem tenkrát nadrcený realie možná víc než Rejty (haha )

Udělala sis během hraní nějaké nové přátele, se kterými se stýkáš v reálu?
Ale jo, udělala. Ne všechny vídám realně, ale tak nějak jsme v kontaktu, na víc se občas objevím na nějakým srazu, pokud na něj nezapomenu nebo pokud do toho něco nevletí. Bohům žel, spousta z nich už nehraje, škoda.

Je nějaká změna, kterou by si ráda v komunitě prosadila?
Mír, lásku a rum.


Máš nějaké video nebo screeny nejoblíbenějšího „RP momentu“, kterýsi během hraní zažila a chtěla by jsi se s námi o něj podělit? Případně stačí krátký popis dané situace.
Video žádný, screenů mám plno, horší však je, že ty nejmilovanější screeny odešly do křemíkového nebe, páč jsou z dob prastarých, ale to je spíš tím, že jsem neskutečně sentimentální. Takže o ty se nepodělim, ale spousta screenu je ze života postav nebo tak. Nejvíc vtipnejch věcí jsem zažila s kontroverzní Nienquë a dávno zapomenout Gem.


Co si myslíš, že by si měl každý hráč, který zde hraje nebo bude hrát, zkusit alespoň jednou během hraní na Thalii?
Měl by si zkusit hrát postavu takovou jaká je, bez ohledu na to co chtějí ostatní. Prostě svou. A pak asi ještě zláka, i když ja jsem moc hodná a PvP jsem se bála, protože lidi.. Jinak zláci moje oblíbená skupina, která mi chybí. No a pak taky něco uspořádat pro ostatní, to je fajn. Hlavně je fajn si zkusit to, vložit do akce mraky energie a času a lidi pak nedorazí z OOC důvodů :slight_smile:

Pokud by si mohla v reálu potkat jednu RP postavu, kterou si potkal během hraní, kdo by to byl a proč?
Těch postav co bych ráda potkala by byla plná řada. Nejvíc asi Najíva Virtuse, ta postava mi zůstane v srdci asi navždy svojí nežnoští a krásnou naivitou. Ale byl by to i Adrios a Marshi Dald (ti mě učili co je to RP :D), Toni, Mei, Shia, Balian, Franta Potůčka s jeho ženou Eleanor, Sylmealis, celý Stříbrný kruh (Nek Ander, Daniel Williams, Laura Fynn, Dzipitabai, Theolas, Tharen Bross, Ashe (Gydowin?), Bumbrlík), Železná pěst, staré podsvětí, bandu trpošů, milovaní Fénixác (Alisháček, Hiwinka, Vojenek, Morníček, Deirdřička, Agnesku, Olwenka a Lensík), Jitřenky (hlavně sexy Sinae a príma Kiri), Berserka, Vroga Kurvala a ostrovan(k)y, Azhaela, Riena, Naděždu, milovaného orka Gromba Grumbala, ten mi tu chybí.. Sakra, asi bych chtěla potkat vlastně každou postavu, protože všechny maj něco do sebe, i ty co jako hráč nemusim, i když většinou je to tak, že třeba moje postavy je rádi nemaj a já jo. Jedinej koho bych fakt potkat nechtěla jsou víly s výjimkou Nika, ten byl fajn.


Jaká je tvá nejoblíbenější lokace ve hře?
Nejoblíbenější lokace? Tyjo, to je tíha. Dřív to byly: Delta řeky, Eranina zahrada, Gruberík, Doubkov, Sherdonský hájek, Krynský hory, Isil, Isilský jezero, Alanijský hory, severní vřesoviště, Michalova chata, Ivorský lesík, ivorské jezero s pomníkem postav, krvavý lesík, Alwariel. Dnes by to bylo Ivory (srdeční záležitost), hřbitovy (pro nostalgii mrtvých postav), Čarotvrz, špitál. Dornovo útočiště, Sherdon, vlkodlačí doupě, a pak ještě pár dungů má moc hezký lokace.



Jaký máš z komunity a Thalie pocity co se kladů a záporů týče? V čem vidíš největší klad a největší zápor?
Líbí se mi, že když lidi chtějí umí si ve svých skupinkách hezky hrát a sem tam i něco vymyslet. Paráda, toho si fakt vážím, nemusí furt vše oddřít DMka. Na víc potkávám dost zajímavých charakterů, které jsem teda často neměla šanci poznat blíže. To mě mrzí, ale myslím, že hráči dokážou být kreativní, když chtějí. Největší zápor vidim pak ve věčné nespokojenosti hráčů a neustálém remcání. Být členem týmu, kolikrát bych je poslala na tvrdo do háje a celé nwn vyhodila z okna. I když teď se mi zdá, že remcání dost ustalo, haha.

Je něco čeho IC a OOC lituješ od doby co na Thalii hraješ (pokud ano, čeho a proč)?
Čeho lituju? Určitě by se něco našlo, jsem člověk, ne robot. Na víc dost paličatej a snadno navztekanej. Věcí, kterých lituju IC patří tam, tak je tam i necháme.

Máš pro nováčky na serveru nějaké rady nebo tipy?
Nováčkům bych poradila, ať se vyhýbají vílám :smile: ne, obrnit se trpělivostí a nebát se zeptat. No a taky si z toho nedělat moc velkou hlavu, je to jen hra.

Existuje něco, čeho by jsi ráda v komunitě viděla více nebo naopak méně?
Ráda bych viděla víc interakce. Přijde mi, že dřív ty postavy byly víc kamarádský, víc se děkovalo a hráči se dokázali zabavit sami bez DM. Je jasný, že někdy to nedovoluje charakter postavy, ale kupříkladu Niena se taky navážela věčně do Vilmy a dokázaly spolu sedět u jednoho stolu. Prostě víc polknou nevraživost, zvlášť tu, která je OOC. Takže takové ty obyčejné potlachy u ohně nebo teď už spíš v hospodě nebo někde.


Je tu něco, co by jsi ráda zmínila a nepadlo zde o tom slovo?
Na závěr bych rozhodně chtěla poděkovat Rejtymu a celému minulému i přítomnému týmu a všem hráčům, se kterýma jsem měla tu čest hrát. Spousta z nich si to už ani nepřečte, protože maj svoje rodiny, svoje životy a už ani nevědí, že nějaká Pajky existuje :smile: ale ten dík si zaslouží. A jako poslední závěr mé oblíbené, od Fotra ukradené ,,Bohové přicházejí a odcházejí, Elfky zůstávají." :)



_________________
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách


Top
 

 Post subject: Re: Rozhovor s hráči a členy týmu
PostPosted: 18:21 06. Apr 2020 
Offline
WB Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 06:49 17. Apr 2012
Posts: 1495
Připravovaný sólokapr se bohužel nekoná neboť se rozhodl nadále nepozorován plout thalijskými vodami. Ovšem zadařila se jiná trofejní ryba (nebo inventární?). Tentokrát věnoval čas Nalkanar. Děkuji za tvůj čas a obsáhlé odpovědi!

Paulus wrote:
Řekni nám o sobě něco unikátního!
Jeden hráč mě jednou popsal, že mám reputaci dvanáctihlavé saně, ale jsem vlastně Mirek Dušín.

Jaké máš záliby?
Hry, knihy, seriály, airsoft, kočky.

Jaký post zastáváš v týmu na Thalii?
Hlavní DM a hlavní kronikář Thalie.

Čemu se teď momentálně ze své pozice v týmu věnuješ?
Supermegatajnému vývoji nové podoby Thalie. Z mé strany je to především dotváření nových reálií a nového dění. Částečně to souvisí se snahou roleplayově začlenit nové systémy (viz systém teleportačních kamenů) a zároveň i se snahou příběh Thalie opět posunout někam dál. Věřím, že finální podoba bude systémově mnohem příjemnější a zároveň stále zajímavá. Roleplayově by pak měla nabídnout opět malinko jiný příběh na pozadí a s ním spojené možnosti.

Co tě vedlo k tomu stát se členem týmu?
NWN hraju už sakra dlouho (jestli správně počítám tak jsem začal před třinácti lety) a za celé roky jsem nenašel hru, ve které bych mohl obdobně tvořit a budovat postavu i svět okolo. Zkoušel jsem i zahraniční světy, ale mám řadu spoluhráčů, se kterými bych rád hrál, ale nemají takovou znalost nebo sebevědomí k užití angličtiny, aby mohli hrát v zahraničí. Z našich serverů se mi jeví pro RP přátelsky jen EQ a TH. Nicméně na EQ jsem byl dlouhé roky, znám ji málem jako vlastní boty a má velmi specifické fungování. Pro pracujícího člověka je tam ale dost pomalý posun vpřed. TH má oproti tomu mnohem otevřenější přístup, postavu lze posouvat mnohem viditelněji a hra je tak uspokojivější. Navíc má úžasné reálie, které dávají TH velký potenciál. Nicméně jako hráč jsem měl limitace toho, pokaď se můžu angažovat. Rád bych viděl TH jako prostor, kde se dá zahrát dobré RP, projít si nějaké systémové výzvy a celkově se dobře zabavit. Dvakrát jsem se tedy přihlásil o členství v týmu a na druhý pokus to vyšlo. Teď už zbývá jen ta těžší část v podobě opravy a vývoje TH.

Jak dlouho na Thalii hraješ a jak dlouho jsi členem týmu?
Poprvé jsem Thalii navštívil někdy v roce 2010, ale nějak trvaleji jsem se sem přesunul až v květnu roku 2012. Měl jsem pár přestávek na zahraničních serverech, ale průběžně se objevuju po celou dobu.
Členem týmu jsem od prosince 2018.

Kterou sekci na foru nejčastěji navštěvuješ / zajímáš se o ní a proč.
DM a kronikářskou sekci, zpočátku jsem hltal DM deníky z dřívějších událostí, nyní často procházím reálie existující i ty nedotažené apod.
Dříve gildovní sekce Stříbrného fénixe.
Jinak mám dost rád IC sekci, jednak popisky postav a pak samozřejmě všechny společenské akce. Rád vidím, že se na Thalii něco děje a že si někdo dá práci s popisem postavy.

Jak si se o THALII dozvěděl?
Kdysi dávno, když jsme s kamarády začínali hrát NWN, tak jsme vybírali svět. Zvolili jsme Equilibrii. Následně o pár měsíců později začal jeden můj spolužák na Thalii. No a občas jsme o přestávkách srovnávali své zážitky. Postupně jsem zjišťoval, kolik lidí se přesunulo z EQ na TH. A pak jsem svého času měl nějaké trable na EQ (občas se creep neodpouští), tak jsem zkusil TH a po čase, když byla EQ do více nepřátelská vůči ne-plyšoidnímu RP, tak jsem přesídlil na TH a byl celkem spokojen.

Udělal sis během hraní nějaké nové přátele, se kterými se stýkáš v reálu?
Mě se to trochu všechno motá. Dost lidí jsem znal už z EQ (Galli, Absinthorix), nebo je tu znovu potkal (např. maliarda), nebo je sem přetáhl, ale pak tu hráli svého času víc než já (Miell, KaTo). Asi nejvýznamněji z těch opravdu čistě TH to jsou Pajky (kterou jsem viděl asi jednou nebo dvakrát jen, je z hrozného zapadákova :D ) a Shaman.

Jaký styl RP se ti u hráčů líbí nejvíce?
Mám rád vyváženost. Postava by měla mít build a charakter v souladu. Postava by měla být nějak rozpoznatelná a uvěřitelná. Mít své libůstky, své neduhy a tak nějak vše mezitím. Zkrátka by postava měla mít hloubku na to, aby šla poznat a dokázala působit uvěřitelně „lidsky“. Samozřejmě ne vždy je prostor postavy poznat, ale o to více to někdy potěší vidět.

Jaky styl RP se ti naopak nelíbí a myslíš si, že by se ho hráči měli vyvarovat?
Vadí mi dva extrémy. Na jedné straně nemám rád, když je postava jen masomlejnek. Obvykle to jde dost jasně znát, když hráči tu postavu tak vnímají a hrají a není s nimi nakonec pořádná RP hra. Často navíc odehrávají nesmysly, jako když něčí nejmenovaná postava s nízkou obratností házela přemety a vruty ke stolku v dílně.
Na druhé straně mi vadí „super mega úžasní rpeři“, kteří hvězdičkují sáhodlouze o dokonalosti své postavy a snaží se podsouvat, jak by se měla moje postava cítit. Žádný hráč obvykle neví dost o postavě druhého hráče tolik, aby něco takto mohl podsouvat. Vzpomínám na jednoho přeborníka, který takto měl vzbuzovat strach a respekt, takže jsem toto schválně sabotoval. 8)

Co si myslíš, že by si měl každý hráč, který zde hraje nebo bude hrát, zkusit alespoň jednou během hraní na Thalii?
Udělat nějakou pořádnou společenskou akci pro hráče. Zkusit založit a řídit spolek.

Pokud by si mohl v reálu potkat jednu RP postavu, kterou si potkal během hraní, kdo by to byl a proč?
To je těžká volba. Některé zajímavé postavy bych v reálu asi nesnášel, protože já nejsem Ali’Shah, takže bych je ani nechtěl potkat. Jiné postavy jsem svým způsobem potkal – tvořivé postavy jako Layla, Lareth a Jarri v sobě měly vždy dost velký kus hráčů a jejich hráče jsem poznal. Pokud bych si opravdu musel vybrat, asi bych zvolil jižanku Sinae, nebo čarodějku Deirdru. Obě měly široký soubor zájmů, navenek působily nějak a přitom, když je člověk poznal blíže, tak měly velmi zajímavou a odlišnou tvář v soukromí.

Jaký máš z komunity a Thalie pocity co se kladů a záporů týče? V čem vidíš největší klad a největší zápor?
Připadá mi, že se ty klady a zápory často míchají dost dohromady. Místní komunita má mnoho skupinek. Každá je trošku jiná a nabízí jiný styl hry. To je v zásadě pozitivum. Problém je, že často se skupinky nemíchají, nebo se styly hraní skoro až vylučují. Tím vznikají spory, nebo minimálně snižuje množství nějaké interakce mezi hráči, což je samozřejmě negativum. Také je místní komunita TH dosti věrná, takže TH dokáže rychle ožít, na druhou stranu tu ale mnozí hrají asi spíše ze zvyku a už se netrápí pravidly.

Je něco čeho IC a OOC lituješ od doby co na Thalii hraješ (pokud ano, čeho a proč)?
IC je toho víc, ale z toho, co můžu naznačit, bych řekl „zachránit paladina Desmonda“.
OOC asi brát některé věci více s klidem, hlavně okolo startu NT a vydržet.
Nicméně všechno zlé je k něčemu dobré a z obojího zmíněného nakonec vzešlo něco pozitivního.

Máš pro nováčky na serveru nějaké rady nebo tipy?
Nebojte se ptát, projděte si trošku reálie a hlavně vše objevujte s klidem a nespěchejte.

Existuje něco, čeho by si rád v komunitě viděl více nebo naopak méně?
Tak v zásadě, jak jsem už zmínil výše. Rád bych viděl více interakce mezi hráči z různých skupin. Chybí mi setkávání postav večer v hostinci, kde často u stolu společně sedělo uskupení nesourodých postav, ale společnou hrou se tvořila zábava pro všechny, která občas přešla v nějakou výpravu, nebo soupeření v aréně. Vše to působilo tehdy přirozeně a nenuceně.
Naopak bych rád viděl méně nepoctivých hráčů. Připadá mi, že minimálně v poslední době jakékoliv trestání mnohem více odrazuje od hry trestající DMka než trestané hráče. Tím samozřejmě trpí více další hráči a TH jako celek.

Je něco co by jsi rád zmínil a o čem tu nepadlo slovo?
Jen bych rád zmínil, že chápu, jak nejistá je současná doba pro hráče. Na jednu stranu jsou tu slibované změny, na stranu druhou vidíte jen jejich část. Nikdy nikdo nebude se změnami plně spokojený, každá změna se někoho negativně dotkne, a proto nelze celý plán změn vyvěsit, protože je v české nátuře hledat hlavně negativa a pak nespokojeně brblat.
Z mého hlediska je důležité, že nyní je dosti jasná vize, která se snaží respektovat rozumné nastavení systému a zároveň podpořit příběh a roleplay, částečně ulevit DMkům úředničinu a vybudovat bázi pro další podpůrné systémy. Nemohu hráčům vše prozradit, protože některé věci se špatně vysvětlují a jako DM nikdy nemůžu ukázat všechny karty, které mám na ruce, ale rád bych požádal o důvěru v naše úsilí.

_________________
Victor Zručný - Nové obzory, nová dobrodružsví a hlavně - nové sny
Brogar Kovaný - Tradiční trpaslík s netradičními názory - active-ish
Paul Hall Jeho cesta se blíží ke konci
Edgar - Zahrabán v knihách


Top
 

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 9 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits