Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 16:41 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 39 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Jak se daří lidičky?
PostPosted: 23:02 02. Jul 2018 
Offline
DM Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 21:02 21. Jun 2007
Posts: 4205
Dlouho jsem se tu neukázal.

Jak se daří, co je nového? Funguje ještě Thalie aspoň občas a hraje se na ní?

Pokud ano, tak co? A když ne - dokázali jste najít za Thalii náhradu?

Protože upřímně, co jsem tu přestal hrát, jsem nic srovnatelného neobjevil.

_________________
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jak se daří lidičky?
PostPosted: 12:10 03. Jul 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
Jsem na tom obdobně :( Nic jako Thalie se mi objevit nepodařilo :(

V singlu teď teda hraju Battle Brothers, jestli to někdo zná. Náročná strategie, ve které se vám snadno může stát, že i kdy si myslíte, že máte vše pod kontrolou, během chvilky to může být jinak :D

Na ironmana (zde to znamená na první dobrou bez sejvů) jsem tu hru začínal snad 100x a mnohdy jsem i v půlce hry musel uznat, že mě hra dostala :D

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jak se daří lidičky?
PostPosted: 23:43 03. Jul 2018 
Offline
Nováček
User avatar
 Profile

Joined: 18:18 17. Mar 2013
Posts: 25
Podle mě byla Thalie pohřbena od chvíle, kdy se spustila nová. Stará byla dostačující a skvěle zlvádnuta. Nová je špatně zváldnuta lokačně, systémově. Karatha je menší - všechno je zahuštěně na jedné lokaci, a proto je minimální prostor na setkávání. Hospoda U Modrého racka je úplně mimo, nikdo tam nechodí a ani nebude. Obchody jsou na jednom místě, takže se ztrácí RP část, neboť tam lidé chodí jen pro zboží a nic víc. Předtím chodili po celé Karathe a setkávali se. Ivori je nepřehledné, působí nepřátelsky a nepohostinně, hospoda je jen na přespání, k ničemu neslouží. Celkově je vesnička odfláknutá. Dobrá snaha o novotu, ale lepší by bylo doplnění nových lokací. Nový systém bossů děla zdroj peněz trofeje z nich, na získání nich nepotřebuje postava žádnou schopnost stahování, a stává se to prioritou lovu, stejně jako ve hrách podobných World of Warcraft jsou questy. To naprosto ničí RP. Celkově z těchto důvodů se stala Thalie nepřátelská a přiblížilo se to ke hře WoW, která je založena čistě na levlu a lovu, kde hospoda je jen místo na přespání na další lov, kde město je jen na prodání lootu a nakoupení si věci. Jelikož Thalie byla založena hlavně a jedině na RP interakci hráčů a lov pouze zastupoval roli moderátora. Což současný systém lovení bossů a špatně postavených lokací, zabraňujících interakci zničil. Mám jedinou otázku. Jelikož hraní na NWN na staré Thalii byla moje zdaleka nejoblíbenější hra, tak se ptám. Proč byla uvedena do provozu nová Thalie, když bylo jasné, že nových hráčů stejně nepřibude v takovém počtu, aby se to mohlo na nich zakládat a ty staré to jen odradí. Tato otázka mi už dlouho vrtá hlavou a rád bych na ni znal odpověď, než se s Thalií nadobro rozloučím.

_________________
Akmir - Slušný a vychovaný trpaslík, kterého šikanuje společnost.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jak se daří lidičky?
PostPosted: 13:26 04. Jul 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
Akmir wrote:
...


Tak já osobně s tebou souhlasit nemůžu. Hodně z toho, co popisuješ mi přišlo, že bylo z kraje a namluvil jsem na to téma opravdu hodně. NT byla stavěná na party a bez ní jen konec. Potvory byly rozmístěny tak, že nováček se jen smrtí učil, protože kus za hradbami už byly potvory, které ho bez milosti zabili. A že těch smrtí bylo hodně a všude. Udělal se velký update, něco potvor se přesunulo jinam, něco zase zmizlo a kolem nováčkovské pozice smrtelných pastí valem ubylo. Navíc, co jsem tak koukal, na povrchu vznikla hromada malých jeskyň pro jednoho. Pro mne naprosto ideální stav, který i ST strčil do kapsy.

RP je sice pěkná věc, ale když není komu hrát divadlo, zkrátka zůstane jen u té zábavy. Svého času se tu řešily i RP role hráčů, např. strážník v Karatě. Jenže, kdo jen tak večer přijde z práce, pustí si hru a hodinu stojí bez hnutí s postavou na místě a navíc musí koukat do monitoru, protože „co kdyby“. RP dělá RP a bez RP zkrátka další není. Mne osobně stačilo, když hráči kolem nedělaly jen vyložené nesmysly, stačilo mi, když jsme si pokecali před lovem, během odpočinku pronesli pár vět a když byl čas, tak trochu rozebrání i po lovu, takže mě tento stav vcelku vyhovoval.

Systém bossů a trofejí se výrazně upravil a opět dle mého soudu k lepšímu, nemůžu mu nic vytknout a mnohem raději tento systém, než třeba obíhání pokladů alá K2.

Když to shrnu, po velké opravě jsem rád za NT a jsem názoru, že právě NT prodloužila život Thalie o pěkných pár let. To, že nové hráče nepřiláká, není se čemu divit. Pro mladší ročníky je to nemastné neslané, se strašnou grafikou a hlavně „a to jako ten 40-tý lvl do zítřka nedostanu, jo?“. Mladý ti na RP kašlou.

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jak se daří lidičky?
PostPosted: 15:46 04. Jul 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 14:39 27. Aug 2013
Posts: 2521
Ahoj ahoj :).

Daří se fajn, díky za optání a co tobě? Vše v pohodě?

Na Thalii jsem chvílu hrál. Nová Thali je hezká, lokace fakt pěkné (taky jsem jich pár dělal :) ), ale bohužel si myslím, že nová Thalie měla přijít tak před 10-13 lety. Mě zezačátku wipe nevadil, ale nové postavy mě ne a ne chytit a taky byl vidět úbytek hráčů a tím pádem i vcelku nuda ve hře. Takže holt nic. Možná někdy přijdu omrknout nové lokace nic víc.

To znamená, že na Thalii už nehraju a náhradu v podobě NWN serveru jsem si našel a aspoň si zdokonaluju dva cizí jazyky :).

A jinak hraju i jiné hry :)

_________________
Abigaill Moon - střelená, praštěná...no dobře prostě vtipkující drobná elfina - princezna Abi

Mireia Chica de Guerra Vasquez - vysoká bojovnice z ciziny s falchionem většinou držící flašku alkoholu - Mireia

Lucka Jehlička - malá hobití druidka s medvědem v kapse - Lucka


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jak se daří lidičky?
PostPosted: 16:38 04. Jul 2018 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 14:21 13. Feb 2010
Posts: 9273
Location: Brno/"Znojmo"
Podle mě to pohřbilo to, že odešli členové týmu (a to spíše vlivem dalších lidí zde v týmu, nebudu jmenovat, by byl táborák jak pro prvního českého kosmonauta), kteří drželi kvalitu RP a vůbec příběhu světa. Jít na ruku creeperům pak dovedlo svět tam, kde je nyní.

Jinak EQ se trošku rozdýchala (pro dávné přeběhlíky by to mohla být alternativa), jsou i zahraniční servery, lepší jak TH/NT. Jinak dost jsem rozehrál singleplayerovky některé. Pro nadšence do old school RPG můžu doporučit třebas Expeditions Viking.

_________________
.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jak se daří lidičky?
PostPosted: 21:27 04. Jul 2018 
Offline
Šlechtic
 Profile

Joined: 22:35 18. Sep 2010
Posts: 311
Jsem si nevšiml, že by mi šel někdo na ruku, ale jinak máš pravdu .. zlá dmka, zlá. 8)


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jak se daří lidičky?
PostPosted: 23:40 04. Jul 2018 
Offline
DM Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 21:02 21. Jun 2007
Posts: 4205
Akmir wrote:
...


Až tak to nevidím, ale fakt je, že NT pro mne přišla v době, kdy jsem už hrál jen ze setrvačnosti, v době, kdy prioritou byla rodina, práce... Na ST se nám ještě podařilo hrát pořádně, naexpit si craft skilly, vyexpit a vybavit postavy, které nás bavily a měly rozjeté rp. A jak psal Puxina, po wipu mne nově založené postavy už tak nechytly. A hlavně ani nebyl čas tolik hrát a sžívat se s nimi.

Takže uběhlo pár let a já pořád vzpomínám spíš na hru na ST, na Bua, na Merakha a další postavy. NT se mi docela líbí, mnoho úprav povolání super třeba, ale už jsem si na ni nezvykl a tolik mi nepřirostla k srdci. A je fakt, že třeba Karatha i Ivory mi také připadají méně příjemné. Jsou možná realističtější, ale třeba Karatha mne těmi zdmi naštve pokaždé, když tudy běhám a Ivory mi připadá... no ne tak útulné, jako to původní. :wink:

Sice stejně bych asi už dávno nehrál aktivně - ta hra se zkrátka omrzí po těch letech tu, ale minimálně z nostalgie bych si staré postavy občas zahrál rád, proběhl lokace kde jsem zažil různé věci... I když osobně uznávám, že NT je velmi zajímavý projekt (třeba podtemno je mnohem hezčí), tak wipe postav mi herně zlomil vaz.

_________________
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jak se daří lidičky?
PostPosted: 23:50 04. Jul 2018 
Offline
DM Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 21:02 21. Jun 2007
Posts: 4205
Puxina wrote:
Ahoj ahoj :).

Daří se fajn, díky za optání a co tobě? Vše v pohodě?

Na Thalii jsem chvílu hrál. Nová Thali je hezká, lokace fakt pěkné (taky jsem jich pár dělal :) ), ale bohužel si myslím, že nová Thalie měla přijít tak před 10-13 lety. Mě zezačátku wipe nevadil, ale nové postavy mě ne a ne chytit a taky byl vidět úbytek hráčů a tím pádem i vcelku nuda ve hře. Takže holt nic. Možná někdy přijdu omrknout nové lokace nic víc.

To znamená, že na Thalii už nehraju a náhradu v podobě NWN serveru jsem si našel a aspoň si zdokonaluju dva cizí jazyky :).

A jinak hraju i jiné hry :)


Jsem v pohodě, mám se dobře.

Vnímám to podobně. Konečně jsem si zahrál Planescape Torment a super. Z nostalgie i BG (enhancend) a teď už mám postavy v BG II, půjdu na draka. :)

Trochu mně mrtvo na Thalii štve, protože jsem doufal, že ji budu hrát v důchodu. :mrgreen: A teď to tu vypadá nějak moc mrtvě na to, aby to tak dlouho přežilo a o ničem, co by mi Thalii mohlo nahradit nevím.

_________________
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jak se daří lidičky?
PostPosted: 00:03 05. Jul 2018 
Offline
DM Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 21:02 21. Jun 2007
Posts: 4205
Nalkanar wrote:
Podle mě to pohřbilo to, že odešli členové týmu (a to spíše vlivem dalších lidí zde v týmu, nebudu jmenovat, by byl táborák jak pro prvního českého kosmonauta), kteří drželi kvalitu RP a vůbec příběhu světa. Jít na ruku creeperům pak dovedlo svět tam, kde je nyní.

Jinak EQ se trošku rozdýchala (pro dávné přeběhlíky by to mohla být alternativa), jsou i zahraniční servery, lepší jak TH/NT. Jinak dost jsem rozehrál singleplayerovky některé. Pro nadšence do old school RPG můžu doporučit třebas Expeditions Viking.


Odchod kamarádů, spoluhráčů i protihráčů je v malé komunitě vždy na nic. Já si sice lidi pamatuji špatně, ale i tak mne těšilo, že Když jsem přišel na Thalii, potkal jsem zde lidi ještě z Ultimy Online - DP1 i DP2, ze staršího světa NWN, ze kterého bylo přeneseno podtemno (nemohu si vzpomenou na jméno světa - Chaulssin, Benzor, Kabu), i z EQ, kde jsem chvíli hrál. Potkal jsem tu tehdy dokonce i někoho z Red Dragona původního. :mrgreen:

A jak ti lidé postupně končili a odcházeli, tak slábla i motivace. Naštěstí spřátelil jsem se zde i s lidmi novými. A zažil spoustu úžasných situací, za což jsem Thalii i lidem kolem ní velmi vděčný.

Nejhorší je samozřejmě to, že se mi ani v záchvatech nostalgie nedaří přesvědčit Xantipu, aby si šla zahrát. Ještě tak kdyby tu měla Ayshu a Zoe, ale nové postavy jí nechytly a expit je tím pádem nechce. :wink:

Na Vikingy mrknu. Díky.

_________________
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jak se daří lidičky?
PostPosted: 09:37 05. Jul 2018 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 21:02 12. Dec 2013
Posts: 1582
Lidi jsou, ale nehrajou :)


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jak se daří lidičky?
PostPosted: 17:31 07. Jul 2018 
Offline
Velmistr
User avatar
 Profile

Joined: 17:36 27. Jul 2011
Posts: 1152
Location: Stod
to je pravda, já budu muset všechno znova všechno nainstalovat

_________________
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jak se daří lidičky?
PostPosted: 15:04 08. Jul 2018 
Offline
Obyvatel
 Profile

Joined: 17:47 08. May 2015
Posts: 119
Zeerit wrote:
Lidi jsou, ale nehrajou :)
A ty si jeden z nich! Styď se! :D

_________________
Sirina
Drusila
Jesabel Grymová


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jak se daří lidičky?
PostPosted: 15:57 08. Jul 2018 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 18:51 02. Apr 2010
Posts: 2956
ST byla tak nějak přehlednější, byla hezká dost, neměla podivnej systém povolání, celkem rychle šlo systém na ST jakž takž pochopit a nějak ho tvarovat k obrazu svému a pracovat s tím. (Nemám rád systém s levelem dobrodruha, je to jako záplata, kvůli jejíž existenci potřebuje každé povolání několik dalších záplat. Nová povolání mají výhody a nevýhody, ale nakonec nutí staré hráče zdlouhavě přemýšlet nad tím, jak znovu napasovat zavedenou postavu na nový systém.)

NT je pro mě mnohem víc taková nepřehledná spoušť, ať už do lokací nebo do systému. Lokace samy o sobě jsou krásné, ale jsou trochu zvláštně poslepované - je to trochu jako když pejsek a kočička vaří dort - dají do něj spoustu dobrých věcí, ale dohromady to úplně nesedí. ST byla přehledná.

Souhlasím, že silné postavy na ST do značné míry utvářely svět. To se bohužel do NT nepřeneslo, všichni začínali od nuly.

ST měla taky chyby - přesílenou alchymii, která nešla odčarovat kouzly, především, ale to kupodivu drželo jednu ze skupin hráčů (creepery), kteří pak tvořili něco jako "vyšší třídu", která zase propůjčovala světu zdání života a to zase pomáhalo udržet zájem hráčů na nízkých úrovních.

Moje osobní důvody, proč jsem přestal hrát:

- žere to moc času,
- málo lidí a spory mezi nimi (na ST jsem si ke konci užil sólování s čarodějkou dost, divím se, že jsem s tím neseknul už tehdy, na NT se mu jde vyhnout jedině v případě, že se chytím skupiny creeperů, a to aby člověk nedělal nic jiného, jinak mu utečou)
- obměňování se DM, pokud jsou zrovna k dispozici
- přesun od Not-So-High Magic Fantasy k High Magic Fantasy ve stylu Forgotten Realms (když si vytvoříte postavu v tak nějak tolkienovském světě a pak jí přesunete do místa, kde kolem poletují víly a střílí kolem sebe paprsky smrti, vaše postava už nemůže být stejná, jako předtím, a vlastně máte občas chuť vrhnout se s ní z nejbližšího útesu)
- dlouho jsem měl problémy s katastrofálně pomalým načítáním lokací, to se eventuelně zlepšilo, dokud mi ještě fungoval dobře počítač s okny

Tak nějak?

_________________
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Jak se daří lidičky?
PostPosted: 20:09 09. Jul 2018 
Offline
DM adept
User avatar
 Profile

Joined: 23:26 18. May 2010
Posts: 2581
Nějak nejsou lidi a čas.. taky sem občas mrknu.. ale to je asi tak všechno.. po poslední akci, kdy přišli asi tři lidi, jsem si řekla, že ten čas využiju jinak :)
.. asi jako Zeerit :) *Děsně nenápadně odvádí pozornost zpět k němu*

_________________
Kieran a Desmin Hanifah Ardian
Layla Morwinyon Mirima
Farah Al Marfa - NPC

https://www.youtube.com/watch?v=21ANYDbFDNQ


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 39 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits