Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 15:51 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: Jak je vlastně těžké využít potenciál krás Thalie
PostPosted: 15:22 28. Sep 2017 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
Těžko věřit, ale hrají tu i lidé, které mechanika a systémy zas až tak moc nezajímají. Jsou (free to play) hry s několikařádově lepší mechanikou. IMHO to, co může NWN, potažmo NT nabídnout je RP a svět. Zábavnějších mlátiček je jako máku :)

_________________
PUF!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jak je vlastně těžké využít potenciál krás Thalie
PostPosted: 15:53 28. Sep 2017 
Offline
Nováček
 Profile

Joined: 12:15 24. Sep 2017
Posts: 11
kokosak wrote:
Těžko věřit, ale hrají tu i lidé, které mechanika a systémy zas až tak moc nezajímají. Jsou (free to play) hry s několikařádově lepší mechanikou. IMHO to, co může NWN, potažmo NT nabídnout je RP a svět. Zábavnějších mlátiček je jako máku :)

S tím já právě souhlasím a myslím, že to je jasně vidět z mého postoje. Spíše jsem to myslel tak, že každý hráč má svojí nemesis. Něco co ho vždy mimo postavu zajímalo...Jak se dá zabít to co ho stálo tolik xp atd :D


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jak je vlastně těžké využít potenciál krás Thalie
PostPosted: 18:18 28. Sep 2017 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
Kokosi, když jsi tak pro RP, tak proč už se dobrého půlroku nic ve světě neděje? Václav je furt mrtvý a nemá následníka, nikde se neřeší, kdo bude nový vrchní Inkvizitor a jakou má reputaci, atd. Poslední IC novinky jsou ze srpna, pak květen, březen - jednoduché zmínky o questech, nebo podobném velmi jednorázovém dění. Nic o vývoji příběhu světa, žádná politika, žádné spory, nic. Možná když to jako hlavní DM zatlačíš tím směrem, tak by se zas vrátila skupina hráčů upřednostňující RP - ono totiž (aspoň z mého hlediska), když je u NPC mrtvo, tak já nemám ani, co bych zkoušel pořádně sám rozvíjet. Tedy měl jsem, ale ani ty ani Jon neodpovídáte na PM s prostými dotazy :D ale třeba to je jen proto, že jsem neoblíben.


EDIT pro Kath: když uvážíme, že poslední relevantní novinky ze světa jsou z března a gildovní snahy jsem vyvíjel až někdy do začátku léta, tak je míč na straně DM :D

_________________
.


Last edited by Nalkanar on 19:43 28. Sep 2017, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jak je vlastně těžké využít potenciál krás Thalie
PostPosted: 19:36 28. Sep 2017 
Offline
Šlechtic
User avatar
 Profile

Joined: 21:00 13. Jul 2010
Posts: 454
Nechci tady volit strany, ale přecejen musím zmínit ten druhý pohled na věc.

Možná kdyby oni ti hráči hráli a snažili se spolu i něco tvořit a dělat, DM by byli motivovaní rozjíždět nějaké dění ve světě a hýbat s ním. Protože - nač pořádat velké akce pro dva, tři lidi, kteří jsou aktivní a mají zájem o rp? DM je málo, aktivních hráčů je málo, málo + málo je pořád docela málo a neudělá se s tím moc.

Ano, máš v něčem pravdu, je možné, že by aktivita DM motivovala i hráče. Jenomže to máš jako začarovaný kruh - hráči nehrají, DM nehrají, ... jedna strana to může zkusit porušit a rozjet, ale bez odezvy druhé strany to půjde těžko. A ještě bych navíc řekla, že ta hráčská strana je v tomhle ta důležitější. Dost se toho dá zahrát i bez DM, když nejsou hráči líní něco vymyslet a zapojit se. Naproti tomu DM bez hráčů neudělají nic.

V tomhle je skvělá věc se slušným potenciálem možnost si tvořit hráčské guildy. A pár jich tady už bylo. Většina byla závislá na několika hráčích, kteří přestali hrát, guilda šla do háje, hráčská aktivita šla do háje, zase vše utichlo. Jo, slyšela jsem, že měla guilda problémy i s DM, kteří měli rozehrané questy a pak přestali být aktivní a už se to nedotáhlo a guilda měla smůlu. Může to být vina DM. Ale taky to může být vina hráčů, že spoléhají na DM a naprosto je demotivuje, když se jim DM nevěnují. Není hlavní zábava ze hry samotné? Nevím. Můžu se řídit tím, co vidím a vidím rp hráče, kteří nehrají, jen se občas ozvou na forku a stěžují si :-) A vím, že někdy mezi ně patřím taky, no, uznávám. Ale nestěžuji si kvůli neaktivitě DM, ale kvůli neaktivitě jiných hráčů. Vím totiž, že za roky svého hraní jsem DM aktivitu zažila málokdy a přesto jsem díky aktivitě jiných hráčů zažila mnoho zábavy a skvělých her. Občasné povšimnutí DM už bylo jen třešničkou na dortu.

Ale s tou neaktivitou hráčů je to podobný začarovaný kruh. Každý z nich totiž vidí prázdný seznam hráčů, tak nelogne, další vidí to samé, nelogne, a tak máme hráče, co třeba mají čas, ale neobtěžují se jít do hry, protože s kým by hráli, no :-D

_________________
Chaotic Evil Mistress

Gabriel Grym - šikovný po tatínkovi, hodný po mamince, většinou někde v Kelu
Valindra - bardka ze Sluneční říše


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jak je vlastně těžké využít potenciál krás Thalie
PostPosted: 20:15 28. Sep 2017 
Offline
DM adept
User avatar
 Profile

Joined: 23:26 18. May 2010
Posts: 2581
Hráčská aktivita tu skutečně byla až do července.. alespoň nějaká.. ale ono to není myslím jen o hře.. ale i o tom, že se tady dosti zmenšila hráčská základna. Starší hráči stárnou.. a věnují se více reálnému životu.. a nový hráči nakoukli na fórum a asi brali nohy na ramena. Ono to tu bylo totiž dost často plné jízlivých poznámek a trolení.. místo alespoň trochu normální komunikace.
Ale třeba se to obrátí k lepšímu, když je teď snaha o oživení světa :)
A na interakci světa musí být holt aktivní hráči i DMka.. jenže to je při možnostech logování jednou týdně dost těžké. Prostě nikdo moc nehraje a ni na jedné straně.

_________________
Kieran a Desmin Hanifah Ardian
Layla Morwinyon Mirima
Farah Al Marfa - NPC

https://www.youtube.com/watch?v=21ANYDbFDNQ


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jak je vlastně těžké využít potenciál krás Thalie
PostPosted: 21:11 28. Sep 2017 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
Naprosto jednoduché. Není čas. Nicméně, ohoho, teď zase chvilku bude, tak se snad někam pohneme :)

BTW Nalku, možná, že když změníš svůj přístup ke komunikaci, bude se s tebou někdo chtít bavit.

_________________
PUF!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jak je vlastně těžké využít potenciál krás Thalie
PostPosted: 22:10 28. Sep 2017 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
PM :)

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jak je vlastně těžké využít potenciál krás Thalie
PostPosted: 17:19 01. Oct 2017 
Offline
Nováček
 Profile

Joined: 12:15 24. Sep 2017
Posts: 11
Kathermara wrote:
....

Ale s tou neaktivitou hráčů je to podobný začarovaný kruh. Každý z nich totiž vidí prázdný seznam hráčů, tak nelogne, další vidí to samé, nelogne, a tak máme hráče, co třeba mají čas, ale neobtěžují se jít do hry, protože s kým by hráli, no :-D

Zjistil jsem, že jsem tento problém nechtěně vyřešil. Jméno mého gnoma zabírá tři řádky a vypadá to že je nás tam kupa! Hey jáh! :viking:


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jak je vlastně těžké využít potenciál krás Thalie
PostPosted: 13:05 03. Oct 2017 
Offline
WB Thalie
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 09:41 01. Sep 2010
Posts: 9754
Thalie není svět, který by byl primárně pro RP hru. Na webu a foru se tak prezentuje, ale ze strany týmu Thalie je to přesně naopak.

Za těch X let co jsem byl součástí vývoje světa se řešily po stránce vývoje "jen" úpravy povolání, úpravy lootu, úpravy xp, síla potvor a podobné věci. Prakticky 99% veškeré práce a směřování vývoje byla mechanika a systémy, které ovlivňují technický ráz hry, což neříkám že je špatně ale pro projekt, který se tak sáhodlouze popisuje jako RP server je to dle mě málo.

Já aktuálně hraju na Arelithu (anglický RP server) a pár týdnů jsem taky součástí vývojového týmu tohoto světa, a musím konstatovat že jejich vývoj je opravdu vývoj RP světa (vývoj mechaniky zabírá asi 15% z celkového vývoje)


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jak je vlastně těžké využít potenciál krás Thalie
PostPosted: 13:44 03. Oct 2017 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
Shaman88 wrote:
Thalie není svět, který by byl primárně pro RP hru. Na webu a foru se tak prezentuje, ale ze strany týmu Thalie je to přesně naopak.

Za těch X let co jsem byl součástí vývoje světa se řešily po stránce vývoje "jen" úpravy povolání, úpravy lootu, úpravy xp, síla potvor a podobné věci. Prakticky 99% veškeré práce a směřování vývoje byla mechanika a systémy, které ovlivňují technický ráz hry, což neříkám že je špatně ale pro projekt, který se tak sáhodlouze popisuje jako RP server je to dle mě málo.

Já aktuálně hraju na Arelithu (anglický RP server) a pár týdnů jsem taky součástí vývojového týmu tohoto světa, a musím konstatovat že jejich vývoj je opravdu vývoj RP světa (vývoj mechaniky zabírá asi 15% z celkového vývoje)

RolePlay je a vždy byla jedna z priorit při návrzích a úpravách jakéhokoliv systému. Že jsme měli často problém ti to vysvětlit neznamená, že na to ostatní dlabali.
Ať už se řeší třeba loot v dungeonu, vždy to má dopad na styl hry na serveru. Tedy i roleplay.
Pokud jsi navíc měl přístup jen do části fora, kde se řešily převážně technikálie, chápu, že se ti to tak mohlo zdát.

Držim ti palce, ať ti nadšení pro vývoj na tamním serveru vydrží více týdnů, než tomu bylo vždy na Thalii.

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jak je vlastně těžké využít potenciál krás Thalie
PostPosted: 13:49 03. Oct 2017 
Offline
Rytíř
User avatar
 WWW  Profile

Joined: 14:04 24. Jul 2011
Posts: 525
Location: In your mind
Nerád to řikam. Ale uplně stejný pohled na věc má i většina hraču. Když se přišlo s něčim co by se mohlo řešit pro rozšiřeni RP možností zde tak to bylo vždy odložene někde dozadu nebo rovnou zamitnuto z duvodu že se musely řešit Looty a jine takove věci.

_________________
Gorag - Neuvěřitelna sila, žadna inteligence. -_Lost_-
Eliathar Elereth - Ten jenž vždy z nervozni v přitomnosti ženy -_R.I.P v Ivory_-
Adriel Bathor Vavelden - Brambory to je moje!
Rhael Etriss - Smrt je jen další začatek


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jak je vlastně těžké využít potenciál krás Thalie
PostPosted: 13:56 03. Oct 2017 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
soul1 wrote:
Nerád to řikam. Ale uplně stejný pohled na věc má i většina hraču.

Verify source.

soul1 wrote:
Když se přišlo s něčim co by se mohlo řešit pro rozšiřeni RP možností zde tak to bylo vždy odložene někde dozadu nebo rovnou zamitnuto z duvodu že se musely řešit Looty a jine takove věci.

Citation needed.

_________________
PUF!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jak je vlastně těžké využít potenciál krás Thalie
PostPosted: 13:57 03. Oct 2017 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
soul1 wrote:
Nerád to řikam. Ale uplně stejný pohled na věc má i většina hraču. Když se přišlo s něčim co by se mohlo řešit pro rozšiřeni RP možností zde tak to bylo vždy odložene někde dozadu nebo rovnou zamitnuto z duvodu že se musely řešit Looty a jine takove věci.

Například?

Já už tu aktivně skoro nic nedělám, ale pokud si dobře pamatuju na poslední věci, co jsem tu dělal, tak to byly čistě RP věci a naopak minimum mechaniky. Ostatně to jde i dohledat. Tj. nástroj na vzhledy pro druidy, vzhledy companionů, psaní dopisů...

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jak je vlastně těžké využít potenciál krás Thalie
PostPosted: 14:04 03. Oct 2017 
Offline
Ďábel
User avatar
 Profile

Joined: 11:18 05. Feb 2008
Posts: 6102
Ono je IMHO spíš problém, že každý hráč si tu "podporu RP" představuje jinak. Jeden chce realistické časy jízdy lodí (protože RP plavby). Druhý chce lodě nahradit přechody (protože na lodi se nudí a jde AFK). Třetí by lodě raději nahradil instantními teleporty, čtvrtý je zrušil úplně....

Taky jsem slyšel argument, že by se mělo dosáhnout max levelu co nejdřív, protože teprve PAK by se mohli hráči plně věnovat RP, když už by neměli co buildit.

_________________
PUF!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jak je vlastně těžké využít potenciál krás Thalie
PostPosted: 14:53 03. Oct 2017 
Offline
Nováček
 Profile

Joined: 12:15 24. Sep 2017
Posts: 11
Osobně si nemyslím, že je na serveru nějaký zásadní nedostatek podpory RP ze strany vývojové a systémové.
Máme tlačítka na klávesnici a své geniální, fantasií přetékající mozky. Ano, je špatně, když začnu hrát mága a RPčkovat v hvězdičkách, jak vyvolám Drakodlaka aby zničil Karathu- toto musím umět podpořit systémem, a věřím že i veškerá kouzla by měla být systémově podpořená.
Dává to smysl. V klasickém DnD tě hlídá PJ, zde vždy DM nemůže být dostupný, aby korigoval. Na konto toho je nutné, aby se hráči opírali o systém a různé "fičury," které Thalie nabízí. A mě se to líbí.

Ač neumím a nemohu posoudit zmiňovanou nerovnováhu vývoj/RP, nepřipadá mi to nikterak nevyrovnané. RP není v žádném případě potírané, naopak jsem se setkal s povzbuzující odezvou, jak ze strany DM tak i hráčů.

Vždy mě děsně pobaví afkování v dílnách. Představuji si spanilého rytíře, jak pět hodin mechanicky vyrábí odlitky, každé oko šejdrem a pak jako když cvakne, začne reagovat a mile se usmívat... :-D Pobaví, ale neštve. S RP se to přehánět nesmí a nikdo by se do něj nutit neměl (í když, logujeme na server s důrazem na RP, že? Takže možná nějakou tu lumpárnu na úkor afkerů si neodpustím :D ).

Je škoda, že tu nefungují "rp šotci." Nevím, jak to pojmenovat, vždy se tomu říkávalo RPbooster. Základní ořezaná práva DMka - logovali na tento účet důvěryhodní hráči, kteří zrovna neměli náladu na hraní za svou postavu a dokreslovali svět. Reagovali za základní NPC, svět, atd. Tady se tomu asi nejvíce blíží DM adepti, ale tolik práv nemůže být v éteru... :)


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits