Thalie


Persistentní svět hry Neverwinter Nights
It is currently 01:03 19. Apr 2024

All times are UTC + 1 hour [ DST ]





Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: Baldurs Gate
PostPosted: 22:32 22. Jun 2013 
Offline
Mistr
User avatar
 Profile

Joined: 22:59 03. Aug 2011
Posts: 991
Menší zajímavost, na kterou jsem náhodně narazil. Aneb Baldur´s Gate: Reloaded (zdá se, že je to totální konverze, o kterou se zasloužili fanoušci BG sérií).

http://www.youtube.com/watch?v=9m6m0ia8COo - Trailer
http://www.youtube.com/watch?v=0T7zuNkCAWg - ukázka města Baldur´s Gate
http://www.youtube.com/watch?v=MMnY5UGusIc - jeden z bočních questů (vzpomínáte? ;) )

_________________
I´m pixel-based fantasy, a man who is stoic. I hack and slash, who the heck´s more heroic?
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Baldurs Gate
PostPosted: 23:58 22. Jun 2013 
Offline
Rytíř
User avatar
 Profile

Joined: 23:19 23. May 2009
Posts: 524
Location: Kladno/Praha
Nerad tě zklamu ale je to jen hráčema vytvořený modul pro NWN2 z toho co jsem v těch videích viděl. Navíc na NWN2 už existuje RP server Baldur's Gate the Sword Coast Chronicles který dějově začínal dávno před Times of Troubles, si ještě pamatuju jak jsme bojovali o území kde se nakonec postavila Friendly Arm's Inn :)

_________________
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Baldurs Gate
PostPosted: 00:04 23. Jun 2013 
Offline
Mistr
User avatar
 Profile

Joined: 22:59 03. Aug 2011
Posts: 991
mandos wrote:
Nerad tě zklamu ale je to jen hráčema vytvořený modul pro NWN2 z toho co jsem v těch videích viděl. Navíc na NWN2 už existuje RP server Baldur's Gate the Sword Coast Chronicles který dějově začínal dávno před Times of Troubles, si ještě pamatuju jak jsme bojovali o území kde se nakonec postavila Friendly Arm's Inn :)


Vím, že to bylo vytvořeno jako modul pro NWN2, hodil jsem to sem, jelikož mi to přišlo zajímavé a z toho co jsem pochytil, tak by to měla být kompletní konverze BG1 včetně děje, bočních questů, atd., samozřejmě jakožto modul pro NWN2. Ale i tak musím smeknout.
Co se týče toho světa, o něm tu už padlo slovo a hned bych tam šel, kdyby mi NWN2 fungovalo tak jak má. Alespon se podívat... svět Forgotten Realms nabízí spoustu možností a takovéto persistentní světy, které k tomu mají byť trochu blízko mohu jen uctivě obdivovat. :)

_________________
I´m pixel-based fantasy, a man who is stoic. I hack and slash, who the heck´s more heroic?
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Baldurs Gate
PostPosted: 00:15 23. Jun 2013 
Offline
Rytíř
User avatar
 Profile

Joined: 23:19 23. May 2009
Posts: 524
Location: Kladno/Praha
Jo svět je skvělej pořád expanduje jak na mapě tak povoláních a itemech. Děj jde zhruba podle Forgotten realms osy alespoň ty hlavní události a je to jedinej pořádnej RP svět pro NWN2 jeden čas dokonce museli pustit druhej fyzickej server aby se hráči vešli. Kdyžtak pošli do PM co máš za problém, můžu zkusit pomoct.

_________________
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Baldurs Gate
PostPosted: 00:38 23. Jun 2013 
Offline
Mistr
User avatar
 Profile

Joined: 22:59 03. Aug 2011
Posts: 991
No jelikož NWN2 instalačku ted už ani nemám a rozjel jsem si Planescape:Torment (který bych chtěl poprvé dohrát - zaujalo:) ). Tak teď moc neplánuji něco dalšího. Ale budu na to myslet a určitě bych to rád zkusil. Ozvu se do PM někdy v budoucnu snad. :)

A abych nebyl OT, kdo si vzpomíná na wizarda "The Great Gazib" a jeho trik s "The Amazinh Oopah!"? :lol:
Nutno posunout na 19 min. a 20 sec.

_________________
I´m pixel-based fantasy, a man who is stoic. I hack and slash, who the heck´s more heroic?
Xzar: "I know of dragons with feet like rabbits, 'tis true, I swear." (In memoriam - died 1369 DR)
Yoshimo: "Hiiiii yah! Heh, tourists love that stuff."
Divinity: Original Sin - The talent Pet Pal allows you to speak to animals. Bark, bark. Moo.


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Baldurs Gate
PostPosted: 14:20 03. Aug 2013 
Offline
Poutník
 Profile

Joined: 02:14 29. May 2010
Posts: 88
Jediněěěě MINSC a Boo!!!!!
Na BG 2 mám kompletní návod jako knížku kde sou i popisy monster,jejich staty popisy itemů a spousta dalších věcí. A nejlepší prostě byla hudba celé hry a příběh....doteď se toho nemůžu nabažit.
moje duržina - Já mágus,Keldorn paladin,Viconia drowí kněžka (sranda byla když ste ji nechali stát dlouho u Keldorna tak se porubali:D),Minsc hraničář s obouručákem,Jaheira druidka,a Yoshimo bounty hunter ( nejlepší zloděj ve hře a on zradil Q.o) později Imoen, prostě sem nemohl nechat sestřičku jen tak a navíc zloděj/mág není zas tak zlý...

Keldorn - obouručák Holly avenger +5
Minsc - obouručák Stříbrný meč rybích lidí - nevím jak se přesně jmenoval.
Viconia - válečné kladivo Crom Fayer
Jaheira - dva scimitary od drizzta :D (měl sem dvě sady jednu sem čórnul v jedničce a importoval sem je do dvojky a ve dvojce sem ho nechal chcípnout a sebral mu věci:D a stejně se na dvakrát oběvil ten pošahanej mág a sebral mi to :D) později scimoše +3 waters edge a z datáče pak jeden +3
Imoen - přeně luk ale jinak katana Cellestial fury
A já s magií:D
jako přes tohle kombo se nedostal ani pidibrouk....tolik magie naráz neustál nikdo ani DRACI!(jedinej kdo to ustál a musel esm ho upižlat paladinem byl Demi lich Kagnax) - (Metoda: spamování kněžského kouzla zeslabeni magic resistů tak 3x bo 4x a následnej prst smrti je zlé kombo:D)
---------------------------------
Co se týče jedničky tak tam sem měl
Ajatins paladin,Mnisc hranda s obouručákem (jak jinak :D),Jaheira druidka,Kivan hraničář,Imoen zlodějka (dost sem se kolikrát rozmejšlel jestli nevzít toho pulčíka ten bzl lepší) a já zas jako mágoš.
---------------------------------------------
Jinak od tý doby co se rozpadlo Black isle studio sem nezažil prostě lepší hru s příběhem než Baldurs gate,Fallout či planescape torment ..(icewind dale bylo slabšího soudku).Hraju ty hry pořád dokola,ty příběhy nikdá neomrzí. A dodneška nemám přečtené všechny popisky na zbraních ty příběhy k ním se vazajcí a ani všechny knihy co lze nalézt.

Jinak doporuču pro lepší zážitek jet od prvního dílu až po Throne of Baal. (jedna hlavně pro to že v jedničce jsou knihy na perma vylepšení každého statu +1 bod :D moudrost a odolnost je myslím dvakrát) :D

_________________
Never be ashamed of a scar.It simply means you were stronger than whatever tried to hurt you - Unknown


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Baldurs Gate
PostPosted: 03:39 08. Aug 2013 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 16:25 16. Nov 2008
Posts: 6579
Location: Praha
Darius wrote:
(jedinej kdo to ustál a musel esm ho upižlat paladinem byl Demi lich Kagnax) - (Metoda: spamování kněžského kouzla zeslabeni magic resistů tak 3x bo 4x a následnej prst smrti je zlé kombo:D)

Kagnax byl easy, vezmeš 1 fightera, vrazíš mu do ruky Crom Fayer, zakouzlíš svitek ochrany před nemrtvými a pak mu pohodlně rozmláťíš kebuli.

_________________
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Baldurs Gate
PostPosted: 07:16 08. Aug 2013 
Offline
Ďábel
User avatar
 ICQ  Profile

Joined: 21:37 08. Aug 2008
Posts: 6885
Location: Praha
Jo, se svitkem ochrany proti nemrtvým šel dát pohodlně jakejkoliv nemrtvej, jen já je mlátil Carsomyrem.

_________________
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Baldurs Gate
PostPosted: 14:29 08. Aug 2013 
Offline
Bůh
User avatar
 Profile

Joined: 18:51 02. Apr 2010
Posts: 2956
Kangaxx byl vždycky výzva, ale Aec'Letec z datadisku jedničky byl ještě mnohem otravnější.

Na Kangaxxe mi vyšlo hned několik taktik - vedle svitku ochrany před nemrtvými si je také hodit Spell Immunity: Abjuration, což chrání před uvězněním, pak ochranná kouzla (ta pohlcovací), která fungují stejně, ale kratší dobu. Pak na něj ještě jde ten kit válečníka - berserker - když se mu zapla zuřivost, byl imunní na uvěznění.

Nejzapamatovatelnější to bylo s mojí zlodějkou. Byl jsem už docela zoufalej, protože mi uvězňoval jednu vyvolanou potvoru za druhou, a tak jsem na něj použil ten illithidí ovládací náramek, což ho asi na vteřinu ovládnulo... pak jsem mu dal za úkol seslat uvěznění na sebe sama... Kangaxx "zčervenal", já už se smiřoval se svý osudem a v tu chvíli na sebe to kouzlo, i když byl už nepřátelský, seslal... pak už jsem jen položil pasti a zakouzlil svobodu, chudák nejspíš ani nevěděl, co se s ním stalo.

_________________
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN


Top
Reply with quote  

 Post subject: Re: Baldurs Gate
PostPosted: 16:15 14. Aug 2013 
Offline
Čestný člen týmu Thalie
User avatar
 Profile

Joined: 16:25 16. Nov 2008
Posts: 6579
Location: Praha
BG2: Irenicus Dungeon jako mapa pro Dragon Age: Orgins
http://www.youtube.com/watch?v=4nELL2kmzGc
Docela povedené.

Jinak BG:EE ihned po instalaci velkým zklamáním.
Vznik této hry je prý dán tím, aby se lépe hrála na velkých monitorech.
V "options" je ale jediná volba, a to možnost zaškrtnout a nebo nezaškrtnout fullscreen - mimojiné ani toto nefunguje.
Zkusil jsem jen první lokaci a další zklamání: Ve hře chybí hlášky které jsem znal nazpaměť a které mi tam prostě chybí (viz. první setkání s Imoen a její hláška na rtech: ("Hey-a! It´s me, Imoen!") PROSTĚ CHYBÍ.

Takže asi smolík... Stará verze s utilitkama stále vede na celé čáře.

_________________
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1


Top
Reply with quote  

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour [ DST ]



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits