Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 14:21 28. Mar 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 144 posts ]  Go to page Previous  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Author Message
 Post subject: Re: Skyrim
PostPosted: 11:05 21. Dec 2013 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 16:25 16. Nov 2008
Posts: 6579
Location: Praha
Barbar321 wrote:
Bahnak wrote:
Měl bych se spíš zaměřovat na sehnání nějakého patche a nebo něco udělat s grafikou?

Na jakých windowsech to spouštíš?


XP SP3[/quote]
Má zkušenost:
Skyrim na XP SP3 sice běžel, ale taky padal. Neházel mi teda ten infolog, ale prostě běžel, pak se začal hryzat a občas hapal.

Pak přišel zlom, nainstaloval jsem W7 (64bit) a Skyrim jede plynule bez jakéhokoliv problému a kdyby mohla hra příst jako kočka, tak přede.

Celý mi to přišlo, že skyrim je prostě lepší rozjet na DirectX 11, než to zkoušet nějak postavit na devítce.

_________________
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Skyrim
PostPosted: 15:04 21. Dec 2013 
Offline
Rytíř
User avatar
 Profile

Joined: 10:42 30. Nov 2013
Posts: 615
Bahnak wrote:
Celý mi to přišlo, že skyrim je prostě lepší rozjet na DirectX 11, než to zkoušet nějak postavit na devítce.


A desítky přeskočit úplně? :lol:
XPčka nemají podporu pro directX 10 a výš. Sice se to tam dá narvat oklikou, ale neni to stabilní.
->přejít na vyšší verzi os vistama počínaje, ale mimo nich jsou použitelné jen W7. W8 mi nepřijdou tak převratné.
DirectX 11 potřebují grafikou kartu s nimi kompatibilní. Takže verze vyšší jak 10, bych vůbec nezmiňoval, protože se odvíjí od hardwarové komponenty.
Většina her je momentálně vyráběna pro directX 10 a vyšší verze kompatibilit se dají v nastavení vypnout a zapnout. Skyrim, pokud si dobře pamatuji je late DX 10.

_________________
Valghloth - "Darkness from the dark."

Elitní Kazišuk!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Skyrim
PostPosted: 15:47 21. Dec 2013 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
Zatím to vypadá, že to dělá přehřívání grafiky. Rozebral jsme to, vytáhl z větráčku hutný prach (zvláštní, že byl prakticky jen tam), nechal jsem bok odendaný a hra zatím drží delší dobu i na vyšších detailech, než byla nastavena včera (to byla na minimu)

Každopádně děkuju moc za rady

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Skyrim
PostPosted: 17:31 21. Dec 2013 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 16:25 16. Nov 2008
Posts: 6579
Location: Praha
Infra wrote:
Bahnak wrote:
Celý mi to přišlo, že skyrim je prostě lepší rozjet na DirectX 11, než to zkoušet nějak postavit na devítce.


A desítky přeskočit úplně? :lol:
XPčka nemají podporu pro directX 10 a výš. Sice se to tam dá narvat oklikou, ale neni to stabilní.
->přejít na vyšší verzi os vistama počínaje, ale mimo nich jsou použitelné jen W7. W8 mi nepřijdou tak převratné.
DirectX 11 potřebují grafikou kartu s nimi kompatibilní. Takže verze vyšší jak 10, bych vůbec nezmiňoval, protože se odvíjí od hardwarové komponenty.
Většina her je momentálně vyráběna pro directX 10 a vyšší verze kompatibilit se dají v nastavení vypnout a zapnout. Skyrim, pokud si dobře pamatuji je late DX 10.

Je to bohužel tak, DX10 přeskakuju, hybrydy já nerad, kor abych to rval do XP nějakýma oklikama, DX11 jsou bombastický a to co mi teď lítá na monitoru je nesrovnatelně lepší než co bych kdy vyždímal z XPéček.
A jo, předpoklad je samosebou grafika co je s jedenáctkama kompatibilní - což je tak nějak trošku i předpoklad toho že chceš hrát hry starší méně než dva roky.
Visty nebrat - osobní zkušenost je taková že toho víc neumí než umí.
W8 - právě teď z nich píšu a nevidím jedinou lepší věc oproti W7, spíše doporučuji brát fanndům androidu a nebo lidem s dotykovým moňákem.
Já jsem konzerva a prostě mi přijde odpudivé po monitoru plácat rukama.
Takže zbývají (pro mě) třebas jen opravdu jen ty W7 - mám a zatím chválím.

Jinak Barbare uvidíš no, já měl taky původně zato že je to prachem :-D

_________________
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Skyrim
PostPosted: 17:54 21. Dec 2013 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 05:40 31. Jan 2008
Posts: 1829
DX11 je vždy nejlepší volba, u některých her kde třeba není poznat výsledný gaifcký efekt mezi DX9 a DX11 je ale jasný rozdíl ve fps, kdy DX11 ačkoliv je to pokročilejší technologie dokáže vyždímat dvojnásobný počet fps. Ozkoušeno např. na wowku.

_________________
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Skyrim
PostPosted: 20:57 21. Dec 2013 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 05:40 31. Jan 2008
Posts: 1829
http://www.youtube.com/watch?v=2jigAFlPoaU

_________________
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Skyrim
PostPosted: 00:04 22. Dec 2013 
Offline
Poutník
User avatar
 Profile

Joined: 21:10 08. Dec 2013
Posts: 62
- no myslím, si, že by bylo vhodné vycházet z prostředků, jaké barbar má ... t.j. GK Ati radeon :wink: . Mluvit o softwaru /direct 11/ a win 7, který "obsluhuje" hardware řádově převyšujícím možnosti jeho PC. /patrně/ Neviděl jsem popsanou sestavu zatím.....

Takže spíš by to chtělo, asi rady do "nepohody".... třeba ja mám na grafice větráky z obou stran ...jeden klasik přišroubený na chladiči a druhý jen položený na kartě :) jinak bych ji "neuchladil" ...

_________________
"Vstupuji, když odcházím, já dobrodruh sám.
Nejsem maskou, kterou nosím ... však tváří v tvář stávám se jí ..."


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Skyrim
PostPosted: 13:35 23. Dec 2013 
Offline
Urozený
User avatar
 Profile

Joined: 05:40 31. Jan 2008
Posts: 1829
Mod pro Thalijský Skyrim

_________________
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Skyrim
PostPosted: 21:03 23. Dec 2013 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 10:07 13. Mar 2012
Posts: 4376
Kinkin wrote:
- no myslím, si, že by bylo vhodné vycházet z prostředků, jaké barbar má ... t.j. GK Ati radeon :wink: . Mluvit o softwaru /direct 11/ a win 7, který "obsluhuje" hardware řádově převyšujícím možnosti jeho PC. /patrně/ Neviděl jsem popsanou sestavu zatím.....

Takže spíš by to chtělo, asi rady do "nepohody".... třeba ja mám na grafice větráky z obou stran ...jeden klasik přišroubený na chladiči a druhý jen položený na kartě :) jinak bych ji "neuchladil" ...


1* za radu

- vykuchal jsem větrák z procesoru i s chladičem a zatím to běží dost dobře :wink:

_________________
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 144 posts ]  Go to page Previous  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits