Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 20:53 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 74 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Bahňáčkova hračka
PostPosted: 20:15 01. Mar 2011 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 16:25 16. Nov 2008
Posts: 6579
Location: Praha
Zdravím všechny Thalijské IT machry.
Já jakožto PC Homo-idiotis zaostalis z vidlakovic tak nějak dávám dokupy nějaký rozumný návrh na svou novou hračku.
Tak nějak si skládám nového stoláka a zvažuju co jo a co ne.

Potřeboval bych helpnout, protože naši firemní IT na mě hážou bobka.
Koukám se zatím na Alze (asi jsem mimoň) a koukám na kolik by mě nová hračka přišla.
V dohledné době budu mít k ruce větší finanční obnos: cca 12-14 tisíc Kč
Dá se za to sestavit nějaká rozumná sestavička?

Co by to mělo umět:
Deska: Nějaká stabilní a rychlá
Procesor: Alespoň dvoujádro, nejlépe nějakej svižnej hajzlík.
Paměť: DDR3, 4GB alespoň
Zvuk: klidně charstítko na desce, bedny pořídit nemůžu, už tak sousedi nasazujou kyselej obličej když si ve dvě ráno zapnu film.
Grafika: Nějakej ten pátek nesleduju, ale něco typu "za málo peněz hodně muziky"
HDD: Ať to má alespoň 100-400 GB, stejnak mam exterák...
Chladiče: pokud možno výkonné a zároveň tiché
Zdroj: odpovídající
Mechanika: DVD vypalovačka - absolut low, pálím 1 dívko do roka.
System: Vokna, rád bych microsoftu splatil to, že jsem v životě neměl originální OS tak asi ty nový sedmičky, stejnak je už mám i v práci a tak otřesný nejsou.

Představa:
Výkonný PC bez zbytečnejch hovadin, svižnej procák a ramka, Solidní grafika. Alespoň 4 USB vstupy nutnost. Hadr aby se na něj vešel systém, NWN a pár her či filmů, jsem filmovej maniak ale na to mám exterák. Grafiku i výkon si pak představuji pod pojmem: zapnu NWN na full a budu moct konečně s plnými detaily bez diapozitivů týrat hráče či spustit tool bez kafepauzy.

Co myslíte, je to possible?
Asi jsem magor když chci za 12k slušnou hračku, ale do notebooku to rvát nebudu (bůh nás před notebooky ochraňuj) a nechci rvát prachy do kompu co bude mít desku z alabastru a grafiku vykládanou mramorem - čili rvát prachy do věci co umí milion kravim které v životě nevyužiju.
Preferuju aby mi to už nějaká ta firma dala dokupy a prověřila že to bude kompatibilní. Takže klidně koupím i hotovou sestavu, preferuju záruku na samostatné komponenty (co odejde vyměním) - měsíc bez PC bych nepřežil.

Mimojiné jak jsem si tak brouzdal Alzou, tak jsem natrefil na tuhle hračku, má s ní někdo zkušky? http://www.alza.cz/sapphire-hd-5570-d180046.htm#popis

_________________
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Bahňáčkova hračka
PostPosted: 20:24 01. Mar 2011 
Offline
Ďábel
User avatar
 WWW  Profile

Joined: 01:37 21. Feb 2008
Posts: 5869
Sapphire mám, nevím jestli zrovna tuhle ale je to možný... zásadně spokojenost, na mym sedum let starym kompu spustim všechno...

_________________
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Bahňáčkova hračka
PostPosted: 20:54 01. Mar 2011 
Offline
Velmistr
User avatar
 Profile

Joined: 13:55 05. Oct 2008
Posts: 1491
Být tebou koupil bych si raději notebook (většinou vyjdou cenově výhodněji).
Jen tak namátkově jsem vybral NB za 15k
http://www.alza.cz/hp-probook-4720s-d200723.htm

_________________
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Bahňáčkova hračka
PostPosted: 21:04 01. Mar 2011 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 16:25 16. Nov 2008
Posts: 6579
Location: Praha
Do stejné řeky dvakrát nevkročím.
Notebook s grafikou za 25 táců už doma mám, je velmi vhodný k zakládání dveří když dělám v létě doma průvan.
Šidítko totiž nezklamalo a notebook ze posral po dvou letech přesně týden po záruce.
NE - děkuji!
Chci poctivej STOLÁK!!!

_________________
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Bahňáčkova hračka
PostPosted: 21:09 01. Mar 2011 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 16:37 27. Apr 2007
Posts: 3452
Location: Slovakia
Kukni sem - http://www.pcforum.sk.

Konkretne http://www.pcforum.sk/pc-zostavy-vf40.html.

Ja osobne ked som kupoval desktop tak som sa radil na tomto fore - mozem povedat, ze tipci mi poradili velmi dobre a do dnesneho dna som viac menej spokojny.

_________________
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Bahňáčkova hračka
PostPosted: 21:45 01. Mar 2011 
Offline
Velmistr
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 13:12 01. Oct 2008
Posts: 1450
Location: Rožnov p. R.
Pražáci, sice máte XX obchoďáků, ale malý soukromý obchůdek s profi prodavačem chybí.

V Rožnově máme jednoho takového experta, poradí s čímkoliv.

http://www.rcomputer.cz/main.aspx?cls=p ... pnc_id=121
Tady máš jeho stránky, na kterých najdeš snad i víc jak na Alze. S e-shopem sice zkušenosti nemám, ale podle mě nebude problém.

PS: Stolní počítač schvaluji, noťasy sou pěkné hračky, ale stolní jsou hold stolní.. nějaký komponent se ti nelíbí, tak jednoduše vyměníš.

_________________
Hant Sendt - Ztracen neznámo kde.
Jorg syn Jargena - Trpoš-člen klanu Nordových kladiv, velitel Černého pluku a bývalý kaprál VI. roty Karathské armády.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Bahňáčkova hračka
PostPosted: 23:28 01. Mar 2011 
Offline
Temnota
User avatar
 WWW  ICQ  Profile

Joined: 10:42 10. May 2007
Posts: 16269
Location: Somewhere around nothing
Par postrehu:
* Kupovat notebook, pokud potrebujes stolni PC je fakt blbost. Hur budes vybirat presnou sestavu, mas nizsi limity diskovejch kapacit v pomeru k cene, spatne se ti bude rozsirovat v pripade potreby a pri reklamaci mas pryc celej komp.
* Nejsem zastancem kupovanim novych PC (stejne jako treba aut). Hodnota PC rychleji klesa, setkal jsem se s problemy, kdy jsem musel cekal na podporu noveho HW. Devet let beru PC (vzdy Delly) od http://www.eurotech.cz/ a nikdy jsem s nima nemel nejmensi problem. Dost z nich musela bezet coby servery nekde v prachu na pude a jely nonstop nekolik let.
* Vyplati se pritlacit peniz za osvedcenou znacku. Ze si koupis komponentu od Aceru s vyssim vykonem za nizsi peniz nevyvazi to vztekani a behani po reklamacich.
* Velkej disk. Pokud stejne jako ja nerad mazes filmy z disku, nebo ti hudba sezere 50GB, pritlac penize a nechod pod 500GB disk. Pripadne jeden systemovy maly a druhy velky na data. (!!! Vzdy mej v pripade windowsu system, prip. i nektere aplikace na oddelenem mensim diskovem oddilu. Az se ti to sesype, velmi to ocenis.).


Z vyse zminenych duvodu bych v teto cenove relaci udelal nasledujici:
Prohlidnul nabidku repasu. Koupil asi tohle http://www.eurotech.cz/produkt/dell-optiplex-gx280-vez Koupil si slusnej, velkej monitor.
Nacpal do kompu druhej disk, pamet a grafiku od nvidie.

_________________
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Bahňáčkova hračka
PostPosted: 23:55 01. Mar 2011 
Offline
Mistr
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 17:29 25. Jan 2009
Posts: 826
no a pokud chces rychlou práci ve woknech a rychlejsi nacitani lokaci tak ber SSD disk (disk bez pohyblivých částí), já si ho nedávno koupil a nemůžu si ho vynachválit. Všechno hned, bez čekání. Asi nejlepší upgrade za posledních 5 let :-D. Stačí 64 gb, na filmy staci cokoliv jineho za par šupů.

_________________
TaoKan Nur,Orconur,Tanur Arged,Balran Nebojsa,Lord Aren Aylom,Jacob Achalym,Victorius Melenol,Glarik syn Argedův,Vastim Lágro,Grudur "Kamenná tvář,Drizdor Zau'ndar....hrob se naplňuje


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Bahňáčkova hračka
PostPosted: 00:21 02. Mar 2011 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 16:25 16. Nov 2008
Posts: 6579
Location: Praha
Tak otázku HDD právě defakto neřeším, na systém a programy + NWN a nějakej ten bordel okolo stačí 100GB uplně v klidu, na filmy, hudbu a cokoliv datově objemného mám externí 500GB chrastítko, až ho naplním, tak pořídím další (asi Teráček).
Momentálně mám řekl bych dobrej komp (díky Loaderovi že mi ho prodal za pivo) a to:
Celeron 2,4 GHz, 512 MB DDR1, ATI Radeon 9550 (desku nevim)
S tím kompem defakto problém není, teda až na to, že když chci spustit TOOL tak se půl hodiny nic neděje, načítání čehokoliv v toolu je tak na 1 film v televizi a hejbat se v tom pak fakt nedá.
Ve hře mě pak tohle PC dovádí občas k šílenství, když se jako DM portuju za někým do lokace a než dolouduju tak je daná postava o dvě lokace dál.
Takže třeba když chci ve hře narazit jen tak bez domluvy na Azhaela tak musím promyslet kterým směrem asi jde a portovat se o 4-5 lokací před něj, abych v době načtení lokace alespoň toho jeho monka zahlídl...
//když někomu tedy píšu do telu: "stuj prosím chvíli na místě" tak to není proto abych si ho prohlížel, ale abych se k němu alespoň mohl dostat na dohled//
Třeba filmy mi jedou všechny a krásně, starý gamesky který zbožnuju (Fallout1-2, BG1-2, Diablo2 či W3) jedou taky pohodu, novej LCD monitorek je bestiálně dokonalá 23ti palcová kráska, ale když už ty penízky mám, tak bych prostě rád mašinku co to NWN utáhne daleko líp. O to víc mě pak zamrzí když vidím u jiných to rozlišení ve kterým to jedou či detaily na kterých ujížděj - nehledě třeba k ruznejm vylepšením. Třeba po shlédnutí screenů od Pajule jsem měl pocit že každej asi hrajem jinou hru.
Mé NWN v resolution 800x600 s grafikou na LOW a bez detailu či stínů prostě žalostně volá po změně.

_________________
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Bahňáčkova hračka
PostPosted: 00:53 02. Mar 2011 
Offline
Nováček
 Profile

Joined: 14:09 02. Jan 2011
Posts: 28
tao kan wrote:
no a pokud chces rychlou práci ve woknech a rychlejsi nacitani lokaci tak ber SSD disk (disk bez pohyblivých částí), já si ho nedávno koupil a nemůžu si ho vynachválit. Všechno hned, bez čekání. Asi nejlepší upgrade za posledních 5 let :-D. Stačí 64 gb, na filmy staci cokoliv jineho za par šupů.

nesouhlas..
ma malej rozpocet takze tam tezko bude cpat SSD
dalsi vec kdyby ho precijen koupil tak koupi malej a levnej..
levnej znamena ze bude mit horsi typ pameti ktery zvladnou daleko min zapisu
kdyz k tomu pripoctu ze na nem bude mit system a urcite i swap tak se s nim muze za par mesicu rozloucit..

Bahnak wrote:
blabla chci pocitac

pochopil sem ze ti de o samotnej pocitac bez periferii, right?
co si predstavujes pod tema dalsima hrama? za tyhle penize nebudes hrat moderni hry s nejakym svetabornym setupem


nicmene ja sam budu upgradovat sice v jiny cenovy relaci ale myslim ze nam oboum (pokud to nepotrebujes do zejtra) vyplati si pockat na novy sandy bridge desky.. 4-6 tejdnu odhaduju

co bych tam osobne ja nacpal
sandy bridge i3 - 2,5k
deska k tomu - 2-2,5k (nepotrebujes zadnou super)
4GB DDR3 - do 1k
1TB disk - 1,3k (na par tejdnu prezijes casem pridas)
mechanika - 400 (sam si rikal ze nepouzivas takze nevim na co ale ok)
skrin - 1k (za ty penize pri trose snahy by se melo dat najit neco co neni z papiru)
zdroj - bude stacit nakej slusnejsi 400-450W (podle grafiky) napr seasonic - 1k (nekupovat zadnou sragoru jako eurocase a pad je to par korun navic a neshori ti komp)
tohle mas za 9,5k cca
zbejva vymyslet grafiku na kterou zbejva 2,5 - 4,5k
placni se prez kapsu a mas GTX560 - neco malo pres 5k (vyborna karta ovsem pro tuhle sestavu nejspis prilis)
za 3,5 uz je GTX 460 (1680x1050 v tomhle rozliseni na ni rozjedes dneska vsechno.. nerikam ze si bude davat metro na ultra high s AA ale vsechno si zahrajes i za rok dva)
konkurence ATI ma
vynikajici HD 5850 ktera vyjde na 4,5k a da se flashnout na HD 5870 coz je dost parada (sice mam rad nvidii ale tohle by byl muj cernej kun)
levnejsi alternativa HD 5770 vyjde na 2,5k takze se vejdes do spodni hranice rozpoctu a jedna se porad o solidni kartu (neni zadnej trhac asfaltu ale zahrajes si)


tohle je orientacne abys mel predstavu o tom co dostanes za svoje tezke usetreny korunky..
urcite se to da postavit na AMD CPU a usetrit jeste neco ... ale jak rikam jestli budes ochotnej pockat na sandy bridge tak za ty penize je to trhac asfaltu co par let vydrzi

edit : sem zapomel na OS koukam.))
OEM win7 home premium asi 2k

takze bud budes pirat a koupis si peknou grafiku a nebo koupis okna a koupis nakou "low " grafiku a nebo to postavis na AMD (kde ti bude muset poradit nekdo jinej v AMD se nevyznam a nechci) a usetris par korun a koupis windows a nakou slusnejsi grafiku...

_________________
bobr


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Bahňáčkova hračka
PostPosted: 01:14 02. Mar 2011 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 16:25 16. Nov 2008
Posts: 6579
Location: Praha
No, hezký, abys věděl jak se ted cítím, tak bych ti tady mohl vypsat nějakou rozborku libovolné šermířské choreografie.
Nějakej odkaz typu: "tady na to kliknu a je to doma" bys neměl?
Jinak pirát už nebudu.
Ale díky zatím všem co radí, třeba až někdo bude potřebovat radu kde koupit novej meč na šerm či kostym nebo plechy tak pomužu :-D

_________________
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Bahňáčkova hračka
PostPosted: 01:17 02. Mar 2011 
Offline
Měšťan
User avatar
 Profile

Joined: 01:12 27. Jan 2009
Posts: 289
Já ti neporadím přímo co a jak.
Ale jestli máš nějakého frienda co staví počítače, vyřešit to přes něj. Donést mu dané díly a ať ti to sestaví. (vyjde daleko levnějš a výhodnějš)

_________________
-speck- : Yitro Al Zakkai
Necrooo: Rot´Jare, Verens
-darkvision- : Izzrar Zau'ndar pan všemocný kolující v tělech mnoha drowů


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Bahňáčkova hračka
PostPosted: 01:21 02. Mar 2011 
Offline
Nováček
 Profile

Joined: 14:09 02. Jan 2011
Posts: 28
Bahnak wrote:
No, hezký, abys věděl jak se ted cítím, tak bych ti tady mohl vypsat nějakou rozborku libovolné šermířské choreografie.
Nějakej odkaz typu: "tady na to kliknu a je to doma" bys neměl?
Jinak pirát už nebudu.
Ale díky zatím všem co radí, třeba až někdo bude potřebovat radu kde koupit novej meč na šerm či kostym nebo plechy tak pomužu :-D

to bys ale byl OT.)
spis sem cekal ze se toho nekdo chytne a napise nakej svuj napad.. konkretni veci se pak uz naklikat daj to neni problem..
od tebe sem cekal ze napises aspon do kdy to chces mit..
dalsi vec je kdo ti to ma postavit.. ty co ti to udelaj v krame sou vetsinou prasata takze optimalni ji koupit par piv a pozvat si kamarada co ti to udela..
jestli sem nikdo nenapise neco lepsiho nez ja tak ti sem hodim linky a nahazet si to do kosiku umis uz sam urcite.)

edit: *rozhlidne se* ja ted bydlim v Brne takze jestli ses odsud tak ti to za drobnej peniz udelam...
pripadne ti to udelam i v Praze ale tam sem tak jednou za 4-6 tejdnu

_________________
bobr


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Bahňáčkova hračka
PostPosted: 02:40 02. Mar 2011 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 16:25 16. Nov 2008
Posts: 6579
Location: Praha
Nastrkat všechno do kastle bych asi ještě zvládnul, i když přednost bych dal spíše kompletu.
Rozhodně se netrapte zapojením součástek, přinejhorším to odserou naši firemní Ajťáci (alespoň projednou udělaj něco kloudnýho a ne jen furt "zkusili jste to vypnout a zapnout?")
Kucikovi dík za tip, nad repasováným stolákem jsem neuvažoval, říkáš delly... nejak tam žádné ale podobné tomu co chci nevidím
I když je tam tohle HPečko: http://www.eurotech.cz/produkt/hp-pavilion-p-6335-be
ale HP Pavillion byl i ten notas co mi shořel po záruce tak nevím no...
Co firma Gigacomputer?
Maj třeba Dell: http://www.gigacomputer.cz/cs/zbozi/198 ... black.html
Tak nějak to i splnuje to v co asi doufám, jen tu grafiku neznám...
Nebo o poznání horší http://www.gigacomputer.cz/cs/zbozi/199 ... 0-sff.html
Ale tam ta grafika vypadá že asi nerozjede ani to NWN natož nějaké detaily.
Jinak třeba na Alze jsem objevil tohodle holomka: http://www.alza.cz/hp-pro-3130-microtower-d221733.htm
Není to teda Dell, ale taky tak nějak splnuje zhruba asi to co bych čekal.
Jsem hodně mimo a jsou to samý kraviny nebo to vypadá alespoň na nějaké stroje?

A nebo počkat na tu sandy bridge nebo co to ma byt? Koupě nijak nespěchá, prostě se rozhlížím, PC bych chtěl koupit s rozumem a ne zbrkle, vidím to na duben/květen.

_________________
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Bahňáčkova hračka
PostPosted: 12:31 02. Mar 2011 
Offline
Nováček
 Profile

Joined: 14:09 02. Jan 2011
Posts: 28
ja bych se do hotovy sestavy nehrnul vetsinou je tam dost slaba grafika pripadne neco jinyho na cem to hapruje..
jestli pockas tak je to idealni a budes mit velmi slusnej komp za ty penize
hlavne nekupuj zadnou HP sestavu bejva tam velmi spatne delany vetrani a desky co tam cpou sou to nejhorsi co sem videl.. neco jako kdybys mel mec s cepeli z 0,3 plechu.)

_________________
bobr


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 74 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits